Autor Zpráva
Izolex
Profil
Ahoj, chtěl bych požádat o kritiku mého redakčního systému JT-CMS.
Redakční systém je napsaný v php a ke své funkci používá MySQL databázi. Při tvorbě jsem se zaměřil na jednoduché začlenění (pomocí include), přehlednost a lehké používání, tak doufám, že se mi vše podařilo. Vzhled sice zatím není úplně špičkový, v budoucnu na něm hodlám zapracovat.

Stažení poslední verze: JT-CMS 1.8.0
Demo administrace: Web Adminitrace
Přihlašovací údaje: Jméno: Admin heslo: admin
shaggy
Profil
Izolex:
Vzhled sice zatím není úplně špičkový
Keby si tú vykradnutú administráciu mnews "neprefarbil a nepokazil" podľa seba, tak by to bolo podarené (ale potom by sme vlastne nehodnotili tvoj výtvor, však?).
Izolex
Profil
Vzhled administrace jsem dělal podle vzhledu mých stránek a administrace mého bývalého blogu, který jsem si kdysi vytvářel a ze které tento RS vznikl. Nezapírám že jsem se u mnoha RS neinspiroval, ale sám vím jaké to je, když od Vás něco někdo "kopíruje" nebo "krade", proto jsem se tomu obloukem vyhnul.
Mároš
Profil
Ale jo, mě se to líbí :) Pro někoho, kdo nechce milion fíčur, ale jen články ala posterous atd... Dobrý :)
shaggy
Profil
Izolex:
Ja som len chcel poukázať na to, že tvoj systém je až moc očividnou kópiou niekoho iného (keby som chcel byť presný, tak by som to nazval obyčajným vykradnutím duševného vlastníctva).
Ale chcel som na to len poukázať a keby si mi neoponoval, že si sa iba inšpiroval, tak by som to nechal tak. Ale ty si musel oponovať, takže, kde začať?

1. css - aj tam si sa inšpiroval? Je dosť náhoda, že v obidve administrácie majú vo svojich css súboroch rovnaké zápisy, napríklad:
.fl {float: left;}
.fr {float: right;}

2. dizajn, usporiadanie stránok v administrácií a rozloženie prvkov - tiež si sa iba inšpiroval? Tak schválne, nájdi 10 rozdielov v týchto dvoch obrázkoch (v každom z obrázkov sú screenshoty z oboch systémov):
http://i.imgur.com/w2UOA.png
http://i.imgur.com/Z0rPT.png

3. skripty - pochopil by som, že používaš jQuery fancybox, ten je dosť rozšírený. Len by ma zaujímalo, aká je pravdepodobnosť, že sa v CMSku, ktoré sa nápadne podobá na iné CMS nájde rovnaký script, ktorý nepatrí medzi tie najznámejšie (narážam na Wayfarer Tooltip).

4. adresárová štruktúra - je náhoda, že obidve CMS používajú adresár s názvom "stuff" a v ňom podadresáre ako "etc, lang, themes"?

Prepáč, ak som nenašiel všetky podobnosti, toto som si pozrel behom pár minút.
Izolex
Profil
1. Tyto a podobné skratky pro třídy v CSS používám od začátku co v CSS dělám.
2. Ano, zrovna u tohoto jsem se inspiroval, pokud to však bude autorovi Mnews vadit, nedělá problém mi to předělat.
3., 4. - jQuery a pojmenování adresářů používá celý svět stejné.

Z žádného CMS, u kterých jsem se inspiroval jsem neokopíroval ani čárku kódu nebo skriptu. Tím bych poprosil o konci debaty ohledně Mnews, pokud máte kdokoliv pocit, "nekalého chování", můžete mě kdykoliv kontaktovat a já to s Vámi ochotně proberu. V tomto topicu bych prosil o kritiku JT-CMS děkuji.
mylan
Profil
Keďže som autorom MNews, rád by som tiež prispel :)

V prvom rade: nevadí mi ak sa niekto inšpiruje, či okopíruje časti MNews. Som rád ak sa systém ľuďom páči a že ich inšpiruje k vlastnej tvorbe. Zaráža ma však, ak chceš naozaj tvrdiť, že si nič neokopíroval, len sa inšpiroval u dvoch vecí, čo tu napísal shaggy. Stačilo povedať, že si sa výrazne inšpiroval pri tvorbe vzhľadu, ako aj pri podstate systému, kde stránka sa tvorí skladaním pomocou include súborov. Raz si predsa už priznal, že sa ti MNews páči :) Nechce sa mi to rozoberať do úplnych detailov, tak len 2 body:

1. tých podobností je tam trošku viac - celá administrácia. Od samotného prihlásenie cez výpis článkov (JT vs MNews), cez pridanie článku (JT vs MNews), nástroje (JT vs MNews), šablóny (JT vs MNews) a ani nehovoriac o užívateľských skupinách (JT vs MNews). Všetky obrázky pohromade: http://imgur.com/a/5hM1h

2. Ohľadom neokopírovanie ani čiarky, tak napríklad: WYSIWYG editor, ktorý si použil je TinyMCE, čo je veľmi rozšírený editor, avšak jeho nastavenie je takmer 100% totožné s nastavením TinyMCE v MNews (rovnaké pluginy, usporiadanie prvkov,...) http://imgur.com/a/58kJF
Veľmi zaujímavé je, že si využil plugin, ktorý je úplne neznámy. Jedná sa o skrývanie druhého panelu s možnosťami TinyMCE. Tento plugin som ja osobne zháňal na TinyMCE fóre, kde mi po roku odpísal autor pluginu. Zrejme si pri prekladaní tohto pluginu urobil rovnakú chybu v diakritike ako ja.


Je naozaj zaujímavé, že si použil adresár stuff a v ňom rovnaké adresáre, aké sú v MNews, ale tak asi to tak robí každý. To že princíp je úplne rovnaký, ako aj začlenenie do stránok ani nespomínam. Ako som už povedal, nevadí mi ani takáto okatá inšpirácia, ale nerozumiem tomu popieraniu.



Každopádne, veľa šťastia so systémom.
Fisak
Profil
To co řeknu není chyba, ale já např. mám takovouto strukturu svého systému -> index.php a do něj se načítá vše a zobrazuje se vše podle toho co tam je za ?page= .... takže např index.php?page=home se načte /html_modules/home.php ... ale jak říkám jen se mi více líbí url www.adresa.cz/?page=home nebo www.adresa.cz/home/ .... www.adresa.cz/clanky/nove-kvetiny-ve-vyloze
Jinak desing neni přesvědčivý. Pokud chceš zaujmout někoho aby ti tvůj systém stáhnul a použil ho tak je nutné aby si ho zaujmul na první pohled protože na něm docela dost záleží (samozřejmě pokud neni systém už osvědčený u mnoha uživatelů).
A poslední věc co mi vadila je ta dokumentace. Podle ní bych si to mohl tak akorát rozbalit a nainstalovat. U své dokumentace např. přikládám přehled fcí co která v mém systému dělá. Je to přehledné a nemusí se hledat po dalších 9.999.999 odkazech :-) toť vše ...


jinak Izolex: „pojmenování adresářů používá celý svět stejné.“ ... s tím bych si dovolil nesouhlasit. Každý systém má jinou strukturu a jinak se složkuje. Já to mám např.
root -> index.php - sem se načítá jádro systému
-> html_modules - sem patřej všechny html části modulů
-> php_modules - sem přijdou všechny php části modulů
-> templates - sem přijdou vzhledy
-> js - sem přijdou java scripty
-> system - obsahuje jádro systému, třídy a funkce
----------------------------------------------------------------------
a co nepatří k systému ale mám tam ty složky:
-> images - slouží galerii pro uploadování obrázků
-> uploads - slouží jako úložiště pro uploadované soubory
nemeja
Profil
Dobrý den,
vzhled stránek se mi vcelku líbí, ted jak čtu přípěvky nademnou, tak tam taky vidím nějakou podobnost. Nicméně jsem se nedostal k tomu abych napsal komentář, mohl bych se zeptat jak se to dělá? Stránka vypíše že nejsou žádné komentáře, ale aby hodila nějakou textareu, to ne :-) Dokonce mi vypsala i nějaký default. komentář, ale svuj jsem si už přidat nemohl :-(
Krakatoa
Profil
nemeja:
Já se omlouvám, možná za to můžu já, já tam klikal až jsem odebral toho uživatele Admin/admin ... a teď je tam test/test
Izolex
Profil
V další verzi projde JT-CMS změnou.
nemeja: Někdo vymazal celou šablonu pro přidávání komentářů, znovu jsem jí přidal.
Krakatoa: V pořádku, Admina jsem přidal zpět.
Taps
Profil
Izolex:
některé části kodu by se dalo zjednodušit. Díval jsem se např. na soubor set_general.php a bylo by lepší hodnoty dát do pole a pak provést update pomocí cyklu

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0