Autor Zpráva
Ivet
Profil
Prosím o kritiku nové prezentace - vzhled, přehlednost a uživatelskou přívětivost.
Předem díky
Marschmallow
Profil
Ivet:
Hezký, přehledný a funkční web. Není co hodnotit :)
Jen by s hodilo přidat fotky k jídelnímu lístku.
peta
Profil
- Prohlednout a jina tlacitka maji spatny kontrast barva pisma, pozadi. Nebo fialove ramecky maji podobny problem, treba u 255,-, predvolba +420
- U kontaktu u minimapy bych ocekaval text, ze si ji kliknutim zvetsim. Napadlo mne to jen ciste nahodou. A nevim jestli uplne nejlepsi je pouzit tolik car najednou pod sebou, Legendari, kontak, kde nas najdete, mapa (podobne Fotogalerie, tez sama cara)
- U fotogalerie take schazi text, ze se to da kliknutim zvetsit. Nechapu vyznam datumu. Kategorii ve fotogalerii bych treba volil rok, jestli to melo tenhle vyznam. Kazdopadne je to vyrazne obarvene, takze je to neco strasne duleziteho.
- Aktuality - asi bych dal neco jineho do praveho sloupce. Mozna 3 nejnovejsi fotky z galerie?
- Menu - Tam bych mozna klikl jako prvni a ocekaval bych obedove menicko a on je za tim ukryty necekane jidelni a napojovy listek. Pak mi tam schazi moznost si ho stanout a vytisknout, treba. Kdybych treba poradal oslavu a zval lidi, tak bych jim mailem poslal, aby si vybrali, co si daji k jidlu a restaurace si to mohla pripravit predem. Zajimave, v paticce se Menu jmenuje Jídelní a nápojový lístek.
Poledni/obedove menu jse nasel pak na uvodni strance. Tam bych cekal seznam, dobre, na dnesni den, ale take na cely tyden. Jestli tam mam jit treba zitra na obed a nebo si naplanovat jinde.
- v paticce u telefonu neni predvolba, ani, ze to je ceska republika. Desne mne otravilo dohledavat u univerzit, kde maji na webu predvolbu a kontakty. U spoustu z nich jsem predvolbu dohledaval podle statu a mesta a stat podle mesta. Jak jim ma pak referentka z odd. zahr. styku pak zavolat, ze jo? Od te doby se to snazim protlacit vsude :)

- V okne 500x500 se spatne vykresluje sede vzorkovane pozadi za strankou, kdyz se zaroluje doprava.
- Na uvodni strance se mi t spodni cas, pod velkou fotkou vlastne moc nelibi.
- Vsiml jsem si u te spodni casti, ze tam obcas neco selze a jdou videt cisla 1 a 2 u sekt / steak, druhy box.
CZghost
Profil
Ivet:
Souhlasím s Marchmallowem, jenom bych vytknul neresponsivnost webu. Responsivní web by se měl umět přizpůsobit rozlišení tabletů a mobilů, aby uživatel nemusel přejíždět horizontálně a hledat důležité prvky na stránce.
Takhle by vypadal Váš web v mobilu při nynějším stavu.
Takhle by mohl vypadat po patřičné úpravě na mobilu.

Na počítači by samozřejmě vypadal stejně jako teď :-)
Náročný uživatel
Profil *
to je dost solidní web, to css je sice trochu víc větší, než by muselo bejt, ale aspoň se tváří přehledně, i html by šlo malinko zredukovat, ale to sou detaily... připomínky:
1) klik
2) klik
3) klik (ikonky svítěj jenom po najetí)
4) klik (byla by škoda ty drobnosti neopravit)
5) ta mapa je celkem na prd, proč nepoužít google mapu?
<embed src="https://www.google.com/maps/embed?pb=!1m14!1m8!1m3!1d2576.754861923868!2d18.4661377!3d49.771868!3m2!1i1024!2i768!4f13.1!3m3!1m2!1s0x4713f8cdd8ff6ec5%3A0x2f98cfa28f38ca20!2zUMWZw6F0ZWxzdHbDrSAzOTgvMTM!5e0!3m2!1sen!2scz">



ještě k tý mapě - samozřejmě za předpokladu, že by google mapa byla třeba pod celym obsahem, ze tří sloupců nahoře bych tady udělal dva jako např. na stránce s menu...
Moderátor jenikkozak: Prosím uváděj cíl odkazu.
jenikkozak
Profil
- Fotografie s rozmazanými postavami nepůsobí dobře.
- Obsah na úvodní stránce i Službách mi připadá moc namačkaný nad sebe. Asi by to chtělo buď ubrat pár log, nebo více používat volný prostor.
- V Aktualitách odkaz z pravého sloupce vede na tutéž stránku, to je matoucí. Stejně jako „nad ohybem“ používat odkaz Nahoru.
joe
Profil
První dojem byl - hezký webík, než jsem si všimnul spodní části úvodní strany, kde to je moc na sobě nalepený a nepřehledný.

- boxy jako "dnešní menu", "nápoje", ... bych dal klikací po celé své ploše, lidé neklikají jenom na tlačítka, u kterých mi chybí hover
- dnešní menu (musí tam být to nové okno?) mi nepřijde moc dobře čitelné, volil bych jiný font
- na stránce s meny bych umožnil lidem otevřít všechno, nebavilo by mě to rozklikávat, zvlášť když se mi ta předchozí opět zavře
- odkaz na telefon by mohl mít prefix "tel:", aby fungoval na telefonech
- odkazu na e-mail v patičce chybí "mailto:"
- u fotogalerie mě štve, že když chci zobrazit další fotku, musím vždy najed do pravé části aktuálně zobrazené fotky (tzn. musím myslet na to, kde mám kurzor, to je zbytečné)
- pokud kliknu na fotku kolečkem, neotevře se mi do nového okna jak bych čekal
- stránka služeb není přehledná, chtělo by to více prostoru pro jednotlivé boxy
- pokud odešlu formulář, chybové hlášky se objeví pod formulářem, asi bych je čekal nad
- pokud vyplním neplatný e-mail, v chybě je psáno "email" (bez pomlčky)
- v hlášce se objevuje, že mám vyplnit zprávu, ve formuláři ale zpráva není, je tam jen dotaz
- serverový validátor netrimuje uživatelský vstup, stačí zadat mezeru a zdá se pole jako validní
- mapa by mohla být řešena třeba Google mapou, jak už tu někdo psal
- fotografie mi nepřijdou hezky nafocené
- "Harmony" v obrázku v patičce má oříznuté "y"

Web nepočítá se zvětšeným fontem, plno elementů má chybně zadanou výšku, ikdyž ji zadanou mít nemá.
Mistr
Profil
Ivet:
(1) Nepozdává se mi dostatečnost kontrastu u textu v patičce webu. Šedivé písmo na černém podkladu...
(2) Nesoulad titulků stránek (tag TITLE v části HEAD v HTML kódu). Pro příklad dávám srovnání stránek Aktuality, Služby (tam dokonce chybí písmenko) a Kontakt.
(3) Není ta mapička příliš malá?

(4) Ve službách bych v popisku Bez bariér, kde je psáno Prostředí jsme přizpůsobili také pro vozíčkáře - bezbariérový přístup, nahradil spojovník (-) typograficky správnější pomlčkou (–).
peta
Profil
Mistr: Mapa - To je tim, ze sis na ni nekliknul.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0