Autor Zpráva
ORIG
Profil
URL WEBU

Dobrý den, hned na úvod bych rád zmínil, že jsem před časem nějaké základy HTML a CSS uměl, ale tento web jsem dělal podle možnosti Prozkoumat prvek (v Mozilla Firefox) a zkoušel, jak bude web vypadat. Na PC by měla stránka vypadat zhruba nějak takhle . Sice jsem se pokoušel udělat verzi i pro mobily (pomocí responzivu), ale to nějakým způsobem nedopadlo moc dobře a web se mi vždy celý rozházel. Tahle verze je myslím v mobilu méně čitelná bez zoomování, ale taky použitelná. Chtěl bych poprosit o hodnocení desktopového zobrazení, abych zapracoval alepoň na něm.

Moderátor Petr ZZZ: V titulku „Názor na vzhled webu“ chyběl název či adresa webu.
Davex
Profil
ORIG:
Části uživatelů (třeba mně) se tvůj web nezobrazí, protože je doména zabezpečená pomocí DNSSEC a podpisům vypršela platnost v 2017-04-03 18:36:13+00:00.
snazimse
Profil
Davex:

Wedos je neobnovil, řeší se to :)
Petr ZZZ
Profil
ORIG:
Tahle verze je myslím v mobilu méně čitelná bez zoomování
Ještě než jsem si přečetl, že o tomto nedostatku vlastně víš, už podle obrázku zde ve vláknu mě okamžitě napadlo, že písmo je nějaké drobné. Nicméně když jsem namátkou spočítal počet znaků v jednom z řádků a dospěl k číslu 121, byl jsem překvapen, že jich je až takhle strašně moc. Jako příjemně čitelná je obecně doporučována taková velikost písma, z jaké vyplývá nejvýš 60 až 80 znaků na řádek.
ORIG
Profil
Pokusím se s velikostí písma něco udělat. Napsal byste mi prosím rozlišení obrazovky?
Petr ZZZ
Profil
Doporučovaný počet znaků na řádek má do činění jednak s tím, že malé písmo způsobuje úzké a tedy dlouhé řádky a oko pak řádek ztrácí (neví, na jakém řádku pokračovat) a jednak s tím, že lidé zachovávají poměrně konstantní úhel pohledu a proto se dívají na různá zařízení z různých vzdáleností – na větší obrazovku z větší, na menší obrazovku z menší vzdálenosti. Počet znaků na řádek je pomůcka, jak stanovit velikost písma, aby text byl dobře čitelný na všech platformách. Rozlišení obrazovky se problému velikosti písma dotýká jen okrajově (navíc zde se příliš vysoký počet znaků na řádek týká tvojí obrazovky – viz tvůj screenshot z úvodního příspěvku).
Sitole
Profil
ORIG:
• Textu bych přidal větší výšku řádků, aby nebyl text tak nalepený vedle sebe. Doporučil bych 1.6, to je dnes tak nějak optimální.
• Menu máš hezké, ale nepochopil jsem podle čeho ho máš zarovnané. Tlačítka jsou jen kousek přes šířku boxu s textem.
Bylo by hezčí je zarovnat. (Případně je zprava odsadit stejně jako obrázek zleva)
• Na stránce "Reklama" při rolování prostupuje text před menu a není to hezké.
• Přidal bych ikonku webu, aby si jej každý uživatel lépe zapamatoval. (Omlouvám se, máš ji tam, ale nenačítá se)
• Určitě bych si pohrál s detaily, jako jsou nadpisy a taky sekce "Kontakt" není úplně nejlépe řešená.
Bubák
Profil
Sitole:
Textu bych přidal větší výšku řádků, aby nebyl text tak nalepený vedle sebe. Doporučil bych 1.6, to je dnes tak nějak optimální.
To si myslím, že je zbytečně moc, já bych dal 1,4 nanejvýš 1,5.
ORIG
Profil
Upřímně řečeno, nevím, co s písmem udělat. Nepatrně jsem zvětšil velikost písma, ale stále jsem zhruba na 100 znacích a zmenšil šířku stránky pro text na 880px. Pokud bych zvětšil font tak, aby odpovídal 80 znakům, bude to už moc nepřehledné. Výšku řádku jsem nastavil na 1.4. Menu jsem zarovnal zprava. Nevíte, kde by mohl být problém, že se ikonka webu nenačítá? Napadlo mě stránku kontakt zrušit a dát email do zápatí, je to dobrý nápad?
ORIG
Profil
Všechny výše uvedené změny jsem provedl. Vypadá to takhle líp?

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0