Autor Zpráva
Shulík
Profil
Zdravím,

poprosil bych vás o vaše názory na můj pokus o design mé osobní stránky. Tato stránka bude fungovat jako jakási osobní prezentace a rozcestník. V tuto chvíli žádné odkazy nefungují.

Stránka je psaná v HTML5, použil jsem i některé prvky CSS3. Ty starší a ty špatné prohlížeče podporuji zčásti, všechno důležité samozřejmě funguje, ale není to tak hezké.

Odkaz je zde: www.shulik.cz/newindex.php

Předem děkuji za názory.

Shulík

Stránku jsem testoval ve Firefoxu 3.6, Chrome 4 a 5, Opeře 10.50 a IE 7 a 8.
aduben
Profil *
tak tohle jsem nepochopila......mno mám-li být upřímná, raději bych se ještě chvíli učila....de facto tam není nic, co by se dalo hodnotit.........
slouží jako jakási grafická exhibice autora a rozcestník???????

k čemu tohle slouží???????????
Shulík
Profil
Stránka zatím nemá ani ten malý obsah, co má mít (Javascriptově vyskakující seznam posledních 5 tweetů, nějaký malý kousek o mně).
Myslel jsem, že by mi zde někdo zhodnotil například zdali byl dobrý nápad zvolit tento typ designu, poradil, že nějaký prvek špatně zapadá a tak podobně.
Nevím, co jste na tom nepochopila. Můžete to nějak rozvést?
Miloš
Profil
Mám rád úlety, ale tohle je na můj vkus moc rozházené.
Víc se mi líbí rozcestník páně Flaškův: http://ydiot.com/
aduben
Profil *
1.co to znamená: nejdřív musíte stránku zapnout?
2.

aduben:
Stránku jsem testoval ve Firefoxu 3.6, Chrome 4 a 5, Opeře 10.50 a IE 7 a 8.
zkus otestovat v IE 6, to je legrace
Shulík
Profil
Na zapínání stránky jsem tu nikde neodkazoval, chtĕl jsem zhodnotit pouze /newindex.php
IE6 nepodporuji, u takovéhleho webu si to podle mne můžu dovolit. Pro šestkaře je textová verze (teď ještĕ jestli je vidĕt odkaz na ni).
aduben
Profil *
Přijde mi tedy zvláštní, že většina profesionálních webdesignerů a koderu ještě optimalizuje pro IE 6........o věc
ale každýho věc
Shulík
Profil
Také optimalizuji pro IE6 stránky, u kterých to má smysl. Ale dělám-li toto v HTML5, používám-li některé CSS3 prvky a snažím-li se tak tvářit jako někdo, kdo má rád nové technologie, nevidím důvod, proč zaplevelovat kód ještě víc věcmi zajišťujícími kompatibilitu s IE6.
Miloš
Profil
aduben:
zvláštní, že většina profesionálních webdesignerů a koderu ještě optimalizuje pro IE 6
Když se podíváš do statistik, má pořád ještě stejné zastoupení jako Opera.
A pravidlo – není nezbytně nutné, aby stránky ve všech současných prohlížečích stejně vypadaly, ale je navýsost žádoucí, aby se v nich daly používat.
aduben
Profil *
Miloš:
myslela jsem to nadnešeně, podle mě to smysl má
Shulík
Profil
Rozhodně má smysl pro IE6 optimalizovat weby obsahové a weby mající ambice autorům vydělávat. U tak zaměřené stránky, jako je ta moje, to dle mého smysl nemá.

Mimochodem, ne všichni pro IE6 optimalizují. Například i Google asi tři měsíce zpátky zrušil podporu šestky.

Stránky si prohlédnu na IE6, jen co se dostanu na počítač, kde jsou Windows.
Miloš
Profil
Shulík:
Stránky si prohlédnu na IE6, jen co se dostanu na počítač, kde jsou Windows.
Můžeš použít i http://browsershots.org/
Jeník
Profil *
Shulík:
Tak aby se ti k tomu konečně někdo vyjádřil.

Já jsem byl z nápadu nadšený. Moc se mi to líbí. Určitě ale více zapracuj na grafickém zpracování. (Kresby jsou dost odfláknuté). Možná to je záměr, ale ty stránky pak jsou dost nepřehledné.
Chtělo by to co nejvíce interakce. Možná i nějaké bonusy... tím myslím třeba když kliknu na ten mrak vlevo tak mi vyjede slunce. Pak ještě kliknu na slunce a deprve potom mi vyzkočí nějaká strána.
Tvůj rozcestník by vlastně mohla být taková hra.

Přeju hodně zdaru ;)
Chamurappi
Profil
Reaguji na Shulíka:
V čem spočívá, že stránka „používá CSS 3“? Jen v tom, že užívá zaoblené rohy okolo patičky, která se chlubí používáním CSS 3?
V čem spočívá, že je stránka „psaná v HTML 5“? V tom, že užívá značky, které nefungují spolehlivě?
Užíváš věci, které nejsou zásadními novinkami zmíněných technologií, k dosažení méně funkčního výsledku, než jaký by mohl být bez nich.

Stránka nejde v Mozille ovládat klávesnicí, protože jsi vypnul outline a na :focus jsi nenastražil žádnou náhradu (chtěl jsem si Tabem projet všechny odkazy, abych si ověřil, že mi něco neuniklo).
Okno při klikání nic nedělá? Čekal jsem, že se alespoň rozbije. Nebo že otevře nové okno :-)

Co se týče výtvarného pojetí, též mi stránky připadají jako slabší verze Ydiota. Dva panďuláci s míčem jsou moc stejní. Modrý nápis vlevo nahoře tam vůbec nepasuje.
Shulík
Profil
Jeník:
Chtělo by to co nejvíce interakce. Možná i nějaké bonusy... tím myslím třeba když kliknu na ten mrak vlevo tak mi vyjede slunce. Pak ještě kliknu na slunce a deprve potom mi vyzkočí nějaká strána.

V prohlížečích podporujících <canvas> klikání na mraky způsobí déšť/slunce.

Chamurappi:
V čem spočívá, že stránka „používá CSS 3“? Jen v tom, že užívá zaoblené rohy okolo patičky, která se chlubí používáním CSS 3?
V čem spočívá, že je stránka „psaná v HTML 5“? V tom, že užívá značky, které nefungují spolehlivě?
Užíváš věci, které nejsou zásadními novinkami zmíněných technologií, k dosažení méně funkčního výsledku, než jaký by mohl být bez nich.
ad CSS3: Zatím ano, plánuji zkusit animace atd.
ad HTML5: Ano.
Vím, že bez značek by byl výsledek více funkční, ale mým cílem je s touto stránkou se prezentovat jako..hmm..nadšenec do nových technologií.

Stránka nejde v Mozille ovládat klávesnicí, protože jsi vypnul outline a na :focus jsi nenastražil žádnou náhradu (chtěl jsem si Tabem projet všechny odkazy, abych si ověřil, že mi něco neuniklo).
Děkuji za upozornění. Dlouho jsem nad tím přemýšlel a s outlinem to vypadalo opravdu příšerně, u obrázkových odkazů, kde outline vadilo, jako :focus nastavím to samé, jako :hover

Okno při klikání nic nedělá? Čekal jsem, že se alespoň rozbije. Nebo že otevře nové okno :-)
Na nějakém efektu pro okno ještě zapracuji, otevření nového okna je vtipný nápad :D

Co se týče výtvarného pojetí, též mi stránky připadají jako slabší verze Ydiota. Dva panďuláci s míčem jsou moc stejní. Modrý nápis vlevo nahoře tam vůbec nepasuje.
Děkuji, pokusím se na kvalitě obrázků zapracovat. Myslíte, že by pomohlo obrázky vybarvit nebo pro :hover přidat barvy? Panďuláci jsou totožní, jestli to vadí, udělám jednoho jiného. O nesedícím modrém nápisu vím.
sarojan
Profil *
Jenom taková drobnost. Adresa je shulik a v tom infoboxu když nejsou bodky za koncem věty, tak mě to navedlo k čtení "Nehledejte zde žádné informace o Souloži", protože adresa stránky se dost podobá expresivnímu hovorovému označení mužského pohlavního údu(foneticky šulík je podobné slovu šulin)... Omlouvám se, nechci urazit, ale trochu bych to změnil, hlavně ten font, protože je to dost špatně čitelné a když to někdo takhle přečte, tak to buď vezme s humorem, jako já, nebo se bude pohoršovat a odejde...
Shulík
Profil
Font změním. Ne kvůli čitelnosti, ale neobsahuje znak pro tečku, což je dosti markantní problém. Je pravda, že se to tak číst dá, docela vtipné :D
Děkuji za upozornění :)
Bubák
Profil
Možná ti to při honbě za novými technologiemi uniklo, ale IE podporuje @font-face už od verze 4.0.
Shulík
Profil
Bubák:
To vím, ale nechápu, co jste tím chtěl říci. Můžete, prosím, trošku polopatičtěji? Zapomněl jsem nahrát i formát fontu pro IE? Nebo co?
Bubák
Profil
Nezjišťoval jsem proč, ale v IE 8 na tvé stránce vidím text v Arialu.
Miloš
Profil
Bubák:
v IE 8 na tvé stránce vidím text v Arialu
Já taky, dokonce i v kompatibilním zobrazení, jakož i v IE 6.
Amunak
Profil
Shulík:
Když jste takový nadšenec do nových technologií, možná by jste mohl zkusit obrázky udělat ve vektoru - formát svg podporuje jen pár nových prohlížečů a kresby by pak vypadaly lépe, řekl bych :)

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0