Autor Zpráva
Cpk
Profil
Dobrý deň,

vytvoril som si novú verziu administrácie internetového obchodu. Funkcionalitou sa to k Magento a pod. porovnávať nedá, ale na jednoduchý obchod by to malo stačiť.

Chcel by som sa spýtať na váš názor, trocha ju otestovať, skritizovať.
Je vytvorená ako "modul" do môjho "CMS". Je vytvorená bez použitia PHP FW, skoro celý kód som písal ja,
takže ak sa vyskytne nejaká chyba, budem rád ak mi o nej dáte vedieť.

Všetky dáta v nej sú len ilustračné resp. testovacie.


Adresa: http://eshop.peterjurkovic.sk/admin/
Login: demo
Heslo: demo


Ďakujem za feedback
Tori
Profil
Filtrování objednávek: řazení podle jména i příjmení mi háže chybu. Podle datumu zřejmě doplňuje čas 00:00:00 i u datumu "do", takže když zvolím 14/9/2011 - 14/9/2011, nic nenajde. U času "do" bych teda spíš doplňovala 23:59:59. Cena: od x do y čeho? Přidala bych tam měnu podle aktuálního nastavení eshopu.

Menu > Správa tovaru > Zobraziť & upraviť tovar - nechcete místo ampersandu použít "Zobraziť a upraviť tovar"? Totéž v "Zobraziť & upraviť zákazníkov".

Správa způsobů doručování: Proč je v popiscích k jednotlivým způsobům doručení ta mezera před otazníkem? Působí to na mne jako chyba browseru/kódování, když se místo znaku s diakritikou zobrazí otazníček. "Aktivita" a "Zmeniť aktívnosť?" - nechcete spíš použít nadpis sloupečku "Zobrazovať" a jako popisek podle aktuální hodnoty dát "Zobrazovať" nebo "Nezobrazovať / Skryť", jako to je i dole v tom selectu? Dtto způsoby plateb, kategorie, umožnit přihlášení uživateli.

Správa kategorií: Super, že se dají přetahovat řádky na jiné pořadí, i když chytnu myší jinou část řádku než ty dvě šipky. Ale objevuje se mi hláška "Pořadí úspěšně změněno" i tehdy, když jen kliknu na některý řádek, ale nehýbu s ním (např.když se mi zobrazí jedna taková hláška a já kliknu někde vedle aby zmizela, a místo toho dostanu další). :-) Narazila jsem na trochu zvláštní chování: chci editovat název kategorie, kliknu na Upraviť, změním text, netrefím se na Uložiť a zobrazí se mi hláška "Pořadí úspěšně změněné". Tak počkám, až zmizí, a kliknu na Uložit. Data se zřejmě uloží, ale místo zobrazení nového názvu zůstane v seznamu kategorií viset ten input pro editaci.

Seznam produktů v kategorii: hodila by se možnost řadit výpis abecedně podle názvu. U zboží nezařazeného do kategorie by se mělo místo "Zobrazené: " napsat "Zobrazené: nezaradené" apod. Když se tahle skupina zboží načítá jako výchozí, tak napoprvé nevím, kam jsem se dostala, jestli se zobrazuje všechno zboží nebo co vlastně. Taky v navigaci vlevo se tahle jediná kategorie nezvýrazňuje.

Jméno přihlášeného uživatele v pravém horním rohu by mohlo vést spíš na editaci vlastních údajů, než na úvodní stranu administrace.

Překlepy: První select ve filtrech ("Triediť podľa") > výchozí hodnota "Vberte z možnosťí". Menu > Správa objednávok > Zobraziť obejdnávky. Editace objednávky > Aplikovať zľavu > tlačítko "Urožiť". Formulář na přidání objednávky > tlačítko na odeslání. Správa způsobů platby > drobečková navigace > odkaz na akuální stránku je chybný. Tamtéž > hlavní nadpis "Správa spôsobou". Tamtéž: nejsem si jistá, jestli by nebylo lepší "Správa spôsobov platby objednávok" - platba je jen jedna, i když existuje v několika variantách. Formulář na přidání nového zboží > tlačítko na první straně formuláře. Tamtéž, druhá strana formuláře, nadpis "Variatny tovaru".
Cpk
Profil
[#2] Tori

Ďakujem za obsiahly a hlavne užitočný komentár. Preklepy a chyby sa pokusím napraviť.
o_O
Profil
Cpk:
Těch překlepů je hodně nejen v administraci (trochu mimo, ovšem mohlo by Vás zajímat):
Jednoduchá prehľadná adminisrtrácia e-shopu
Prispôsobenie funkcioanlity vašim požiadavkám

Co se týče administrace, líbí se mi velmi. Připomínky:
- V základním nastavení jsou rozdílné fonty v inputu a textarea (arial, verdana?) - vypadá to divně
- V základním nastavení u ? měny je další překlep - Nastavenie nemá v plyv na...
- ^ to samé u stránkování poroduktů (u obou, pravděpodobně copy & paste :-))
- ^ to samé u úvednej stránky (název, popis obchodu)

Na ty hrubky by se to chtělo zaměřit více, každopádně nádherná práce. :-)
CZechBoY
Profil
co jsem našel za chyby:
CSRF, session_hijacking
DJ Miky
Profil
Pokud ve výpisu (objednávek, ale bude to asi u všeho) není ani jeden záznam, pak se rozhodí stránkování: « predošlé 1 0 ďalšie », přičemž "0" a "ďalšie »" jsou klikací.
Ivy
Profil
* Přidala jsem dva produkty a když jsem je zařadila do kategorií (Pánské, plavky a Dámské, plavky) tak zmizely a nemůžu je už najít. Dokud jsem druhý produkt nechala v kategorii Nezaradené tak se zobrazoval.
Edit: Chybí mi kontrola jak se bude produkt zobrazovat zákazníkovi.
peta
Profil
* prihlasovaci formular nema focus do prvniho policka a tak je nutne kliknout na ne
* po prihlaseni se objevi neprehledna zaplacana stranka a v podstate uz ted me to odradilo od dalsiho klikani
* rozbalovaci menu nahore nebude pouzitelne pres mobil. Pocitam s tim, ze v budoucnu bude mobil osobnim pocitacem, pripadne bude neco jako mobil bezne dostupne jako tablety ve startreku
* klikl jsem sprava kategorii. opet neprehledna stranka, v levem menu mi poskakuje menu pri preblikavani, kliknutim na damska moda se nerozbali jako na plusku pred nim (navic je to vlastne duplicitne s pravou stranou, takze zbytecne)
Stacilo. Dekuji za ukazku, napisi si to radeji sam nebo vyuziji odzkouseny cms.
Cpk
Profil
o_O, DJ Miky, Ivy, peta:
Ďakujem, malo by to byť opravené.

CZechBoY:
Ďakujem za komentár. Bolo by možné ich podrobnejšie špecifikovať ? V ostrej prevádzke by mal admin fungovať cez SSL, taktiež nebude možné pristupovať na jeden login z viac IP.
Ivy
Profil
Tak jsem přidala další do Pánské/plavky a zas to nově přidané nevidím.
Cpk
Profil
[#10] Ivy

Jedná sa o "Další blbost"? Taktiež vidím pridané produkty v Dámska móda > plavky.

Edit: ďakujem za komentáre, prihlasovanie je pozastavené.
o_O
Profil
Cpk:
Jak říkám, měl by jste se více věnovat překlepům. adminisrtrácia -> administrrácia

Koukal jsem jen na tuto stránku, ale věřím že překlepů tam bude více.
Tori
Profil
Cpk:
Ještě jsem zapomněla: hned na přihlášení je "prohlasovacie meno, prohlasovacie heslo".

Edit: Ivyny příspěvky mne přivedly k dotazu: Může být nějaké zboží zařazené pouze do kategorie Dámské/Pánské, bez bližší specifikace? Nenapadá mě teď nic takového. Možná by tedy mělo smysl v kategorii Dámské zobrazovat i obsah ze všech podkategorií.
Ivy
Profil
[#11] Cpk
Asi jo, už si nepamatuju. Poprvé jsem přidávala do kategorie Pánské/plavky, byl u toho obrázek fíkového listu a jmenovalo se to Demo-Adam. Pak jsem přidala do nezařazené Demo-Eva se stejným obrázkem, to jsem viděla, ale jakmile jsem to přeřadila do kategorie Dámské/plavky tak to zmizelo. To poslední byl také obrázek listu, už si nepamatuju jak se to jmenovalo a dávala jsem to zase do kategorie Pánské/plavky.
Když se přihlásím tak nevidím ani jedno z toho. Kategorie Pánské i Dámské se tváří jako prázdné.
Edit: A když chci přidat znova Demo-Adam tak mi to pošle hlášku "Hodnota Demo-Adam sa už v databáze nachádza."

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0