Autor Zpráva
ppavel
Profil *
Je to web kamarádovi sbírky pivního skla

http://sklocor.xf.cz/
Filips
Profil
Chce to titulek, myslíš, že rámy jsou dobré řešení? - ne! doporučuju css.
styly piš do externího souboru (style.css)
Ty barvy se mně moc nelíbí.

Filips
Miloš
Profil
V Explorer nezobrazí alfakanál 32bitového PNG; obrázek je navíc posunutý dolů a rozsekaný rámy (bílé čáry):


Ve Firefoxu je text (obrázek) lehce posunutý:


V Opeře je přeškrtaný text


Za to můžou rámy a rozlišení – zkus změmit velikost okna prohlížeče a uvidíš, jaká „kouzla“ se budou dít.

Filips píše Chce to titulek a má pravdu. Nadpis na liště prohlížeče „Untitled Document“ opravdu nevypadá dobře (zkus si to ale zadat do Googlu…)
ppavel
Profil *
myslíš, že rámy jsou dobré řešení? - ne! doporučuju css.

1) proč?
2) Myslíš, jakože udělat to celý jenom do jednoho framu a pak to napozicovat přez styly? Nebo do tabulky?
Jak by se pak dalo udělat menu (napadá mě jenom include a to by se načítala celá stránka znova)?
ppavel
Profil *
Miloš:
Co by se s tim png v exploreru dalo udělat?
a s těma rámama?
Miloš
Profil
1) Protože se mi tu nenačetly obrázky, jsou tady.
2) Rámy nejsou dobré řešení
3) ppavel„Jak by se pak dalo udělat menu“ – Udělalo by se, že by se to nejdřív naučilo a pak se teprve pouštělo do složitějších konstrukcí. Proč se jen tolik začátečníků pouští hned do složitostí a pak z toho mají zamotanou hlavu; ale nebyl jsem jiný.
ppavel
Profil *
1) Protože se mi tu nenačetly obrázky, jsou tady.

FUJ

3) ppavel – „Jak by se pak dalo udělat menu“ – Udělalo by se, že by se to nejdřív naučilo a pak se teprve pouštělo do složitějších konstrukcí. Proč se jen tolik začátečníků pouští hned do složitostí a pak z toho mají zamotanou hlavu; ale nebyl jsem jiný.

Jesli máš nějakej tip jak to vymyslet, aby se se pokaždý na kliknutí na položku měnu nemusela zobrazit celá stránka znova tak sem s tim, fak by mě to vytrhlo trn z paty (:
Miloš
Profil
Jo a k tomu PNG – stačí převést do indexovaných barev, pak lze i průhlednost. Pokud nevíš, jak se to dělá, ulož to jako GIF a přepiš IMG SRC="
ppavel
Profil *
Miloš
V jakym rozlišení sou grabnutý ty vobrázky?
Miloš
Profil
1146 × 154 px v rozlišení 72 dpi
ppavel
Profil *
1146 × 154 px v rozlišení 72 dpi
myslim rozlišení obrazovky, při zobrazení
Miloš
Profil
Rozlišení obrazovky mám 1360 × 1020
Filips
Profil
ppavel - všechny stránky se načítají celé znovu když tam nejsou framy (tuším). Jinak to menu přes css nebude složité. pojmenuješ to třeba box1 tu položku v menu a pak na ty 2 boxy na pozadí to vložíš a je to. (Myslím že by to tak šlo, ale nemám to odskoušeno!)

Filips
gekoncik
Profil
Nesedi mi to je to chaotické a nepřehledné. Design zajímavý, líbí se mi ta sklinka v kolečku, ale jinak bych to třošku porovnal. MOzná že kdyby jsi dodělal ten čtverec i části obsah tak by to bylo o něčem jíném.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0