Autor Zpráva
lukastarshunt
Profil
Ahoj všem!

Nedávno jsme spustili public betu našeho projektu, který pomáhá lidem na začátku jejich kariéry získat co nejlepší práci. Platforma funguje na principu simulace pracovních úkolů - lidé řeší úkoly podobné těm, které by dostávali právě na pozici, o kterou mají zájem. Ukazují tak všem společnostem, co umí a jak jsou schopní. Projekt je hlavně pro mladší lidi nebo ty, kteří mění obor působnosti. CV za ně v začátcích nemluví tak dobře a ukázka jejich schopností o nich řekne daleko více.

Cílem je aby schopní lidé třeba po roce praxe mohli nastoupit někde jinde a za úplně jiné peníze, pokud na to mají. Zrovna tak programátorům "samoukům" chceme pomoct na juniorské pozice aby se co nejdříve mohli zdokonalovat za peníze a ne jen po večerech a zadarmo. Zkrátka celkově chceme lidem pomoct posunout se v kariéře co nejdál a co nejrychleji.

Předem říkám, že nám neuniká, že v dnešní době není o práci mezi programátory nouze. Jde ale o to o jakou práci, jak placenou, v jaké firmě atd. Na ty nejzajímavější pozice bude nápor vždycky. Tento projekt je mířený právě na tyto dobré pozice v zajímavých firmách.

Zatím se nám ty zajímavé firmy podařilo přilákat. Jsou mezi nimi např. Socialbakers, GoodData, Seznam atd. a máme rozjednaných několik startupů z Anglie, že by tu rádi začaly své talenty hledat.

A proč tu zakládám vlákno (konečně se k tomu dostávam, co? :-) ) Budeme rádi, když se na to kouknete a dostaneme jakýkoliv feedback - co se vám na projektu líbí, co se vám na projektu nelíbí, kde je podle vás prostor pro zlepšení atd. aby to zkrátka pro lidi bylo co nejvíce zajímavé. (Samozřejmě za vyzkoušení nebo doporučení těm, kterým by se mohl projekt hodit, budeme vděční až až a uděláme všechno pro to aby to těm lidem díky nám vyšlo.)

Web je www.starshunt.net

Předem moc díky!

Lukáš
Tomáš123
Profil
lukastarshunt:
V prehliadači IE8 neviem stránku otvoriť. Momentálne nemám po ruke iný prehliadač. Smola, o jeden poteciálne zlepšený život menej :-). Projekt ma ale zaujal a pozriem sa naňho zajtra.

Pozrel som si to ešte raz. Dizajn a spracovanie sa mi páči. Prekáža mi ale, že keď si chcem pozrieť zadanie musím sa registrovať. Navyše celá registrácia je dosť zdĺhavá. Skoro som z tej stránky odišiel. Určite je viac takých ako ja, ktorí chcú iba vidieť zadanie a porozmýšľať ako by to spravili, či, zistiť či by to vôbec vedeli spraviť. Spravil by som zadania dostupnejšími. Web hodnotí kladne.
Mistr
Profil
lukastarshunt:
(1) Proč nemá každá stránka svůj specifický titulek (tag TITLE v části HEAD v HTML kódu stránky)?
(2) Ve výpise firem bych vše uváděl jedním jazykem, tedy asi česky.
(3) Skutečně firma Seznam působí na trhu méně, než jeden rok?
(4) Na úvodní stránce je text pod obrázkem velmi nekontrastní. Mám na mysli to Filtrovat zaměření a dále.
(5) K úvaze dávám slovníček pojmů obvyklých v personalistické praxi. Mladí uchazeči o práci je ale zatím třeba znát nemusejí.
lukastarshunt
Profil
Ahoj!

Sorry za delší odezvu.

Tomáš123 - Myslíš tedy, že registrace by měla být až před krokem Odevzdání řešení? Popřemejšlíme o tom a dáme vědět :-) je pravda že lidi, co se nechtějí registrovat toho moc nezjistí, ale přitom by je to mohlo zajímat a právě k tý registraci a dalším krokům přemluvit. Určitě zajímavý podnět a díky!

Mistře - výpis firem je závislý na tom, co si tam založí/napíší firmy samy v úpravě profilu (nabízíme pro firmy nástroj viz. sekce profirmy na webu). Body 2 a 3 tedy neovlivníme my aniž bychom nelezli těm společnostem do profilu, což samozřejmě nebudeme a nemůžeme.

Co se týká slovníčků v personalistické praxi. No, ty pro nás nejsou tak duležité, snažíme se co nejvíc napsat to tak aby tomu rozuměl kdokoliv :-)


Ještě jednou čaues všem. Nebudu tu zakládat nové vlákno, ale mám nový dotaz. Naznačil nám tenhle nedostatek už Tomáš tady v diskuzi. Tím je doladění UX první návštěvy usera hledajícího práci.

Jde nám o první návštěvu, proces, kdy člověk přijde, registruje se a začne některou výzvu. A proto bych tady chtěl začít novou poddiskusi. Rád bych slyšel váš názor co změnit, co vám přijde dobré a co naopak.

Pokud si najdete čas tímto procesem projít, budu moc rád, když se na to kriticky kouknete a dáte podnět ke zlepšení!

Předem moc díky!
quatzael
Profil
lukastarshunt:
No mě se to moc nelíbí. Je to strašně nepřehledný (zřejmě ses inspiroval Seznamáckými "Volnými místy") a málo kontrastní.

Nedávno jsme spustili public betu našeho projektu, který pomáhá lidem na začátku jejich kariéry získat co nejlepší práci.
No jestli opravdu cílíte na tuto cílovku, tak je hodně matoucí váš slogan: "Posuňte se dál ve své kariéře".

snažíme se co nejvíc napsat to tak aby tomu rozuměl kdokoliv :-)
No nevím jak moc je tohle srozumitelný.. Mimochodem název tohoto vlákna je taky trochu zvláštní:o)
lukastarshunt
Profil
quatzael - čus, dík za názor. Na seznamu jsem nebyl tak 4 roky, takže asi těžko. Leda by se Seznam inspiroval námi :-O :)))

Proč je matoucí slogan(který neni slogan)? Začátek kariéry je pro nás do cca 28-30 let. A těmto lidem, aby se posunuli dál, pomáháme získat co nejlepší práci. Nevím.

Hlavně musím upozornit že nám jde o UX webu, ne UX vlákna :-) a že kritika pro mě neznamená něco za každou pohanit ale zhodnotit :-) Ideálně nadhodit návrhy pro zlepšení. Díky :-)
quatzael
Profil
lukastarshunt:
Mě nějak výraz "posuňte se dál" implikuje, že už jsou zakotvení na nějakým nižším nebo středním levelu a vy jim umožňujete se dostat o level výš.
Tenhle "dlaždicový" způsob vytváření seznamů mi připadá strašně hloupý. Každý to teď tak dělá, protože je to aktuálně strašně cool.
Současný trend = informační minimum roztahaný na maximální možné ploše.

Nenapadlo Tě, že by se uživateli orientovalo v nabídkách daleko snadněji, kdyby informace, podle kterých skimmuje obrazovku, měl v jedný lajně a nemusel očima chaoticky jezdit po obrazovce a scrollovat jak pako nahoru a dolů?
lukastarshunt
Profil
[#7] quatzael

Šak jo, to máš pravdu a tím pádem ten claim v tobě implikuje správnou věc.

Jen tak btw. Nejsou to nabídky ale ty testovací výzvy. Co se třeba týká seznamu firem, ten máme tak, jak zamýšlíš ty, že je lepší. Ale zamyslíme se nad tím, jestli by nebyl seznam pod sebou lepší i v tomhle případě. Díky :-)

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0