« 1 2 »
Autor Zpráva
pepa testmir
Profil *
Ahoj.
Rozjíždím nový web pro tvorbu online testů: www.testmir.cz .
Prosím o názory a doporučení.

Známé hlavní problémy:
- desig je vágní, protože spíše hledám uspořádání a prvky které se do toho který si zadám promítnou.
- zbytečné css a JS, protože jsem byl líný hledat algoritmus vyjímek :) - ale mám to v plánovači
- málo obsahu - je to čerstvě vydané a ještě se dochytávají chyby

... no a na další problémy mě určitě upozorníte vy :)

Díky za váš čas.
Pepa.
Chamurappi
Profil
Reaguji na pepu testmira:
Stránka se naprosto rozpadá v Exploreru 7 kvůli nesmyslnému použití display: inline-block prakticky na všem.
Moc jsem nepochopil, proč je v CSS všechno hnáno přes selektory přímého potomka.
V HTML jsem nepochopil, k čemu mi je <section>, <header>, <nav>, krom toho, že způsobují další problémy s kompatibilitou.
pepa testmir
Profil *
Chamurappi: Dík za zprávu.
IE 7 jsem zatím ani nezkoušel. Maximum kam jsem posouval compatibilitu bylo k IE 8, kde se zmíněné tagy dodefinovávají pomocí JS. Taky to mám alespoň možnost vyzkoušet na stařičkých XP, kde IE 8 ještě je.

<section>, <header>, <nav> jsou to normámí HTML 5 tagy.

Dejme tomu, až budou hotové základní věci a budu dávat nový design, tak bych mohl udělat extra layout pro vykopávky jako je IE 7 :)

inline-block je rozhodně správnější řešení než float. O jiném pro umístění bloku vedle sebe nevím, krom table, což už je opravdu anachronismus :)
Chamurappi
Profil
Reaguji na pepu testmira:
<section>, <header>, <nav> jsou to normámí HTML 5 tagy
To mi jaksi neodpovídá na otázku, k čemu mi jsou.

inline-block je rozhodně správnější řešení než float
Proč?

Dejme tomu, až budou hotové základní věci
Funkčnost v běžně používaných prohlížečích není základní věc? Nefunguje to kvůli tomu, že nastavuješ inline-block neřádkovým elementům, jinak ho Explorer zná (bylo to několik let jeho nestandardní rozšíření).
Batrachus
Profil
pepa testmir:
inline-block je rozhodně správnější řešení než float.

Říká kdo?
pepa testmir
Profil *
- IE 7 má 9,5 procenta http://gs.statcounter.com/#browser_version-eu-monthly-201010-201010-bar proto mu dávám odpovídající pozornost. Jak to bude za rok? :)

- Float je již z názvu a specifikace určený k obtékání textem. To že dřív nic jiného pořádně nebylo a muselo se hackovat pomocí clear přece není důvod u toho zůstávat.

- „<section>, <header>, <nav> jsou to normámí HTML 5 tagy“ To mi jaksi neodpovídá na otázku, k čemu mi jsou. - asi k tomu, k čemu je komukoliv html 5 :) Prostě vytvářejí popisnější kód, ve kterém se dá lépe vyznat (třeba pro slepce) než když je to řešené jen pomocí class= ...
Petr ZZZ
Profil
pepa testmir:
IE 7 má 9,5 procenta

To je pozadu za IE6, ten má na některých webech 11 %, na jiných 15 %.

až (...) budu dávat nový design, tak bych mohl udělat extra layout pro vykopávky jako je IE 7
Taky to mám alespoň možnost vyzkoušet na stařičkých XP, kde IE 8 ještě je.

Pepíku Testmíři, dej mi vědět, až to budeš mít odladěné pro IE6, potom se rád na tvou stránku mrknu a řeknu ti můj názor. Ve volných chvílích by sis mohl nastudovat něco o zpětné kompatibilitě.

hackovat pomocí clear
Také v terminologii máš nějaký zmatek, clear není "hack", ale úplně normální CSS-vlastnost.
Chamurappi
Profil
Reaguji na pepu testmira:
IE 7 má 9,5 procenta […] proto mu dávám odpovídající pozornost
Proč se rozhoduješ podle zahraničních statistik a ne podle potřeb? Na webu nemáš nic, co by nemohlo fungovat v Exploreru 6. Ano, tvá stránka funguje špatně stále se zmenšujícímu množství lidí a za tři roky si toho skoro nikdo nevšimne. Co je důležitějšího, než aby fungovala správně všem a teď?

Float je již z názvu a specifikace určený k obtékání textem.
Ty ale chceš obtékat text textem. Ten display: inline-block by ti fungoval, kdybys ho dal na řádkové elementy.

To že dřív nic jiného pořádně nebylo a muselo se hackovat pomocí clear přece není důvod u toho zůstávat.
Hackovat? :-)
Na vyclearování není potřeba clear.

asi k tomu, k čemu je komukoliv html 5 :)
HTML 5 je základní fyzikální zákon nejpoužívanějšího webového jazyka, popisuje veškerou funkčnost tak, aby dávala smysl (na rozdíl od dřívějších verzí) a zároveň aby byla zpětně kompatibilní s prohlížeči (na které kašleš). K tomu je, proto vznikl.

vytvářejí popisnější kód, ve kterém se dá lépe vyznat (třeba pro slepce)
Slepci používají většinou čtečky postavené na Internet Exploreru.
pepa testmir
Profil *
Petr ZZZ:

procenta - Myslím že tento rok skončí XP podpora ;).. tudíž jich (a s tím IE 6,7,8) bude rapidně ubývat i v korporátní sféře, na kterou svou připomínku míříš :) Tudíž proč s tím ztrácet čas...

odladění IE6 - něco jsem se naladil pro IE6 mezi léty 2002-2008, tj bez zaváhání to klidně odladím :P - Navíc TESTMIR běží na MVC frameworku, tak jen změním šablony, když budu chtít. :D Ale proč bych to dělal - viz předchozí bod.

pepa testmir jsem proto, že mi to tu jiný pepy odmítlo :D

clear: - s terminologií problém nemám :) vím k čemu to slouží. Dnes je to ovšem v normálních prohlížečích na 3 sloupcový layout netřeba. A použití tenkrát bylo spíš na úrovni hacku - proto hack, protože kdo to neznal, ten se divil, co mu to IE dělá :D viz třeba http://diskuse.jakpsatweb.cz/?action=vthread&forum=7&topic=13778

... ale nevím, proč se tu hádáme, já myslel že mi tu lidi napíšou podněty :) ...
Chamurappi
Profil
Reaguji na pepu testmira:
Myslím že tento rok skončí XP podpora ;)
Duben 2014.

Tudíž proč s tím ztrácet čas...
Protože je ostuda, když se web někomu špatně zobrazuje.

nevím, proč se tu hádáme, já myslel že mi tu lidi napíšou podněty :)
Vidím rozsypanou stránku. Jaký další podnět bych měl psát? Mohl bych si přetáhnout adresu do jiného prohlížeče, ale pak bych stejně zase mohl dostat nějaké inteligentní vysvětlení, že za tři roky ten jiný prohlížeč nikdo nebude používat. Tudíž proč s tím ztrácet čas. Je to web budoucnosti, hodnocení by bylo předčasné :-)
pepa testmir
Profil *
To tedy zírám, protože to nejde otevřít 5 let starým prohlížečem, tak je to vše špatně:). Navíc jsem psal už na začátku, že se tomu potencionálně zavěnuju když bude uzavřený design a layout... navíc jen pro režim prohlížení, nikoliv pro tvorbu testů, ta používá vlastnosti (AJAX, JS), které už ani IE8 neumí.

Očekával jsem nějaké doporučení ohledně uspořádání, použití, a ne hnípání se v tom, že prastarý prohlížeč na ústupu nezobrazí HP... uf :(
Chamurappi
Profil
Reaguji na pepu testmira:
To tedy zírám, protože to nejde otevřít 5 let starým prohlížečem, tak je to vše špatně:).
Je to prerekvizita. Když web pořádně nefunguje, těžko se něco hodnotí. Ale budiž…

Očekával jsem nějaké doporučení ohledně uspořádání
1) Menu uspořádat do řádku, odkazy v patičce také.
2) Dolní sloupec dát doprava.
3) Statistické údaje, které napůl lezou do menu, dát doprava nahoru.
4) Odkazy na těch třech obrázcích něčím podbarvit a obarvit, aby neměly výchozí barvy.
5) Bublinové nápovědě přidat podbarvení a zařídit, aby se ukazovala pod místo, na které ukazuji, ne nahoře (čímž mi občas zabraňuje kliknout).
6) Logo není klikací.
7) V testech máš XSS díry, dovolíš mi dostat do výsledného HTML kódu libovolný vlastní kód.
8) U testu s karate neslyším zvuk. Asi je to tím, že nemám Flash Player. Mohlo by mi to odpověď odpustit, když nemám, na podkladě čeho odpovídat :-)

nikoliv pro tvorbu testů, ta používá vlastnosti (AJAX, JS), které už ani IE8 neumí
Tak to musí být opravdu ultramegasuperhyperúžasné. Které to jsou konkrétně vlastnosti?
pepa testmir
Profil *
No dík, tohle už je konstruktivnější.
Pravděpodobně na to stále koukáte v IE 7, ale třeba problém s XSS jsem u testů pravda neošetřil.- už je to v plánovači :)
Co se zvuku týče, je problém v tom že různé prohlížeče podporují různé formáty a průnik tam není. Takže jen u Webkitu zobrazím nativní přehrávač, a jinde je bohužel flashový.
S tím, že některé otázky by se nemusely hodnotit, tak to je docela dobrý nápad.
pepa testmir
Profil *
- Možnost vkládat html v testech jsem myslím ošetřil.
- Pro návštěvníky s prohlížeči IE 6 a 7 jsem udělal alespoň informační stránku s odkazy na novější prohlížeče, která se jim ukáže při otevření.
Chamurappi
Profil
Reaguji na pepu testmira:
Pro návštěvníky s prohlížeči IE 6 a 7 jsem udělal alespoň informační stránku s odkazy na novější prohlížeče
1) Ta stránka lže, že používám více jak pět let starý prohlížeč. Mému prohlížeči jsou čtyři a půl roku.
2) „Jít na úvodní stránku“ mi neukáže úvodní stránku, ale to samé upozornění.
3) Pokud přijdu na web s jiným prohlížečem starším než pět let, tak mě to pustí.
4) Pokud přijdu na web s tři roky starým prohlížečem (Firefox 2.0), v němž drtivá většina stránek funguje (byť neumí display: inline-block), vidím skoro nenastylovanou verzi, kde blbnou JavaScripty, takže také není pořádně použitelná.
5) Proč bych si měl zrovna kvůli tvému webu instalovat/spouštět jiný prohlížeč, když konkurenční weby fungují bezchybně v tom stávajícím? Přišel jsem snad na tvůj web kvůli tomu, abych si vybíral prohlížeč? Kolik lidí si myslíš, že přesvědčíš, aby si kvůli tobě instalovali nějaký program? Je to stejné, jako když mi nějaká pochybná stránka vnucuje zaručeně bezpečný spyware antivir bez zjevného důvodu. To, že kodér věří, že se nemá na float používat float a že clear je hack, opravdu není zjevný důvod :-)

Možnost vkládat html v testech jsem myslím ošetřil
To si nemůžu ověřit, na stránku se nedá dostat. Proč si nenajmeš na tvorbu stránek nějakého profesionála? Ty si užívej ten svůj MVC framework na straně serveru a stranu klienta přenech někomu, komu záleží na návštěvnících.
pepa testmir
Profil *
OK... časem tam třeba dodělám kontrolu na všechny možný starý prohlížeče :D
pepa testmir
Profil *
Ještě aktualizovaný graf použití prohlížečů v Čechách rok 2011.
http://gs.statcounter.com/#browser_version-CZ-monthly-201101-201105-bar

IE6 tam není již vůbec
IE7 má 4,9 procenta

Třeba se to někomu bude hodit.
__construct
Profil
pepa testmir:
IE6 tam není již vůbec
Si si istý, že sa neskrýva pod 8% „Other“?
peta
Profil
FF4 500x500
* layout se nedokresluje (pruh uvod testy, paticka)
* kazdy prvek ma jinou formu pisma (velikost, uppercase, font), obecne doporuceni je max 3-6 ruznych velikosti na strance
* zadne odsazeni od okraje okna
* prouzek test betaverze prekryva znacnou cast policka pro vyhledavani (ale to tam mas nejspis docasne)
* hover na odkazu v tabulce je jaksi mimo, navic prekryva nasledujici radek. Co treba prekryvat az od dalsiho sloupce? Nazev je podle meho dulezitejsi nez detaily vedle a tam by to nevadilo
* tloustka okraje tabulky je vetsi a jinou barvou nez podobne zhneda cara nad "Volně dostupné testy online". Jinymi slovy, veskere cary, ktere mas na strance by meli byt vuci sobe v jakemsi pomeru rozmeru ci barev (ramecky tabulek, obrazku, oddelujici cary, ruzne pruhy).
* uvodni stranka je preplacana ruznymi pruhy, mnoho by se jich dalo sloucit
* dalsi stranky me po graficke strance nezaujali, pusobi neprehledne. Asi nejlepe dopadla stranka Caste dotazy.
* Testy - vubec nechapu smysl davat puntik a jeste ikonu souboru, dvojita odrazka. Neco podobneho nam vymyslela "firma pres grafiku" http://www2.fpf.slu.cz/cz (vpravo v menu).

http://www.testmir.cz/exercises/4
Tipovacka :)
Musel bys tam pridat obrazek, jak stranka bude vypadat :) A i tak je to tipovacka, protoze misto img lze pouzit tag object. Mozna bych to resil jako osmismerku (p: 8x, title: 2x, html: 2x), nabidnul vedle seznam tagu. Fakt z toho nemam dobry pocit. Ja bych tam vetsinu tagu dal univerzalni div a jako ucitel mi na to nemuzes nic rici, protoze nikde neni receno, jak to ma vypadat. Jedine, dalo by se rici, jiste prvky jsou tam: a, img, meta, title, body, html, head

Kdyz zkouknes stranku s testem, tak na ni te zajima presne co?
Test. Vse ostatni by tam byt nemelo, neby by nemelo zabirat skoro zadne misto na obrazovce. Mi test zacina az nekde od pulky obrazovky. Ani poradne nevim, kde, protoze kolem je spousta plujicich prvku, reklama bych je oznacil. Spousta textu je mala a ma prislis slabe barvy.
Jo, pokud bys jako podklad pod test pouzil pozadi ze stranky caste dotazy. Zadne ty divne ramecky...
Trochu jinak to ale vypada ve fullscreen, protoze uz to neni nalepene na okrajich okna. Nicmene takto ja prohlizec nepouzivam.
Chamurappi
Profil
Reaguji na pepu testmira:
graf použití prohlížečů v Čechách rok 2011
Vychází jen z ušmudlaných 42 milionů hitů kdovíodkud. Statistika z několika miliard hitů na rankings.cz je věrohodnější a tam mají starší Explorerové dohromady 13 %.

Bavíme se o tom, jestli pošleš do háje každého sedmého, nebo každého dvacátého návštěvníka? To je trochu praštěné, ne? Konkurence neposílá do háje nikoho. Mě jsi vyhnal, na tvoji stránku se momentálně nedostanu. Mohl jsi dostat podrobnou analýzu (jako jsem sepsal třeba tady nebo tady), ale máš zastaralé myšlení, když ti záleží na používaném prohlížeči, takže investuji čas do něčeho perspektivnějšího. Třeba se vyjádří i někdo z privilegované kasty brouzdalů. No vida, už je tu peta :-)
pepa testmir
Profil *
peta:
Díky moc. Až budu zadávat design, určitě se opřu o vaše doporučení. Jsem za ně vděčný.
Tento design je tam dočasně (upravený opensource d.), protože jsem prostě chtěl naprogramovat funkce a neztrácet čas grafikou. Ani jsem nechtěl zadávat design dokud jsem pořádně nevěděl, co vlastně bude vše na webu použito. Při vývoji jsem ideu docela měnil.

K testům - tento web slouží k jejich vytváření a ty co tam jsou, vyjma snad jen testů pro ZŠ, na kterých je vidět že je tvoří někdo kdo o tom něco ví, jsou to testy, na kterých se ladí blbuvzdornost a možnosti :)
Ale děkuji za podnět s tím že by tam měl být výsledný web vidět ... je to pravda, když jsem se na to podíval sám po nějaké době, tak jsem ten test nedal :D
pepa testmir
Profil *
ještě té návštěvnosti
Pro legraci jsem v TESTMIRU udělal cvičení Přehled návštěvnosti aplikacepromobil ;)

Je to z webu stvořeného pro pokusy se SEO... ale běží již nějakou dobu.
Tam se taky pohybují návštěvy ze starších prohlížečů na nízkých procentech ... tak já nevím ... no.
pepa testmir
Profil *
upravil jsem alespoň "FF4 500x500 * layout se nedokresluje (pruh uvod testy, paticka)"
Petr ZZZ
Profil
pepa testmir:
aktualizovaný graf použití prohlížečů...IE6 tam není již vůbec

Čteš si, co ti tady lidi píšou?
pepa testmir
Profil *
Petr ZZZ:
Čtu. Prostě to teď na prohlížeč, který má někde možná 15, někde nula a v průměru pod 5 procent upravovat nebudu. Nevím proč jste se tak zamrzli na tom IE 6 a 7... nebaví mě to pořád komentovat.

Jediné konstruktivní jsem se dozvěděl od peta a ve slabé chvilce Chamurappiho i od něj a za to jsem vděčný a podněty buď hned uvádím do praxe, nebo si je dávám do plánovače. Taky jsem za to vždy poděkoval.
peta
Profil
pepa testmir: Ten test muzes dat do fora, jak neco udelat, pripadne ti chamurapi doporuci lepsi. Zkus na ta volna pole dopsat cisla, ale. Schvalne, co ti tam borci vyplni? Ja rikam, ze vetsina volnych policek lze doplnit tagem div nebo span, protoze v zadani neni receno, jak se text ma formatovat.
html - 1, posledni
head - 2, 6
title - 3, 4
meta - 5
body - 7 a predposledni
div - 8 az 13, 15 a ostatni
img - 14
a - 16,17
jak jsou ty t a /t, tam bych tal textarea nebo tt
Zhlediska validatoru by to proslo, az na tu textareu, mozna.
Ostatni texty jsem samozrejme nekoukal, tam jsou me znalosti slabsi :)
unlucky
Profil
zajima me aplikace na pridavani testu. Jinak se mi to velmi libi (ve ff to jede bez problemu) :D

jinak tohle nevim. Ktery trouba by za to neco daval a platil litr mesicne? :D

1. Startovací poplatek 250,-Kč - který stojí provoz vlastních testů pro svou potřebu pro první měsíc. Máte po tuto dobu možnost se rozhodnout, zdali je TESTMIR to pravé pro vás a to bez nějakých velkých nákladů
2. Pravidelný poplatek 1000,-Kč - který stojí provoz vlastních testu pro svou potřebu druhý a každý další měsíc.


Moderátor Petr ZZZ: Nevkládej prosím mezi značky [pre] a [/pre] nic jiného než kódy (stačí místo na kliknout třeba na ).
pepa testmir
Profil *
unlucky: litr - trouba. Ahoj. Dík za názor. Firmy dávají za podobný SW (pravda o něco víc umožňující, ale mnohem složitěji použivatelný) i stovky tisíc.
Od toho je tam ten 250,-Kč poplatek na začátku, aby si zájemce mohl zkusit, zdali to bude dostačovat jeho potřebám a nebyl trouba co dává 1000,- Kč za něco co mu nevyhovuje. Na druhou stranu pro firmu není ani těch 1000,- Kč něco, co by ji položilo, obzvlášť když na tom vydělává... (Jazykové kurzy, Školící střediska, Telefonní centra, prodejní dovednosti, a pod...)
Ten hlavní smysl je v tom, že se v tom ty testy fakt jednoduše tvoří. Teď tu ale chybí pořádné návody a dema, tak doufám, že na tom kolega už zapracuje...
Ivy
Profil
Kliknu-li na O nás, objeví se hláška: Text for 'about' does not exist. Stejně Mapa stránek.
pepa testmir
Profil *
Ivy:
Ajoj. =O. Napravím. Díky.
« 1 2 »

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Odkud se sem odkazuje


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0