« 1 2 3 »
Autor Zpráva
Tonda Kozák
Profil
Jistá zlepšení tu jsou. Je tam méně barev a logo lépe propojuje stránky.
Ale kontrast je stále moc velký. Černá a žlutá to je jako sekerou do čela. Zkus menší kontrast. Možná ti pomůže vybrat si jednu barvu a používat jen různé odstíny. Třeba tahle diskuse používá tmavší šedou, světlejší šedou, černou (hodně tmavá černá) a bílou (hodně světlá šedá). Facebook zase různé odstíny fialové.

Lepší, než mít v menu položky, které navigují na stránce by bylo, kdyby propojovalo ostatní stránky. Když jsem na stránce s tvými videy, abych se dostal na ty ostatní, musím nejdříve na hlavní stránku.
Ikki
Profil
Dítě nešťastné. No je to lepší než to bylo, ale žádná sláva.
bvfl
Profil *
Tak to je změna jako ... něco ... nechci bejt hnusnej. Na to určitě všichni stály frontu. Černé pozadí a modrá barva u odkazů - nic nevidím.
Daniel47
Profil
Ale mě se to líbí. Proč se vám to nelíbí?
Ikki
Profil
Proč se nám to nelíbí? V jednoduchosti jak pro vola.

1. Grafický design na úrovni 0. Takové stránky se učili děti na základní škole v roce 2010 někde v páté třídě. Tedy téměř 10 let bez posunu?
2. Barvy. Představ si žluté hvězdy na černém nebi. Nádhera, že? Opravdu ne. Takhle se ten text číst nedá.
3. Některé CSS prvky jsou také nečitelné.
4. Téma stránky a její obsah. To je jako stavět barák s manuálem na postel.
5. Ty chyby na tom webu jsou strašné.
Daniel47
Profil
Ikki:
Je mi dvanáct let, nejde čekat že to bude nejlepší web na světě.
A s webem jsem spokojení udělal jsem maximum co dokážu.
A černá barva + žlutá se mi hodně líbí.

A text se dá normálně číst.
Ikki
Profil
To, že je ti 12 není omluva. Je to čistě o tvé lenosti se učit. Pokud nevidíš co je špatně, tak nemá cenu abys prosil o hodnocení.
Daniel47
Profil
Ikki:
Já nejsem lenivý a neurážej mě.

“To, že je ti 12 není omluva.„
Je to omluva.
Ikki
Profil
Nikdo tě neuráží, tak nevím o co se snažíš.

Pokud to je omluva, doporučuji se jít učit a napsat třeba za rok.
Daniel47
Profil
Ikki:
“Nikdo tě neuráží, tak nevím o co se snažíš.„
Děláš ze mě lenocha!
Ikki
Profil
Nedělám. Děláš ho sám ze sebe jen a jen ty. No nebudeme tady dále tvořit offtopic.
Daniel47
Profil
Ikki:
Ok
varch
Profil *
tak ted jsem na pc a udělal jsem si čas podívat se na html-.... čekal jsem že to nebude grid ani flexbox, čekal jsem že obalíš do divu záhlaví obsah a footer a ani to se nestalo. Tohle je na 5 bodů z milionu. Opravdu tohle je otřesný, dalo by se to pochopit kdyby ses učil základy a zkoušel html elementy a třídy, ale jako hotový produkt? to ne. a neomlouvej svůj věk, prostě je to paskvil. Číst a psát umíš, víc nepotebuješ. Javascript tam nemáš, akorát sis tam hodil něco co nefunguje. Upřímně doporučuju kurz od yablka z learn2code, přej si k vánocům roční předplatné (máš tam toho hodně a za výhodnější cenu), dostaneš základy na kterých můeš stavět (i když v tomh html kurzu neni nic o flexu a gridu nevadí to protože to je na netu), minimálně si kup knížku "Tvorba WWW stránek pro úplné začátečníky" je to starý x let a hodně neaktuální, ještě před CSS3 a HTML5 ale aspon se něco dozvíš jak se to má dělat.
Daniel47
Profil
varch:
Ale 12 LET je to super web! Nebo neeé?...
Ikki
Profil
Ne.
N71
Profil *
Daniel47:
Web je, upřímně řečeno, zatím otřesný. Po grafické i technické stránce. Věk tě neomlouvá, ale mohl by tě uklidnit – máš spoustu času se to všechno naučit.
RastyAmateur
Profil
Já si myslím, že ano. Já ve 12 letech uměl jen vkládat HTML tagy do webnode, grafické cítění jsem měl na tvé úrovni a PHP pro mě byly tři písmenka. Máš můj obdiv. Strašně bych rád viděl výtvory lidí, co tvůj věk neberou v potaz, když jim bylo jako tobě.
Ikki
Profil
RastyAmateur:
Ne každý musí být jako ty. Nemluvě o tom, že porovnávat se v rozdílných dobách je jako tasit meč ve 21. století. Trošku přemýšlej. Klidně ti pošlu co jsem dělal když mi bylo 12 ač to bylo PHP-F, pořád to bylo lepší než tohle a složitější.
Věk opravdu není omluva. Ano, omluva je to pro "ne tolik rozsáhlou vědomost", ale rozhodně ne pro arogantní vystupování, žádání o kritiku, totální ignorace rad. Tohle je na 12 let příliš *****, nikoli chvályhodné.
RastyAmateur
Profil
Ikki:
Zas takový extrémní rozdíl to není. A stejně tak - ne každý musí být jako ty. Někde se ten průměr nacházet musí. Je mu 12 a ty bys po něm chtěl schopnost dělat na zakázky a profesionální vystupování. Fakt nepochopím.

Kolik asi lidí umí ve 12 letech dělat webovky? Nebo jinak, kolik asi lidí ve 12 letech ví, že se webovky vůbec píšou nějakým kódem? Podle mě to rozhodně chvályhodné je. Jen ten člověk musí umět také něco ocenit, ne na všem primárně hledat chyby... Kritika se dá vyjádřit i hezkým a přátelským způsobem. Pak si ji daný člověk snáze vezme k srdci a řídí se jí. To ty rozhodně, bohužel, neumíš.
Ikki
Profil
RastyAmateur:
Nic takového po něm nechci, ale základní znalosti před tím, než začne něco prezentovat a chtít ohodnotit by mít měl.

A kolik z těch lidí to vůbec zajímá? Někdo hraje fotbal, někdo programuje a jiní třeba kreslí. Tohle je jako hodit kamenem do jezera. Já se mu poradit snažil, dal jsem mu jednoduchou a konstruktivní kritiku a on mi na to arogantně odvětil, nevidím tedy důvod nadále aplikovat nějaké přátelské poznámky, když to arogantně odmítá.

V jednoduchosti - chci aby uměl základy před tím, než se tím bude prezentovat. Určitě je chvályhodné že ví jak funguje web (že se píše v nějakém kódu), ale určitě by bylo fajn, kdyby se přestal omlouvat na věk a namísto ztraceného času tady na diskusi se naučil alespoň ty základy kterých má plný internet a stačí si najít to, co by ho mohlo posunout dál.

Nikdo učený z nebe nespadl, ale taky se nikdo nevymlouval na věk a případně jiné indispozice.
Daniel47
Profil
Ikki:
Základy umím, ale to bys musel pochopit že se snažím a neé každý má grafické cítění.
bvfl
Profil *
Daniel47:
Základy umím, ale to bys musel pochopit že se snažím
Nemáš. Protože tohle co jsi vytvořil je i na za začátečníka hodně pod úroveň.


Ne nemáš, ale "neumíš" sem chtěl napsat.
Ikki
Profil
Daniel47:
jak řekl bfvl - neumíš. Já nehodnotím obecně jak web vypadá, tedy to není o grafice, ale o tom co jsi napsal dovnitř. Kdybys uměl alespoň ty základy, tak ten web vypadá úplně jinak i bez toho grafického pohledu. Dokonce i kdybys použil to nejzákladnější bootstrap rozvržení a nechal ho v základu jen s úpravou textu, tak to bude vypadat lépe ve všech směrech jak to, co jsi vyplodil. Za mě jsi zkrátka líný což mi dokazuješ každou svou novou zprávou. Věk neakceptuji jako omluvu za to, že neumíš ani základy. Ano, akceptuji, že ti je 12 a učíš se, ale základy je nutné znát ještě dříve než se do něčeho pustíš. Každopádně máš čas se učit, ještě pár let tě na ty základy čeká. Možná kdybys akceptoval komentáře těch zkušených a nejel si svoje arogantní huntění ega, posunul by ses rychlostí blesku.
RastyAmateur
Profil
Každý si ale pod "základy" představujete něco jiného, v tom je ten problém. Daniel47 si myslí, že základ je umět něco vykreslit barevně, tučně, vpravo a podobně. Ostatní se na to dívají už z jiného hlediska, který Daniel47 prostě zatím nevnímá. Což chápu, každého v začátcích zajímá jen jestli to funguje a jak to vypadá.
Daniel47
Profil
Ikki:
Já nejsem líní! A podle tebe i když je ten kód hrůza. A tvorba webu není úplně jednoduchá. Možná ti to nepřipadá, protože máš hodně zkušeností.

Já jsem rád že nehraju stupidní počítačové hry, ale učím se tvořit webíky. Pro mě je to úspěch, že něco takového umím.

A Boostrap nechci používat!
Chci si udělat vlastní grafiku.
Mlocik97
Profil
Daniel47:
Bootstrap nemusí být jen CSS framework, ale i:



bootstrapping usually refers to the starting of a self-sustaining process that is supposed to proceed without external input.



a když neviete sami napsat CSS prečo ten css bootstrap nepouzijete?
Daniel47
Profil
Mlocik97:
Mám své důvody!
Ikki
Profil
Mlocik97:
to je zbytečné. Jak jsem psal nahoře. Jediná odezva na naše rady bude arogantní distanc.
RastyAmateur
Profil
Ikki:
Je pravda, že v posledních komentářích opravdu odpovídá docela arogantně...

Daniel47:
Také se od bootstrapu distancuji. Ale na druhou stranu, dokáže to dost pomoci, zkus si to promyslet a neodhazuj to hned. Když se s ním naučíš, budeš mít hezké webovky za pětinu času...

Po Mlocikově citaci mi ještě tak napadá. Argumentujete tu, že nemá pořádné základy a že na to kašle. Ono dost tutoriálů a návodů je taky v angličtině a jakou úroveň angličtiny může mít ve 12 letech... Na to, abych každou větu házel do překladače, na to bych se taky vykašlal a tolik dobrých českých tutoriálů taky není. Nějaké jsou, nějaké jsou i slušné, ale tolik a aktuálních ([#5] Ikki) jich v češtině rozhodně není...
varch
Profil *
boostrapu bych se asi vyhnul obloukem.
Spíš bych si našel free šamblonu a vyzkoušej jí nakodit sám ať to neni taková hrůza. Layout udělej v gridu a položky ve flexu. HTML a CSS neni nic netěžkého, JS a PHP už je složitější ale nic co by se nedalo zvládnout. (Mě hodně pomohl ten videokurz (viz výše). Bez něho bych to asi pověsil na hřebík. Potom si zbytek informací dohledáš sám. Už to nebude nic složitýho.)
« 1 2 3 »

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0