Autor Zpráva
Flay
Profil
Zdravím,

poprosím o nějakou kritiku k mé šabloně: http://presento.ries.cz (dělal jsem jen grafiku, ale ocením kritiku jak designu, tak kódu).

Moderátor Petr ZZZ: Ach jo. Kdy se tady naučí tazatelé tvořit unikátní titulky vláken? Co to je za nadpis, „Kritika šablony“? Příště prosím s názvem či adresou webu.
DJ Miky
Profil
Hlavička se mi zdá příliš vysoká, a to nejen na hlavní stránce. Rozlišení 1024×768, 1366×768 a 1280×800 jsou stále nejpoužívanější a v nich není bez skrolování vidět o moc víc než hlavička.
peta
Profil
Mi ta stranka prijde dost tezkopadna. V okne 500x500 vidim jen tu cernou plochu a na ni bily text. Takze vlastne nic zajimaveho.
Flay
Profil
DJ Miky
Vzhledem k tomu, že jde o malý web pro portfolio si nemyslím, že velká hlavička bude problém. Ale pro podstránky by pravda mohla být trochu užší, díky.

peta:
Co na to říct... pokud web posuzuješ podle toho, jak vypadá v okně 500x500px, tak nemůžu sloužit.
peta
Profil
Flay: Je to jedno z mych kriterii. Pridam ukazku.
http://axpsu.fpf.slu.cz/~web/x/xyz.jpg
Prijde ti to zajimave? Napadlo by te, ze stranka nebude pokracovat stejnou barvou, kdyz zarozujes nebo kliknes na odkaz? Ani nemam chut na nic kliknout, protoze se mi nejspis objevi cerna stranka se tremi radky jinak nezajimaveho textu, asi.
Spousta uzivatelu ma dnes mobil nebo ipad a ti o moc vic nes 50ox500 neuvidi. Nejspis je odradis, jako jsem ti to popsal.

Jako, on zbytek stranky neni tez nic moc, ale to uz ma jakysi rad a jevi se to prijemneji.
jenikkozak
Profil
Flay:
1) U kontaktu se mi u horních políček formuláře v IE nezobrazují popisky.
2) Má nějaký význam umožňovat uživateli, aby si v portfoliu nastavil velikost ukázek? Je nějak uživatel motivován k tomu, aby použil menší náhledy?
Lexter
Profil
peta:
Hodnotit web na 500x500 je vážně chujovina. někdy mám z téhle diskuse pocit, že by se web měl vráti zpět do doby kamenné.

jenikkozak:
Má nějaký význam umožňovat uživateli, aby si v portfoliu nastavil velikost ukázek?
Já mám třeba rád větší, protože se nerad proklikávám dál. Každý jako já být nemusí. Ovládání moc místa nezabere, nechal bych jej tam.
jenikkozak
Profil
Lexter:
Já mám třeba rád větší, protože se nerad proklikávám dál.
Já taky. Ale kdyby se rovnou zobrazily větší obrázky, podle mého názoru, by uživatel neměl důvod ty náhledy zmenšovat. Vždyť se stejně zmenšují v reakci na velikost otevřeného okna prohlížeče. Tahat kvůli tomu jQuery mi připadá jako stokilobajtová zbytečnost.
Nox
Profil
Lexter:
No dneska už to zas není pravda ... různý ty tablety a jiné srandy

Nějaká responsivita tam je, ale chtělo by to lehce upravit, je fakt, že na menším prostě hlavička zabere většinu obrazovky
Lexter
Profil
jenikkozak:
jQuery dnes nalezneš na každém webu ať už kvůli tomuhle nebo tamtomu. Stejně tam bude kvůli nějakému lightboxu, tak o co jde.

by uživatel neměl důvod ty náhledy zmenšovat
A když chce mít zobrazných co nejvíce referencí najednou? Jak jsem řekl, zajímavá fičura která nezabírá místo. Vadí ti těch 100px pro ikonky? Stejně se na téhle šabloně hraje jen na "simply effect".

Nox:
Pro tablety a jiné srandy je dnes stejně nejlepší udělat separátní verzi. A když se na ten screen dívám, vidím logo, vidím navigaci, vidím dokonce výrazný odkaz do portka. Co je sakriš na takovém webu důležitější. Problém nevidím. 500x500, no to je k děsu. peta je typickým uživatelem, který si okamžitě nahodí vzhled win 95, sníží rychlost internetu na úroveň dial-upu, změní rozlišení na 640x480 a jde kritizovat :).

Já jsem pro to, aby se hlavička ještě zmenšila na podstránce. Na úvodu ať je klidně taková.

Nox:
Mám nápad. Pojďme dnes všechny a všecičky weby dělat na 320x280 MAX! Musíme přece vyhovět všem těm různým srandám naprosto do mrťě.
jenikkozak
Profil
Reaguji na Lextera:
jQuery dnes nalezneš na každém webu
Není pravda. Slyšel jsem o jednom webu, který jQuery nepoužíval.

Stejně tam bude kvůli nějakému lightboxu, tak o co jde.
O to, že jsem tam žádný lightbox neviděl.

A když chce mít zobrazných co nejvíce referencí najednou?
Myslím, že by nebyl problém dát na stránku třeba 18 velkých ukázek. Jsem přesvědčen o tom, že uživatelé místo toho, aby klikali na zmenšení náhledu raději zobrazí další stránku.

Vadí ti těch 100px pro ikonky?
Ale vůbec ne. Je mi to úplně jedno. Napsal jsem Flayovi jen svůj názor.

Pro tablety a jiné srandy je dnes stejně nejlepší udělat separátní verzi. A když se na ten screen dívám, vidím logo, vidím navigaci, vidím dokonce výrazný odkaz do portka.
Ale tímto způsobem můžeš taky obhájit práci, kdy se vykašleš na vzhled úplně a uděláš web jen s černým textem na bílém pozadí. Vlastně tím můžeš obhájit úplně všecko.

Mám nápad. Pojďme dnes všechny a všecičky weby dělat na 320x280 MAX!
Mám jiný nápad. Pojďme dneska udělat všecky weby na min 7 tisíc × 7 tisíc. Prostě jen tak. Třeba proto, že na sebe neumíme upozornit jinak. :)
Lexter
Profil
jenikkozak:
Ale tímto způsobem můžeš taky obhájit práci, kdy se vykašleš na vzhled úplně a uděláš web jen s černým textem na bílém pozadí. Vlastně tím můžeš obhájit úplně všecko.
Ano, ale docela obstojně. Stejně tak vmést autorovi do ksichtu nesmysl o 500px.

Není pravda. Slyšel jsem o jednom webu, který jQuery nepoužíval.
Ahá, takže legrace končí :D.

Ale vůbec ne. Je mi to úplně jedno. Napsal jsem Flayovi jen svůj názor.
Tím mohu obhájit úplně všechno :). Jedná se o můj osobní názor :). No fense.

Mám jiný nápad. Pojďme dneska udělat všecky weby na min 7 tisíc × 7 tisíc. Prostě jen tak. Třeba proto, že na sebe neumíme upozornit jinak. :)
Reagoval jsem na volovinu, kdy někdo argumentuje 500px obrazovkou. Náhodně si vyklikám deset nejlepších webů od nejlepších tvůrců zdejší diskuse a dojdu ke stejnému závěru. Když není vytvořena separátní verze pro nízká rozlišení nebo jen usměrňující css soubor, člověk už tak nějak počítá s tím, že na mobilu to bude vypadat a chovat se kapku jinak. Mám tablet s o něco vyšším rozlišením. Vím o čem mluvím.

Nebo mi prostě jen vadí nesmyslná argumentace člověka, který je stejně věčně mimo :).

O to, že jsem tam žádný lightbox neviděl.
Ani tam není. Ale on tam bude :). Možná že ne od Flaye. Říkat dnes že se web zbytečně zatěžuje jQuery knihovnou mi přijde trošku mimo. Používá ji hodně tvůrců včetně mě, protože je to prostě snažší a pužitelné do mnoha stran.

Ale tímto způsobem můžeš taky obhájit práci
jak jsem to obhájil? Že jsem vyjmenoval prvky, které vidím na 500x500px? Kdyby tam mělo být cokoli jiného, co bys tam zvolil? Já bych tam dal přesně toto. Kdo jsem, kam se chceš dostat, moje práce.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0