Autor Zpráva
Oscar
Profil
Zdravim,
rád bych vás poprosil o návštěvu webu http://193.138.155.155/skola/ a zhodnotili jeho design. Obsah je teprve vyvíjen...

Děkuji :)
jenikkozak
Profil
Oscar:
1) Chromované písmo s kulatými rohy a vír v hlavičce mi moc nepasuje ke zbytku webu, který se snaží být spíše jednoduchý, bez zbytečných umělých příkras. Neříkám, že hlavička musí být podobně „nudná“, ale více bych si tam dokázal představit třeba barevnou fotku. Navíc by to chtělo, aby ze záhlaví, tedy především textu, který by se tam měl objevit, bylo patrné, co je cílem webu. První, co mě napadlo, když jsem viděl ten chromovaný text, byl prodej kuchyňského nádobí. :)
2) Co je to ten „pruhovaný design“?
3) Pokud ty ikonky W3 a Toplistu považujete za nějaký dobrý grafický počin, tak já teda vážně ne.
4) Všude na webu používáte bezpatkové písmo. Kromě patičky. To vypadá spíš jako chyba, nepozornost než jako umělecký úmysl.
Oscar
Profil
1) Hlavičku budu v brzké době předělávat
2) pruhovaný design jsou ty vodorovné "pruhy" co jsou nahoře v hlavičce a menu
3) Tak ikony se mi hnusí, ale dle zadání učitele tam musí být, protože tím přeci světu ukazuji, že je můj web validní...
4) Patička je omyl ;) Spěch je spěch...

Celková doba kterou jsem stránku tvořil nepřesáhla 20 minut :D
jenikkozak
Profil
Oscar:
3) Tak ikony se mi hnusí, ale dle zadání učitele tam musí být, protože tím přeci světu ukazuji, že je můj web validní...
Aha. Chápu. Někdy je lepší poslechnout a podřídit se i trochu hloupým požadavkům než se snažit všechny přesvědčovat o své pravdě. Jak si učitel vezme do hlavy, že ikonka Toplistu zaručuje validní dokument (obsahující podle W3C 4 chyby a podle Chamurappiho 7), je zle.
margin
Profil *
Oscar:
Tak ikony se mi hnusí, ale dle zadání učitele tam musí být, protože tím přeci světu ukazuji, že je můj web validní...
V prima rozbitém validátoru, kterému, když nasadíš roubík, a pak zelenou hlášku dostaneš na jakoukoliv prasárnu, třeba:
<?roubik >
<table>Lorem
  <prase>ipsum.</pes>
</blek>
<?>
Nahoře je pseudonadpis "Školní projekt" a do H1 prskneš "Vítejte..."
Gradient zelenobílého proužku je schodovitý, protože jsi použil nevhodný grafický formát JPEG, na takové obrázky je ideální formát PNG, a neboj se udělat proužek širší, datová velikost naroste jen nepatrně.

To, že stránka bude pseudo XHTML je tvůj nápad, nebo zadání učitele?
Amunak
Profil
Je to tedy x(ht)ml (podle ikonky a deklarace) nebo html (podle content-type)? Myslím, že by bylo dobré buď používat html nebo doopravdy xml (a vracet content-type: text/xml). Proč XHTML není dobré se dočteš tady.

Jinak mi to celé přijde dost prázdné, možná bych taky zvážil design o fixní šířce (na širších monitorech se text čte velmi špatně - neudržím oči na řádku).

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0