Autor Zpráva
Ladik
Profil *
Dobrý den,
asi před 2 měsíci jsem založil tento web celebrity bez make up a chtěl bych se zeptat na Váš názor, celkovou kritiku, získat zpětný odkaz a zeptat se proč můj web s PR4 nemá žádnou návštěvnost přes Google? Přes Seznam mi chodí spousta lidí a z Googlu nikdo.
Uvítám jakoukoliv kritiku
Děkuji Ladik
mckay
Profil
Ladik:
Design se mi moc nelíbí, je poměrně slabý. Takový velký obdélník a vevnitř pár menších. Co se týče nápadu, je to nápad dobrý, ale nejsem si jistý, jestli náhodou takovýchto webů na internetu neexistuje již mnoho ... :-).
Ladik
Profil *
mckay:
Konkurenci máš dneska všude. Těch fotek je všude dost, ale jsou většinou na nečitelných blozích, tak sem to hodil do takovéhle formy. Design je slabý, ale barvy sou bulvární, takze se to IMHO jakž takž hodí. :)
ninja
Profil
Ladik: A hledají přes Google pro vás zajímavá klíčova slova stejně jako na Seznamu? Ověřoval jste si to například PPC kampaní?

Nepřijde vám, že máte málo obsahu?

Mohu se zeptat na zdroj fotek? Jak nalíčených tak nenalíčených?
Ladik
Profil *
ninja:
1) ověřoval jsem si to vyhledáváním klíčových slov. Výhlednáním celého obsahu titulku v Googlu se umístím na předposledním místě. To mi přijde dost divné na 7 po sobě jdoucích slov. (testovaný titulek: Celebrity bez make upu » Zpěvák Billie Joe Armstrong)
PPC se mi nechce platit. Potřebuju vydělávat a ne utrácet.. :)

2) Obsahu je málo, ale snažím se ho doplňovat.

3) zdroj: internet :) přiznávám, že to beru na lehkou váhu
Taurus
Profil
Máš tam moc reklam, jejich umístění je fakt na pohlavek, omlouvám se. Primárně je ale přece web pro lidi. Optické dělení částí stránek by mohlo být lepší, stejně tak grafické provedení. Máš na víc, přidej detaily, pohrej si s hlavičkou, menu, typografickou stránkou projektu, odsazením...
shaggy
Profil
Ladik:
Těch fotek je všude dost, ale jsou většinou na nečitelných blozích, tak sem to hodil do takovéhle formy.
Takže si to dal na rovnako zlú stránku? :-)
Nevidím rozdiel medzi tvojim webom a tými "nečitateľnými blogmi". V oboch prípadoch ide o nie veľmi prehľadné stránky, na ktorých sa strácam. Obsahujú málo obsahu a aj to málo je veľmi ťažko prístupné.
ninja
Profil
Ladik: „zdroj: internet :) přiznávám, že to beru na lehkou váhu

Jinak řečeno kradete cizí práci. Inu jsou i tací. Nezbývá než se opět sklonit před kvalitou algoritmů Googlu, který vaše stránky moc nezobrazuje. Ono to bude sice z jiného důvodu, ale hlavní je že to tak dělá.
Petr ZZZ
Profil
Ladik:

Dovolím si upozornit, že rozdíly mezi fotkami zdaleka nejsou jen na make-upu, ale velmi často způsobené tím, že jedna fotka je nasvícená např. prudkým sluncem a jsou na ní hluboké stíny, zatímco druhá je beze stínů, nasvícená měkkým světlem v profesionálně vysvíceném interiéru. Taky teplota chromatičnosti světla (barevná charakteristika) je často velmi rozdílná – na fotce s modrým nádechem bude i perfektně nalíčená modelka vypadat jako umrlec.

Shledávám nedostatky hned na několika úrovních:
- Nestaráte se o autorská práva.
- Porovnáváte neporovnatelné:
- Různé barevné podání, různé světlo.
- nevšiml jsem si, že byste zmiňoval možnost různého stáří stejné osoby na různých fotkách.
- Fotky, na kterých portrétovaná osoba vypadá hůř, jsou často zrnité nebo jinak technicky vadné.

Podle mého názoru neférovou, mnohonásobně závadnou metodou poškozujete pověst vyobrazených lidí a současně klamete konzumenta. Dále: Že má celý ten konstrukt sloužit prodeji reklamy, by samo o sobě nevadilo, vycházím však z toho, že na to nemáte souhlas vyobrazených osob.
Martin Maňaska
Profil
Petr ZZZ:
většina vašich výtek se týká bulváru všeobecně. A to už narážíte na přirozenou lidskou touhu vidět ty slavné, co se mají tak dobře, taky chvilku na kolenách, aby se necítili oni sami tak mizerně. Takže dokud budu poptávka po "slavných" lidech, budou vznikat podobné bulvární plátky.
Protože je nemorální porovnávat neporovnatelné. Stejně tak jsou ale nemorální finanční odměny většiny těch lidí. Zřejmě proto bulvár tak vzkvétá.
Každopádně tady by to asi nemělo být o kritice podstaty bulváru.
Petr ZZZ
Profil
Martin Maňaska:
většina...
Většina snad ne, některé možná.

...vašich výtek se týká bulváru všeobecně.
Taky bulvár bývá konfrontován s žalobami postižených a občas nějakou prohraje. Rozdíl mezi zavedeným bulvárem a Ladikem může být v tom, že první zaplatí případnou náhradu nebo pokutu možná už z kasičky na kafe. A ani bulvár nemívá ve zvyku fotky krást. Ladik může jen doufat, že jeho stránky zůstanou pokud možno neznámé. Vejdou-li ve všeobecnou známost, bude myslím jen otázkou času, kdy bude potahován po soudech. Možná už potom ale vydělal tolik, že i tu pokutu snadno zaplatí. Čímž by se kruh uzavřel a Ladik by se stal jedním z těch nemorálně zbohatlých. Mně osobně je sympatičtější, když někdo zbohatne metodou, jaká pokud možno neubližuje. Třeba výrobou čokolády, produkcí animovaných filmů o mořských vílách nebo hezkým zpěvem.
Martin Maňaska
Profil
Nu právě že většina, pakliže ne všechny. Stáří osob, barevnost fotek a jejich kvalita, poškozování vyobrazených.. to vše souvisí s bulvárem.
Btw zajímalo by mne, jak může špatně nasvícená fotka někoho poškodit. Takových fotek mám plný šuplík, vypadám na nich jak magor a návštěvám je ukazuji pro zasmání. Ty lidi spíš poškozuje, že se snaží být něčím, čím nejsou.

ale, jak se říká, každý svého štěstí strůjce
a kdo s čím zachází, s tím také schází, na takovém případu porušení autorství si bulvár smlsne :)

Ale tady Ládíkovi nepřeji samozřejmě nic špatného, osobně mi je bulvár ukradený a to co si myslím o autorském právu, respektive o iluzi lidí, že mohou cokoli vlastnit, to už patří na zcela jiný web.
Petr ZZZ
Profil
Martin Maňaska:
...„co si myslím o autorském právu, respektive o iluzi lidí, že mohou cokoli vlastnit“...

To zní velmi neurčitě a upozorňuji na možnost dvojího výkladu. Mně to zní, jako kdybyste řekl, že např. Karel Čapek si měl poctivě vydělávat na chleba ve fabrice a ty svoje knihy psát o víkendech. Doufám, že jste to tak nemyslel.

Dodatek (6.1.2010 12:04):
Takových fotek mám plný šuplík, vypadám na nich jak magor a návštěvám je ukazuji pro zasmání.

Právě, v tom je hned několik rozdílů. Vy máte fotky v šuplíku, ukazujete je soukromě a jste to Vy, kdo vlastní fotky ukazuje. Ladik ukazuje fotky druhých vyfocené třetími, ukazuje je veřejně, a to celé s obchodním záměrem a patrně bez souhlasu fotografů a bez souhlasu zobrazených.
ninja
Profil
Tento web má krom zcela zřejmého porušování autorských práv další potencionální problém v tom, že může u návštevníků vyvolávat dojem, že "horší" fotografie dotyčné osoby je její pravá tvář a "lepší" jen make-up a retuš. Což v některých případech nebude pravda, obě fotografie budou upravené a nemusí vyjadřovat skutečnou podobu osoby. A to by mohlo být hodnoce jako osobní újma, protože vlastně tu osobu web pomlouvá...
Railbot
Profil
ninja:
A to by mohlo být hodnoce jako osobní újma, protože vlastně tu osobu web pomlouvá...
I kdyby to tak bylo, tak koho to vlastně zajímá? Podobných fotek jsou dnes a denně plné časopisy. Kdo komu dokáže, že ta a ta bez make upu vlastně vypadá jinak? Nebo bys někoho chtěl soudit za to, že umí blbě fotit a lidé na jeho snímcích vypadají hůř než ve skutečnosti? Pojďme řešit raději web než podobné voloviny.
Taurus
Profil
Railbot:
Souhlasím s ninjou. Hlavní je podtext a férovost celé myšlenky. Nic víc. Těžko někdo bude řešit žaloby... Jde o princip, kdy fotky bez make-upu jsou hnusné, nekvalitní, špatně nasvícené, momentky, zrnité... je to stejný extrém jako studiové.
Sirius
Profil
Na mnoha fotkách se mi zdálo, že ta varianta bez makeupu je taky trochu "přikrášlená", pochybuju, že z toho co ja na některých fotkách by někdo zvládl udělat to co vidíme ve filmu. A že jsou šikovní...
No každopádně k tomu co jsem tu četl za diskusi, zdá se mi, že z toho děláte až moc velkou vědu. Souhlasím třeba s prvním Petrovo příspěvkem, až na poslední odstavec. Přeju hodně štěstí se scháněným souhlasu vyobrazených osob... Není to vůči těm lidem úplně fér, ale každej s trochou rozumu kdo se na ty fotky podívá, tak podle mne, si dokáže uvědomit, že zas tak hrozně ty lidi ve skutečnosti nevypadaj.
U některejch si říkám, že ten makeup toho stejně moc nezachrání a u některých, že ho vůbec nepotřebujou. :) Já bych uvítal víc fotek normálních, ne aby ty lidi na těch fotkách vypadali co nejhůř. Myslím si, že spíš trochu neodpovídá název webu jeho zaměření, tohle nejsou fotky bez makeupu, to jsou fotky na kterejch ty lidi vypadaj blbě (ne vždy).

Vzhled webu se mi nelíbí, nemám tenhle styl rád. To pozadí docela ruší, červená v hlavičce taky. Je tam šíleně moc reklam, tolik a tak blbě umístěnejch, že to spíš odrazuje kliknout. Ten web to dělá navíc hodně nepřehlednej. Maximálně tak na tu reklamu někdo klikne omylem... Jestli to má bejt web jenom na výdělek, tak prosim, ale stejně nebude moc vysokej.

Asi bych ještě něco dodal, ale není čas.
Ladik
Profil *
Děkuju za kritiku. Všem.
Povzbudivý to teda neni, ale sem v čechách, tak si asi nemůžu stěžovat..
Railbot
Profil
Ladik:
Pokud jsi čekal jen chválu, tak jsi neměl dávat web kritice, ale poprosit nějakého kamaráda, s kterým by ses mohl poplácávat po zádech jaký jsi to udělal super web. Vymlouvat se na "čechy" není na místě.
Chamurappi
Profil
Reaguji na Ladika:
Povzbudivý to teda neni, ale sem v čechách, tak si asi nemůžu stěžovat.
Však ani není, na co si stěžovat. Dostal jsi, co jsi chtěl, ne?

chtěl bych se zeptat na Váš názor, celkovou kritiku, získat zpětný odkaz
S rel="nofollow", ten ti ve vyhledávačích moc nepomůže.

Obsah tvé stránky mi připadá nezajímavý a zbytečný, ale kdyby mě celebrity a líčidla zajímaly, asi by mě mrňavé fotky obložené nánosem reklam moc nenadchly.

Chybí favicon.ico. Text v logu mi připadá ošklivý a chybí mu diakritika.
V kódu mě zaujal <!doctype> s HTML 1.01 Transitional.
Ladik
Profil *
Samozřejmě jsem nechtěl slyšet jen chválu. Mrzí mě spíš, že se u nás lidi nedokáží tolik povzbudit, jako v zahraničních fórech. Kritika přeci není jen o hledání chyb,ale také o hledání kladů.

Jsem rád, že jsem slyšel o všem, co je špatně, ale mám sto chutí se to vykašlat, protože jediná kladná věta zněla máš na víc.

Chamurappi:
kde mám prosimtě rel="nofollow"? Koukal sem se a myslim, že tam mám all,follow

<!doctype> s HTML 1.01 Transitional :-) o tom vim..časem s tim něco provedu..
Railbot
Profil
Ladik:
Trochu sebevědomí, pochval si to sám (lépe to stejně nikdo neumí). To negativní kritika je hnací motor k lepším výsledkům.

Chamurappi ti odpovídal na tvé konstatování, že odtud chceš získat zpětný odkaz. Což získáš, ale bezcenný, jelikož zdejší odkazy mají rel="nofollow".
Ladik
Profil *
Railbot

ok. nevadí. děkuju za vysvětlení

Asi se s tim naučim žít a začnu se chválit sám.. :)
ivzez
Profil
Ladiku,

zkuste se nad tím, co Vám tu lidé napsali trochu zamyslet. Porušujete několik pravidel, přes což se řada lidí těžko dokáže přenést (včetně mne). Mně se krádež čehokoliv jak na webu, tak v běžném životě natolik příčí, že těžko dokážu najít něco k pochválení a k povzbuzení.

Každý z nás si chce vydělat, ale nemyslím si, že by to mělo být na úkor někoho jiného - zobrazených hvězd, fotografů, ...

Liv Tylor se mi víc líbí be make-upu (nejde o fotku staršího data?) :-).

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0