Autor Zpráva
Michal Kub
Profil *
Dobrý den,

rád bych si nechal od Vás profesionálů zkritizovat webové stránky se zaměřením na zdravý životní styl. Webové stránky nepovažuji za dokončené a možná je nebudu považovat za dokončené ani za následující rok, jelikož chci na nich provádět neustále změny/aktualizace.

Proto bych po Vás chtěl, abyste mi poradili, jak tyto stránky ještě vylepšit, co přidat za funkce apod. apod. Budu rád za každou maličkost, která stránku zkrášlí/vylepší i kdyby se mělo jednat pouze o přidání jednoho řádku do CSS, jelikož např. i takové ::selection dokáže stránku příjemně změnit.

Podstránky v patičce ještě nejsou zprovozněny, avšak navržené už je mám, takže že nejsou funkční vím. :-) Dále sem si všiml, že rubriky nad obrázky taky nefungují, takže taky se již bude opravovat.

Děkuji předem všem, kteří se budou podílet na změnách k lepšímu.

S pozdravem
Michal


Zapomněl sem na klikatelnou adresu: http:/biorise.cz
Taurus
Profil
První dojem je docela dobrý. Čisté, přehledné.

Doporučuju se zamyslet nad způsoby, jak vyjádřit důležitost. Např. odkaz na FB je zbytečně velký, divný. Menu i podmenu si zaslouží, aby celý prostor byl klikací a zobrazoval tak místo šipky ruku.

Je s podivem, že text "Zdravý životní styl" na stránce nikde není, je jen v title stránky. Přijde mi to, jako by na nemocnici nebyl nápis Nemocnice.

Není pořádně poznat, co je nadpis, co klikací nadpis, co je klikací (odkaz). Pokud vypadá stejně jako text, je to špatně. Různé prvky stránky s různou funkčností musí být různě vizualizované. A naopak stejné stejně. Datumu chybí tečka a typograficky je špatně. Podobné je to s copyrightem. Viz www.liteera.cz/slovnik.

"Žánr: sportovní, drama | Rok vzniku: 2006 | Délka filmu: 106 minut Píše se rok 1965 a trenér Don Haskins, [...]" - nějak ti to tu splývá. Naopak ostatní odsazení, např. v detailech článků jsou moc velká.

Nevím, proč v detailu článku je obrázek klikací, nic nedělá. Pod ním je malý nadpis stránky, který se dost ztrácí. Na to, jak velký monitor mám, skoro nic nevidím. Jakýsi velký obrázek pod vysokým menu, nějaké vyhledávání a reklamu. Obrázek v článku se zbytečně deformuje u menších zařízení, naopak potenciál u širokoúhlých monitorů zůstává vniveč.

Hamburger menu je zbytečně brzo. Na tak malé menu ho není potřeba skoro vůbec.

Asi bych mohl pokračovat, prolétl jsem to zběžně. Ještě bych se zamyslel nad zpracováním loga, vypadá docela obecně, neoslní.
Tomáš123
Profil
Michal Kub:
1.) Prečo má logo title „logo“? Som schopný domyslieť, si akú úlohu plní na stránke... Alternatívny popis „logo.png, 19kB“ je pre užívateľa, ktorému sa obrázok nezobrazí, ešte cennejší.

2.) Veľkosť písma by sa nemala udávať v pixeloch. V Exploreroch ju potom užívateľ nevie prispôsobiť.

3.) Nepáči sa mi, že je menu tak vysoké. Celá jeho výška aj tak nie je klikateľná a keď je pod aktívnou položkou zelený prúžok, pôsobí na mňa text vertikálne nevystredený.

4.) Layout je miestami príliš pevný (napríklad centrovanie v pätičke). Nestačil by margin: auto? Takto tam pridáš ďalšiu položku a budeš musieť prepočítavať.

5.) Nie som zvyknutý, že na vyhľadávací <input> klikám ručičkou ako na odkaz. Tŕpnem, či ma to nechce niekam presmerovať.

6.) Nadpisy v článkoch majú podľa môjho názoru priveľké odsadenie.

7.) Trochu mi prekáža, že obrázok a text v článku nie sú zpravaľava (pardón) rovnako odsadené.

8.) Pri nájdení na dátum sa zafarbí aj zvislica vedľa. Dátum, predpokladám, nikam ako odkaz nepovedie. Navrhoval by som vymeniť ho za span bez efektu :hover.

Inak sa mi web páči.
Michal Kub
Profil *
Děkuji za cenné rady! Jsem rád, za každý jeden bod s kritikou. Kdyby kohokoliv napadlo něco dalšího, uvítám vaše názory. :-)

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0