Autor Zpráva
dixie
Profil *
Zdravím,

Pracuji na porátlu na téma 'airsoft', abych konečně vytvořil nějaký užitečný projekt a zdokonalil se v PHP.
Prozatím pracuji na vzhledu a rozvržení stránky, takže login, novinky a další funkce se zatím nic nevypisují. Menu také odkazuje na neexistující soubory, jelikož nejdřív zpracuji index.php a až poté začnu dělat vše okolo.

Proto bych rád věděl váž názor na vzhled a zrozvržení stránek, abych mohl co nejdříve pokračovat v PHP funkcích.

Odkaz na stránky je zde

Toto URL je také zatím jen zkušební, dokud nebude web hotov. Poté snad dostane vlastní doménu, pokud to bude za něco stát.

Předem díky.
Dixie
Profil
Zapomněl jsem dodat, že logo a další obrázky jsou jen takové "na rychlo".
Samozřejmě později vytvořím logo přímo pro portál...
Lexter
Profil
Tak se do tebe pustíme :).

1) Airsoft web. Vytanou mi na mysl zbraně, tráva, maskování, ksichty zaražené do bahna. A hle, kouká na mě bílé pozadí. Já bych si asi přál něco dramatičtějšího. Třeba maskáčové pozadí.
2) "Pro psaní příspěvků se musíte přihlásit". Slovo přihlásit bych obalil do odkazu, přece jen jsem chvíli tápal kde co a jak.
3) Poslední registrovní uživatelé mě nezajímají. Spíš bych tam přímo na úvodu místo tohoto boxu uvítal informaci, kdy se koná nejbližší trénink nebo akce.
4) Jsou "Odkazy" natolik důležité aby se cpali do hlavní navigace?
5) Že jsi web udělal ty je docela dobrté vědět, ale informace o tom s jakým doctype je psaný mě ani trochu nezajímá.
6) Maličké náhledy v článcích není možné zvětšit. To by se hodilo a zvlášť s nějakým lightboxem.
7) Registrační formulář neobsahuje labely.
8) Logo je složeno ze dvou obrázků. Proč? Vrzni je do jednoho obrázku a hlavně nezapomínej na alt. Bez brázků totiž nic nevidím. A nejen já.
9) Každá stránka obsahuje nestěčtněrát tag h1, ač by správně měl být použitýá jen jednou. Jsou velice specifické situaci kdy jich může být více, ale tebe se to netýká. Neboli neexistuje jen jedna úroveň nadpisu, ale šest. Proto ani nemusíš volit pro nadpis článku <div class="articleNadpis">. Stejně tak nevidím důvod k tomu cpát do nadpisů tolik pomlček. Takže nastuduj si práci s nadpisy, toto bych chápal jako jednu z největších chyb.
10) Web je nevalidní. Ne že by mi na tom nějak záleželo, ale některé chyby by opravdu stály za opravu.
11) Do CSS jsem se nedíval, ale hádám že používáš vymoženosti CSS3 a přesněji asi border radius, rgba atd... například IE8 a níže ti to nepobere. Je potřeba dělat tzv. fallbacky. Pro border radius můžeš použít například pie.htc pro rgba pak třeba tento zápis podle pravidla poslední vyhrává:

background: url('obrazek.png'); /* Platí pro prohlížeče které neumí rgba */
background: rgba(0,0,0,0.5); /* Platí pro ty další */


A kolegové mě doplní, já už asi z kritiky vypadl.
Dixie
Profil
Děkuju za rady. Co nejdřív se pustím do oprav/úprav.
Valdiaci mám naplánovanou úplně na konec toho všeho, až to bude hotové.

a s těmy obrázky mám veliké problémy, jako například jak vytvořit thumbnail, jak to vkládat do složek a jak to vůbec uploadovat a vkládat do článku za pomoci grafického editoru. nyní musím používat přímo HTML tagy ve formuláři, kterým píšu články...

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0