Autor Zpráva
Enyeus
Profil
Dobrý den,

rád bych znál váš názor na Česko-slovenskou databázi muziky www.csdm.cz/

Děkuji.
Ivy
Profil
* Je to moc nalepené nahoru, zbytek mi připadá prázdný a působí to divně
* Uvítala bych nějaké rejstříky
* Uvítala bych třídění a hledání podle typu hudby (techno, rap, pop, dechovka, jazz, folk...)
* Nevím čím to je, ale pořád zapisuju hledaný výraz do pole Heslo
* Připadá mi to takové fádní, možná bych doporučila zvážit nějaké barvy nebo fotky
* Co znamenají ty různě modré čtverečky?
* Získám registrací něco navíc?
* No a je to pramálo naplněné
Enyeus
Profil
Ivy:
* Uvítala bych nějaké rejstříky
* Uvítala bych třídění a hledání podle typu hudby (techno, rap, pop, dechovka, jazz, folk...)
Promyslím to.

* Co znamenají ty různě modré čtverečky?
Viz O webu

* Získám registrací něco navíc?
Možnost hodnotit alba.

* No a je to pramálo naplněné
Je tam cca 500 alb a 600 interpretů, dá to ještě zabrat :-)
jenikkozak
Profil
Enyeus:
Co to bude, až to bude?

1) Chtělo by to si přečíst po sobě texty:
- „Proč nemůžů přidávat komentáře k albumům?“ - nemůžu, albům
- „Nejspíš nesplnůjete jednu nebo více podmínek“ - nesplňujete
- „Řekněte o něm všem svím přátelům a rodině. “ - svým, au
- „Můžete se také stát editorem webu a mít práva přidávat nové alba a inteprety. “ - použil bych koncovku -á.
- „Hodnotilo 2 lidí.“ - 2 lidé

2) Hodnocení by mohlo být zaokrouhleno na menší počet desetinných míst. Vlastně by tam nemusela být žádná.
3) „(pozor, zobrazuje se přímo text hesla!)“ V políčku pro psaní hesla? Hups. A proč?
4) Na stránce Registrace je podtržen odkaz „Hlavní stránka“ v menu, ačkoliv na hlavní stránce nejsem, to je trochu matoucí.
5) Na stránce s registrací používáš labely, což se mi líbí. Dal bych je ale i do přihlašovacího formuláře.

Ale nejvíc mi vadí, že nejsou vyplněny informace o Queen. :-)
Ivy
Profil
Enyeus:
„* Co znamenají ty různě modré čtverečky?“
Viz O webu
Možná bych doporučila dát to na první stránku.

„* Získám registrací něco navíc?“
Možnost hodnotit alba.
Aha, to jsem taky přehlédla.
Čmelda
Profil *
Mno.. koukám, že jsem byl předběhnut :) jsem zvědav, jak se to bude vyvíjet dále..
Takový projekt na netu jsem chtěl mít :(
Enyeus
Profil
jenikkozak:
1) Chtělo by to si přečíst po sobě texty:
Snad jsem už všechno opravil.

2) Hodnocení by mohlo být zaokrouhleno na menší počet desetinných míst. Vlastně by tam nemusela být žádná.
V žebříčku už nejsou žádná.

3) ‚(pozor, zobrazuje se přímo text hesla!)‘ V políčku pro psaní hesla? Hups. A proč?
Aby tam uživatel nemusel psát dvakrát svoje heslo v type=password.

Ale nejvíc mi vadí, že nejsou vyplněny informace o Queen. :-)
Brzo napravíme :-)

Čmelda:
Takový projekt na netu jsem chtěl mít :(
Jestli chceš, můžeš se k nám přidat. :-)
peta
Profil
"* Nevím čím to je, ale pořád zapisuju hledaný výraz do pole Heslo "
Ivy: Protoze tam ma prihlaseni nahore a vetsinou byva ve sloupci vedle stranky.
Enyeus: Prihlasovaci stranku dej uplne zvlast, abys ji mohl podchytit https. takhle uzivatel odesila nesifrovane heslo, jak to mas.

"Je tam cca 500 alb a 600 interpretů, dá to ještě zabrat :-) "
Nerad bych to zpochybnoval, ale dal jsem zamerne vyhledat vsechno "a". Naslo to asi 10, 10 a 10 vysledku od kazdeho. Nedozvedel jsem se, kolik takovych vyrazu tam je.

Jinak se mi stranka nelibi, i bez css vypada nepouzitelne, nejdu ji hodnotit.
U pisni bych ocekaval texty pisni. U alba podrobnejsi informace, jako treba seznam interpretu. Vis, on obcas nekdo z kapely odejde a pak budes chtit alba, kde zpival J. Lennon.
Mozna by to chtelo projit par fan stranek a zjistit, co lidi zajima.
Posledne jsem hledal nejaky film v csfd databazi a nejen, ze jsem ho tam nenasel, ale z podobne serie tam byli jen dva, ani nemeli cesky preklad, ikdyz je toho plny inet. takze vetsinou tyhle statni databaze jsou spis pro okrasu.
jenikkozak
Profil
peta:
Posledne jsem hledal nejaky film v csfd databazi a nejen, ze jsem ho tam nenasel, ale z podobne serie tam byli jen dva, ani nemeli cesky preklad, ikdyz je toho plny inet. takze vetsinou tyhle statni databaze jsou spis pro okrasu.
Čili to, že jsi na jednom webu nenašel film, znamená, že všechny stránky, které mají v názvu „Česko“ nebo „český“ jsou špatné? Tak trochu si myslím, že tuhle hudební databázi nevlastní Česká republika. Čili ona asi zas tak státní nebude.

Enyeus:
1) Psát u interpretů jako rok úmrtí tři otazníky vypadá divně už ze dvou důvodů. Za prvé více než jeden otazník normální lidé nepíšou a za druhé to tak trochu vypadá, jako bys čekal, kdy už konečně ti interpret umře, abys tam to druhé datum mohl doplnit.
2) U těch informací o interpretech by to chtělo uvést zdroj. Možná by stálo za úvahu, jestli má vůbec smysl Wikipedii kopírovat.
3) K čemu ti bude jméno uživatele, které je při registraci povinné? V čem to stránkám pomůže?
4) V albech bych určitě mezi názvem alba a závorkou obsahující rok vydání udělal mezeru.

5) Oprav si ještě překlep na stránce O Webu (tady má být malé wéčko): „Mohu tomotu webu nějak pomoci?“ Aby to nevypadalo jako tomato.

Statistiky jsou fajn. Aby lidé byli případně motivování, chtělo by to zobrazit třeba žebříček nejaktivnějších. Takhle se nikde nedovím, co jsem hodnotil, nemohu své hodnocení změnit.

Aby tam uživatel nemusel psát dvakrát svoje heslo v type=password.
Není nejlepší nápad nutit uživatele měnit své zvyky.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0