Autor Zpráva
Matty
Profil
Zdravím,
chtěl bych vás tady požádat o zhodnocení nového grafického návrhu, který můžete vidět nakódovaný zde. Jedná se o web s inzeráty doučování. Web můžete srovnávat i s jeho původní podobou, která tam zatím funguje.
Předem děkuji.
Xivanx
Profil
Posun určitě k lepšímu. za sebe bych změnil:
1) logo o trochu větší a vyhodil bych z něj com, zkusil bych k tomu koupit cz domenu, která je naprodej
2) mezi menu a aktuální nabídky/o nás trochu více místa
3) o nás a přihlášení by chtělo ještě více a lépe zpracovat
- o nás: vadí mi asi velikost a barva textu(asi by měla být šedá jak v nabídkách vlevo), a modrá od facebooku se mi taky nelíbí, změnit na zelenou, by asi mohlo jít
- přihlášení: input pole se moc nehodí do designu, asi bych se přimlouval něco ve tvaru loga (zelenej okraj, bílý střed)
Matty
Profil
Xivanx:
Moc děkuji za hodnocení.
ad 1) Co se týče domény, tak tu měnit nechci, nebyla by to asi až taková změna. Nebylo by to logo bez "com" až přílišně jednoduché?
ad 2) pravda, vypadá to tak lépe
ad 3) sekci "o nás" trochu předělám. S inputy moc experimentovat nechci - jde mi o to, aby vypadaly stejně jako selecty a hlavně, aby bylo na první pohled jasné, co to je.
ludekbrno
Profil *
Ad 1) nevím jak ostatní, ale mě český web na com doméně spolehlivě odradí. Ve výsledcích vyhledávání je zásadně přeskakuju, zavání to totiž buď snahou ušetři za každou cenu pár korun ročně za cz doménu a nebo v horším případě snahu parazitovat na existujícím webu se stejným doménovým jménem s koncovkou cz. Ještě bych to pořádně zvážil, rozhodně to zvyšuje důvěryhodnost.
Taurus
Profil
Matty:
Chtělo by to ukotvit nějak hlavičku, nějak tam visí ve vzduchu. Zbytečný volný prostor, odfláklé menu (včetně toho, kde je němčina, francouzština, ...). Zvýšil bych line-height.

ludekbrno:
snahou ušetři za každou cenu pár korun ročně za cz doménu
Což je zcela legitimní důvod. I já jsem tak dřív musel zareagovat. Nemám potřebu a ani nemůžu zbytečně rozdávat. Stačí pos*anej sponzoring hydrocefalu s dvojkou v dolním indexu.

parazitovat na existujícím webu se stejným doménovým jménem s koncovkou cz
Profesionální deformace. Třeba taťku by toto asi nenapadlo... a asi ani mě, a to často podezřívám.
ludekbrno
Profil *
Možné to je :-) Nicméně si myslím, že i úplného laika poněkud mate koncovka .com, když očekává český web. Ušetření pár kč je samozřejmě legitimní, ale chápal jsem to v době, kdy cz doména stála 800 a com 300. Dnes, kdy je to cca 250kč vs. 170kč/rok už to moc neberu, zvlášť pokud se jedná o komerční nabídku, kdy pouhá jedna hodina služby pokryje cenu cz domény na celý rok.
Matty
Profil
ludekbrno:
Snaha ušetřit ani parazitovat v tom doopravdy nehraje roli. O tom, jak a jestli vůbec působí koncovka na uživatele, bychom mohli dlouhosáhle diskutovat. Čili bych v tom asi, stejně jako Taurus, viděl tu profesionální deformaci :-)

kdy pouhá jedna hodina služby pokryje cenu cz domény na celý rok
Dovolím si Vás upřesnit - jedná se pouze o inzertní server, mé zisky plynou akorát z reklam.

Taurus:
Mohl bych prosím poprosit o upřesnění? Nerozumím tomu úplně přesně :-)
BlackflamesIczI
Profil
Trochu bych zapracoval na grafice, já bych odsud utekl protože to na mě působí jako nějaký reklamní web kde nic nenajdu
Marek88
Profil
[#6] ludekbrno:
Koukal ses na doucujeme.cz? Má to koupené nějaký spekulant. :-/ Těžko říct kolik taková doména může stát...

Matty:
Zdá se mi to moc jednolité. Asi bych pod nějaké části dal jiné pozadí než bílé nebo web jinak opticky více ozdělil.
ludekbrno
Profil *
Matty:
Nejsem profesionál, jen trochu znalý laik :-) Ale koncovka .com mě u českých stránek odrazovala vždycky, i v dobách, kdy jsem skutečně byl úplný laik. Prostě to na mě působí nedůvěryhodně. Tak nějak u českého webu čekám .cz, možná ještě .eu, ale .com mi k tomu nesedí. Já si myslím, že by se navštěvnost webu viditelně zvedla.

P.S. reklamní web, který si nevydělá ani na .cz doménu nemá podle mě smysl provozovat, protože to pak je ztráta času :-)
Matty
Profil
ludekbrno:
P.S. reklamní web, který si nevydělá ani na .cz doménu nemá podle mě smysl provozovat, protože to pak je ztráta času :-)
Nikde netvrdím, že si nevydělá :-) viz příspěvek od Marek88.
A diskusi k koncovkám bych rád uzavřel, doménu stejně jen tak měnit nebudu :-)

BlackflamesIczI:
Je to tedy v tomto ohledu podle Tebe posun k horšímu, oproti předchozí verzi?

Marek88:
Zdá se mi to moc jednolité.
Zkusím (potom) poupravit pozadí inzerátů, asi by to mohlo pomoci.
Taurus
Profil
Matty:
Tož hodila by se třeba linka pro oddělení obsahu od menu (němčina, francouzština, ...). Hlavní menu by mohlo být třeba podbarvené, aby se zvýraznila navigace/logo od zbytku. Vedle textu předmět je moc bílého místa. Na starších webech byl problém, že nedýchaly, tady je to trošku obráceně. Je dobré dodržovat určitou optickou mřížku, takto to vypadá tak trochu chaoticky.

Trošku uživatelsky nepřívětivé je nemožnost označit texty v odstavcích, což rád dělám. Ikonky se snaží být jednoduché, to se dá pochopit, ale chtělo by to trošku lepšího grafika, je to jak z malování (např. matematika, ta je odfláklá). Snad je to víc pochopitelné a pomohl jsem. Jsi na dobré cestě. :-)

ludekbrno:
Zase, aby to nevypadalo, že s tebou nesouhlasím vůbec. Tuším jak to bylo myšleno, na té české/.com koncovce určitě něco bude. Jen mi to přišlo podané moc jednostranně nebo jak to říct, tak jsem zastal druhou. Proto jsem i použil slůvko "dřív" (v roce 2005 to bylo fakt na prd a nevíme, kdy vznikl projekt Doučujeme.com). Teď bych šel už asi taky do české koncovky (i když u portfolia mého typu by se .com dal zvažovat jako úmyslný krok).
ludekbrno
Profil *
Ok :-)
Matty
Profil
Taurus:
Trošku uživatelsky nepřívětivé je nemožnost označit texty v odstavcích
Text inzerátu je odkazem na inzerát zcela úmyslně - zdálo se mi totiž mnohem více uživatelsky nepřívětivé trefovat se pouze na nadpis, kvůli přechodu na inzerát.

Ikonky
Sto lidí, sto chutí :-) nicméně pravda, že v rámci jednoduchosti jsem to trochu přehnal.

Děkuji zatím všem za názory, zvážím jak by se web dal upravit.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0