Autor Zpráva
shaman171
Profil
Ahoj,
udělal jsme WEB internetového Fénix rádia www.fenixradio.net a zajímal by mě Váš názor na dané stránky. Jedná se o můj první větší projekt.
Děkuji za každý názor a kritiku.
swetko
Profil
Celkovo môj dojem z dizajnu stránky je rozpačitý, biely text sa v tom sivo čiernom vzhľade stráca. Mám problám čítať texty, tam kde je v pozadí ten mikrofón.

Dva vertikálne posuvníky pri rolovaní(mám 1024x768).

Vo fotogalérii, kým sa neposuniem rolovaním nadol, nevidím posuvník na manuálne pretáčanie fotiek, skrýva sa pod "stupnicou rádia".

Font názvu stránky sa nehodí k celkovému vzhľadu. Hodil by sa nejaký retrovejší font.

Font v menu je je trochu lepší, ale tiež by som si vedel predstaviť iný. Hlavne by som odstránil tiene pod textom(môj názor).

Myslím, že menu by sa dalo vyriešiť aj inak ako podmienenými komentármi pre každú položku.

"...Stánky jsou optimalizovány pro.." - zbytočne upozorňuješ na fakt, že nedokážeš optimalizovať stránku pre všetky prehliadače.
shaman171
Profil
Ahoj,
moc děkuju za kritiku,
osobně si myslím, že cerná a bílá jsou nejvíc kontrastní barvy, takže číst texty, by neměl být problém, ohledně čtení textu, kde je v pozadí mikrofon s tebou na jednu stranu souhlasím, na druhou si myslím, že při troše snahy to jde, idkyž je to nepříjemné, ale dotváří to celkový dojem stránky.
Dva vertikální posuvníky jsou téměř vždy, jelikož je design stránky pevně pozicovaný a neměnný, mění se pouze DIV a ten dostává svůj posuvník, proto jsou dva... je to možná trochu krkolomné řešení, nicméně jinak by "obalové rádio" získávalo neuvěřitelnou výšku což by mohlo vypadat komicky.... ale možná by stálo za to se rozmyslet, zda to nepředělat. Ovšem co potom s menu?
Ohledně fotogalerie o tom vím, problém je, že je dělaná v JAlbumu a s tím asi nehnu, respektive nevím jak. Je vkládána pomocí iFrame
Co se týče retro textu já jsme vybíral hlaně font, který mi pokreje celou šířku, s ohledem na jeho jednoduchost. Určitě by se hodil více retro.
Ohledně menu, font s emi zdá dobře zvolený a stíny jsou tam naschvál, aby bylo jasné když se na tlačítko najede změní se a stím zmizí. (jedinou nevýhodou je datová náročnost)
Jak jinak by jsi menu řešil, aby zůstala zachována daná výška obalovho rádia?
"...Stánky jsou optimalizovány pro.." - jde v podstatě jen o IE 6 a nižší, jinak jsme stránky optimalizoval pro všechny známé prohlížeče a podle statistik k nám občas zavítají i lidé s IE6... to je tam kvůli nim a během měsíce to zmizí a pak bude problém lidí, že nepoužívají moderní software, jediné co v tom IE 6 nefunguje, je vyjížděcí menu, jinak se vše korektně zobrazí.
Moc děkuji za názory
swetko
Profil
"Dva vertikální posuvníky jsou téměř vždy..."
Samozrejme, že a to dá vyriešiť. Je tam tvoj typ layoutu - kinosála a stránka je na "plátne".

"Co se týče retro textu..."
Možno by nemusel byť názov na celú dĺžku webu. Príklad - upozorňujem, že nie som grafik.

"...a stíny jsou tam naschvál, aby bylo jasné když..."
Dal by som to bez tieňov a hover efekt by som odlíšil inou farbou písma.

"...jediné co v tom IE 6 nefunguje..."
To sa tiež dá vyriešiť aj pre IE 6 a potom nemusíš riešiť starší či novší prehliadač.
shaman171
Profil
Samozrejme, že a to dá vyriešiť. Je tam tvoj typ layoutu - kinosála a stránka je na "plátne".
To je zajímavé řešení, ovšem u mě je problém, že mám to obalové rádio moc velké, takže by to tímto způsobem řešit asi úplně nešlo.

Možno by nemusel byť názov na celú dĺžku webu. Príklad - upozorňujem, že nie som grafik.
Tam je prlbémm, že to byl jeden z hlavních požadavků, aby byl přes celou šířku. Nicméně určitě máš pravdu v tom, že by mohl být více retro. Tento je moc moderní.

Dal by som to bez tieňov a hover efekt by som odlíšil inou farbou písma.
To ti rozumím, ovšem to jsem nechtěl, protože požadavek na barevnou škálu byl pouze odstíny černé a bíle + obrázková grafka do nadpisů, kde můžou barvy být.

To sa tiež dá vyriešiť aj pre IE 6 a potom nemusíš riešiť starší či novší prehliadač.
Neporadil by jsi mi jak ? Byl bych ti vděčný.
david80
Profil
+ Originální vzhled
+ 3 různé přehrávače
+ dál mě už nic nenapadá

- paradoxně 3 různé přehrávače a ještě bez popisu, co je který přehrávač zač. Byl bych radši, kdyby se rádio spouštělo tak jak je to běžné u jiných rádií a aby stačil jeden klik a ne abych se po výběru přehrávače dostal na další stránku s dalším výběrem přehrávače. Navíc se mi ho stejně nepodařilo spustit.
- chybí mi na titulní stránce nějaký popis rádia, hlavně typ hudby.
- přijde mi to všechno takové veliké a né moc přehledné, texty v odstavcích nalepené na sobě, nadpis článku je odlišený pouze zvětšením písma, žádné odsazení, ...
shaman171
Profil
david80:
Nejde o tři různé přehrávače, ale o tři různé servery přehrávání (možná jsi myslel to samé)
Popi není potřeba protože v každém přehrávači hraje to sáme.
Rádio jsi ani spustit nemohl protože pokud budeš pozornější a podíváš se na program vysílání zjistíš, že se vysílá jen párkrát do týdne.
S těmy texty a odsazením máš asi rpavdu.
Děkuji za kritiku.
david80
Profil
shaman171:
Nejde o tři různé přehrávače, ale o tři různé servery přehrávání
Aha, nemyslel jsem to samé :-) I na stránce je napsané, že se jedná o tři různé přehrávače "Pro Vaše pohodlí jsme připravili tři různé přehrávače. Klikněte na jeden z následujcích obrázků a vyberte si tak přehrávač vhodný pro Váš počítač." Proč tam teda není rovnou napsané, že se jedná o 3 různé servery a ne přehrávače?

pokud budeš pozornější a podíváš se na program vysílání zjistíš, že se vysílá jen párkrát do týdne
Tak to potom jo, tak podrobně jsem to nezkoumal, ale i tuhle informaci by bylo asi dobré napsat i do stránky "spustit vysílání", třeba něco jako, že se vysílá jen párkrát do týdne, viz program a odkaz na program.
shaman171
Profil
david80:
Aha, nemyslel jsem to samé :-)
Aha, v tom případě OK, je tam podle mě zbytečné psát tři různé servery (většina našich posluchačů ani netuší co to server je. Proto beru jako lepší mít tam "tři přehrávače." (jde o to, že se někdy může stát, že server bude blbnout a tak si posluchač může pustit takový, který zrovna jede správně.

Ohledně toho programu már asi pravdu, popřemejšlím o tom. :-)
Děkuji
swetko
Profil
shaman171:
"...myslím, že při troše snahy to jde..."
"...pak bude problém lidí, že nepoužívají moderní software..."
"...pokud budeš pozornější a podíváš se..."

Nenúť návštevníkov stránky premýšľať, vytváraš ju pre nich nie pre seba.

Neporadil by jsi mi jak ? Byl bych ti vděčný.
Je potrebné použiť hover.htc, príkladov je na nete plno.
shaman171
Profil
swetko:
- ohledně toho textu a mikrofonu si myslím, že to přečíst jde jsou horší věci a bez něj by to bylo "chudé"
- lidi si musí zvyknout na moderní software, nemůžu za to že používají 5 let starý prohlížeč, který je pro ně nejen nebezpečný v zabezpečení,. ale také přichází o mnoho "vylepšení" a efektů na různých stránkách
- ohledně tohoto problému vymýšlím co a jak, nejspíše někde umístím něco jako "Právě se vysílá" a podoně, nicméně v patičce pod menu je jasně viditelné další vysílání :-)

Děkuju příklady prstuduju. :-)
sarojan
Profil *
"Stánky jsou optimalizovány pro Internet Explorer vezre 7 a novější, Mozilla Firefox 3.6 a novější, Google Chrome a Opera 10."
Pryč s tím! Když stránky nejsou správné ve všech prohlížečích, je to známka špatného kodéra. Psaním této věty sám tvůrce ukazuje na to, že je druho až třeťotřídní. Pro koho děláme web, pro prohlížeče, nebo pro uživatele? Nesmíš nutit uživatele, aby ti nešli na stránky v jejich oblíbených prohlížečích, ale aby si nainstalovali prohlížeč, který jim nesedí, nebo odejdou a už se nevrátí, protože konkurence je vysoká, není to tak, že to, co je u tebe nikde jinde nenajdou.
kiss
Profil *
jako mně to připomíná web, který frčel tak před 10 lety
shaman171
Profil
sarojan:
Jo to máš pravdu, časem to dám pryč, prozatím to tam nechám aby alepspoň ti co se jim to zobrazí špatně věděli, kde je chyba....
kiss
co tím máš přesně na mysli?
kiss
Profil *
celkové grafické zpracování, podle mě rádio jako takové si tebe jako potencionálního zájemce o poslech vysílání musí na tom webu udržet, jako řeknu ti rovnou, že jak jsem tam vlezl, tak jsem hledal křížek a rychle pryč. Podle mě to chce hodně barev, mrkni na jiné rádia, jako myšlenka dobrá, ale v dnešní době podle mě styl teto grafiku už se asi fakt nechytne, pokud však to radio není nějak proslulé
shaman171
Profil
Tak na jednu stranu o nás už ví spousta lidí, ale rádi bychomm se rozšířili dále, jde o to, že jsme rádio zaměřené spíše na starší publikum, máme tři pořady, jeden zpravodajský, druhý pro vzdělanější lidi (něco jako Vltava a český rozhlas) a třetí, kdy je ve vysílání vždy někdo známý.
Z muziky hrajeme od všeho něco a požadavkem na stránky byl retro černobílý vzhled...
A také barvy nijak né křikladvé, proto takovýhto vzhled...
sarojan
Profil *
Nemyslím, že pod pojmem "retro černobílý vzhled" bylo myšleno "aby to vypadalo jako stránka, která se dělala před 20-30 lety"! Porovnej tvoji stránku se stránkou např.:
http://www.custom-design.ch/custom08/index.php
Samozřejmě, je to flash, ale jako inspirace to postačuje. Podle mě by úplně stačilo vyhodit to nevkusné menu a dát ho, například, dolů, jak jsou tlačítka na tom rádiu, tak ty by nohli sloužit jak menu. Samozřejmě, bylo by třeba rozšířit tlačítka a předělat celkový koncept rádia. Koukni na tohle rádio značky Tesla. Máš tam tři přepínače. Ty tři přepínače by mohli sloužit jako ty tvé "přehrávače". To, že stránky odkazují na jiné stránky je frustrující i pro starší lidi a v té spleti chaosu písmenek a děsného designu by se nevyznal ani Zeus, ne to ještě starší člověk. To rádio bych dal do hlavičky a namísto jeho značky bych dal logo v retro stylu. Možná bych ho zmenšil, nech nezabírá takovou plochu. Pod to rádio bych dal obsah, který bych nastyloval a né jak je to teď, že nadpisy trochu větší a ostatní na sobě naházené, bez rozlišení odkazů, bílé, že to tahá oči jak sviň, akorát nadpisy trošinku větší. Pod obsah nějaký buď jenom farbou odlišený, nebo i obrázek s tématikou rádia v retro stylu, jenom s mírou a na pozadí nějaké ty retro tapety, co si stařečkové a stařenky dávali na stěnu, nebo, ještě lepší: obsah do imitace plechové skříně, pamatuješ, kdysi na staré plechové kuchyňské linky a pozadí retro tapety. Menu bych pak dal tak, že například na zavěsenou dřevěnou podložku na krájení (tu druhou). a hlavičku bych dal bílou, tapetu by odděloval od bílé hlavičky asi 20px pruh, prostě imitace stěny v retro stylu.
shaman171
Profil
sarojan:
Ty jo to ybch ani necekal... dekuju :-) nicmene upredelavat uz se to nebdue... nejde to... produce to uz odsouhlasila a menit se to nejmin rok nemuze.... hold nemam takovej cit pro grafiku :-) nicmene tve navrhy jsou moc fajn dekuju vemu si z toho ponauceni do budoucna :-)
PS: ta telka nema chybu... ovsem Flash ja na strankach jako celkovej design neuznavam.. .stary babicky a dedeckove ho vetsinou nemaj nainstalovanej...
sarojan
Profil *
No jo, vždyť to je jenom jako inspirace, ani já nemám rád stránky kompletně ve flashi. ;-)
shaman171
Profil
JJ děkuju, škoda, že teďka už se ty stránky předělat nedaji... hold časem...

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0