Autor Zpráva
Gekon
Profil
Dobrý den, prosil bych kritiku těchto stránek: http://www.apartmentsapart.com/
Děkuji
Filips
Profil
Docela postrádám hovery! Jinak barevně pěkné. Dole by to chtělo nějaké ukončení.
Kde jsi vzal ty vlajky? Kdo ti to překládal ten web?

Filips
Gekon
Profil
To jsem nedělal já, ale kámoš, co tu u mně byl, zejtra přijde, tak já se ho zeptám
simka00
Profil
jejda, hrubka jak blázen: "Apartmány se dvěmi ložnicemi" správně to má být "se dvěma ložnicemi". jinak se mi to líbí až na vyhledávací pole vpravo nahoře - zdá se mi strašně malé
Gekon
Profil
Vám ani nevadí, že to není v PHP? Teda jako mě to taky moc neva, ale v phpku se to upravuje stokrát líp..
Glacier
Profil
Je to pěkný ale ty hovery fakt chybí
Chamurappi
Profil
Reaguji na Gekona:
Proč by nám to mělo vadit? Jak můžeme vědět, že to v PHP není? Ono snad záleží na příponě v adrese?
To jsem si všiml už včera na tvém xidlisti.net -- „Html končí, přichází PHP...“ -- vypadá to, že považuješ PHP za něco, co překonává HTML. Tak to není. Ty jazyky si nekonkurují. Že je jiná přípona? To nic neznamená.

Web Apartmentsapart.com zdá se býti stvořen v ASP.NET. To je teprve jakousi konkurencí k PHP. Odhaduji, že tvůj kámoš nezvolil PHP právě proto, že se rozsáhlá webová aplikace v .NETu „upravuje stokrát líp“.

Webu samotnému bych vytkl toto:
1) V atribut lang má neexistující jazyk „eng“.
2) Zdlouhavě načítá 10 externích stylopisů a 5 externích JavaScriptů i přesto, že jsem mu nikdy nic zlého neprovedl.
3) Na menu je lepší značka <menu>.
4) Používá XHTML.
jozob
Profil
Gekon
Je super, že sme rozchodili to PHP (Apache+PHP, aj MySQL), ale najskôr si poriadne preštuduj základy PHP, aby si vôbec zistil, čo je to. Ja som si kedysi tiež myslel, že je koniec s HTML, že načo budem robiť v HTML, keď sa môžem naučiť PHP... Ale ono je to celkom inak :-)...

Práve mi tu leží na stole zaprášená kniha o PHP - "PHP pro úplne začátečníky". Stojí pár babiek a na začiatok je to super kniha.

K webu: Chamurappi povedal podstatné, ešte by som ho doplnil / upresnil / skonkretizoval - tých štýlopisov je tam zbytočne veľa - lepšie je dať to do jedného. Dôvod - zbytočne vzniká veľa HTTP požiadavkov, čo spomaľuje načítanie stránky - taký HTTP požiadavok môže zabrať možno aj viac času ako načítanie malého obrázku.
thingwath
Profil
Vadí mi, že je to v mém Firefoxu 1.5 rozházené, ta mapa je napravo od zbytku stránky.

Serverová technologie je věcí autora, protože uživatel s ní nepřichází do styku a když to funguje, může mu to být zcela ukradené. Volba ASP.NET je pravděpodobně moudrá, stejně jako volba XHTML. Obojí má svoje nevýhody, ale narozdíl od těch ,lepších` alternativ (PHP a HTML) jde o technologie s nějakou vizí a budoucností.
jozob
Profil
thingwath
OT: Si si vedomý, že bude kolotoč? :-D
thingwath
Profil
Nebude. Na ASP.NET x PHP se shodneme, na to druhé si možná něco málo vyslechnu, ale to mě netrápí. A takové detaily jako značka menu? Nemá význam. Který dokument obsahuje menu? Žádný, je to jenom omáčka okolo nich...
Gekon
Profil
Ok, vaše náměty mu řeknu, a radši budu pro příště, co se týče PHP, držet hubu =)
Chamurappi
Profil
Reaguji mimo téma na thingwathe:
Vize a víra v nějakou budoucnost, to je jen marketing.
Pozice W3C je zatím dostatečně ukotvená na to, aby XHTML živořilo na výsluní minimálně dva roky. Pochybuji, že se během té doby něco dramaticky změní. Navždy bude platit, že XHTML není s HTML kompatibilní, a tudíž je tlustá čára mezi nimi narušením základního pilíře webu -- nezávislosti na koncovém zařízení. Jsou si toho vědomi všichni, kdo si nyní myslí, že ten jazyk používají?

Já věřím v budoucnost Webylonu. Kdybych nevěřil, nebyl bych tu. Také mám nějakou vizi. Všechno má svůj čas.

A takové detaily jako značka menu? Nemá význam.
Vždyť jsi doposud nemluvil o <menu>. Řeč byla o XHTML, v něm <menu> je.

Který dokument obsahuje menu? Žádný, je to jenom omáčka okolo nich
Nemusí být. Menu je třeba i obsah dokumentu s odkazy dovnitř.
Pokud je <menu> opravdu tak zbytečné, proč je v návrzích XHTML 2 element <nl> s totožnou sémantikou?


Reaguji na Gekona:
Ještě mu řekni, že se mi nelíbí barevná kombinace. Zřejmě mi nesedne zvolený odstín modré.
jozob
Profil
thingwath
"Na ASP.NET x PHP se shodneme"
Takže asi nie :-) PHP má podľa mňa väčšiu perspektívu v masovom ponímaní (alebo ako by som to nazval). Dôvod je prostý - Hostingy z Windowsami nie sú až tak rozšírené - pre hostingové spoločnosti sa hosting z Windowsom nevyplatí. A navyše Windows je menej stabilný a je deravejši ako Linux. Linux a iné dobré sieťové softy sa budu presadzovať, Windows budú používať len komerčné spoločnosti, ktoré sa radi hrdia, že používajú najnovšie technológie Microsoftu. PHP sa rozšírilo medzi masy. Povedal by som, že PHP vs ASP je asi niečo ako Windows vs. Linux. Až na to, že situácia je presne opačná.
thingwath
Profil
Je-li údělem autorů PHP snažit se udělat z derivátu Perlu Javu, nevím kde pro to mám hledat budoucnost jinde než na hřbitově :-)

Co se týče budoucnosti Webylonu... Ta také žádná není, mimo W3C. K čemu bude dobrá kritika W3C, když nebude W3C? A ještě k menu. Těžko zakryjete, že je to značka co se hodí do krámu tvůrcům těch takzvaných bohatých HTML aplikací. To je právě problém na který věřím, že W3C může najít řešení. Jiné možnosti rozhodně nejsou lepší...
Chamurappi
Profil
Reaguji mimo téma na thingwathe:
Ta také žádná není, mimo W3C. K čemu bude dobrá kritika W3C, když nebude W3C?
1) W3C bude vždy. I pokud by ho měla široká veřejnost „ráda“ tak, jak si zaslouží, přežije.
2) Nejsem odpůrcem všech standardů, jsem odpůrcem špatných standardů.
3) A proto se nezabývám celým W3C, nýbrž jen jeho obrazem ve společnosti -- u specifikací, které považuji za kvalitní, mlčím.
4) Mám velkolepé plány přesahující hranice kritiky.
5) Pořád mám zadní vrátka: nebude-li možné jít proti proudu, půjdu po proudu -- stanu se evangelizátorem :-)

Těžko zakryjete, že je to značka co se hodí do krámu tvůrcům těch takzvaných bohatých HTML aplikací
Nerozumím. Element <menu> vznikl v době, kdy ještě neexistovaly ani formuláře. Jak s ním souvisí bohaté HTML aplikace?
Hodí se do krámu všem, kdo nyní píší <ul class="menu nebo nav"><li><li>...</ul>. Je to seznam s charakteristickým významem.
Je-li zrušení <menu> správný krok, k čemu je <nl> v XHTML 2?

To je právě problém na který věřím, že W3C může najít řešení.
To by někdo musel rozpustit současný zkostnatělý W3C Team. Nehrozí.

Jiné možnosti rozhodně nejsou lepší...
Co je špatného na HTML 5?
habendorf
Profil
edited
Chamurappi
Profil
Reaguji na habendorfa:
Tak prr. To bylo myšleno žertem. Nevěřím, že by názorový obrat o 180° byl v mém případě možný. Po proudu půjdu jedině tehdy, až se proud otočí :-)
jozob
Profil
Chamurappi
"u specifikací, které považuji za kvalitní, mlčím"
Neviem, či to už na webylone je, ale čo takto tam pridať pozitíva na kvalitné špecifikácie?
thingwath
Profil
Já nevím k čemu je <menu> nebo <nl>, jako bych je snad vymyslel... A taky čím dál tím víc pochybuju, že právě XHTML je přesně to řešení, W3C má ovšem takových věcí víc a XHTML mi přináší mnohé výhody.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0