Autor Zpráva
Corwin
Profil
zdravím,

po dlouhé době jsem konečně překopal svůj web, tak vás poprosím o názor. raději zmíním, že nejsem grafik, tedy moc grafiky tam není, jelikož to lépe neumím.

v prvé řadě mi jde samozřejmě o odhalení závažných chyb, v druhé řadě můžu odladit kosmetické detaily. responzivní to je, mobilní verze zatím není, ale bude. html kódu jsem zatím moc pozornosti nevěnoval, na to přijde čas v budoucnu.

předem díky za komentáře.

mike.treba.cz
Kcko
Profil
Tvůj blog jsem sledoval dřív a jeho podobu si pamatuji.

Tohle je příjemná změna, nemám moc čas ani vytříbený sloh abych to celé popsal od A-Z.
Web se mi líbí, nemám v podstatě co vytknout.

Pouze:

Zapracoval bych na logu, je nudné a nezapamatovatelné (já si nechal to svoje udělat od grafika a i přesto, že je jednoduché tak se každémá libí a celkovou podobu webu to hodně zvedlo).
Dále se mi nelíbí hlavní menu, nějak ho vylepšit, ztučnit font, zvětšit nebo do toho nacpat nějakou grafickou jednoduchou parádu, dost splývá s textem v hlavní contentové části, hover taky nic moc, nevýrazný, celkově je navigace trošku odfláklá.
A co se týká té hlavní zelené kterou využíváš nejen v logu ale i v patičce, zvolil bych nějakou pastelovější.
A ještě bych zkusil nějaký jiný font, ne uplně dobře se mi čte.

Jinak to je pěkné a trendy.


Edit: Taky se mi moc nelíbí vyobrazení kategorií blogu v pravém sloupci, na první pohled mi to přišlo jak nějaké reklamní bannery. Myslím, že by v rámci flatu stačilo co kategorie to jiná barva pozadí + ikony (např. fontová)
A ty stíny pod hlavní navigací a v detailu článku jsou moc výrazné a taky nerozumím částečnému radiusu, když jsou všechny elementy čtvercové / obdelníkovité, je to nesourodé.
Návštěvní kniha by si určitě zasloužila stránkování.

Edit2:
Pěkné Captcha rešení ;-)
jefitto44
Profil
Načo chceš robiť responzivne aj mobilnu verziu, to mi naozaj nejde do hlavy...
Fisir
Profil
Reaguji na Corwina:
Responzivní to moc není.

Corwin
Profil
Fisir,
psal jsem, že mobilní verze zatím není, tohle je evidentně screenshot z mobilu.

jefitto44:
tvůj komentář jsem moc nepochopil, jak jinak bych mobilní verzi asi dělal? nechci to mít jako osekanou variantu, zbytečná práce navíc.

Kcko:
děkuji za konstruktivní kritiku, co bude v mých silách zkusím upravit / zlepšit. tvůj nick si ještě pamatuju :-) např. s fontem si sám nejsem jistý, měl jsem tam původně Trebuchet MS (pro win), teď je to celé google fontem (PT Sans), kde mám trochu dojem že to zpomaluje rychlost vykreslení stránky. což už je vcelku závažný problém. zkusím odstavce dát něčím normálním.
Fisir
Profil
Reaguji na Corwina:
Respozivní design obvykle znamená, že se adekvátně přizpůsobuje rozměrům zobrazovací plochy. Pokud tedy píšeš, že je web responzivní, čekal bych, že se na mobilu zobrazí dobře.
lionel messi
Profil
Corwin:
Dobrá práca obsahovo i graficky, už je na záložkách, napadá mi len pár drobností:

1. Grafické prevedenie webu je flat design, k nemu mi však veľmi nepasujú tiene, ktoré majú stránkovacie odkazy (dole pod výpisom článkov).
2. V patičke nemáš správne uvedený copyright.
3. Pozitívne hodnotím aj ochranu pred SQL Injection (vymaž prosím môj komentár k článku).
jefitto44
Profil
Corwin:
tvůj komentář jsem moc nepochopil, jak jinak bych mobilní verzi asi dělal?
Odporúčam ti naštudovať si rozdiely medzi mobilnou verziou a RD... trebárs tu:

http://brm.sk/485/ako-na-responsive-design
Skôr, ako prejdem ku konkrétnemu kódu, by bolo vhodné povedať, prečo uprednostniť responsive design pred starším trendom mobilných verzií.

Nuž. V ideálnom prípade stačí responsive design vytvoriť pridaním pár riadkov CSSka, v horšom aj pár riadkami JavaScriptu (tj. robota na pár hodín). Mobilná verzia je proste iná verzia generovaná serverom. Čiže má samostatné HTML, CSS a zrejme aj JavaScripty. Ak chcete niečo pridať, musíte prepisovať obe verzie.

Mobilné verzie sa často nachádzajú na inej adrese (napríklad http://m.nieco.com/clanok), takže keď niekto z mobilu zdieľa link a vy si ho otvoríte na desktope, vybehne na vás škaredá roztiahnutá mobilná verzia.


Škaredá roztiahnutá mobilná verzia
Výhodou responsive designu je aj to, že môže mať ľubovoľne veľa variánt (napríklad varianta pre menej ako 960px, menej ako 500px, menej ako 400px, menej ako 320px, atď.), ktoré sa dokážu za chodu meniť (napríklad pri otočení zariadenia naležato). Mobilná verzia je iba jedna.

Tým, že prispôsobivé stránky upravujú pôvodný vzhľad, zväčša je aj dizajn konzistentný s originálom. Možno je to detail, ale podstatný. Ak je človek zvyknutý na plnohodnotnú verziu, silne ho naserie, keď sa niektoré features presunú na nečakané miesto alebo dokonca zmiznú. To je situácia kedy hľadám prepínač normálnej verzie.
Corwin
Profil
jefitto44, Fisir:

tím pádem se musím omluvít, mám guláš v terminologii. s výše uvedenými příklady samozřejmě obeznámen jsem, jenom ve firmě to nazýváme trochu jinak, což tu koukám způsobilo zmatky. jenže já už si na to tak nějak zvykl. (a šéf rozumí pouze tomu, jak to nazývá sám...) :-D

responzivní web a mobilní verze : web se zužuje na resize a od konkrétní hodnoty se aplikují styly pro mobilní zařízení. totiž jestli má mít web mobilní verzi (rozuměj řádky css navíc), znamená to víc práce tedy dražší zakázka pro klienta. pokud si to klient nezaplatí, tak web sice je dynamický (dektop i tablet funguje) ale ta poslední část tomu chybí. neresponzivní web má pro mě pevné rozměry všude.

mobilní varianta: a takto říkáme druhému příkladu, kdy je to kopie která je na desktopu škaredá a roztažená.

lionel messi:

děkuji za komentář.

==============================

můžeme tedy prosím opustit diskusi o tom co je nebo není responzivní verze a věnovat se tématu? děkuji.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0