Autor Zpráva
Aleš Ulrych
Profil
Zdravím všechny,

chtěl bych vás poprosit o kritiku mnou předělaných firemních stránek, kde jsem se pokusil o responzivní design,
tzn aby byly dobře čitelné na všech zařízeních. Stránky nejsou nové (ty jsem sem před několika lety také na kritiku dával),
ale hlavně mi šlo o ty mobily a tablety. Kromě testu na svém telefonu jsem pro kontrolu využíval i Google PageSpeed Insights.

Moderátor juriad: Odkaz na web: vlajky.cz

Díky moc za všechny věcné připomínky.

Aleš
mimochodec
Profil
Nic ve zlém, ale připadá mi to jako něco hodně starého. Nevyladěné velikosti písma, paddingy, barvy, škaredé tabulky (www.vlajky.cz/produkty/vyrobky_specialni_hodiny.php)...
Jako chyba mi připadá i navigace. Když si rozkliknu Výrobky, vidím rozcestník (s neklikacími šedými čtverci a bílým VÍCE na hranici čitelnosti), ale co to rozbalené menu vedle? Čekal bych, že to budou odkazy přímo na shop, ale vede to na nějaký víceméně obecný popis (neříkám, že neužitečný) a v něm úplně dole taková nenápadná věta "Stojany na prospekty si můžete zakoupit v našem internetovém obchodě." s odkazem na inshop, který vypadá jako úplně jiný web.
Když to shrnu, tak design neupoutá a cesta ke konkrétnímu produktu je dlouhá a nepohodlná.
Funkčnost pro mobily/tablety nekomentuju, netestoval jsem. Jenom co vidím v normálním prohlížeči, tak při zúžení okna se tabulka ze čtyř sloupců postupně až na jeden redukuje jak má.
Aleš Ulrych
Profil
mimochodec:

Díky za reakci.

1) - ano jedná se o starý web, jen je trochu upraven, kód jsem si naspal kdysi sám, jsem ho nyní trochu upravil
2) - barvy jsou dané firemním logem, s tím nic nenadělám
3) - čtverce klikající nejsou, ale kromě více lze se dostat dále kliknutím obrázek
4) - e-shop je opravdu jiný, ten upravit neumím, vlastně jde o jenon trochu barevně upravenou výchozí šablonu
Lonanek
Profil
Aleš Ulrych:
Domníváte se, že byste byl rád, kdyby Vám někdo vymazal obsah na FTP? Například složku SW - nemazat, nebo licenční klíče.
Aleš Ulrych
Profil
Lonanek:
Uff, díky za upozornění na chybu nastavení FTP, nyní je snad už vše v pořádku.
Lonanek
Profil
Již je přístupná pouze prázdná složka FTP.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0