Autor Zpráva
drp
Profil
Tvořím blog mytopic.hys.cz a potreboval bych nějaké rady ohledně designu a co říkáte na font textu?
l564
Profil
Obyčejný web blog, akorát bych přeložil to tlačítko "Hledat"
drp
Profil
jhj tzo tlacitko stejnak jeste upravim ale potrebuju vedet co navrhujete ty zakladni veci . rozmery , barvy , pozadi atd
jenikkozak
Profil
drp:
co říkáte na font textu?
Bezpatkové písmo ujde. Nadpisy by mohly být patek možná také zbaveny.

rozmery
Šířka stránky 980 px je v pohodě.

Odkazy mimo div „obsah“ jsou vinou špatného kontrastu téměř nečitelné.
Blogy mají tu výhodu, že na grafiku nejsou kladeny snad žádné nároky. Takže buď si s ním autor může vyhrát, nebo nechat web v podstatě černobílý. Design v takovém případě totiž nemá prodávat. Měl by spíš tak trochu ukazovat osobnost autora. Podle mého názoru.

Co ale na blogu je hodně důležité, jsou texty. Můžeš mít sebekrásnější design, ale nebudou-li texty stát za nic, nikdo na něm dlouho nevydrží. A přece to, aby jej někdo četl, je hlavní význam blogu.
Co jsem přečetl ty tři články na tvém blogu, nabyl jsem dojmu, že psaní asi není tvou nejsilnější stránkou. Ovšem nejde o nic, co by se nedalo napravit. Při psaní textů je třeba si dát větší pozor a třeba se na nějaká pravidla podívat. A nebo si najít někoho, kdo ti texty opraví. Tomu bych přikládal mnohem větší váhu než použitému designu.
drp
Profil
ok dik ty clanky byly napsane na rychlo protoze tet se zameruju spis na vzhled
Ivy
Profil
Také ti poradím abys zapracoval napřed na obsahu - když mě zaujme text tak ani nejjednodušší vzhled mě neodradí od toho abych si ho přečetla. Naopak ani nejúžasnější design mě mě nedonutí číst něco co mě nudí.
Udělej hlavičku, zkus přidat nějaké spolu ladící barvy, udělej něco s pozadím aby nebylo tak jednolité, přidej nějaké hezké obrázky. Na výběr vhodných barev doporučuji třeba Color Schemer.
drp
Profil
Udělal jsem pokrok ve vzhledu co na to říkáte?
jenikkozak
Profil
drp:
Vůbec si nepamatuji, jak vypadal původní vzhled, takže to nemohu srovnat.

Ale u tohoto mi nesedí pár věcí:
- Záhlaví stránky je příliš tmavé.
- Proč jsou všechny bloky zbytečně orámované, navíc barvou, která vůbec nesedí k textuře záhlaví a patičky.
- Patička má světlejší pozadí než záhlaví, což příliš k sobě nesedí, ale budiž. Proč má ale tmavší hlavička tmavé písmo a světlejší patička písmo bílé?
- Tučné písmo bych do patičky nedával. Má-li být její obsah důležitý, nedával bych jej na tak málo významné místo.
- Nenaformátované menu se ke zbytku stránky nehodí.
- Nadpis stránky je bezpatkovým písmem s ostrými okraji (aspoň iniciály), podnadpis je kulatými písmeny, nadpis stránky je patkovým písmem, text článku je bezpatkovým. Nesedí mi to k sobě. U loga se mi také nelíbí ta mezera mezi „T“ a „o“. Když je ten text součástí obrázku, není problém písmena posunout.
Ber všechny tyhle body jen jako můj čistě osobní názor. Co člověk, to jiný pohled.

I po čtrnácti dnech stále lpím na názoru, že texty jsou na blogu důležitější než design. :-)

Edit: Ještě jsem si všiml, že u tiskové verze se zobrazuje ta spodní reklama. To je trochu blbé. Nedá se na této stránce skrýt? (Nevím, jen se ptám.)
drp
Profil
JJ DIK ZA NAZOR . Ja tda ti polopruhledne okraje oddelam a udelam svetlejsi logo ale az o prazdninach se tym zacnu zabyvat potom sem napisu .

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Odkud se sem odkazuje


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0