Autor Zpráva
TeChNoCUE
Profil *
Prosím napište mi sem své názory na webovou stránku, beru i kritiku ...

http://www.vodickatomas.eu/
prat
Profil
A co přesně chceš abychom hodnotili? 3 boxy a 5 odstavců textu? Levý box by bylo lepší vystředit a co se týče pravého boxu, tak pokud tam bude jen statistika návštěvnosti tak ten bych dal úplně pryč. Můžeš si vygenerovat skrytý kód a vložit ho na stránku, ale nikoho nezajímá, kolik lidí je na tvém webu. Co se kódu týče, doporučil bych používat kódování utf-8 a zkrácený zápis <meta charset="utf-8">, dlouhý už se dnes nepoužívá.
TeChNoCZE
Profil
Ano chtěl bych slyšet názor, je to moje druhá stránka...

Dobře, upravím to.
Bubák
Profil
# Autor: Tomáš Vodička

html, body
{
    height: 100%;
}
Co myslíš, že to udělá? Ať se netrápíš, odpovím hned.
Na prvém řádku je "smetí", které rozhodí CSS parser natolik, že následující deklaraci nepřečte (přiznám se, že nevím proč, očekával jsem trochu jiný výsledek, nesmyslný selektor).
Podívej se, jak se v CSS zapisuje komentář.
TeChNoCZE
Profil
Dobře, díky...
lionel messi
Profil
1. Pri mojom mierne zväčšenom rozlíšení mi v FF tlačítka soc. sietí prekrývajú nápis „Vítejte“ a takisto text na ďalších stránkach.
2. Červená, kt. zvýrazňuješ aktívnu položku v menu mi trochu ťahá oči, ale je to len vec vkusu.
3. Stránku Ke stažení by som zatiaľ nevystavoval svetu na obdiv, pretože na nej nie je žiadny obsah a rozhodne by som nepísal „Není tu nic ke stažení“. Na stránky bez obsahu sa pokiaľ možno neodkazuje.
4. Patička na jednotlivých stránkach ti podľa mňa trochu poletuje. Prečítaj si niečo trebárs o sticky footer, ak by ti angličtina robila náhodou problém, podobné problémy sa niekoľkokrát riešili aj tu na diskusii.
5. Veškerý kód na této stránce je čistě můj výtvor! A je zakázáno ho šířit nebo kopírovat! — je to opäť len môj názor, ale táto informácia mi na takomto webe príde zbytočná, céčko v krúžku máš aj tak v patičke.
6. Ku kódu: element <center> je zastaralý, možno by sa ti hodil článok o centrovaní.
7. Robiť tučné písmo tagom <b> tiež nepovažujem za šťastný nápad. Predstav si, že by si chcel tieto pasáže textu z ničoho nič kurzívou. Šikovnejšie by bolo použiť trebárs <span class="zvyrazneni"> a v CSS nadefinovať .zvyrazneni {font-weight: bold}. Správa a prípadná zmena sa zjednoduší.

Týmto zoznamom námetov na zlepšenie ťa vôbec nechcem odradiť, nie som žiadny profík, dúfam, že ti nadšenie pre tvorbu webu vydrží a želám veľa úspechov!
jenikkozak
Profil
lionel messi:
7. Robiť tučné písmo tagom <b> tiež nepovažujem za šťastný nápad. Predstav si, že by si chcel tieto pasáže textu z ničoho nič kurzívou. Šikovnejšie by bolo použiť trebárs <span class="zvyrazneni"> a v CSS nadefinovať .zvyrazneni {font-weight: bold}. Správa a prípadná zmena sa zjednoduší.
Ovšem tím by jen značku <b> rozepsal. Ten tag je víceméně zvýraznění. I bez třídy.
Bubák
Profil
lionel messi:
7. Robiť tučné písmo tagom <b> tiež nepovažujem za šťastný nápad. Predstav si, že by si chcel tieto pasáže textu z ničoho nič kurzívou. Šikovnejšie by bolo použiť trebárs <span class="zvyrazneni">
Mi osobně <b> nevadí. ale když už změnu, tak by bylo vhodné použít element pro zdůraznění textu, nebo pro silné zdůraznění textu.
lionel messi
Profil
Bubák:
Mi osobně <b> nevadí. ale když už změnu, tak by bylo vhodné použít element pro zdůraznění textu, nebo pro silné zdůraznění textu.
Súhlasím, vďaka za doplnenie, cieľom tohto môjho bodu bolo v prvom rade naznačiť TeChNoCZE nech si prácu čo najviac zjednodušuje. Span mi napadol ako prvý, ale čakal som, že bude podrobený kritike (skutočne, na tomto mieste je element pre zvýraznenie asi vhodnejší). :-)
TeChNoCZE
Profil
Díky za další rady a kritiku, zítra se do toho pustím a upravím to :)
anonymníí
Profil *
lionel messi:
Robiť tučné písmo tagom <b> tiež nepovažujem za šťastný nápad.
Pokud má být písmo tučné, je <b> na místě. Jako jediný správný.

Predstav si, že by si chcel tieto pasáže textu z ničoho nič kurzívou.
A představ si, že podnadpis, který je nyní H2 bude v budoucnu (vlivem změny struktury dokumentu) z ničeho nic H3. Mám tedy podle tebe raději použít <span class="nadpis-zatim-druhe-urovne-ktery-se-mozna-nekdy-zmeni">? Samozřejmě, že ne, použiji H2, stejně tak jako použiji B (nebo strong, teď nevím, v jakém kontextu to přesně bylo použito na webu, nyní je web neaktivní).
lionel messi
Profil
anonymníí:
A představ si, že podnadpis, který je nyní H2 [...]
Takto som to určite nemyslel. Je jasné, že tag <b> a množstvo ďalších má aj svoj sémantický význam. Ale mal to byť pre TeChNoCZE skôr akýsi návod na zamyslenie. Má trebárs 20 tagov <b> v celom webe a chce ich komplet prerobiť na kurzívu. V tomto prípade asi nie je celkom najlepší prístup prepisovať to na <i>, hoci to dobré editory/IDE samozrejme zvládnu.
anonymníí
Profil *
lionel messi:
Takto som to určite nemyslel.
Nevím, co jsi jak myslel, ale minimálně jsi to tak napsal.

Nikde nikdo nepíše, že element <b> musí být nutně tučný. Dá se stylovat jako kterýkolv jiný element, a to klidně tak, aby se vypisoval kurzívou. Hromadné přejmenování tagů na <i> mi v tomto případě smysl nedává, přestože to je snadno realizovatelná změna.

Ale mal to byť pre TeChNoCZE skôr akýsi návod na zamyslenie.
Návod na zamyšlení? Pominutí sémantického smyslu značek? Takové zamyšlení ať raději oželí, je to zamyšlení se špatným směrem.
lionel messi
Profil
anonymníí:
Nikde nikdo nepíše, že element <b> musí být nutně tučný. Dá se stylovat jako kterýkolv jiný element, a to klidně tak, aby se vypisoval kurzívou.
Toto samozrejme viem, ale práve vypisovanie tohto elementu kurzívou sa mi zdalo „nesémantické“, keďže na kurzívu je element <i>. Asi to s tou sémantikou mám trochu popletené, mám sa ešte čo učiť. Nech teda TeChNoCZE a ďalší považujú bod 7 môjho príspevku [#6] za bezpredmetný, uznávam svoj dosť veľký fail.
anonymníí
Profil *
lionel messi:
Sémantika nesouvisí se vzhledem prvku, ale jeho funkcí. A tady si jsou <b> a <i> (téměř) rovny, jejich sémantický význam není nikterak velký, vlastně (skoro) nulový. Jedná se víceméně jen o formátovací značky.Záměnou <b> a <i> nic nezkazíš, ani nezískáš. Neměnil bych je za <span>, ten slouží k něčemu jiného (řádkový kontejner).

Pak tu budou tři tábory lidí, pokud jde o tučné písmo:
1. nerozlišují mezi <b> a <strong>, proč taky, obojí je tučné a víc neřeším
2. chytli se toho, že <b> není moderní a cpou všude cool <strong>
3. rozlišují mezi <b> a <strong>, první pouze formátuje text, druhé zdůrazňuje


Totéž, co jsem psal o tučném, platí i o kurzívě, samozřejmě.

Sice jsme se dostali trochu mimo téma, ale když už jsem se rozepisoval, chtěl jsem myšlenku dokončit celou.
Chamurappi
Profil
Reaguji na anonymníího:
Sémantika nesouvisí se vzhledem prvku, ale jeho funkcí.
Při čemž na sémantiku lze pohlížet buď formálně podle specifikace, nebo přirozeně podle praxe. Dle mého názoru je ten formální pohled k ničemu. Kdybych psal nějaký automat, který by měl hledat v textech významnější úseky, uškodil bych si, kdybych jel přesně podle specifikace.

A tady si jsou <b> a <i> (téměř) rovny
Vnímám jako rovnocenné <b>, <i>, <em> i <strong>, protože jsou všechny obvykle používané k vyjádření důrazu. Považuji svůj úhel pohledu za sémanticky čistý, i když je v přímém rozporu s tím, co říká W3C. Ono ani konsorcium nemívá ve významech moc jasno, různé verze HTML si v různých bodech odporují…


Reaguji na TeChNoCZE:
Když už mě konverzace o béčku donutila sem přispět, rozhodl jsem se napsat i pár názorů na tvoji stránku, ale jak tak koukám, napíšu jen jeden: Momentálně nefunguje.
TeChNoCZE
Profil
Stránka už opět funguje!
Marschmallow
Profil
TeChNoCZE:
Na iPadu Ti ikonky zasahují do nadpisu Vítejte. Nevím zda to tak má být, ale jsou pod sebou.
TeChNoCZE
Profil
Ano, mají být pod sebou.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0