« 1 2 3 »
Autor Zpráva
quatzael
Profil
lionel messi:
Ještě bych dodal, že ty Tvoje jediné obrázky, které tam máš a mají snad vytvářet to logo, nemají vůbec nic společného s profesionálním sportem, o kterém stránky snad mají být. Všechno to dohromady vyvolává dojem, že web bude spíše o rekreačním sportování. Proč tam nedáš fotky nějakých profesionálních sportovců (klidně toho Messiho nebo Džokoviče)?? Je pravda, že Ti bohužel neporadím kde takový fotky sehnat, ale to, co tam máš teď, je prostě špatně.

Neviem, ako môj vek súvisí s tvorbou webu.
Psal jsem, že kdyby Ti bylo kolem desíti, tak by sis beze sporu zasloužil velkou pochvalu i za takovej web, jaký jsi stvořil. Nebo kdyby Ti bylo na druhou stranu nad 70:o)

Ale tady nejde ani tak o to, jestli jsi udělal špatnej web nebo dobrej web. Jde o to, že ten web je špatně udělanej (na to jaký má ambice, jestli teda nějaký má - úplně ses totiž nevyjádřil co s tím zamýšlíš do budoucna) a ty se nedokážeš na to podívat nezaujatě, jen pro to, že je to Tvůj výtvor.

Je třeba umět být více objektivní, dívat se na věc nezaujatě, pozitivně přijímat kritiku, nebrat si jí osobně a hlavně se hned neurážet. Vždyť jde konec konců jenom o web.

Zkus si představit, že tenhle web jsi nenaprogramoval Ty, ale že za Tebou někdo s takovou stránkou příjde a bude se Tě snažit přesvědčit, aby jsi zainvestoval svoje peníze do propagace jeho webu. Bude Ti slibovat, že ten web je natolik dobrej, že si získá stálý návštěvníky a Tobě se Tvoje investice několikanásobně vrátí.

Opravdu bys do takovýho webu zainvestoval nějaký peníze, např. 2-5K EUR? Věřil bys tomu, že na takovej web budou chodit pravidelní návštěvníci, kdyby jsi to nenaprogramoval Ty?
quatzael
Profil
Chamurappi:
Pokud návštěvník vyhodnocuje věrohodnost podle barev, tak je vůl. To, že se na sport.idnes.cz neobjevují zásadní chyby, poznáváš podle barvy odkazů?

Já mluvím o nových stránkách, které ještě neznám. Když mě vůbec ničím nezaujmou, tak si na ně při dalším hledání nějaké podobné informace ani nevzpomenu.
sport.idnes.cz "věřím" jako každému jinému zpravodajskému deníku. Nepředpokládám, že by byla velká pravděpodobnost, že bych tam nalezl nespolehlivé informace. Vím, že za tím stojí velká redakce.

Když najedu na amatérsky vytvořené stránky, na úvod mě uvítá prohlášení, že mě autor vítá na jeho stránkách a kdybych našel nějaké nepřesnosti, tak mu mám dát vědět emailem, tak to prostě nebudí žádnou důvěru.

Můžeš zase se mnou nesouhlasit, protože Ty se zrovna chováš jinak, ale prostě naprostá většina uživatelů internetu (neprogramátorů) posuzuje obsah stránek podle toho jak jsou kvalitně zpracované. Tohle je prostě chování většiny uživatelů.

Když je stránka nekvalitně zpracovaná tak k ní uživatel nebude mít důvěru. A pořád se bavím o nových stránkách, se kterými uživatel ještě nemá žádnou zkušenost. Nikdo si například nekoupí letenku ze stránek, který vypadají jako ty od Messiho, ještě navíc když je tam bude vítat podobným uvítáním.

Prostě když u nového uživatele nevzbudíš pozitivní první dojem, tak se dá s jistotou říct, že jsi ho navždy ztratil (dokud ty stránky nějak zásadně nepředěláš).

Prostě chování uživatele je takové, že se když se mu stránka nelíbí, tváří se nevěrohodně, vypadá že tam něco nebude fungovat, tak jde automaticky pryč. A hledá si jinou stránku, která splňuje tyto základní kritéria. Dělám to tak já a dělají to úplně všichni lidi, se kterýma jsem se na toto téma bavil. Jedinej Ty jseš první člověk, který říká něco jiného.
Jan Rippl
Profil
Už jsem na tuto diskusi dlouho ničím nepřispěl tak využiji příležitosti vyjádřit můj osobní dojem. Osobně bych to pozadí nedělal žluté, neboť to bije do očí. Udělal bych stejný přechod (grandient) ale v trávově zelené. Stejnou barvu bych použil i u odkazů v menu s žlutou barvou jako hover která tam je nyní. K článkům bych přidával fotografie. Takhle to bez fotografií vypadá jako jídelní lístek. Teď jsem si všiml, že ten hover tlačítek je u každého jiný. To bych zrušil jako první. Když sem jezdil kurzorem z leva do prava a zpět, měl sem pocit že pro mě jedou chlupatý :) Možná by se v menu též hodilo větší písmo. Velikost nadpisů je myslim tak akorát ( když tam budou obrázky nebudou vypadat tak velké) U článků by měl být uveden autor. V otázce PHP by možná stálo za to vyřešit listování na úvodní stránce, nebo alespoň omezit jejich výpis. Za deset let by tam mohl být už slušný scénář :) Samotný kód HTML, XHTML, ani CSS styly hodnotit nebudu, neboť se tvorbě webu už pár let nevěnuji. Tudíž se ani necítím být dostatečně k tomu erudovaný. Web hodnotím z pohledu obyčejného návštěvníka stránek :)

Hodně štěstí, a pozor na Trolly :)
lionel messi
Profil
Zabudol som napísať: web prešiel ešte miernou zmenou (farby). Fotografie sa riešia. Z hlavičky zmizol Comic Sans, pribudli v menu položky Domov a Kontakt (vyhodené rozprávanie o autorovi z prvého odseku).

Fisir:
Nevítám to, že se obrázky pro hover efekt v menu načítají až, když jsou třeba
Ako to zmeniť?

joe:
1. Odsazuj, nejlépe pomocí tabulátoru (skutečný TAB je lepší, ne mezery)
Vyskúšal som, súhlasím.

2. Psát do CSS a.futbal:link, a.hokej:link, a.tenis:link, a.nazory:link, ... nebyl dobrý nápad, proč nepoužiješ zápis #menu a { ... }, ušetříš si spoustu psaní
Jasné, už ďaleko viac používam kontext. selektor, ale nemám čas prerábať staršie veci.

Jan Rippl:
V otázce PHP by možná stálo za to vyřešit listování na úvodní stránce, nebo alespoň omezit jejich výpis.
Súhlasím, ale neviem ako /Databáza = španielska dedina/

Teď jsem si všiml, že ten hover tlačítek je u každého jiný.
Obdobne to má livesport.cz - odtiaľ inšpirácia

quatzael:
Proč tam nedáš fotky nějakých profesionálních sportovců (klidně toho Messiho nebo Džokoviče)?? Je pravda, že Ti bohužel neporadím kde takový fotky sehnat, ale to, co tam máš teď, je prostě špatně.
To je asi subjektívny názor, niečo skúsim pohľadať.

A pre všetkých kritikov mojich textov: nájdite mi takto spracovanú problematiku na SK alebo CZ webe.
Chamurappi
Profil
Reaguji na quatzaela:
ten web je špatně udělanej (na to jaký má ambice, jestli teda nějaký má […])
Sám sis k němu domyslel obrovské ambice. Člověk je rád, že si uplácá první web, chce si poslechnout, jak technické aspekty s tvorbou související zvládl, a ty ho hned seřveš „vždyť to nemáš krásnější než idnes.cz, máš vůbec rozum?!“. Hloupější hodnocení stránek jsem tu už dlouho neviděl.

Mozek se víc aktivuje, smysly pracují daleko víc
Kdyby to nestačilo, může si návštěvník pořídit biolampu a připojit si čelní čakru do úesbéčka.

I když použiješ jen "několik" barev, tak poskládat to dohromady, aby to takhle fungovalo dá dost práce..
Můžeš mi prosím uvést kombinaci dvou sytých barev místo červené a modré, které mají dostatečný kontrast k okolí a se kterými by sport.idnes.cz vypadal odpudivě? Vyber je bez zamyšlení, aniž bys k tomu vynaložil dost práce

Já mluvím o nových stránkách, které ještě neznám.
Jak jsi ty stránky, které znáš, poznal? Vyhodnotil jsi první dojem a řekl sis „tady mají modrou a červenou, těm budu věřit“?

Vím, že za tím stojí velká redakce.
To ses ale nedozvěděl podle barev, ani podle vzhledu stránek. Pokud si lionel messi najme 40 redaktorů, může mít stejně kvalitní zprávy, ale ty ho zavrhneš, protože se ti nelíbí pozadí?

prostě naprostá většina uživatelů internetu (neprogramátorů) posuzuje obsah stránek podle toho jak jsou kvalitně zpracované
Zpochybňuji tvá měřítka kvality, nikoliv fakt, že je kvalita upřednostňována (to už vyplývá tak nějak z její definice).

To už samo o sobě říká, že tam máš zavádějící informace a lidi, kteří hledají info prosíš, aby Ti tam místo toho hledali chyby.
Česká televize má na webu pod všemi články též odkaz „Chyba v článku“. Neberu to jako znak nevěrohodnosti, ale jako projev pokory před čtenářem a ochoty napravovat chyby.
Ještě bych se tě mohl zeptat, jestli jsi někdy slyšel o Wikipedii, která z upozorňování a opravování chyb ze strany čtenářů žije, ale to by bylo moc jízlivé :-)


Reaguji na lionela messiho:
Nemáš-li žádné vlastní fotky a ilustrace související s obsahy článků, možná by sis mohl víc pohrát s uspořádáním textů. Podívej se třeba na ten sport.idnes.cz, občas jsou v článcích různé šedé plovoucí boxíky, které samy o sobě vyjadřují nějakou uzavřenou související myšlenku a oživují jinak nudný tok textu, viz třeba tady.

Tabulky s výsledky bys také mohl převléknout do zebry.
quatzael
Profil
lionel messi:
„Nevítám to, že se obrázky pro hover efekt v menu načítají až, když jsou třeba“
Ako to zmeniť?
Já to dělám tak, že někam na konec stránky si dám jeden <div> s display:none; a do něj všechny images pro hover. Všechny obrázky se tak načtou už při načítání stránky. Je to podle mě nejspolehlivější a nejjednodušší způsob.

Ale četl jsem někde i návod, kde bys sis měl každý tlačítko ukládat jako obrázek s dvěma tlačítky pod sebou (nebo vedle se). A pak v CSS nastavit jaká část se bude zobrazovat (jestli ta normální nebo hover).

Některý stránky to dokonce řeší jenom jedním obrázkem, na kterým mají všechny možný tlačítka, rámečky (případně části tlačítek a rámečků) a všechny obrázky načítají z jednoho image a jenom tam v CSS nastaví správný souřadnice..

Mě se tohle řešení zdá trochu nepřehledný, hlavně když potom chceš něco upravit, tak to může být problém, přenastavovat ty souřadnice.
Ale na druhou stranu když si v tom uděláš nějakej systém tak zase je lepší když máš jen jeden soubor s obrázky..
RockFire
Profil
quatzael:
Já to dělám tak, že někam na konec stránky si dám jeden <div> s display:none; a do něj všechny images pro hover.
Nějaké oddělování vzhledu od obsahu tě zřejmě netrápí, že?
kaktuss
Profil
quatzael:
Já to dělám tak, že někam na konec stránky si dám jeden <div> s display:none; a do něj všechny images pro hover. Všechny obrázky se tak načtou už při načítání stránky. Je to podle mě nejspolehlivější a nejjednodušší způsob.
Vcelku nezmyselné.

Některý stránky to dokonce řeší jenom jedním obrázkem, na kterým mají všechny možný tlačítka, rámečky (případně části tlačítek a rámečků) a všechny obrázky načítají z jednoho image a jenom tam v CSS nastaví správný souřadnice.
Áno, to je ta správna cesta - CSS sprite.
quatzael
Profil
RockFire:
Nějaké oddělování vzhledu od obsahu tě zřejmě netrápí, že?
Jak jsi přišel na to, že neodděluju vzhled od obsahu? Je jasný, že když píšu, že má použít <div> s display: none; tak to nadefinuje v externím souboru CSS.
Nebo fakt nevím na co narážíš..

kaktuss:
Vcelku nezmyselné.
Vysvětli mi prosím tě co je na tom tak nesmyslnýho.

Áno, to je ta správna cesta - CSS sprite.
To vůbec nemusí být správná cesta. CSS sprite se hodí především tam kde používáš větší počet podobných obrázků, které se většinou neliší moc velikostí. Tedy třeba u ikonek apod.

Pokud tam používáš různý obrázky pro více použití a později budeš chtít něco rozsáhleji měnit nebo upravovat tak to nadělá spíš zmatek..
Bylo by to ok, kdyby přímo v CSS existovaly proměnné. To ale bohužel nejsou, takže bys to musel udělat jedině pomocí PHP a celý se to komplikuje..
Plaváček
Profil
quatzael:

že když píšu, že má použít <div> s display: none; tak to nadefinuje v externím souboru CSS.

Taková grafika nemá v HTML kódu co pohledávat. To, že ji skryješ na obrazovce, neznamená, že v kódu není.
Amunak
Profil
quatzael:
Vysvětli mi prosím tě co je na tom tak nesmyslnýho
Moderní prohlížeče nenačítají obrázky ve skrytých elementech - využívají lazy loadingu a šetří tak linku uživatele.
quatzael
Profil
Plaváček:
Taková grafika nemá v HTML kódu co pohledávat. To, že ji skryješ na obrazovce, neznamená, že v kódu není.
Proč? Zabere to minimum místa, uživatelé to nevidí (nečtou kód) a pokud jde o SEO, tak roboti to snad neřeší. Nebo jo?

Amunak:
Moderní prohlížeče nenačítají obrázky ve skrytých elementech - využívají lazy loadingu a šetří tak linku uživatele.
O kterých moderních prohlížečích mluvíš? Já používám IE, Mozillu, Chrome a Operu, všechno nejnovější verze, a všude mi to funguje ok.
Plaváček
Profil
quatzael:

Obrázek, který nenese informaci a je pouze dekorativní grafikou, nepatří do HTML. Protože nejde o obsah, nýbrž o formu. Ta patří do CSS. Třeba takto: http://jecas.cz/opozdene-nacteni
lionel messi
Profil
Web prešiel obsahovou prestavbou, boli odstránené biografie, stránka sa bude zameriavať na komentáre situácie v športe (hlavne futbal, hokej a tenis), predovšetkým z dôvodu jednoduchšej údržby (tak písal aj pako). Vďaka za všetky vyjadrené názory!
quatzael
Profil
Chamurappi, lionel messi:

Ještě, abych tady přidal nějaký příklad z praxe, jak důležité je udělat kvalitní web, aby vůbec trochu mohl konkurovat velkým hráčům.

Seznam.cz nedávno spustil svůj vlastní portál s nabídkou volných míst: www.volnamista.cz

Čekal jsem, že vytvoří něco bombastickýho, co třeba položí jobs.cz. Podle toho jak to propagovali před spuštěním a kolik má seznam.cz prostředků do toho investovat, to byl docela oprávněnej předpoklad.

Když jsem se ale šel na ty stránky kouknout, tak jsem myslel, že se jedná o Apríl.

Opravdu nechápu co si lidi, kteří to měli na starost vytvořit, mysleli. Ten web je tak otřesnej, že snad ani o nic jinýho než Apríl nemůže jít.
Navíc to vůbec nic neumí. Čekal bych nějaký inteligentní sofistikovaný vyhledávání, ale tam prakticky není vůbec žádný.

Schválně jsem se díval na návštěvnost a čísla hovoří jasně:

Počet unikátních návštěv denně:

jobs.cz: 54,705
volnamista.cz: 3,750

A teď to samý u stránek, kde si seznam dal aspoň trochu záležet:

sreality.cz: 87,595
(bohužel návštěvnost bezrealtky.cz jsem nenašel)

Seznam.cz samotný má unikátní návštěvnost uváděnou: 2,168,022. Ve skutečnosti je to ale daleko víc, pokud by se zohlednilo skutečné návštěvníky (jednotlivé lidi) a ne jen IP adresy.

Vzhledem k tomuto nepoměrnému počtu to spíše vypadá, že hodně z toho čísla návštěvnosti pro volnamista.cz jsou lidé, kteří se šli na tu stránku podívat co je to zač a vícekrát jí už nenavštívili, případně na ní klikli omylem.

Tady je vidět, že obsah prostě návštěvnost nezachrání. Navíc shánění nové práce se týká hodně lidí, není to stránka s rybářským vybavením pro pár nadšenců, takže ta návštěvnost by měla být oprávněně daleko vyšší.

Seznam.cz se myslím chlubil, že tam budou tisíce inzerátů. Možná tam jsou, ale ty stránky jsou tak šíleně nepřehledný, že ani nelze se orientovat v tom, co to je za inzeráty, kdy byly přidány a kolik jich tam je. A i když lidi budou chtít sehnat nějakou novou práci, tak tyhle stránky je prostě odradí a půjdou na osvědčenej jobs.cz.

lionel messi:
Tady doufám vidíš, jak je prakticky nemožný mít úspěšnej web bez toho, aby jsi kvalitně nezpracoval webdesign a stránky tak byly přehlédné a uživatelsky příjemné (a to znamená i graficky kvalitně zpracované).
Porovnej si jaký prostředky dává do propagace tohoto portálu Seznam.cz a jaký do toho budeš schopen dát Ty. A co chceš víc než mít odkaz na svůj portál na nejnavštěvovanější stránce v ČR?

To číslo 3,750 prostě říká jediný: Lidé jednoduše přišli v prvních týdnech omrknout co je to zač a po první návštěvě tomu dali Ádios navždy. A vůbec nehrálo roli, že tam byly tisíce inzerátů (kvalitní obsah)..

To je prostě ta realita, kterou se zdá, že spolu s Chamurappim pořád nechápete.

(ještě pozn. idnes.cz má návštěvnost 944,511)


Chamurappi, lionel messi:
A chtěl bych zase poprosit, aby jste se nijak neuráželi.

Já tady celou dobu nekritizuju messiho za to, že umí/neumí udělat kvalitní stránky. Já se vám prostě snažím vysvětlit, že nerozumíte realitě, která na internetu existuje.

(Já si osobně myslím, že Chamurappi realitě rozumí, jenom se vždycky snaží ze všeho co napíšu udělat, že nemám pravdu..)

Takže moje doporučení je, že pokud lionel messi nechce psát články jen pro roboty, tak tu stránku musí prostě předělat a dát si s ní opravdu záležet. Pokud to má být jen pokus udělat si pro sebe svojí "první stránku", tak na to nic špatnýho není. Ale podle toho co na tom webu messi psal se mi nezdálo, že by chtěl tu stránku nechat jen tak být, až bude hotová.
Chamurappi
Profil
Reaguji na quatzaela:
Počet unikátních návštěv denně
Kde jsi sebral čísla? Jsou to srovnatelné veličiny? Rozhodně je neměří stejný auditor.
(Mimochodem, desetinná čárka se používá k oddělení desetin, ne tisíců.)

Seznam momentálně provozuje dva weby s pracovními nabídkami a je v tomto oboru (tuším) stále druhý nejsilnější hráč na trhu hned za LMC. Až vypnou sprace.cz, tak volnamista.cz vyroste. Nezávisle na grafickém zpracování.

Čekal bych nějaký inteligentní sofistikovaný vyhledávání, ale tam prakticky není vůbec žádný.
Tohle je spíš kritika obsahu než vzhledu.
Podobným zprimitivněním prošlo před pár lety i www.pocasi.cz. S dostatečně velkým vzorkem návštěvníků jde zjistit, že 80 % uživatelů stačí třeba jen 20 % informací. Takže návštěvnost po ořezání funkčnosti moc dramaticky neklesne, ale náklady na provoz ano. Není nutné se zavděčit všem. (Mně osobně podobné degradace štvou, staré pocasi.cz s mapou a předpovědí srážek v patnáctiminutových intervalech jsem sledoval rád, ale našel jsem si už náhradu.)

Možná tam jsou, ale ty stránky jsou tak šíleně nepřehledný, že ani nelze se orientovat v tom, co to je za inzeráty, kdy byly přidány a kolik jich tam je.
Jsou řazené chronologicky a dny přidání jsou jasně oddělené, počty inzerátů uchazeči znát nepotřebují.
Seznam tvrdí, že naopak jejich cílové skupině připadají nepřehledné standardně udělané pracovní portály, ze kterých si dělají své hřiště personální agentury. Tak zkusil odvážně přiškrtit pravidla. Jobs.cz povoluje inzerentům vlastní HTML/CSS šablonu (aby inzeráty byly hezké, ale pak vypadá každý jinak), volnamista.cz nepovolí ani vykřičníky. To mi připadá rozumné. Netroufám si odhadnout, jak to bude fungovat v praxi, ani jaký podíl na případném neúspěchu bude mít odvážný design a jaký podíl odpor personálních agentur.

(ještě pozn. idnes.cz má návštěvnost 944,511)
Tamní jobdnes.czpodle NetMonitoru jen okolo šesti tisíc. To je též nic ve srovnání s jobs.cz, přestože stránka vypadá k světu.

Já se vám prostě snažím vysvětlit, že nerozumíte realitě, která na internetu existuje.
Očividně to vysvětlit neumíš. Ignoruješ doplňující otázky.
Ptal jsem se tě na ty dvě nepečlivě vybrané barvy pro sport.idnes.cz, odpověď nikde, místo toho píšeš přednášku o návštěvnosti inzertních webů, jejichž příjem závisí na náštěvnosti jen částečně.

pokud lionel messi nechce psát články jen pro roboty, tak tu stránku musí prostě předělat a dát si s ní opravdu záležet
Jako vizuálně? To se mu velmi pravděpodobně nevyplatí. Měl by investovat čas spíš do unikátního obsahu. Ideálně přímo do unikátního druhu obsahu, pokud by opravdu měl ambice, které mu vytrvale vnucuješ.
quatzael
Profil
Chamurappi:
Kde jsi sebral čísla? Jsou to srovnatelné veličiny? Rozhodně je neměří stejný auditor.
Měří je stejný "auditor".
Všechno je to z jedný stránky: mysitecost.com
Nevím do jaký míry jsou ty data spolehlivý, každopádně je to určený k odhadu teoretické hodnoty webu podle příjmu z reklam.
Dá se předpokládat, že ty čísla nebudou úplně souhlasit, ale podle něčeho to zjištěný je, což už samo o sobě něco vypovídá, a rozhodně to žádný stránce nenadržuje:o)

Až vypnou sprace.cz, tak volnamista.cz vyroste. Nezávisle na grafickém zpracování.
A to je podle Tebe jako argument, že je stránka volnamista.cz kvalitní? Kvalita se dá srovnávat a když existují mnohem kvalitnější weby, tak nejméně kvalitní je prostě nekvalitní. To je jako kdyby v Hyundai říkali: "Počkejte až zavřou Škodovku, to budeme mít prodeje".. Nebo kdyby Nokia čekala, kdy to konečně zapíchne Apple, Samsung a Sony, aby mohla být zase nejprodávanější.

Je jasný, že když zruší youtube.com tak se zvýší návštěvnost na stream.cz, ale tohle uvažování zrovna není moc dobrý způsob jak uspět před konkurencí. Úspěch je v tom, že vytvoříš tak dobrej web, že to jednoduše konkurence nebude umět udělat líp. Úspěšný weby totiž nikdo moc neukončuje..

Nebo máš jako opravdu informaci, že chtějí vypnout úspěšnou navštěvovanou stránku a nechat jen tu nenavštěvovanou? Co to tam ten management seznamu vyvádí za pokusy?

****
Teď jsem si přečetl to na tý Lupě. Já myslím, že se prostě zbláznili.. Ale musím Ti dát alespoň za pravdu v tom, že tedy s takovým uvažováním nejsi sám.. (tím myslím ten plain text, ne to že by ses zbláznil, ale prostě dodávám , že naprosto NECHÁPU..!!!)
****

To, že na jobs.cz je povolená vlastní HTML/CSS šablona je jedině plus, aspoň můžu rovnou vidět jak se ta společnost prezentuje, jestli pro takovou společnost vůbec chci pracovat nebo ne.

Prostě ty nový stránky seznamu jsou naprosto odporný a pro lidi, kteří hledají práci nepoužitelný. Dneska je situace, kdy je potřeba hledat opravdu takové zaměstnání, na které se hodíte a splňujete požadavky zaměstnavatele, jinak je to opravdu waste of time.

Z inzerátů na jobs.cz, dostávají HR recruiteři na email hned první den po zveřejnění běžně kolem 200 odpovědí. Otevřou prvních několik emailů, tak aby vybrali 5 až deset lidí na pohovor, a když nikoho z nich nakonec nevyberou tak zadají další inzerát celý postup se opakuje.

Tady na tomhle webu (pokud tam budou lidi vůbec budou chodit), se jim vůbec nevyplatí číst inzeráty, protože ani nebudou muset psát nějaký motivační dopis, nebo jakýkoliv email. Takže celé hledání práce se zjednoduší na několikaminutové klikání při vkládání životopisů a emailových adres. Takhle každý den odpoví na všechny inzeráty a budou čekat až se jim někdo ozve. A protože tohle bude dělat většina, tak přibude práce HRistům, kteří raději přejdou zpátky na spolehlivější jobs.cz a volnamista.cz budou hlavně využívat takové ty napůl podvodné firmy, které nabízí "zaměstnání" za podmínky, že budou uchazeči absolvovat jejich drahé přednášky a školení..

Jsou řazené chronologicky a dny přidání jsou jasně oddělené, počty inzerátů uchazeči znát nepotřebují.
Když si rozkliknu stránku, tak vidím datum a připadá mi to spíše, že mě stránka informuje kolikátého aktuálně je.
Když jsem někde uprostřed seznamu, tak musím rolovat nahoru nebo dolů, abych zjistil kdy to bylo zadáno..?! To je jako fakt dost ***ilní..

Tamní jobdnes.cz má podle NetMonitoru jen okolo šesti tisíc. To je též nic ve srovnání s jobs.cz, přestože stránka vypadá k světu.
Tak jobdnes.cz jsem například ani vůbec neznal. Dneska vidím poprvé. Moc se mi nelíbí.
Já jsem naštěstí už v situaci, kdy nejsem nijak závislej na tom, že bych musel mít nebo ještě ke všemu hledat zaměstnání, ale mladí lidé, kteří mají něco v hlavě půjdou radši na ten jobs.cz.
Na jobs.cz bych, ale ocenil, kdyby šly filtrovat inzertní nabídky. Jako například, když už mám možnost mít tam vlastní profil, proč tam neexistuje možnost, abych si mohl dát na black list seznam společností, od kterých nechci, aby se mi nabídky zobrazovaly. Některé firmy tam doslova spamují tím svým "lovením duší". Takže kdyby se daly vyfiltrovávat, hned by to bylo o třídu užitečnější.

Když jsem si ale před asi třemi lety "hledal" práci, tak jsem měl stejně vybraný firmy, do kterých jsem chtěl. Takže jsem nemusel vůbec vybírat podle inzerátů, ale z toho jak se prezentovali na naší škole (VŠE) jsem věděl jasně kam chci. Takže pro mě byly důležitý hlavně ty stránky těch společností, ale jobs.cz jsem taky sledoval. Navíc tam byly i on-line dotazování na konkrétní HR managery těch firem.

A k pořádnému popisu volného místa opravdu nestačí 350 znaků. Tam se vejdou jen obecný fráze, a když mě potom vyberou na pohovor tak teprve potom zjistím, že ta pracovní pozice je něco jinýho než jsem si odvodil z toho velmi stručného popisu.


Podobným zprimitivněním prošlo před pár lety i www.pocasi.cz.
Já některý kroky seznamu opravdu nechápu. Místo toho, aby přehledně udělali týdenní výhled (což podle mě zajímá nejvíc lidí, jak bude o víkendu apod.), tak oni jsou prostě schopní zaplnit celou stránku jen pěti dvoucifernými čísly. Skoro bych byl až vulgární kdybych měl napsat co si o tom myslím..

A můj názor je, že pokud seznam.cz udělá ještě několik podobných seků, tak půjde nelítostně do kytek. Stačí, aby prostě někdo udělal lepší "seznam" a aktuální seznam.cz bude historie a hořká zkušenost, těch experimentátorů, kteří tohle packají.

Jediný co seznam.cz může chvíli držet je ten jejich email. Ale jestli tam udělají ještě další chyby tak od toho lidi rychle utečou.
Mě už stačí teď jak to zmrvili (omlouvám se za vyjadřování, ale tohle mě fakt vytáčí). Když píšu mail a odEntruju jeden volnej řádek, tak vidím, že tam mám jednu mezeru, ale tomu komu to posílám se odešlou dvě.. Tohle mě tak štve, že nemám kontrolu nad tím jak bude vypadat odchozí email, že asi brzo přejdu na gmail. Což jsem měl už udělat dávno..


Ptal jsem se tě na ty dvě nepečlivě vybrané barvy pro sport.idnes.cz, odpověď nikde, místo toho píšeš přednášku o návštěvnosti inzertních webů, jejichž příjem závisí na náštěvnosti jen částečně.

Já nevím co jsi chtěl ode mě dostat, dvě namátkou vybraný barvy, který můžeš vybrat i Ty?
Tady jsou například dvě:
Color 1: RGBA: ff7300ff
Color 2: RGBA: 21ff00ff

Ale o to nejde. Říkal jsem, že jestli kombinace barev nerozlišuješ podle toho jak vzájemně ladí, tak je to možná pro to, že jsi barvoslepý. A to sám na sobě ani nemusíš poznat. Kdybys ale zašel na oční se vyšetřit, tak tam by měli zjistit jak na tom jsi.

Jako vizuálně? To se mu velmi pravděpodobně nevyplatí. Měl by investovat čas spíš do unikátního obsahu. Ideálně přímo do unikátního druhu obsahu, pokud by opravdu měl ambice, které mu vytrvale vnucuješ.
Už jsem to tady vysvětloval několikrát. A tenhle názor není jen ode mě, ale prakticky od každýho, s kým jsem se osobně setkal a na tohle téma se bavil.
Tak ještě jednou:

1. krok:
Návštěvník vstoupí poprvé na stránku. Dostal se tam například po kliknutí na nějaký odkaz s popisem např. "sportovní komentáře".
Očima nejprve proskenuje stránku, aby zjistil co od stránky může očekávat.
Tzn.:
Najdu tam opravdu informace, které chci?
Budou v takové formě, že se budou dát jednoduše vstřebat?
Bude možné těm informacím věřit?
Bude mě bavit prohlížet si tenhle web?

A nebavíme se o lidech, kteří vidí internet poprvé v životě. Každý kdo používá internet, tak má nějaké zkušenosti. A jsou prostě věci, které platí z více jak 90 %. Takže když se objeví na stránce takových alert faktorů více, je téměř jistota, že odpovědi na předešlé otázky budou negativní.
To je rozhodování během několika sekund.

Když se web na první pohled netváří spolehlivě, tak lidi ihned odchází a už se nevrací. Leda omylem.

Když web vypadá spolehlivě následuje druhý krok:

2. krok:
Návštěvník se snaží proklikat k informacím, které ho zajímají.

A zase nastanou dva případy: Buď je schopen se jednoduše proklikat k tomu co potřebuje a najde tam co potřebuje nebo opět odchází a už se nevrací.

3. krok:
Pokud web přináší informace, které jsou pro uživatele dlouhodobě užitečné, uživatel tento web navštěvuje pravidelně, přidá si ho třeba jako záložku do oblíbených nebo na něj odkazuje.


Takže takhle.
A ten obsah webu je až ve druhém kroku, v tom je celá ta pointa, kterou furt necheš přijmout. Takže ten obsah normální uživatel ani nebude zkoumat, protože se k tomu druhýmu kroku nikdy nedostane!!! Nevím jak jasněji to už mám vysvětlit..

Nic proti Messimu, ale fakt si nemyslím, že by mohl kvalitou svých článků konkurovat redakcím typu idnes.cz.
A i kdyby tam měl kdo ví jak kvalitní obsah tak, pořád říkám, že se k tomu obsahu ani nikdo nebude snažit dostat, protože je odradí to zpracování těch stránek.

Kam prosímtě chodíš Ty si číst zprávy? Neříkej mi, že místo například na idnes.cz, chodíš na nějaký osobní "první" stránky programátora-amatéra, na kterých Tě vítá úvodní prohlášení typu: "Vítejte na mých osobních stránkách. Jmenuji se Franta Vomáčka. Na mém webu naleznete zpravodajství z politiky, ze světa, z kultury, ze sportu a mnohé jiné. Pokud zde naleznete nějaké nepřesnosti, neváhejte mě informovat na frantisek.vomacka@seznam.cz."

Prostě Ti tohle nevěřím, nezlob se..
Plaváček
Profil
quatzael:

Měří je stejný "auditor".Všechno je to z jedný stránky: mysitecost.com

To je docela srandovní web. Takový zábavný SEOmat. :)

A ten obsah webu je až ve druhém kroku, v tom je celá ta pointa, kterou furt necheš přijmout.

Při vší úctě, hlásáš pěkné ptákoviny. Opak je pravdou, co web webem stojí.
Str4wberry
Profil
Reakce na quatzaela:
Přijde mi, že grafickou stránku webu skutečně přeceňujete. Pokud si chci přečíst nějakou zprávu, tak mi jde přece hlavně o ten text (obsah) a stačí mi k tomu, aby byl dobře čitelný (rozumná velikost písma a černý text na bílém pozadí). Potom je důležité, aby se web rychle načítal a neobtěžoval mě otravnými JavaScripty a reklamami.

Přece ať bude web sebekrásnější, když tam nebude zajímavý obsah, tak tam nebudou lidé chodit*. Zkuste si projít nejnavštěvovanější weby na Toplistu, žádné grafické zázraky to nejsou.

*) S výjimkou třeba webu nějakého webdesignéra, kde zajímavý web zaujme.
Petr ZZZ
Profil
quatzael:
Chrlíš písmenka závratnou rychlostí a podstatné ti uniká. Mimo jiné také to, že sprace.cz a volnamista.cz maji shodného majitele.

Mohl by ses zkusit vyjadřovat malinko stručněji (jsou na to kurzy) a koncentrovat na téma, v tomto případě na dotaz lionela messiho. A opravdu bys mohl zkusit pochopit smysl pravidla o konstruktivní kritice.
Taurus
Profil
quatzael:
Návštěvník se snaží proklikat k informacím, které ho zajímají.

Návštěvník leze hlavně okénkem ze záchoda, protože jde přímo pro informaci...
quatzael
Profil
Plaváček:
To je docela srandovní web. Takový zábavný SEOmat. :)
Já netvrdím, že ty čísla sedí přesně. Ale orientačně se dá na tom porovnat návštěvnost dvou stránek. A když to uvádí tak diametrální rozdíl mezi těmi weby, tak nejspíš bude i podobně diametrální rozdíl ve skutečnosti. Nehází to úplný nesmysly.

Ty víš jak to funguje, víš jak to počítá návštěvnost, když to nazýváš SEOmatem?

Při vší úctě, hlásáš pěkné ptákoviny. Opak je pravdou, co web webem stojí.
Neplácám, tohle poslední dobu diskutuju s mnoha (reálnýma!) lidma a prakticky se všema se v tomto bodě 100% shodujeme. Nesouhlasíte s tím jen vy, virtuální lidé:o)


Str4wberry:
Přece ať bude web sebekrásnější, když tam nebude zajímavý obsah, tak tam nebudou lidé chodit
Ale to mi tady pořád podsouváte, že podle mě má vypadat "krásně" jako kdyby to kreslil nějakej malíř. Když říkám graficky hezky zpracovaný web tak myslím kvalitní webdesign, který tu stránku převede do maximálně intuitivní podoby. Tzn., že zorientovat se na stránce mi bude trvat milisekundy a čtení informací bude příjemnej zážitek a ne že budu pročítat všechny texty na stránce a hledat v nepřehledné směti obsahu kam mám kliknout, abych se dostal k tomu co chci. A když už se dostanu k nějakým informacím, aby to bylo psaný nějakým nečitelným písmem a šílenýma barvama, ze kterých bolí oči. To každýho otráví a jde hned pryč (teda asi kromě vás moderátorů na týhle diskuzi).
A rychlost načítání pokládám naprostou samozřejmost, když se něco načítá příliš dlouho, tak to není kvalitně zpracovanej web.

Petr ZZZ:
Chrlíš písmenka závratnou rychlostí a podstatné ti uniká.
Sorry, polepším se. Ale Chamurappi si stěžoval, že mu neodpovídám na všechno. Nevím co podstatného by mi unikalo.

Mimo jiné také to, že sprace.cz a volnamista.cz maji shodného majitele.
To já dobře vím už dávno. sprace.cz ale prakticky vůbec nenavštěvuju. sprace.cz bylo už i tak hodně "jednoduše" zpracovaný. Když to teď seznam nahradil těma jejich volnýmamistama.cz, který jsou prakticky bez jakéhokoliv webdesignu a vynahradil to vámi tolik ceněným obsahem tak to prostě po**al.
A jestli to takhle bude dělat dál tak půjde nekompromisně do kytek. Já taky asi brzo odejdu od toho jejich emailu, pokud tam neopraví ty chyby co tam nasekali.
Petr ZZZ
Profil
Reaguji na quatzaela:
To já dobře vím už dávno.
Proč potom porovnáváš dva weby jednoho majitele s nabídkami subjektů, které si navzájem konkurují?
quatzael
Profil
Petr ZZZ:
Proč? Protože se vám tady snažím ukázat jak to funguje v reálném životě a v čem spočívá úspěšnost webu.
Největší hráč v odvětví je jobs.cz. Seznam.cz, který má daleko lepší pozici v propagaci svých aplikací udělá ten největší nesmysl, že místo toho, aby zapracoval na nedostatcích svého dosavadního méně úspěšného webu, který se kvalitou zpracování nedá porovnat s jobs.cz, tak vytvořil úplně nový web kde prostě dal jen obsah. Takže vám jen ukazuju jak vypadá v reálu návštěvnost vámi upřednostňovaných webů (podle kritéria množství obsahu).

Na tenhle portál budou chodit jen zoufalci, kteří každý den rozešlou na všechny nový inzeráty svý CVíčka (protože to je daleko jednodušší než to všechno číst), a recruitment z HR to přestane za chvíli bavit hledat něco v záplavě nerelevantních uchazečů..

Takže to bude maximálně výhodný jen pro takový ty "lovce duší" jak jsem už zmiňoval výše..

Portál naprosto k ničemu a totálně uhozená logika seznamu. Když máme web, který nestačí moc na konkurenci, pojďme udělat ještě větší propadák!!!

Opravdu tady máte někdo jinej názor?? Já vám lidi opravdu nerozumím, pohybuju se běžně i v "reálným" světě, nesedím jen u kompu a s lidmi v reálu se v takových věcech prakticky vždycky 100% shodnu.

Jenom tady na týhle zvláštní diskuzi, ne..
han5vk
Profil
s lidmi v reálu se v takových věcech prakticky vždycky 100% shodnu.
Ono záleží aj na tom čo sú to za ľudia, že?

Súhlasím, že volnamista.cz veľmi nevychytali, už len kvôli absencii nejakého poriadneho filtrovania a podobne. Nemôžeš ale povedať, že ak web nie je ako idnes.cz, biele pozadie, náhodne trafené farby a nejaké obrázky pri článkoch, že je neprehľadný, nepekný, a zlý. Ak hľadá človek informáciu tak je mu úplne jedno či ju nájde na zelenej alebo modrej stránke. Záleží mu na tom či má obsah hlavu a pätu. Jediné čo ho trápi na dizajne je, či je písmo čitateľné a kontrast dostatočný.

Mne sa texty na webe lionela čítajú lepšie ako na sport.idnes.cz. Nie je to prepchaté červenými podškrtnutými linkami o celej stránke, v článku je ozaj text a nie len medzery, odsadenia a tučné písma. A nevyskakuje na mňa reklama, či už v texte alebo vedľa neho. To ti snáď idnes.cz dáva nejakú províziu sa takúto krásnu propagáciu?
Petr ZZZ
Profil
quatzael:
Jedna věc je porovnávat neporovnatelné – zde konkurenční vztah mezi dvěma weby jednoho majitele s konkurenčním vztahem mezi produkty různých majitelů.

Druhá věc je poučit ostatní o tom, jak to chodí v reálném světě.

A třetí věc je účastnit se hodnocení webu tazatele.

To první je špatně vždy, to druhé nemá co dělat v tomhle vlákně. To třetí je to, o co v tomto vlákně jde, a ve tvých příspěvcích abych to hledal lupou. (O kvalitě pracovních portálů nemám přehled a nevšiml jsem si, že by ji zde kromě tebe ještě někdo jakkoli řešil. Sám jsem je nikdy nepoužil, protože když jsem naposledy hledal práci, neexistoval ještě internet.)
Chamurappi
Profil
Reaguji na quatzaela:
Já jsem naštěstí už v situaci“ …
Moc breptáš. Když už to vadí i mně a Petrovi ZZZ, tak to je opravdu vážné. Zkus příště před odesláním příspěvku půlku z něj smazat.
Délkou svého příspěvku [#17] se mimochodem dotýkáš zdejšího desetikilového limitu.

Všechno je to z jedný stránky: mysitecost.com
Ta si myslí, že na DJPW chodí 27 lidí denně a že měsíční výnos z reklamy je 3 dolary. V obou číslech se sekla o dva řády.

Existují tři způsoby, jak návštěvnost měřit:
1) Z vlastních serverových logů — nabízí nejpřesnější čísla, ale jen pro sebe (AWStats).
2) Externí službou vlepenou přes JS — nabízí méně přesná čísla, která ovšem jdou porovnávat napříč weby (TOPlist, Google Analytics, Gemius / NetMonitor).
3) Spywarem u uživatele — nabízí nepřesná čísla napůl změřená na velmi malém vzorku lidí a napůl vycucaná z prstu (Alexa, mysitecost.com a spol.).
Co já vím, tak Jobs.cz svoji návštěvnost nezveřejňuje.

A to je podle Tebe jako argument, že je stránka volnamista.cz kvalitní?
Ne, to je argument k odhadu návštěvnosti. Na volnamista.cz přeteče návštěvnost z sprace.cz. Informaci, že chtějí sprace.cz vypnout, skutečně mám, dokonce jsem na ni odkázal. Povídání o Nokii a Applu, jsi psát nemusel.

vlastní HTML/CSS šablona je jedině plus, aspoň můžu rovnou vidět jak se ta společnost prezentuje
Pro hostitelský web je to peklo, spoustu času sežere řešení konfliktů té cizí šablony s vlastními prvky. A pro uživatele to také bývá peklo, protože seznamovat se s prostředím každého inzerátu je náročné. Otázka, zda se kvalitní uchazeč pozná podle toho, že úspěšně zdolá takovouto překážku, nemá úplně jednoznačnou odpověď.

dvě namátkou vybraný barvy“ … „RGBA: ff7300ff … RGBA: 21ff00ff
Nesplňují podmínky, druhá barva není dostatečně kontrastní k bílému pozadí.

Ale o to nejde. Říkal jsem, že jestli kombinace barev nerozlišuješ podle toho jak vzájemně ladí […]
Nedokážeš udržet téma. Osvěžím ti paměť: ty, , ty, , ty, , .

tak je to možná pro to, že jsi barvoslepý. A to sám na sobě ani nemusíš poznat.
Nejsi schopen uvěřit, že někdo duševně i fyzicky zdravý může mít diametrálně odlišný názor? Možná je porucha v tobě.

Nic proti Messimu, ale fakt si nemyslím, že by mohl kvalitou svých článků konkurovat redakcím typu idnes.cz.
Hm. To aby si rovnou šel hodit mašli.

Kam prosímtě chodíš Ty si číst zprávy?
Třeba na Rouming. Zprávy, ze kterých si nikdo neutahuje, většinou nejsou významné. Nepotřebuji vědět, kde zrovna hoří pařez a co s ním hasiči provedli.

s lidmi v reálu se v takových věcech prakticky vždycky 100% shodnu
To můžeme napravit, přijď na sraz.
kaktuss
Profil
quatzael:
To vůbec nemusí být správná cesta. CSS sprite se hodí především tam kde používáš větší počet podobných obrázků, které se většinou neliší moc velikostí. Tedy třeba u ikonek apod.

Zabudol som na túto diskusiu, tak odpovedám až teraz :-).

Pri css sprite možeš mať obrázky akejkoľvek veľkosti (samozrejme v rozumnom objeme vzhľadom na veľkosť súboru), nemusia byť podobné. Účelom je hlavne znížiť počet requestov pri načítavaní stránky. Výhodou zase natiahnutie a zobrazenie väčšieho počku obrázkov naraz. Keďže je to vhodné hlavné na ikony, UI elementy a pod... nepredpokladám, že by si ich menil každú chvíľu.
quatzael
Profil
han5vk:
„s lidmi v reálu se v takových věcech prakticky vždycky 100% shodnu.“
Ono záleží aj na tom čo sú to za ľudia, že?
Různý profese, bankovnictví, consulting a jiné.. Spíše ty "neajťácké"..:o)

Nemôžeš ale povedať, že ak web nie je ako idnes.cz, biele pozadie, náhodne trafené farby a nejaké obrázky pri článkoch, že je neprehľadný, nepekný, a zlý. Ak hľadá človek informáciu tak je mu úplne jedno či ju nájde na zelenej alebo modrej stránke.
Já jsem neřekl, že web musí mít automaticky bílé pozadí a musí vypadat jako idnes.cz, aby se o něm dalo říct, že je kvalitně navržený.

A obrázky u článků vyrázně zvyšují přehlednost a schopnost orientace na webu.
Tady je totiž zásadní rozdíl mezi počítačem a člověkem. Zatímco člověku stačí naprosté minimum času, aby jen mrknutím na obrázky (Djokovic, Ronaldo, Jágr - myslím v akci, ne v civilu), věděl kam má kliknout, když chce například článek o zápase Nadal-Djokovic. Pročítat nadpisy tak jak je tam má teď Messi trvá mnohonásobně déle. A kdyby si chtěl návštěvník prolítnout články jen tak, aby našel něco zajímavého, tak mu to na stránkách Messiho zabere tolik času, že ho to otráví a odejde. Kdežto na idnes tě ta stránka navádí sama podle obrázků a uspořádání, že nemusíš pročítat celej web, aby jsi zjistil jestli Tě tam něco zajímá nebo ne.

Pro počítač je zase naopak přečíst text naprosto banální záležitost, kterou zvládne během snad mikrosekund (max. milisekund). Zatímco na to, aby dokázal rozpoznat obrázky potřebuje perfektní algoritmus a času daleko déle.

Teď je otázka jestli vy "ajťáci" nefungujete spíš jako počítače, že máte takovou averzi k obrázkům a na prvním místě upřednostňujete text..

Mne sa texty na webe lionela čítajú lepšie ako na sport.idnes.cz. Nie je to prepchaté červenými podškrtnutými linkami o celej stránke, v článku je ozaj text a nie len medzery, odsadenia a tučné písma.
Tobě se čtou texty na jeho webě líp, protože jsou v Tvým rodným jazyce! Jenže pro mnoho mladých Čechů je slovenština skoro cizí jazyk, navíc psaná. Děti na Slovensku se s češtinou setkávájí nepoměrně častěji než Češi se slovenštinou.
Je otázka pro koho ten web dělá. Jestli pro čechy, tak ta slovenština je další mínus (hlavně to neberte nějak jako urážku, to je prostě skutečnost)
A jestli to dělá pro Slováky, tak proč nezvolil doménu .sk?

A nevyskakuje na mňa reklama
Reklama, která mi přímo naschvál nezakrývá text mi nevadí, umím si jí nevšímat a soustředit se na text (pokud je zajímavý).

Chamurappi:
„Všechno je to z jedný stránky: mysitecost.com“
Ta si myslí, že na DJPW chodí 27 lidí denně a že měsíční výnos z reklamy je 3 dolary. V obou číslech se sekla o dva řády.
Neříkám, že je to dokonalý a subdomény to zřejmě moc neumí..

A pro uživatele to také bývá peklo, protože seznamovat se s prostředím každého inzerátu je náročné. Otázka, zda se kvalitní uchazeč pozná podle toho, že úspěšně zdolá takovouto překážku, nemá úplně jednoznačnou odpověď.
Ne, uchazeč si udělá představu o tom jaká firma je. Když se firma prezentuje kvalitně a pro mě příjemným způsobem (tzn. že z toho inzerátu hned cítím profesionalitu) tak budu mít spíš zájem zjistit si o té pracovní nabídce víc, než když mi do inzerátu chrstne souvislý text.
Každá společnost si vytváří určitou image, a když to image zabírá na konkrétního uchazeče, tak je daleko větší předpoklad, že u společnosti zůstane delší dobu, protože se v ní bude cítit příjemně.

Nejsi schopen uvěřit, že někdo duševně i fyzicky zdravý může mít diametrálně odlišný názor? Možná je porucha v tobě.
Já jsem neřekl, že nejsi duševně zdravý, ale že můžeš být třeba barvoslepý a ani o tom nemusíš vědět.
Spíš získávám dojem, že vy ajťáci, jak už jsem psal výše, máte chování podobné počítačům. K obrázkům máte averzi, barvy nerozlišujete, jediný co vás zajímá je text. A když na konci věty náhodou napíšu dvě tečky, tak s tím máte problém jako prohlížeč se špatně ukončeným tagem.

Já si píšu s lidma (neajťákama) běžně na Viberu. Píšu dvě tečky, oni taky píšou dvě tečky a nikomu to tam nevadí, právě naopak.

Hm. To aby si rovnou šel hodit mašli.
Proč hned takový závěry?
Já jsem jasně řekl, že pokud chce, aby mu to tam, kromě robotů, někdo chodil číst, tak to musí kompletně předělat.
Psal jsem doufám dost jasně, že to dá velkou práci, ale podle toho pak taky budou vidět výsledky.
Když to nepředělá tak se, podle mě, musí smířit s tím, že mu to tam lidi chodit číst nebudou. A pokud chce dál věnovat svůj čas psaním a zveřejňováním těch článků, tak asi je docela opodstatněný doporučení, aby to přepracoval a nevěnoval čas něčemu, co je předem ztracený.

Anebo to tak může nechat a nezbyde mu nic jiného než doufat v zázrak.. To je pravda, že jsem nepsal, ale tohle já osobně nedoporučuju.

„Kam prosímtě chodíš Ty si číst zprávy?“
Třeba na Rouming.
To nejsou zprávy, to jsou blbinky a porno!

Nepotřebuji vědět, kde zrovna hoří pařez a co s ním hasiči provedli.
Já taky ne. Naštěstí se takový zprávy objevujou jen v Brněnským deníku a ne na idnes.cz:o)

„s lidmi v reálu se v takových věcech prakticky vždycky 100% shodnu“
To můžeme napravit, přijď na sraz.
Haha. A tam budeš teda přikyvovat a se vším se mnou souhlasit..?? No, možná jestli mi to vyjde. Dostanu tam nějaký rady, který nedostanu tady? Můžu přinýst nějakej kód na rozbor??:o)

Petr ZZZ:
Jedna věc je porovnávat neporovnatelné
Já jsem chtěl jen názorně ukázat jak dopadá ten váš obhajovaný přístup "obsah před zpracováním za každou cenu"..

kaktuss:
No vždycky záleží na konkrétní situaci. Pro věci typu smailíci apod. je výhoda spritu nepopiratelná. Při velkém počtu podstránek využívající úplně jiné obrázky je to ale dost sporný.


lionel messi:
Koukám, že jsi na ten svůj web nakonec nějaký obrázky dal. Ale vůbec nemáš pod nimi uveden zdroj.
I když je máš koupené legálně, tak při takovémto použití se hodí zdroj uvést.

A pokud jsi to někde nelegálně stáhnul, tak by to mělo jít hned pryč, protože můžeš porušovat autorská práva.

Nebo jsi snad jel nafotit Rafa sám?
Taurus
Profil
Není na čase to tu už zastavit? Nikam to nevede. Jsme holt stroje, které webdesignu a typografii nerozumí, protože máme jiné názory než reálné viberové dvojtečky.
« 1 2 3 »

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0