Autor Zpráva
xmark
Profil
http://jablkon.com/wrk

Jde o nový web hudební skupiny. Teď je ve fázi ladění designu. Já budu web programovat, design nedělám, ale komentuju ho a prostě do toho kecám, ovšem nikoliv z pozice síly.

Varování: Jablkoň je poněkud nekonvenční fenomén a design webu rozhodně nechce vypadat o nic konvenčněji. Jestli Jablkoň neznáte, pravděpodobně utrpíte kulturní šok.
pavuk
Profil
Vyhledem k tomu, že Jablkoň znám, tak mi ten design celkem sedí, jen škoda že je to prakticky jediný co tam lze hodnotit, protože je to ve výstavbě a odkazy nejsou funkční.
Uvítal bych alespoň minimální hover efekt u levýho menu
xmark
Profil
pavuk:
odkazy nejsou funkční“ ?

Interní odkazy myslím všechny funkční jsou.
sarojan
Profil
Ještě menší a nečitelnější písmo se už nedalo, co? A proč jsou vlastně vpravo tři stejné obrázky? Mimohcodem, ty obrázky na mě působí rozmazaně. Dále by chtělo předělat design obsahu.
Proč je na stránce info 5 řádků pomlček?
xmark
Profil
Obrázky jsou tam jen jako výplň na ukázku. Ve sloupci budou aktuality, vždy ve formě obrázku.

Řádky pomlček jsou součástí designu.

(edit: smazal jsem něco, co nebylo úplně objektivní. V pár detailech jsme s grafikem trochu ve při, proto jsem sem ten web dal)
pavuk
Profil
xmark:
Interní odkazy myslím všechny funkční jsou.
Jediný funkční odkazy jsou v menu "LINK", ale všechny na jednu stránku. Jinak nic, ani alba po straně, ani fota, ani písně, ani info, opravdu nic.
sarojan
Profil
xmark:
Řádky pomlček jsou součástí designu.
Není to estetické
xmark
Profil
pavuk:
Aha, už jsem pochopil. Ne, žádný odkaz ze stránek nikam nevede, funguje jen menu a obsah je naznačen. Ale grafikovy instrukce jsou takové, že veškerý text má být v jednom fontu (v tom co tam je) a v jedné velikosti. Pouze nadpisy mají být tučně a asi odkazy budou podtržené. Barva textu má být pro každou stránku ta, co je na pozadí.
pavuk
Profil
sarojan:
Myslím že u Jablkoně používat "obecnou" estetiku nemá smysl... :-) Ti mají vlastní
sarojan
Profil
xmark:
veškerý text má být v jednom fontu (v tom co tam je) a v jedné velikosti. Pouze nadpisy mají být tučně a asi odkazy budou podtržené
Submenu by mělo být odlišené taky, protože se strácí. Nebo alespoň ho skusit dát inline do toho šedého proužku (oddělit býlím pruhem vpravo).
peta
Profil
xmark:
* Logo zabira velkou cast obrazovky
* Menu schazi hover a nejspis bych pouzil vybarvenou formu pisma (mozna by se prave toto dalo pouzit jako hover); navic v pripade zakazani obrazku je stranka nepouzitelna (viz prvni 3 temata v diskusi nazoru na stranku, ktere jsi zrejme prehlidl), cili jasne zapomenute pravidlo o alt parametr pro img; pouzil bych pro menu mensi pismo
* Home - nadpis je prilis maly.
* Info - text je prilis maly. Pro stranku zvolim preci pismo, velikost, typ, barvu a tu pouzivam pro vsechno. Vyjimecne treba pro nadpis pouziji vetsi a pro poznamky mensi (class=discreet). Je to jakysi zpusob kultury psani dokumentu, uci se na stredni skole (technicke vykresy) a mozna i kazda sekretarka.
* CD - Jednak tam schazi asi borazky a pak je tam problem s textem pretekajicim, kam nema "Seznam písní". Pak vidim, ze opet trpi kultura psaneho textu, kdy nemas stanoven odsazeni zhora a ze spodu (margin) a vysku radku (line-height) (text Hráli je nalepeny moc nahore)
* pro kalendar, seznam koncertu bych dal asi spesl stranku. Hlavne, aby ji mel kdo pripravit, lidi shaneji info o koncertu i mesic predem.
* obrazky psu vpravo jsou neostre, zkus format gif, jestli mas original v dobre kvalite.
panther
Profil
xmark:
nijak to hodnotit nebudu, jen se zeptám: Proč je web tak široký? Dělat web pro 1280x... je dost troufalé. Dost se divím, že to nikdo přede mnou nezmínil
Shampoo
Profil
1. Uprav web na šířku cca. 1000 px - hodně lidí má stále 17" monitory a používají rozlišení 1024x768 = otravující scrollování
2. Header bych buď vyplnil, nebo bych zvětšil border (obrys písma), aby bylo více výrazné, také chybí odkaz na hlavní stranu
3. Memu by mělo být s a:hover, jelikož to bude určitě vypadat lépe
4. Písmo je příšerně malé, min. 16px a více
5. Zatím obsahově není co hodnotit - chudé
6. Struktura se mi moc nelíbí
7. Grafika taktéž, ale Jablkoň neznám, takže asi nemůžu soudit
peta
Profil
Shampoo:
1. Odkud mas informace?
http://toplist.cz/global.html
20% 1024 x 768
20% 1280 x 800
10% 1680 x 1050
5% 1366 x 768, 1440 x 900, 1680 x 1050
Ale tu sirku bych taky zuzil na 1000.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0