Autor Zpráva
Rellik
Profil
Nazdárek. Chtěl bych názor na můj nově (snad) vylepšený CMS. Ukázková verze dostupná na http://example.mmrspress.eu Chtěl bych hlavně zjistit zda se web správně zobrazuje v různých prohlížečích a jestli by ho někdo chtěl i jako základ pro své stránky. Díky obsáhlému nastavení z něj lze vytvořit víceméně jakékoliv stránky. Volná verze systému s omezenými možnostmi je dostupná na http://free.mmrspress.eu - Můžete porovnat rozdíly. Celý popis i s manuálem je pak k nahlédnutí zde.
Díky za případné komentáře... :)
Taps
Profil
Rellik:
1) asi by nebylo na škodu přidat i možnost komentovat články
2) jakým způsobem se generují rubriky ? Název Nějaká rubrika vygeneruje tento název v url TsSbamFrw6EgcnVicmlrYQ%3D%3D, z pohledu SEO to není moc optimální
3) bylo by vhodné aby u jednotlivých uživatelů byl přehled článku(případně i celkový počet), které vložili
4) určitě by bylo také vhodné zvážit podporu pro facebook - lajkování článků, komentování..
5) u nastavení webu bych přidal kolonky, které by umožnovali nastavit description a keyword a další metatagy
6) je i nějaká podpora online aktualizace ?
7) v administraci u novinek bych přidal možnost vložení datumu (od kdy má být článek na webu zveřejněn)
8) na stránce Novinky bych v administraci přidal každé položce popis k inputu např. Název článku, k textarea pak Obsah
Rellik
Profil
Taps:
Díky za shlédnutí.
1/ o tom uvažuju, ale nevím jestli je to vyloženě nutné. Možná dodělám s nastavením "on" "off" :)
2/ u které verze systému? U free je to tak jak píšeš, u toho full je odkaz na rubriku podle jejího názvu
3/ zatím základní info je v profilu (počet článků) a celkový přehled je v administraci - zobrazí se jen to co daný uživatel napsal. Přidám do profilu počet aktualit, článků a příspěvků v knize návštěv. :)
4/ nemyslím, si že facebook je nutný - sám ho nepoužívám a osobně mi tyto ikonky na různých stránkách celkem vadí, takže asi tak :)
5/ není špatný nápad - přidám
6/ zatím pouze FTP - info o aktualizacích a jejich aplikaci je na té free stránce - platí i pro full
7/ už jsi druhý co mi to říká, tak to asi přidám :)
8/ Popisky inputů sem tam nedával záměrně, už ale nevím proč, tak je nahodím zpátky... :)

add 9/ omezím na uživatele i fotogalerii - každý uvidí v administraci pouze své galerie... :)


EDIT: u ukázkového full systému jsem zapomněl povolit přístup do celého nastavení webu - už jede: http://example.mmrspress.eu/ - tam jsou hlavní rozdíly :)
shaggy
Profil
Rellik:
2/ u které verze systému? U free je to tak jak píšeš, u toho full je odkaz na rubriku podle jejího názvu
A myslíš, že máš šancu s takouto nepodarenou free verziou + že si niekto zaplatí full alebo lite verziu? Existuje množstvo CMS, ktoré sú free a sú stokrát lepšie (určite ich poznáš, keďže menu v tvojej administrácii je inšpirované jedným z týchto systémov).

sám ho nepoužívám a osobně mi tyto ikonky na různých stránkách celkem vadí, takže asi tak
Ja ho tiež nepoužívam, ale ľudia ho vyžadujú. Konkurenčné (free) CMS majú takú možnosť, prečo to nemáš ty?

1/ o tom uvažuju, ale nevím jestli je to vyloženě nutné.
Ďalšia vec, ktorú konkurenčné CMS majú a ty nie.

Príde mi to ako veľmi nedorobený klon existujúcich CMS, ktorý neprináša nič nové, nič lepšie a zabehnuté veci ponúka v horšom prevedení.
Rellik
Profil
shaggy:
Díky za názor.
Každém u se líbí něco jiného. Já vyzkoušel některé CMSka, ale ani jedno se mi v něčem nelíbilo. WP je třeba pro začátek strašně nepřehledný. Mým cílem je vytvořit jednoduché přehledné CMS, které zvládne používat i totální amatér (krom instalace). Je možné, že ti administrace připomíná jeden z CMS, ale je to fakt jen náhoda. Podobný vzhled používám v různých administracích už minimálně 7 let. Free verze je taková jaká je, a myslím, že je dost rozsáhlá na to že sem to dělal zadarmo a pro všechny. Kdo chce tak si třeba vyzkouší, případně i nechá a nebo zase smázne a hotovo. ;) FB tam asi nikdy nebude v mém okolí je X lidí, kterým sem dělal weby a nikdo z nich na FB vyloženě "nevisí". CMS "ponúka zabehnuté veci v horšom provedení" - Ukaž jak jednoduše změníš vzhled třeba zmíněného WP - potřebuješ na to další (placený) program, kterým si vygeneruješ šablonu a tu teprv musíš nainstalovat - taky nic jednoduchého...
Takže asi tak no... :)
jenikkozak
Profil
Rellik:
FB tam asi nikdy nebude v mém okolí je X lidí, kterým sem dělal weby a nikdo z nich na FB vyloženě "nevisí".
Já na Facebooku také nevisím. Z Facebooku mi na stránky chodí asi procento lidí. A jedno procento je víc než nic. Tvůrce webu by měl zvážit, kolik lidí může ve spolupráci s FB získat a kolik jich může naopak odradit. Je tedy výzvou použít Facebook tak, aby ostatní uživatele nerušil. Je tam proto situace podobná jako s RSS, videi, obrázky... Facebook existuje a svým odporem k němu ho nezrušíš. Záleží na tobě, jestli jeho existenci využiješ jen k nadávání na něj, nebo ho dokážeš využít ke svým vlastním zájmům.
shaggy
Profil
Rellik:
změníš vzhled třeba zmíněného WP - potřebuješ na to další (placený) program
Toto nie je pravda. Buď použiješ už existujúce šablóny, alebo ak chceš použiť vlastný dizajn, tak si nakóduješ vlastnú šablónu. Nepotrebuješ na to platený program. Ak si tú šablónu nevieš urobiť, tak by si ju rovnako nevedel urobiť ani pre tvoj CMS. Alebo ty každému, kto o to požiada, pripravíš jeho dizajn pre tvoj CMS zadarmo?
Rellik
Profil
shaggy:
Pokud to umíš, vytvoříš si co potřebuješ. A myslíš že třeba někdo webu neznalý, umí nakódovat šablonu, k tomu aby měl web jak by chtěl aby vypadal? U toho CMSka si nastavíš barvy a stačí ti jeden obrázek, který připravíš i v malování. Ve vizi plného systému je v podstatě vytvoření stránek s daným nastavením + dodělání dalších potřebných úprav, tak aby web splňoval požadavky objednatele.

jenikkozak
Facebook používá většinou víceméně cílená skupina uživatelů od X do X let (teens), kteréžto nepovažuju za cílené uživatele mého CMS. Facebook sice taky používají firmy pro propagaci, což taky není moje cílová skupina, takže FB tam asi opravdu nikdy implementovat nebudu. Za to mi těch pár rádoby zájemců opravdu nestojí... ;-)
shaggy
Profil
Rellik:
U toho CMSka si nastavíš barvy a stačí ti jeden obrázek, který připravíš i v malování.
Nie každý si vie pripraviť obrázok v MS Paint a zmena pár farieb šablóny nepovažujem za custom dizajn.

acebook používá většinou víceméně cílená skupina uživatelů od X do X let (teens)
Tie štatistiky máš z vlastnej hlavy, alebo ich vieš aj podložiť. Aj keď nie som priaznivec facebooku, pracujem ako programátor facebook aplikácií (ironické). A tvoje názory na používateľskú základňu sú celkom mimo, nedá sa to takto globalizovať.
final
Profil
Na mojom mobile je celá stránka rozhodená
Edit:už nie, ospravedlňujem sa za spam
jenikkozak
Profil
Rellik:
Facebook používá většinou víceméně cílená skupina uživatelů od X do X let (teens), kteréžto nepovažuju za cílené uživatele mého CMS. Facebook sice taky používají firmy pro propagaci, což taky není moje cílová skupina, takže FB tam asi opravdu nikdy implementovat nebudu. Za to mi těch pár rádoby zájemců opravdu nestojí... ;-)
Těsně vedle: Na sociálních sítích převládají třicátníci.
I kdyby tam vážně byli jen samí dospívající, bylo by hloupé na ně zanevřít. Jsou v období, kdy za sebe a za svůj svět přebírají odpovědnost, v období, ve kterém jsme byli všichni. Mají spoustu vlastností, které se pak postupně vytrácejí - mají hodně volného času, jsou ctižádostiví a mají snahu změnit svět. Záleží jen na tobě, jestli spolupráci s nimi dokážeš využít, nebo se na ně dívat skrz prsty.
mapa
Profil *
Rellik:
no ja pouzivam www.terirs.com
je to zadarmo, lahko si tam yvtvorim podstranky, jednoducha administracia, jednoducho preprogramujem co chcem.
sablona celej stranky je v index.php
+ je tam navod ako urobit cms na svoju vlastnu stranku,
cize nevidim dovod preco by som mal prechadzat na nieco ine.
kebyze sa tam da lahko prerobit vzhlad a jednoducho vygenerovat mobilna verzia webu s fbookom, automaticky fb na kazdej postranke na komenty, pristupny obsah po registracii resp. prihlaseni urcite by som presiel na tento. len neviem kolko zabera miesta na serveri?
to by ma dost zaujimalo, zvycajne "graficky povedene" vecicky zaberaju aj "nepovedene" vela miesta, a ftp a upload je v nasich koncinach nie moc rychly tak neviem ci by som uploadoval 1 mb cms so vsetkym co potrebujem na freehosting namiesto 20 mb cms .
ale ked bude finalna verzia, urcite vyskusam.
lebo ja hladam nieco maleho, sikovneho, nepouzivaneho moc pouzivatelmi, v cz alebo sk, preprogramovatelne.
ale ako napad to neni zle.


skusam instalovat, upload trva 10 min.


instalacia zlozita a komplikovana.
treba vynechat medzeru pri vkaldani do config suboru
potom rucne pridanie tabuliek do sql. s tym som sa este nestretol.


a ako vysledok vyde toto:
http://redsys.tym.sk/
:) vrelo odporucam vsetkym zaujemcom :)
Rellik
Profil
mapa:
a ako vysledok vyde toto:
http://redsys.tym.sk/
no tak pokud neumíš číst pořádně návody na instalaci, tak je to pak těžké. ;) Navíc je tam zdůrazněné, že před instalací je nutné provést test serveru, jestli tam ty stránky opravdu budou fungovat. Zrovna na WZku bych asi nečekal, že budou fungovat, jelikož mají celkem náročnou konfiguraci... ;)
mapa
Profil *
Rellik:
Vraciame sa do histórie.kde kedysi platené antivirusy mali menšie nároky ako free. Na tom free hostingu mi zatiaľ fungovali vsetky .cms.
Rellik
Profil
mapa:
Jelikož ty nároky nejsou moje dílo ale frameworku Nette, tak to myslím dál nemusíme řešit ;)
Rellik
Profil
/**************************************** Nové ******************************************\
Tak sem opět přidal pár nových funkcí a trochu poladil snad i SEO u odkazů.
1/ přidal sem mnou zavrhovaný FB - i když jen jako "LIKE" tlačítko.
2/ zjednodušená instalace
3/ možnost registrovat nové uživatele
4/ rychlý kontaktní formulář
5/ u nových příspěvků možnost zvolit datum publikace
6/ upraveno nahrávání fotek do galerie - změna rozměru podle delší strany - dřív se změna počítala jen podle šířky
A další drobnosti, na které si teď nevzpomenu a které nejsou zase tak zásadní jako přidání nových funkcí...

Kdo chce může se vyjádřit, případně poradit co by se dalo ještě přidělat... :)

http://example.mmrspress.eu/ - administrace jméno: test heslo: test
jenikkozak
Profil
Rellik:
Jelikož ty nároky nejsou moje dílo ale frameworku Nette, tak to myslím dál nemusíme řešit ;)
A může za to... ty. :)

1/ přidal sem mnou zavrhovaný FB
Dříve jsem přemýšlel, proč zaměňuješ sem za jsem. Dříve jsem myslel, že se tím snažíš bojovat proti špatné společnosti. Po větě: „Byli jse odhlášeni,“ mi je jasné, že to je prostě chyba.

1) Projdi si texty. Máš v nich chyby. Asi nejčastější je chybějící čárka. Druhou nejčastější je přebývající čárka. (Když vkládáš větu doprostřed jiné věty, musíš ji oddělit na obou stranách čárkami. Tobě v mnoha případech ta druhá čárka chybí.) Překlepů je tam také docela dost. („Registrace uživateů je zakázánaá“ „Registrovaný uživatel uvidí v adimistraci pouze své články a fotogalerie“ „Budou mít omezené práva na vytváření aktualit“, „NASTAVIT NMENU VLEVO“...)
2) Proč je administrace tolik designově odlišná od webu, ke kterému patří? Toto oddělení se mi nelíbí, člověk si musí zvykat na dvoje uspořádání webu a nemůže si administraci upravit tak, aby mu vyhovovala.
3) Barevné odlišení odkazů v administraci je pro mne naprosto nerozpoznatelné od textu odstavce. Některé odkazy jsou natvrdo velkými písmeny („NASTAVIT PANEL JAKO SKRYTÝ“), jiné malými („Resetovat veškeré nastavení layoutu“). Dávalo by mi větší smysl místo nich použít tlačítka.
4) V možnostech nastavení rozložení stránky píšeš o možnosti vypnout pravý blok, na obrázkách vidím změny v levém sloupci a možnosti jsou „pravý panel skrytý“ a „levý panel viditelný“.
5) Ačkoliv se v CSS zapisují u rozměrů číselné hodnoty i jednotky dohromady, v psaném textu se oddělují mezerou. Tedy třeba: Obrázek je široký 50 px.
Rellik
Profil
jenikkozak:
Dík za zastavení. Chyby v textu beru - nejsem žádný super extra češtinář, kór když sem (jsem) z moravy ;) Čárky v souvětích.. No nevím co dodat. :)
2/ proč je administrace odlišná? Proč ne? Navíc všechny položky jsou jasně pojmenované a tak myslím zvykání není třeba. Ostatně zkoušel jsem i jiné CMS, kde administrace je úplně něco jiného než hlavní stránka
3/ o tom vím a mám v plánu to předělat - tyto barvy byly zkoušeny při použití ikonek pomocí http://fortawesome.github.com/Font-Awesome/ ale byly s tím problémy, tak to šlo pryč, ale barva zůstala
4/ ty náhledy platí pouze pro aktuální řádek nastavení a je tam vidět pouze ta určitá operace
5/ ok :)

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0