Autor Zpráva
Raze
Profil
Ahoj,
dokončuji jednoduchý web zaměřený na vkládání a správu receptů. Prosím o zhodnocení.
Odkazů pod stránkou si opět nevšímejte.

www.bonappetit.tode.cz
Adrifinel
Profil
Proč je mezi tímhle:
Autorizovaný | Webmaster: Richard Šůstek (yazoo@email.cz)
Copyright (c) 2011 Bonappetit.tode.cz. All rights reserved.


a tímhle:
krbová kamna/Měsíční kontaktní čočky i barevné kontaktní čočky/Betafence Ploty - světový výrobce plotů a oplocení/Oblékáme cool - oblečení co má šťávu, hip hop oblečení/Nábytek a nábytkové dopl�ky - moderní nábytek lino.cz

Tak obrovské prázdné místo + špatné kódování?
Raze
Profil
Odkazů pod stránkou si opět nevšímejte.

To místo tam je, aby ty odkazy nebyly viditelný na první pohled vidět. Ty odkazy přidává freehosting, na kterém stránku testuji, používají asi jiné kódování, neřeším je.
pcmanik
Profil
Raze:
1. Zle kodovanie na stranke, nemyslim, len tu spodnu reklamu.
2. Tlacitko hledej by sa malo podla mna nastylovat.
3. Pre copyright je specialny znak a nie c v zatvorkach.
4. Stare, naozaj stare a pomale jQuery
5. Zbytocnost <meta name="robots" content="index, follow" />
6. Zapis pre charset ma vyzerat takto: <meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=utf-8">
7. Osobne by som tu hornu medzeru zmensil, myslim uplne na vrchu stranky, podla mna zabera zbytocne vela miesta
Raze
Profil
pcmanik:
Děkuji, jQuery jsem opravil, copyright taky.
Jen mi nějak nefunguje
<meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=utf-8">


Edit: Vyřešeno, editor ukládal soubory v charset-1250
pcmanik
Profil
Raze:
Teraz je kodovanie celeho webu zle, len reklama ma spravne :D
Raze
Profil
pcmanik:
To se vyřeší zítra, musím všechny soubory webu uložit v utf-8 :)
Adrifinel
Profil
Raze:
Zbytocnost <meta name="robots" content="index, follow" />
Proč je to zbytečnost?
Chamurappi
Profil
Reaguji na Raze:
Další web, který se v Exploreru ukáže jako prázdná bílá stránka. Ten první jsi také doposud neopravil… to ti nevadí takhle odhánět lidi? Když nic nevidím, tak nic nevidím a jdu samozřejmě pryč. Všechno ostatní, co tu je zmíněno, je proti tomu prkotina.
Raze
Profil
Chamurappi:
Ahoj, bohužel se mi nedařilo příjit na to v čem byl problém.. Předpokládám, že za to může
<!--[if gte IE 8]>
    <link rel="stylesheet" type="text/css" href="screen-ie-8.css" />
    <! [endif] -->
    <![if !IE]>
    <link rel="stylesheet" type="text/css" href="screen.css" />
    <![endif]>


Ale nejde mi s tím hnout.

Upravená verze nahrána na web. www.bonappetit.tode.cz
jenikkozak
Profil
Adrifinel:
„Zbytocnost <meta name="robots" content="index, follow" />“
Proč je to zbytečnost?
Zbytečnost je to z toho důvodu, že roboti vyhledávačů berou to, co není zakázané, jako povolené. Tudíž není třeba jim něco dovolovat, když si to dovolují samy.
Pak je tam zbytečnost mezera a lomítko na konci, ale autorovi se to tak třeba líbí, takže proč si to tam nedat?

Překvapuje mě spíš jiná věc. Mnozí tu na diskusi kritizují tento zbytečný metatag. Ale to, že o pár řádků dál je kód plný stejně zbytečných komentářů, že je tam spousta zbytečných atributů u tagů, které by se mohly vyřešit centrálně pomocí CSS, že se stahují zbytečně velké obrázky nebo nesmyslné JS knihovny, které se mnohdy ani nevyužijí, je podle nich v pořádku. Zdá se. Porovnejte si, jaký je rozdíl mezi stažením pár znaků v kódu navíc, oproti vyřízení pořadavku na stažení JS knihovny. Zmínění zde na diskusi, že někdo používá navíc metatag robots, považuji za úplně stejně zbytečné jako tento tag používat.

Raze:
Předkládáš nám tu jakousi prázdnou databázi receptů. V čem je lepší než ty stávající? Máš tam např. článek převzatý z recepty.cz. Jakou tedy nabízíš oproti zdroji článku výhodu?
Taurus
Profil
Raze:
Mám tam horizontální posuvník. "Copyright © 2011 Bonappetit.tode.cz. All rights reserved." - 3 chyby ve dvou větách. Detaily a odsazení jsou občas odfláklé - buď chybí odsazení, některé obrázky nemají okraje, umístění je do větru, pozadí jsou taková nijaká. U přidání receptu nevím k čemu je první položka, vpravo je nepřeložené tlačítko. Navíc je hranaté a jiné než ostatní. Recepty v hlavičce zbytečně navyšují stránku, navíc nevím, jaký je rozdíl v levé části od pravé (oboje jsou nové recepty?).

jenikkozak:
Mnozí tu na diskusi kritizují tento zbytečný metatag. Ale to, že o pár řádků dál je kód plný stejně zbytečných komentářů (...) je podle nich v pořádku.

To je vážně špatná implikace, víš to sám dobře.
Zaplatí nám někdo čas za složitější diagnostiku kódu oproti jednoduššímu zhodnocení jasného a viditelného? Ne...
Chamurappi
Profil
Reaguji na Raze:
Ale nejde mi s tím hnout.
Zopakuj si syntaxi podmíněných komentářů. Nebo to smaž a vůbec je nepoužívej — jakékoliv rozpadlé zobrazení je lepší než prázdná stránka.
peta
Profil
Kdysi tu byl podobny web. Mel jednu peknou vec a to Lednicka. Napises suroviny, co mas v lednicce a ono ti to najde, co se z toho da uvarit.
Jinak mi to prijde preplacane nesmysly. Nove recepty, vybrane recepty, pak vybrana galerie nahore. A nestacilo by jen jedno z toho?
Tez mi to prijde takove roztrhane az chaoticke. Sem tam je neco u kraje, mnoho veci lita po strance, kde zrovna chce, neco je oramovane jednou, neco ctyrikrat (oranzova, hneda, zluta, oranzova a text Vítejte na Bonappetit.hys.cz). Ani formular pro recept neni usporadany...
Odradilo me to klikat dal.
pcmanik
Profil
jenikkozak:
Ja to nepisem len kvoli tym par usetrenym znakom, ale kvoli tomu, ze to ziadny vyznam nema, resp. Nechcem aby si niekto myslel ze to ma nejaky vplyv na seo. Kod uz ani moc neriesim, nakolko niektory uzivatelia sa tu dost tazko presviedcaju, preco by to mali robit tak a nie tak. Resp. Ak aj upozornim na chyby, vacsina koderov je to aj tak leniva zmenit, staci ze upozornim na staru kniznicu jquery a polka ludi tu ma problem stiahnut novu, nie to este mazat komentare a upravovat cely kod.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0