Autor Zpráva
radimh
Profil
Ahoj,

prosím vás o názor na web Vandeo.cz - virtuální asistentka a sekretářka online. Nejde mi ani tak o názor na grafiku a HTML kód, protože se jedná o zakoupenou šablonu. Spíše bych rád znal vaše odpovědi na tyto otázky:

1. Pochopili byste z webu princip fungování služby?
2. Přesvědčil by vás web, abyste využili úvodní konzultace zdarma?
3. Je pro vás obecně taková služba zajímavá? Pokud ne, proč?

Na závěr mám ještě pro všechny možnost nabídky spolupráce:

Odkaz z vašich stránek: Pokud umístíte zvláštní odkaz na naše stránky, dostanete 10 % provize z každého platícího zákazníka. Provizi budete dostávat po celou dobu spolupráce mezi Vandeo.cz a zákazníkem. Pro tento typ spolupráce se prosím ozvěte na radim@hasalik.cz.

Osobní doporučení: Pokud nám někoho doporučíte nebo někomu doporučíte naší službu a tento člověk vás zmíní (ptáme se), dostanete za doporučení provizi 10 %. Provizi dostanete po dobu půl roku z každé zaplacené objednávky. Tipy nebo osobní doporučení posílejte přímo na info@vandeo.cz.

Děkuji všem za případné konstruktivní připomínky. Jako malé poděkování za váš čas nabízím 60 minut navíc zdarma, pokud byste se rozhodli službu využít.
Marek88
Profil
0. Vím, že jste se na to neptal, ale ta grafika je příliš strohá a nic mě na stránkách na první pohled nezaujme. Myslím, že je to škoda a chtělo by to trochu vylepšit.
1. Ano, ale dalo to možná trochu moc práce. Bylo by dobré vystihnout podstatu fungování v jedné větě v nadpisu.
2. Ne *
3. Možná

* Ten text "Denně řešíte úkoly a povinnosti, na které nemáte čas a energii. Část úkolů vás nebaví či dokonce stresuje. Zadejte nám libovolnou práci. Virtuální asistentka a sekretářka úkoly splní. Výsledky pošle na váš e-mail. Vy se můžete věnovat důležitějším věcem ve vašem životě. " na mě nepůsobí úplně dobře...

Zadejte nám libovolnou práci... Hned jsem začal přemýšlet, co znamená slovo "libovolnou" a začal jsem pochybovat o tom, co vlastně umíte.
Výsledky pošle na váš e-mail... Tohle mi připadá jako že se omezujete pouze na věci, které pak můžete zaslat na email. Člověk, který by měl zájem o "Aktualizace internetových stránek" nebo "Správa reklamních kampaní na Internetu" (to nabízíte níže) možná ani nebude číst dál.

Myslím, že v tom hlavním textu byste měli vystihnou všechno co umíte. Navnadit lidi na konkrétní věci, které je při práci obtěžují. Aby si člověk už při čtení toho odstavce mohl říct například... "Vyřizování emailů a telefonů? Jo, přesně tohle potřebuju!"

Ale je to jen můj osobní názor jakožto potencionálního zákazníka. Nejsem profesionální copywriter.

EDIT: Nechápu, co znamená: "Cena služeb: 250 Kč / hodinu nebo skutečně strávený čas". Předpokládám, že pokud si účtujete 250 Kč/hod, takže si budete automaticky účtovat skutečně strávený čas. Žádné "nebo".
Krakatoa
Profil
1. Ano
2. Ano
3. Ne. Nejsem cílová skupina.

- A mně se zas taková grafika naopak líbí. A ještě bych ubral i to přečuhování a zalamování obdelníků
- Odeslat u Zavoláme vám je moc nalepený na spodku
- Velká faifka se mi nelíbí, líbilo by se mi tam nějaká kancelářská nebo sekretářská fotka
- Logo bych zvětšil a zapracoval bych na něm, teda přesněji vytvořil logo vandea, který by bylo rozpoznatelný a dalo by se dávat i na bannery a tak
radimh
Profil
Marek88:

Děkuji za názory a užitečné postřehy.

0. Vím, že jste se na to neptal, ale ta grafika je příliš strohá a nic mě na stránkách na první pohled nezaujme. Myslím, že je to škoda a chtělo by to trochu vylepšit.

Plánujeme později mnohem hezčí web, který někdo vytvoří na klíč. Totéž se týká i loga. Nyní začínáme a chceme základ za rozumnou cenu.

Zadejte nám libovolnou práci

Dobrá zpětná vazba, děkuji. Slovo "libovolnou" a zmínky o zaslání výsledků na e-mail jsem odstranil.

Myslím, že v tom hlavním textu byste měli vystihnou všechno co umíte. Navnadit lidi na konkrétní věci, které je při práci obtěžují. Aby si člověk už při čtení toho odstavce mohl říct například... "Vyřizování emailů a telefonů? Jo, přesně tohle potřebuju!"

Dopsal jsem tam nějaké další příklady. Na příklady plánuji samostatnou stránku, takže příliš nechci, aby hlavní strana bobtnala.

Nechápu, co znamená: "Cena služeb: 250 Kč / hodinu nebo skutečně strávený čas". Předpokládám, že pokud si účtujete 250 Kč/hod, takže si budete automaticky účtovat skutečně strávený čas.

Tuto větu jsme tam dopsali proto, aby si lidé mohli objednávat i kratší úkoly. Třeba krátký úkol na 10 minut. Účtováno pak bude pouze těch deset minut.

Děkuji za nápady. Byly tak užitečné, že jsem se rozhodl Vám jako poděkování dát 30 minut zdarma. Nemusíte tedy nic platit a můžete nám rovnou zadat nějaký úkol. Pokud uvažujete o využití služby, můžete ji rovnou vyzkoušet :-). Uveďte, prosím, že jste z diskuse Jakpsatweb.cz a máte přezdívku Marek88. Službu na zkoušku zdarma můžete využít nejpozději do 30. 4. 2012.


Krakatoa

Děkuji za názor. Mohu se nejdříve zeptat, proč nejste cílová skupina? Službu může využít každý: od ředitele firem až třeba po studenta. Co konkrétně děláte, že se nepovažujete za cílovou skupinu? Možná bych to tam měl dopsat, aby bylo jasné, že virtální sekretářka může pracovat i pro HTML kodéra :).

A ještě bych ubral i to přečuhování a zalamování obdelníků

Přečuhování se mi naopak líbí. Je to věc názoru, ale děkuji za ten váš.

Odeslat u Zavoláme vám je moc nalepený na spodku

O tom vím. Nedaří se mi to v této verzi opravit. Pravděpodobně to nahradím boxíkem v jiném stylu.

Logo bych zvětšil a zapracoval bych na něm, teda přesněji vytvořil logo vandea, který by bylo rozpoznatelný a dalo by se dávat i na bannery a tak

Ano, to je z důvodu nákladů v plánu až v další fázi.
Internetto
Profil *
radimh: "Je pro vás obecně taková služba zajímavá? Pokud ne, proč?"

= všeobecne: áno, tento typ služby je veľmi zaujímavý - keď vidím kvalitné zahraničné weby ako napríklad Offshoreally.com som nažhavený vyskúšať ich a odbúrať si časť práce. Je to inšpiratívny, povzbudivý web kde by som neváhal požiadať o konzultáciu zdarma.

radimh: "Přesvědčil by vás web, abyste využili úvodní konzultace zdarma?"

= konkrétne: Vandeo ma žiaľ nepresvedčil o ničom... Oproti vyššie uvedenému americkému webu je to z marketingového hľadiska len šedá myška, obsahuje len MINIMUM informácií, nemám sa kam prekliknúť a dozvedieť viac, chýba mi tam tá skvelá korporátna dôveryhodná atmosféra, nevidím žiadne videá ako pracujete ani FAQ, web pôsobí veľmi LACNO ako nízkonákladové MFA, oproti americkému webu neobsahuje ten lákavý marketingový prísľub kvalitných služieb. Dokonca tam nevidím ani štandardne očakávané Pravidlá ochrany osobných údajov, prípadne Obchodné podmienky atd...

Amíci vedia ako sa robí biznis, skúste sa nimi inšpirovať: zadajte si do Google frázu virtual assistant services alebo niečo podobné a všimnite si, ako dokážu na svojich weboch vybudovať NEODOLATEĽNÚ ponuku s profesionálnym textovým obsahom, videami z YouTube, množstvom detailov o službách atd... Rozdiel medzi oboma webmi je priepastný počnúc dizajnom / grafikou a končiac textami - ako môžem zadať vypracovanie textových prác čo je bežná aktivita virtuálneho asistenta firme ktorá sa nenamáhala ani na vlastný web dodať špičkové texty? Možno by to chcelo v prvom rade KURZ COPYWRITINGU a hneď na to nový web dizajn.

Prajem mnoho úspechov.
radimh
Profil
Internetto:

Děkuji za názor a podněty.

Oproti vyššie uvedenému americkému webu je to z marketingového hľadiska len šedá myška, obsahuje len MINIMUM informácií, nemám sa kam prekliknúť a dozvedieť via

100% s Vámi souhlasím. Na zvýšení důvěryhodnosti webu, oživení dalších sekcí a atd. se pracuje.

Rozdiel medzi oboma webmi je priepastný počnúc dizajnom / grafikou a končiac textami

Chápu. S grafikou webu v tuto chvíli nic neuděláme. Musíme pracovat s tím, co máme k dispozici. Můžeme (a budeme) upravovat texty.

Jako poděkování za názor Vám nabízím 30 minut na zkoušku zdarma. Platí do 30. 4. 2012. Uveďte prosím přezdívku Internetto a zmiňte, že jste z diskuse.jakpsatweb.cz, pokud nás využijete.
Krakatoa
Profil
radimh:
Děkuji za názor. Mohu se nejdříve zeptat, proč nejste cílová skupina? Službu může využít každý: od ředitele firem až třeba po studenta. Co konkrétně děláte, že se nepovažujete za cílovou skupinu? Možná bych to tam měl dopsat, aby bylo jasné, že virtální sekretářka může pracovat i pro HTML kodéra :).

V současné době jsem sběrač banů na internetových diskusích a fórech (boduju hlavně na viry.cz) a propagátor hnutí PC hipíz (na zive.cz). Do vaší cílové skupiny bych se mohl dostat jedině až si pracovně polepším (jednak z hlediska mého smysluplného využití služby a jednak z hlediska finančního, vajíčka od domácí slepičky byste asi neradi jako platbu za vaše služby). PC a web je jen mým koníčkem.
.-)
radimh
Profil
Krakatoa:
Svět je malý. Viry.cz založil můj bývalý kolega z firmy ESET :-). I tak pro Vás platí možnost, že za doporučení klienta od nás dostanete peníze.
radimh
Profil
Na základě dnešní diskuse jsme spustili možnost "Vyzkoušejte si nás zdarma". Chystáme také další kroky pro zvýšení důvěryhodnosti. Děkuji všem za podnětné názory.
Ivy
Profil
1. Ano. Ale chybí mi konkrétní příklady služeb.
2. Ano. Nejsem si ovšem jistá nakolik mě ovlivňuje to že se osobně známe z Klubu intuitivního marketingu (fakt, svět je malý). Kdyby tomu tak nebylo možná bych usoudila že mi k rozhodnutí chybí další informace a nejspíš i další dávka důvěryhodnosti stránky a firmy.
3. Obecně spíše ano, ale pouze příležitostně. Pokud ne tak proto že a) zrovna nemám úkoly které bych zadala b) jsem ve fázi kdy mám čas a nemám peníze. A nepatřím do hlavní cílové skupiny.

Další poznámky:
* Chybí mi reference
* Chybí mi konkrétní příklady zadávaných úkolů - tam je ještě široké pole k rozvíjení stránky. Také další podrobnosti k úkolům, například: Dnes v jj:nn hodin nám pošlete 2,5 hodinový diktát (přijímáme audio formáty xxx,yyy, zzz, velikost naší mailové schránky je ccc). Následně vám zavoláme .... předběžný odhad doby zpracování je vvv, předběžná cena je kk, hotový dokument bude hotový pravděpodobně zítra okolo gg hod. Také si nedovedu představit jaké telefonáty byste za mě mohli vyřídit. Něco jako call-centrum?
* Mimo pracovní dobu a o víkendu nepracujete? Doporučuji zvážit i tuto službu.
* Kdo pomáhá? Málo úderné. Doporučuji přeformulovat na něco jako "Vaše úkoly zpracuje, vyřídí, postará se, zajistí...
* To co tu již bylo zmíněno výše, tj. logo, příklady, design, ....
* Úvodní text bych otočila a začala nějak takhle: "Věnujte se těm důležitým věcem ve svém životě. Rutinu umíme vyřešit za vás."
* Doporučuji vynechat formulace a slova: nemáte čas a energii, nebaví, stresuje. Viz např. pozitivní přístup je úspěšnější
* Úkol zdarma, odkaz, spolupráce - viz mail.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0