Autor Zpráva
Tomáš Šimek
Profil
Zdravím, po těžké dřině, jsme konečně spustili nový realitní web: http://www.real-smart.cz/ budeme rádi za jakoukoliv kritiku...
mimochodec
Profil
První dojem: vypadá to pěkně, jen dvě připomínky:
- color: #8B8B8B;, navíc v kombinaci s font-weight: lighter;, znamená špatnou čitelnost.
- obrázky jsou zmenšované až v html. Navíc jestli dobře rozumím svým nástrojům, je tam nastavená nulová komprese a něco zůstalo v exifu. Když jsem zkusmo nastavil 85 %, ze 120 kB jsem se dostal na 35 bez viditelné ztráty kvality. Jsem si jist, že při výšce 160 px není problém se kolem těch 30 kB dostat (i níž).

dodatek:
http://www.real-smart.cz/prodano&page=5 - Brno, Nový Lískovec, Petra Křivky - jestli ten modrý podtržený text není odkaz, tak to je hrubajzna.
Kcko
Profil
Tomáš Šimek:


Několik postřehů:
Vyhledávací input v hlavičce výraznější (border, background -- nevím) a měl by umět autocomplete ...
Proč proboha načítate tolik CSS a JS souborů? Zbytečná HTTP zátěž => udělat build / 1 css / 1 js)
Aktuální nabídka realit (tlačítko detail rozhodně podbarvit), lokalitu floatnout doleva, špatně se mi to čte (lítám mezi typem domu / baráku doprava k lokalitě a pak k ceně ...)
Z jakého důvodu je uvodní text (popis) v detailu inzerátu ztučněný? Špatně se to čte a zarovnání na justify tomu taky moc nepomáhá.
http://www.real-smart.cz/kariera Zbytečně odfláknutá stránka (minimálně by to šlo mnohem lépe naformátovat) nebo to rozdělit na bloky jako např zde

Jinak se mi to líbí, na detailnější analýzu nemám čas, ale on se tu určitě někdo najde.
Taurus
Profil
Výborná práce.

Část "máte dotazy" není v patičce vidět. Nelíbí se mi to, do čeho je logo vsazené. Je to ne úplně pěkný tvar. Logo je mi trochu povědomé, snad se tvůrci neinspirovali příliš. "Jsme ryze brněnská realitní kancelář, žádná zahraniční franšíza" má nízký line-height. Necentroval bych "„Při prodeji Vaši nemovitosti je potřeba zajistit si jen ty nejlepší...". Někteří makléři ve fotkách jakoby padají. To není nejlepší. Reference jsou takové "velké". Trochu bych je polepšil a neopakoval tolik stejné fotky, nějak bych to sjednotil. Ikony v sekci "Služby" jsou jak z jiného světa, starého webu. Pryč hned s nimi.
Tomáš Šimek
Profil
Moc děkuji za názory, zítra mám schůzku s vývojáři, tak jim všechno přetlumočím... Kdyby Vás ještě cokoliv napadlo, piště prosím :)
Chamurappi
Profil
Reaguji na Tomáše Šimka:
1) Stránce s výsledky hledání dominuje vyhledávací formulář tak výrazně, že přímo ty výsledky bez ručního odrolování uvidí jen malý zlomek uživatelů. Obecně mi ten formulář připadá zbytečně vzdušný.
2) Hlavička webu je zbytečně vysoká. U více jak třetiny lidí bude při nalistování hlavní nadpis stránky pod vertikálním středem obrazovky.
3) U cen bych psal raději Kč než CZK.
4) Neustávající animace šipky u „Máte dotazy“ mě otravuje. Nemám dotazy.
5) Nejde pohodlně odkázat na konkrétní fotku v inzerátu.
6) Špatně viditelné texty jsou skutečně špatně viditelné, jak psal mimochodec.
7) Hlavní menu má příliš nevýrazný hover efekt.
8) Využil už někdo z návštěvníků komentáře přes Facebook, nebo je ten blok u inzerátů jen proto, aby brzdil načítání a aby měl Facebook víc dat pro svůj marketing?
9) Informace v tabulce u inzerátu „Kategorie: Ostatní; Typ: Prodej; Podkategorie: garáž“ mi přijdou jako zbytečná vata.
10) Pokud prohlížeč nepodporuje linear-gradient v CSS, není vidět hlavní menu (chybí mu pozadí). Chybí i pozadí dalších tlačítek.
11) V Exploreru 8 je to rozsypané totálně. Skripty nefungují kvůli použití jQuery 2 (které vám oproti jQuery 1 ušetří 9 kB přenesených dat, tomu říkám úspora), styly jsou rozsypané kvůli zbytečně použitým blokům <header>, <main>, <section> atd. … čekal bych, že se realitka bude snažit, aby její web fungoval aspoň trochu rozumně každému, protože jde o nemalé peníze.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0