Autor Zpráva
SwimX
Profil
Dobrý den,

prosím o kritiku hlavně kódu http://starz.ondrej-sejvl.cz/ grafika je již schválená zadavatelem.
KoLi
Profil
SwimX:
Podívej se na hover v IE6.
kelvin
Profil
SwimX
Proč jsou to "Fotbalová hřiste", když ten font má i české znaky "š" a "ě"?
Jak říká Koli, v IE6 jsou u hoveru vidět hranaté okraje těch nabídek, ale to není nic hrozného, použitelné to je.
SwimX
Profil
KoLi:
Podívej se na hover v IE6.
viděl jsem, a odmítám řešit. Aspoň se lidi naučí nainstalovat nové prohlížeče. Za chvíli přijde devítka. Použitelné to je, krása přijde s technikou :)

kelvin:
Proč jsou to "Fotbalová hřiste", když ten font má i české znaky "š" a "ě"?
hm, tak to teda nevím :) opravím, díky tak to háčky nad s, e nemělo. Nicméně už jsou tam
Taurus
Profil
SwimX:
Nenaučí, někdy nemůžou/nesmějí. Dobrý webař opraví.
SwimX
Profil
Taurus:
nechci se hádat na toto věčné téma.
Dobrý webař opraví.“ Ono to není tak těžké. Buď iepngfix.htc nebo pro IE <= 6 tam dát gify. Ale proč? pokud nemůžou, tak to takle přežijou, pokud nechtějí, pak já také ne :)
Kcko
Profil
viděl jsem, a odmítám řešit. Aspoň se lidi naučí nainstalovat nové prohlížeče. Za chvíli přijde devítka. Použitelné to je, krása přijde s technikou :)

palec nahoru :)
Chamurappi
Profil
Reaguji na SwimXe:
Podívej se na hover v sedmičce.
Krom toho písmo v té zjevující se části není v sedmičce vyhlazené (mám zapnutý ClearType a vše ostatní je hezky nekostrbaté).

Ale proč?
Protože víš jak a máš dost času na to, aby ses o to hádal.

pokud nechtějí, pak já také ne :)
Zadavatele ses ptal, nebo tohle rozhoduješ za něj?
Taurus
Profil
SwimX:
To je blbý přístup. V případě, že člověk cokoli navrhuje pro druhé, bude dobrý jen tehdy, pokud se do nich dokáže vcítit. Vstřícnost...
aduben
Profil *
#CA1142 jako barva písma na #1D4161 to teda nic moc, skoro nic není
vidět:-(
mckay
Profil
SwimX:
Při najetí na jednu z položek menu se zobrazí možnost dalšího výběru. Není to pěkné, když je to tak velké, a ty neostylované odkazy unitř jsou také nic moc.
SwimX
Profil
mckay:
neostylované odkazy
kde jsou neostylované odkazy? Všechno je ostylované, v rozevírajících se podnabídkách jsou odkazy černé...

aduben:
to je která stránka, barvy z hlavy nedávám :) předpokládám že to je atletika, také se mi ta barva nelíbí, nad tím se eště zamyslím.

Chamurappi:
Krom toho písmo v té zjevující se části není v sedmičce vyhlazené (mám zapnutý ClearType a vše ostatní je hezky nekostrbaté).
Víš čím to je? Nenapadá mě proč by jen podmenu nemělo být vyhlazené.
Chamurappi
Profil
Reaguji na SwimXe:
Víš čím to je?
Tím, že má element nastavenu CSS vlastnost filter. Stejně se chová i osmička.

Když jsem psal „podívej se na hover v sedmičce“, narážel jsem na fakt, že při zjevování podmenu z něj není kus vidět. Stejně jako v osmičce a šestce.
Také jsem si všiml, že se v sedmičce i osmičce podél zaoblení ukazují černé tečky, protože používáš PNG s alfakanálem a zároveň průhlednost. Použij GIF nebo PNG s paletou (tj. 256 barev, jedna průhledná).
mckay
Profil
SwimX:
Aha, tak jsem to špatně řekl, ne neostylované, ale ne speciálně stylované odkazy, vypadají nudně.
SwimX
Profil
mckay:
nudně nevadí :) nebo máš nápad?

Chamurappi:
CSS vlastnost filter
ta tam bude asi kvůli prolnutí menu

při zjevování podmenu z něj není kus vidět.
ano, toho chování, že při hoveru v IE je menu menší a pak poskočí a roztáhne jsem si také všimnul, předpokládám, že za to může ten JS (Jquery) který jsem si na to stáhnul.

Kouknu na to na oboje, i když JS prostě rád nemám :)

Také jsem si všiml, že se v sedmičce i osmičce podél zaoblení ukazují černé tečky, protože používáš PNG s alfakanálem a zároveň průhlednost. Použij GIF nebo PNG s paletou (tj. 256 barev, jedna průhledná).
ok, díky
SwimX
Profil
Potkala mě ještě jedna zajímavost u IE
na stránce hokej: http://starz.ondrej-sejvl.cz/hokej

je pod nadpisem menu: ceník, kontakt, provoz, ...
mělo by se obarvovat podle sportu, odpovídá tomu řádka 538 v CSS souboru
#text.hokej .submenu a:hover{
    background: #fff;
    color: #000;
}
ovšem pouze v IE 8, které tady mám se tak neděje. Tuším že v šestce se mi to obarvovalo.
Pokud ale změním barvu na cokoliv jiného, pozadí odkazů se obarví. Stejná csska jenom místo .hokej je tam .sport a jiná barva fungují u ostatních sportů. Jen prostě bílá u hokeje... Nevíte někdo čím to je?

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0