Autor Zpráva
Milan Machytka
Profil *
Dobrý den,
jak na Vás působí stránka. www.minialbum.cz
Nemyslím po stránce validace, myslím, že se v základních prohlížečích zobrazuje jakž takž. Jde mi spíš o přehlednost a použitelnost. Děkuji samouk Milan

Moderátor jenikkozak: V titulku „Jak na Vás působí tato stránka“ chybí název či adresa webu.
Petr ZZZ
Profil
Odhlédnu-li od toho, že při oddálení se stránky trochu rozpadají (pozorováno v IE, FF a GC), působí na mě tvůj web opticky jako slušný amatérský průměr, ale chtělo by to zapracovat na obsahu. Máš tam spoustu zajímavých fotek, texty ale většinou chybí a místy nepůsobí věrohodně.

Text v galerii brouků je ve více ohledech v rozporu s obrázky. Zcela správně konstatuješ „Mnozí brouci jsou značně pohybliví a přidá li se vítr, tak je téměř nemožné napoprvé udělat dobrou fotku. Proto si mnoho fotografů nosí odchycené brouky domů do atelieru a většina "super" fotek vzniká jinde než můžeme brouky skutečně spatřit. Ten, kdo dobře zná bionomii hmyzu, to většinou pozná. Fotka tak ztrácí to hlavní a to je dokumentační hodnota.“ — To je sice pravda a sám si někdy brouky nosím domů a fotím je až druhý den, ale asi bych nefotil Rhagium inquisitor na listnaté větvičce a určitě bych krasce Anthaxia hungarica neposadil na fialový květ – ty brouky jsi takto opravdu našel, nebo jsou ty fotky aranžované? (Podle držení těla bych dokonce řekl, že ta Anthaxia je mrtvá – mám pravdu?)

Úvodem píšeš „V České republice se vyskytuje něco kolem 6000 druhů brouků“, ale máš tam několik druhů, které se v Česku nevyskytují ani náhodou (nejbližší výskyt Palmar festiva je jižní Maďarsko, jižní Rakousko a jihozápadní Německo; neznám všechny evropské Anthribidy, ale tenhle rozhodně není z Česka a nejspíš ani z Evropy; rod Sagra není v celé Evropě zastoupen jediným druhem, rody Cyclommatus a Chalcosoma žijí v tropech jihovýchodní Asie).

Nikde nevidím jména brouků (rostlin, zvířat...), chtělo by to pourčovat a doplnit.
Venca V
Profil
Petr ZZZ:
působí na mě tvůj web opticky jako slušný amatérský průměr

Tak tak, rozhodně neurazí:-) Doporučuji zvětšit písmo i výšku řádku, jak v běžném textu, tak v menu.
Milan Machytka
Profil *
Venca V:
Máte pravdu, Anthaxia byla mrtvá, ale Rhagium tam skutečně takhle bylo. S texty mám problém, je to otázka času. Děkuji za názor. Milan
Petr ZZZ
Profil
Milan Machytka:
Rhagium tam skutečně takhle bylo.
OK, tomu věřím, on sice patří na jehličnany, ale když poletuje krajinou, tak si asi umí sednout na ledasco.
weroro
Profil
Milan Machytka:
Galéria (zobrazenie obrázku) sa nedá zatvoriť klávesou Escape, čo mi trochu vadí, ak prehadzujem obrázky pomocou šípiek na klávesnici.
Ivy
Profil
1. Překlepy: "Tato skupina nabízí nekoneně mnoho námětů," (Rostliny). "vystavování , " nadbytečná mezera v sekci Kontakt.
2. Stylistika: Krajina - příliš mnoho slov s předponou za-. Reportáž - zde je zase příliš složených slov začínajícíh na foto-
3. Všimla jsem si, že u jednotlivých galerií jsou i rady jak to či ono fotit - podle mého názoru by si to zasloužilo alespoň zmínku někde na vstupní stránce (pro začínající kolegy jsem přidal pár postřehů které jsem získal díky zkušenosti .... nebo tak něco). Je to totiž něco, čím se tato stránka odlišuje od stovek jiných fotogalerií.
P.S. A mimochodem květy i stromy patří mezi rostliny, takže by podle mě úplně postačilo mít název Rostliny.
Milan Machytka
Profil *
Ivy:
Díky všem ,budu to dávat do pořádku.
Batrachus
Profil
Grafika na mě působí až moc skrovně - studené barvy, malé písmo, podivná kompozice prostých obdélníků; web s fotkami z přírody bych čekal trochu útulnější a veselejší.
Milan Machytka
Profil *
Batrachus,
Ahoj, já jsem sázel spíš na jednoduchost, barvy do budoucna asi upravím různě podle témat. Jinak zajímá mě příroda, ale jsou tam i fotky letadel, tak tam bych to viděl třeba do modra.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0