Autor Zpráva
Flay
Profil
Zdravím, nevěděl jsem kam to zařadit, jestli sem, nebo do "Jak něco udělat". Dávám to teda radši sem.

Prvně poprosím o nějakou kritiku k http://fc05.deviantart.net/fs71/f/2010/232/a/1/Blog_On_the_Wall_by_F_l_a_g.png
Druhak bych rád radu, jak správně a co nejjednodušeji nakódovat to stránkování (položená kniha představuje aktuální stranu, hover by byl jen jako slabé zesvětlení čísla).

ShiraNai7
Profil
Pěkné, mi se to líbí. Akorát ta ptačí hlava proražená zdí je taková matoucí :P
Nox
Profil
Velmi pěkné, příjemné... barvy, rozložení atd.
Možná ještě nějaký obrázek do hlavičky
Rámy obrázků mě trochu nesedí, ale ne nutně ten nápad, možná jen trochu jinak zpracování

Flay:
jak správně a co nejjednodušeji nakódovat to stránkování (položená kniha představuje aktuální stranu, hover by byl jen jako slabé zesvětlení čísla).
Popřemýšlel bych jestli kromě náklonu nezměnit barvu... při interakci to je jasné, ale staticky (tzn. i při prvním shlédnutí) to není tak jasné - osobně jsem myslel, že jde jen o dekoraci

Jinak prostě té aktuální položce dáš class a v css změníš obrázek a šířku...horší bude to číslo, tam by to asi teda chtělo nějakou CSS3 rotaci...
Mj. 2+ místná čísla se ti ale na tu knížku asi nevlezou, min. to nebude hezké...

ShiraNai7:
To je předpokládám Twiterácký pták... taky zajímavě zpracované
Flay
Profil
Díky za komentáře
Nox: Zapomněl jsem ještě napsat, že blog pak poběží pod wordpressem. Takže dotaz zní spíš jestli je vůbec možné tohle pro wordpress udělat (každá kniha má jinou velikost, natočení textu, ...) a jestli jo, tak jak.

Díky za připomínku ohledně dvojmístných čísel - čísla tedy trochu zmenším a u dvojmístných půjdou číslovky pod sebe.
Keeehi
Profil
Flay:
Taková poznámka: Když bude aktivní stránka 1, bude na šikmo první kniha => bude vypadávat z poličky ;-)
panther
Profil
Flay:
natočení textu nebude fungovat všude, ale to tolik nevadí.

Ad. velikosti knih: budeš si muset udělat nějaký systém, podle toho pak přiřazovat třídy a pozadí. Tzn. že knihy se budou muset po nějakém počtu opakovat. S WP jsem nepracoval, ale do menu by mělo jít nějak přímo zasahovat, ne? Jinak bych odešel od WP.

Keeehi:
bude na šikmo první kniha => bude vypadávat z poličky ;-)
bude muset být natočená na druhou stranu :-)
joe
Profil
Po dlouhé době tady vidim zas nějaký pěkný, jednoduchý a příjemný design. Dobrá práce.

- změnil bych písmo v hlavičce ("Blog on the wall.."), příliš se tam nehodí
- to vyhledávání se mi moc nelíbí
- změnil bych obtáhnutí toho tlačítka "Read more"

A jak udělat stránkování v podobě knih,

Jednotlivé knihy bych dal do jednoho obrázku (vidím, že tam jsou různé velikosti knih). Nejlépe do průhledného PNG a pak vybíral třeba náhodně nebo po sobě vždycky další knihu a tu zvolenou knihu vzal podle souřadnic u background v CSS.

Jednotlivé čísla stránek bych udělal tak, že bych si udělal další obrázek - tentokrát GIF, kde v horní řadě bych nechal čísla 0-9 a v dolní řadě zase čísla 0-9, ale nakloněná.
Pak už jednoduše pomocí image replacmentu nahradit obsah nějakého elementu. Byl by tu problém, že při vypnutých obrázcích by nebyl vidět text stránek, protože obrázek s číslama (GIF) by měl být asi průhledný s tmavě zelenomodrým matte.
peta
Profil
* zplacanina z ruzne grafiky a stylu, sjednotit
* logo, viz joe, nehodi se tam, mozna by se dal pouzit ten ptacek pro oziveni a jine pismo
* cast menu nahore ma spatny kontrast barev, cerna na cerne
* spousta bileho prostoru vpravo a vlevo
* neusporadane, zarovnat do mrizky
* rozdilne velikosti obrazku u shodnych prvku typu clanek (dojem rozhazene vystrizky z fotografie mezi textem)
* o paticce radeji nemluvit

Tu grafiku:
* ostra jemna grafika ptacek a sramy na zdi
* rozmazana stinovana jemna grafika vyhledavani
* ostra stinovana grafika puntiky obrazek
* oramovani polozek s puntiky vpravo (utrzeny papir)
* rozmazana grafika obrazek na zdi, kalendar + ramovani obrazku
* kridova grafika oddelovaci cara pro kategorie clanku
* rozmazana metalicka grafika tlacitka Read more
* carovana grafika loga
* paticka, mnoho dalsich stylu a barev

Z hlediska grafiky je to dost odflaknute. Barevne je to fajn, obsahove a usporadani textu z hlediska pouzitelnosti je dobre.
Kdybych to mel hodnotit, tak 5/10.
(to neni tragedie, protoze vetsina stranek na webu ma 3/10)
Flay
Profil
joe:
Skvělé, díky za tip. Takhle to bude asi nejjednodušší.

peta:
Díky za obsáhlou kritiku, s většnou souhlasím, něco je otázkou vkusu a něco jsou naprosté hlouposti.

"neuspořádané, zarovnat do mřížky" - můžeš mi prosím říct, co je tam neuspořádaného nebo nezarovnaného?
"spousta bílého prostoru vpravo a vlevo" - Design je široký 960px, čili standard. Kde máš tu spoustu prázdného prostoru?
"rozdílné velikosti obrázků u shodných prvků typu článek" - Na tom nevidím nic špatného, je to ukázka, jak budou vypadat rozdílně velké obrázky u článků

Určitě do toho ještě sáhnu a trochu to sjednotím.
TomasJ
Profil
Velmi pěkně zpracované :)
Nejvíc se mi líbí "dělání dojmu 3D" (např polička, knížky na ní...)
Mám otázku a sice: kde budou ostatní knížky, které se na poličku nevejdou?
Chtěl bych vědět jak bude vypadat stránka po kliknutí na "Číst více", kde budou komentáře umístěny.
Menu na pravé straně (utržený papír) bych ještě "přišpendlil" v levém horním a pravém dolním rohu (například kdyby byla v menu jen jedna položka, papírek by musel viset na jednom špendlíčku :D ).

Rada:
Možná bych udělal místo klasického FORMu "Search", lupu opřenou o zeď na té poličce, a při kliknutí/najetí myší na tu lupu, by se shora spustil INPUT na provázku. Na to by ovšem byl lepší Flash, ale dalo by se to poskládat i z .gif animací a JS :)
Hodnocení 9/10 :-)
Flay
Profil
TomasJ:
Díky za komentář, pokud bude více stran (na jednu poličku předpoládám cca 20), přibude prostě další polička :) (tenhle systém bude tedy trochu problémový pro velmi aktivní blogery, pak by měli pod výpisem článků skoro knihovnu)
Náhled samostatné stránky s článkem a komentářema ještě vytvořím. Někdy. (je to k celoročnímu maturitnímu projektu, čili to moc nespěchá :D)

Nápad s opřenou lupou a přilítajícím inputem už mi přijde trochu bláznivý :).
peta
Profil
Nejde o hlouposti, ale o cizi pohled. Bylo by zbytecne chtit hodnoceni a odmitat cizi nazor jenom proto, ze je v rozporu s tvym. vysledkem je, ze si z toho vyberes, co povazujes ty za zajimave pripominky.

* prazdny prostor - obrazek stranky ma zleva asi 250px sloupec mista, vpravo totez a pod menu vpravo dalsich 250px; a ja myslel, ze je to neprehlednutelne, no nic :)
* neusporadanost, to se mi zdalo take zjevne, ale dobra.
usporadani zleva mimo mrizku, okraj stanovym az tech 250 zleva.
* logo od okraje zleva ma 20 px
* obrazek u nadpisu ma -5px
* text je spravne 0
* ramecek obrazku clanku je -2px
* cara, kategorie, cara je ok 0
* dole policka s knihami, je to spone, ale rekneme, ze je -5px
* paticka, moc bych za to nedal, ale jevi se mi -10px nebo +20px, podle toho, ktery roh volis. priklinil bych se k +20, aby to bylo shodne se search

dalsi vodici caru volim policko search
* search 0
* kategorie +2px
* odrazky se voli obvykle na stred vysky radku a mezera vpravo vlavo jako nasobky velikosti pisma. ja to vidim tak +5 zleva pred odrazkou a pozadi, ramecek bych mozna dal pod cely blok. proste mi to nepasuje rameckovat jen odrazky, pokud nadpisnema zadne oramovani a pouze podtrzeni
* seznam v archivu je +10px

Jo, asi jsem nenapsal, ze tam mas nekolik odlisnych stylu pisma. unosny je pocet tak 6, ja vidim tak 12.

* obrazky, druh full a half obrazek maji odlisnou vysku, cili je nic nesjednocuje. No, a ze maji rozdilne velikosti pro stejny blok a tvrdis, ze je to oka, tak je to totez, jako bys mel hraci karty kazde jine velikosti, ikdyz jsou ve stejnem balicku. Da se s nimi hrat, hodnoty na kartach jsou spravne, ale neco je spatne, ne? To jsem chtel naznacit.
Mozna lepsi priklad, sberatelske karty fotbalistu. Kdyby meli rozdilne velikosti, urcite by ti to vadilo, protoze to vypada jako vystrizky z casopisu.
Jde o symetrii.

PS. krafika a vzhled toho vyhledavani a knih mi prijde ok, dokonce je velmi prijemna, ale nepasuje s tou ostani. A nekde jsem to uz videl, jen si nevzpomenu :) ta lupa by mozna byla zajimava, spis lezici na bok, ale i takto je to dobre.
Lexter
Profil
peta:
Tyhle designy na pixel do čar mi vždycky přijdou hrozně sterilní. Je to jak pár boxů vedle sebe. Sem tam nepřesnost může velmi prospět.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0