« 1 2
Autor Zpráva
Raze
Profil
Mistr:
Moc nerozumím tomu, co jsi napsal. Obsah webu má pevnou šířku 1000px, vše ostatní je okraj. Při snížení rozlišení se stránka nerozpadne, ale musí se scrolovat doprava. Chápu to správně, že se Ti web zobrazuje celý špatně a rozházeně?
Raze
Profil
Bubák:
charset poupravím, díky. A s tím doctypem si zkusím pohrát. Předtím se mi to nějak rozhazovalo.
Mistr
Profil
Raze:
Chápu to správně, že se Ti web zobrazuje celý špatně a rozházeně?
Nikoliv. Šlo o to, že při mém rozlišení je na monitoru při výběru kterékoliv položky stále výše (tedy na předchozí stránce) uvedená fotografie. Opticky tedy nevidím žádnou změnu.
Raze
Profil
Mistr:
Takže ty mluvíš o tom hlavním slideru, kde by správně měli cyklovat 3 fotky? Takže web se zobrazuje jinak v pořádku, všechno jde vidět, jen tohle nefunguje?
Mistr
Profil
Raze:
kde by správně měli cyklovat 3 fotky? (...) jen tohle nefunguje?
Nikoliv, tři fotografie se za sebou cyklí.


Jde však o něco jiného. Toto vidím na monitoru, když klepu na jednotlivé položky menu:



Čím se uvedené stránky liší? Ničím! Stále vidím cyklící se obrázky modelky. Ať si z menu vyberu O mně či Co fotím či cokoliv jiného. Stále je to stejné. Proto jsem apeloval na fakt, zda by bylo možné obrázek zmenšit.
Raze
Profil
Už rozumím, takže tady jde o čistě estetickou vlastnost:) Mohl bych změnit pořadí obrázků na každé stránce, aby se po kliknutí zobrazila jiná fotka... O tom zmenšení popřemýšlím, je fakt, že člověk s menším rozlišením nemusí po kliknutí ani vidět ten "obsah" pod fotkou.

Uvozovka opravdu pomohla, díky Bubáku.
Jinak - zkoušel jsem použít nejnovější doctype a fungovali všude správně až na IE, kde by to rozházelo jednotlivé elementy.
Taurus
Profil
Fotka na úvodní stránce, dejme tomu, ale v ostatních sekcích ji zmenši na výšku minimálně na čtvrtinu.

Rozhodni se mezi minimalismem (fotky bez okrajů, spíš jednolité pozadí, jeden typ tvarů) a klasikou (grafika, přechody, detaily). Např. použitý obrázek na pozadí se mi nezdá a opakování je vlevo vidět.

Home nepatří do českého slovníku – vyhoď.

"Denisa Nikelová © 2011" znamená, že autorská práva má společnost 2011 (http://litera.odemne.com/slovnik/copyright.php).

Horní mezera pro menu je jiná jak spodní, vypadá to odflákle. Podobně umístění vlaječek, nadpisy vzhledem k fotkám, často nelícují a levé odsazení se mění. Jak se tak dívám dál, celkově máš s odsazením problémy. Line-height je minimálně u odstavce malý.
joe
Profil
Raze:
Ne nejde o čistě estetickou vlastnost, vůbec tomu nerozumíš. Po kliknutí na jakoukoli položku menu to vypadá, jakoby na té stránce kromě těch velkých tří fotek nic nebylo!

A působí na mě tak i úvodní stránka.

Dole se objevují modré odkazy na nesouvisející weby.

Z ikonky pro jazyk by mohlo být vidět, na které jazykové verzi jsem.
juriad
Profil
Většinu webů procházím se zablokovaným JavaScriptem.
Nemáte povolený Javascript, pro správné zobrazení menu,obrázků a slideshow je potřeba mít jej zapnutý. - chybí mezera za čárkou
Místo slideshow se zobrazí jen velké černé místo, dej tam alespoň jednu fotku, takto to vypadá příšerně.

V české mutaci je v sekci O mně:
Jazyk: Czech, English, Deutch - překlep v Deutsch - a navíc anglicky je to German, a vůbec to nemá být anglicky
některé nadpisy jsou velkými písmeny - vhodnější spíše pomocí css Text-transform, a některé zase malými - sjednotit

V anglické mutaci je špatná diakritika, nepřeložené nadpisy, tlačítko "Číst více", sekce O mně nepřeložená a navíc
Jazyk: Èeština,Angliètina,Nìmèina - sem velká písmena nepatří, a navíc to má být anglicky
většina nadpisů (snad kromě Portfolio) je velkými písmeny

Czech Republic se píše v angličtině s velkým R
Kontaktovat mě můžete na níže uvedený email. Ozveme se Vám v co nejkratší době. - proč množné číslo ve druhé větě?
Do patičky angličtina (Contact me) nepatří
Petr ZZZ
Profil
Jen tak pro inspiraci... :)
1, 2
Raze
Profil
Petr ZZZ:
flash je na mě zatím moc hardcore. Ale líbí se mi to:)

joe:
Ale ano, jde o estetickou vlastnost, protože já při mém rozlišení vidím skoro celý web. Chápu, že ne všichni mají takové rozlišení a musejí scrolovat dolů a působí to na ně hůře. Hlavní stránku určitě nechám jak je, u těch ostatních popřemýšlím o odstranění slideru.

Většina zde připomenutých chyb byla snad opravena, díky.
juriad
Profil
Obecně:
Kontaktní formulář na úvodní stránce je podle mě zbytečný - zbytečně prodlužuje stránku, přestože je zřejmé, že bude dostupný na stránce Kontakt

Česká mutace:
O mně
Jazyk: Čeština,Angličtina,Němčina - za čárky patří mezera

Anglická mutace:
Contact
City: Zábøeh na Moravì, Czech Rep. - špatná diakritika
joe
Profil
Raze:
Když záměrné snižování použitelnosti webu nazýváš estetickou vlastností, pak ano.
Chamurappi
Profil
Reaguji na Raze:
Většina zde připomenutých chyb byla snad opravena, díky
Stránka stále vůbec nefunguje v Exploreru 7.


Reaguji na Bubáka:
ID nesmí začínat číslicí, taková ídéčka v praxi fungují jen v IE a Opeře ve quirku
Já bych řekl, že fungují všude. Problém je v zápisu selektoru, tam se musí počáteční číslice escapovat.
Bubák
Profil
Chamurappi:
Já bych řekl, že fungují všude. Problém je v zápisu selektoru, tam se musí počáteční číslice escapovat.
To už jsem četl a úspěšně zapomněl, snad si to konečně budu pamatovat.
peta
Profil
* Na uvodni strance bych nechal jmeno, menu, fotky, paticku
* Na dalsi strance bych zrusil zas tu galerii
* paticku stejnou velikost, tucnost a barvu pisma (ta modra neni citelna v odkazech), pozadi pod patickou se meni a nekdy nastane ily text na bilem pozadi
* Bibliografie je nedomyslena. Text je jeden velky chuchvalec. Zkus si najit nekde priklad, co vse se v bibliografii vypisuje a zkus to tam dat, co ti to udela se strankou. Misto fotek bych mozna udelal dva sloupce. Vubec, texty na vsech strankach jsou nedomyslene.
* formulare se mi nelibi, text, tlacitko, pozadi
* Pozadi pod textem, tmave, nemam rad. Text se spatne cte, cerna prilis kontrastuje.
Ofi
Profil
Mám široký ale nízký monitor - takže stejný problém jako kolegové nademnou - při kliknutí na menu nevidím změnu, protože je až za rámem monitoru někde dole.
můžeš s tím buď:
1) nechat tu fotografickou hlavičku jen na hlavní stránce a pak tam dát něco malého co by vyjadřovalo identitu webu
2) nechat tu hlavičku všude ale v tom případě zmenšit! můžeš tam udělat slide show
3) při kliknutí položky na menu odrolovat k obsahu
Petr ZZZ
Profil
Nechce se mi to zase celé pročítat, ale navrhl už někdo vyčlenit na fotku té krasavice dvě třetiny šířky webu a do zbylé třetiny umístit svislé menu? Potom by i ta fotka byla menší a pod ní by mohl být vidět obsah té které stránky.
Raze
Profil
Všem děkuji za připomínky, nejreálněji vidím to odrolování k obsahu. Ikdyž i zmenšení té fotky u jiných sekcí by mohlo přinést žádaný účinek.
František Hliva
Profil
K webu mám jednu vážnu pripomienku - hosting. Tá stránka nabieha tak pomali že je to prakticky nepoužiteľné. Vymeň hosting a bude to OK
« 1 2

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Odkud se sem odkazuje


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0