Autor Zpráva
Majim
Profil *
Zkušenější a znalejší,
na mojí první stránce http://mujweb.cz/www/divadlodsb/
je jistě více nedokonalostí než o kterých vím, ale již mne zmáhá hledání jak co "vyléčit" :-(
Určitě vás asi trkne "skoro" červený nadpis, který je hodně okatý. Ten je okatý schválně,
aby ladil s titulky a s obalem na DVD. Rád bych tento nadpis udělal žlutě stínovaný :-( , ale nevím jestli takový tag existuje.
Mimo odkazů na podstránky, na to jsem zvědav co mi poradíte, mám ještě jedno trápení, stránka se nechce zobrazit mě na IE 04 a už dva lidé mi psali, že se jim to nezobrazilo v nevím čím :-), kamošovi se nezobrazili dvě fotky ve fotogalerii!

Díky za rady a navrhnuté úpravy!
WanTo
Profil
Rád bych tento nadpis udělal žlutě stínovaný :-( , ale nevím jestli takový tag existuje.
Co třeba obrázek?

Jinak na tom webu prakticky není co hodnotit...
Filips
Profil
Chcete tvořit www stránky? Doporučuji vaší pozornosti jak psát web. tak by sis to měl přečíst. Barvy jsou hrozné. Použij css www.jakpsatweb.cz/css nějaké barvy na http://colourlovers.com/index.cfm?section=colours&sortby=score
a na http://wellstyled.com/tools/colorscheme2/index.html

Není co hodnotit.

Filips
Majim
Profil *
Opravdu se vám všem otevřela moje prvotinka:-)))
No to je super!!!
Potom je teda vše ok a funguje to!
No to je skvěléééé!!!
liborse
Profil
Jo, není nad jednoduchost, možná by to chtělo lepší design, ale na to, že je to prvotina, dobrý začátek. Opravdu - používat kaskádové styly CSS, jak psal Filips, je rada nad zlato, html je prostě základ. Jakpsatweb.cz mě naučil, jak co dělat (přesně to má v názvu, že?) a jsem spokojený. Leč ještě se toho mám co naučit. Také je dobré mít určitou motivaci, při které je tvorba webu přímo lahůdkou. Tu vy jistě rozhodně máte. Na vaše stránky bych vám doporučoval přidat například návštěvní knihu - výtečná věc pro začátečníky je www.blueboard.cz, kde nenajdete jen návštěvní knihy, ale i ankety atd. Přispěje to k interaktivnosti webu s návštěvníky. Pokud by vám to nestačilo, lze dodělat i fórum (dobré je phpBB 2.0) nebo rovnou celý redakční systém, ale ten už je složitější na instalaci, tedy pro začátečníka. Podle mě nejlepší hosting zdarma je www.wz.cz, mám s ním dobré zkušenosti a je tam 50 MB zdarma, ale s reklamou buď na první stránce nahoře a nebo na všech dole. Avšak na mujweb.cz jsem také kdysi začínal, podobně jako vy, tak hodně štěstí do další tvorby.

PS. - to, že se nezobrazily 2 fotky, nemusí hned znamenat chybu - mohlo zakolísat připojení a stránka se nezobrazila celá. Avšak je také nutné dávat pozor na velikost písmen v názvu souboru - velké písmeno je jiný znak než velké, dále nedoporučuji používat háčky, popř. může chybět miniatura či samotný obrázek...
Majim
Profil *
Pravda!
Pěčlivě jsem si studoval html kód a zaradoval jsem se nad jeho jednoduchostí, ale potom jsem zjistil, že bez kaskádových stylů v podstatě nic nevytvořím :-(
Tak jsem si CSS dostudovával jen co jsem aktuálně potřeboval a vůbec si v tom nejsem jistý.
Mujweb jsem si vybral, protože jsem se dočetl, že stránky budou bez reklamy. Velice mne překvapilo, že mi nad stránku umístili řádek se čtyřmi odkazy, zřejmě to podle norem není reklama:-))

Pokusím se zhodnotit všechny vaše rady!
Díky
liborse
Profil
Jak jsem psal, na www.wz.cz vám dají pěknou doménu - např. "http://něco.wz.cz/" (lépe se zapamatuje) a vy "platíte" jen tou jednou reklamou (jak jsem již naznačoval), kterou můžete mít jen na úvodní stránce a šikovně ji tam zakomponovat, navíc je tam příjemných 50 MB, podpora PHP a mySQL. Mohu jen doporučit. Solidní provoz a minimální výpadky - dle mých zkušeností...
majim
Profil *
Takže barvy jsem poupravil, a přidal jsem návštěvní knihu, ještě bojuji s tím obrázkem a chtěl bych vytvořit tlačítka (nebo obrázky) na listování.
Prosím, komu se stránka nezobrazí napište mi, třeba jen jméno prohlížeče který to nezvlád.
Už čtyřem lidem se to neotevřelo:-(

Předem děkuji!
liborse
Profil
Ahoj, dobře žes tam dal tu návštěvní knihu :-), jen nechápu, proč se musí klikat na obrázek pro vstup. Já osobně jsem si jí zakomponoval do stránek a je to tak myslím přehlednější. Pokud nevíš jak, tak zkus omrknout tag iframe, jen nepoužívej klasický (spíš prehistorický) frame :-). Jinak bych také trochu zvýraznil to tlačítko pro návrat do stránek. Leckdo si toho nemusí všimnou a tak stránku opustí...
majim
Profil *
Čau Liborese!

1) INFRAME jsem nastudoval a aplikoval (po pravdě jsem si to takhle představoval, ale logicky jsem si zdůvodnil že obyčejné rámy FRAMSET které "umím" používat to nemohou zvládnout). Nebo snad jo?
Každopad. je na divadlodsb nepoužívám. A k tomuto jednoduššímu řešení mne vedla návštěva několika amatér. str.:-(

2) Pochopil jsem co to je odkaz do vnořeného rámu, ale odkaz do nadřazeného mi uniká (myslím pro mou aplikaci).... Může to vůbec fungovat z knihy návštěv, která je na WWW.BLUEBOARD.CZ zpět na mé stránky?
Použil jsem prozatímně absolutní adresu:-(

3) Původně ten odkaz: "Zpět na hlavní stranu Divadla DŠB" měl spoužit pro návrat ze stránky Blueboard,
aby člověk nemusel používat "ZPĚT".
Teď vlastně pokud funguje odkaz návštěvní knihy do IFRAME zustane návštěvník na mojí str. a tak už tato "zpátečka" v tomto případě není potřeba.
A teď bych potřeboval názor. Je rozumné aplikovat tuto zpátečku do knihy návštěv na Blueboard kterou vlastně možná využijí jen ti návštěvníci, kterým se nezobrazí v IFRAME kniha návštěv a budou muset "jít" přímo na WWW.BLUEBOARD.CZ přes odkaz (ten mám jako obrázek)?

4) Nemůžu přijít na způsob, jak přímo na WWW.BLUEBOARD.CZ ovlivnit barvy tohoto (výše zmiňovaného odkazu).
Možná to nemá ani cenu řešit a prostě ten odkaz tam nedám. Když už není tak aktuálně potřeba?!

Snad jsem to moc nepomotal:-)

Děkuji za reakci!
liborse
Profil
1) klasické framy by to měly umět také, ale v dnešní době je docela přežitek je používat a hlavně jsou nespolehlivé (je to tady na webu), doporučuji iframe (pozn. INFRAME -> zřejmě jste myslel IFRAME?)

2) Rozhodně to funguje, ale já framy nepoužívám :-), takže bych vám mohl špatně poradit. Osobně místo frame používám jednoduchoučkou funkci PHP, která mi pospojuje stránky, čím nahradím framy. Nevím, čím jste myslel tu "aplikaci", jestli jste jí myslel vaše webovky, normálně tam nechte absolutní odkaz, neboť ta kniha je umístěna na jiném serveru, pokud byste ji měl přímo na svém webu (což nemáte), tak např. do vyššího adresáře můžete jít zadáním <A href="../index.php">. Řešení - nechte tam absolutní adresu :-). Doufám, že jsem vás dobře pochopil...

3) To jsem pochopil, ale byl takový "schovaný". Přesně tak jsem to myslel - mít knížku zabudovanou na stránkách je mnohem milejší a jednodušší pro návštěvníka. Alespoň pro mě ano.
Názor: je to otázka. Je pravda, že návštěvník, který se na stránku dostane s prohlížečem bez podpory rámu či nějak jinak (přes hledání atd.), tak se mu bude hodit tento odkaz. Je na vás, jestli uživatele těchto prohlížečů zvýhodníte a necháte jim tuto možnost a nebo budete koukat spíše na vzhled a odkaz tam nedáte (tak to mám já). Každý totiž může použít tlačítko zpět... Je to názor na názor, ale myslím, že zas tolik lidí bez podpory rámů není a každý rozumný prohlížeč je umí. Tohle je právě ta nevýhoda rámů...

4) Myslím, že to jde ovlivnit v nastavení přímo v Blueboard, ale nejsem si jistý. Víte, tam co ovlivňujete barvy celé knihy. Zkuste to...

Vůbec jste to nepomotal, jen tak dál :-).
liborse
Profil
tak jsem koukal na blueboard a obávám se, že to nejde změnit, ale je tam nějaká "Superkniha" kde by to možná šlo ovlivnit, ale zatím jsem "neměl tu čest" to vyzkoušet. Koukněte na to :-). Jde také o to, že v iframu se nepoužijí styly z vašeho webu, ale z blueboard. Říkám, zkuste tu Superknihu... Osobně jsem neměl potřebu to řešit...
majim
Profil *
1) Ano myslím IFRAME. Díky!

2) Pro mou aplikaci, jako pro použití v mém případě. Ale pochopil! Také děkuji za uvedení dalších možností!

3) Nechám ho tam (odkaz). Zas taková hrůza to snad není!:-) Nechám ho tam pro ty kteří příjdou "jinama a odjinud". Tak zase děkuji!

4)Službu "Superkniha" byla na Blueboardu zrušena:-(. Tím bych to ukončil:-)

Díky moc!
liborse
Profil
3) dobrý postup :-)

4) to je novinka, včera jsem to tam viděl, omlouvám se za mystifikaci :-)
majim
Profil *
4) jako odkaz ji tam, (nevím proč) stále vystavují, ale po vstupu tě odpálkují, že ji zrušili :-)
liborse
Profil
Aha, tak to je zajímavé. No jo, když admin zaspí :-). Asi jim napíšu, aby s tím něco udělali...
majim
Profil *
Opět jsem stránky vylepšil.

Začínám využívat obrázků, tak to snad už vypadá lépe.
Jen se mi zdá že se tlačítka načítají moc pomalu i přes to, že jsem použil přednačítací script.
Máte-li k tomu něco děkuji předem za reakci.
Railbot
Profil
Ten cerny text se na tom tmave modrem pozadi spatne cte. Jinak pouzivani ramu uz je nejaky ten cas mimo, chtelo by to zkusit bez nich.
Bonduelle
Profil
Railbot
Každej nemá prd na práci jako ty, aby se učil něco nového, jim to takhle stačí, ne?
Railbot
Profil
Jinak jeste doporucuju jiny free hosting, nez na mujweb, kde otravuje v horni casti stranky ta velka reklama.

xhosting
webzdarma
Bonduelle
Profil
mujweb, kde otravuje v horni casti stranky ta velka reklama. jen tak by the way na webzdarma nemáš reklamU????
majim
Profil *
Ale jo! Trochu času se najde, ale žádny zázraky nestvořím!
Dělám si osobní stránku a tam už bude samej div ;-)

U W.Z. je asi dobrá volba dát reklamu na spodek stránek, nebo jen na nějakou první, úvodní nahoru.
Reklama sama o sobě by mne ani tolik nebolela, ale to, třeba dnešní, že "Marcy předvedla pořádný striptýz!" docela dost degraduje asi jakýkoliv i méně solidní obsah stránek:-(
Railbot
Profil
majim

Presne tak. Tahle reklama je strasna, na wz se pouzije vstupni stranka nebo se ten banner nekam umisti, ale to nevadi ani trochu jak tahle velka lista.
liborse
Profil
No, reklama na WZ mě dost zklamala (viz. ten striptýz). Ale zase když se dá dolů... Zase je tam dobrá podpora PHP skriptů a MySQL, teď si nejsem jistý, jestli je právě u mujwebu (tam jsem začínal :) ). Teď jsem našel ještě jeden hosting na www.ic.cz - také ho používám, ale je tam trochu problém s právy (např. dost těžko se tam instalují různé PHP aplikace, to ale neznamená, že PHP by tam nefungovalo). Jinak je tam myslímže 250 MB místa a to už je slušná porcička :-)... Navíc reklama je jen nahoře v řádku a vcelku neobtěžuje, alespoň nezabírá tolik místa...
Railbot
Profil
liborse
Navíc reklama je jen nahoře v řádku a vcelku neobtěžuje, alespoň nezabírá tolik místa...

Na IC.cz jsem zapomnel, to je taky hodne dobra volba. Navic detail - da se zvoluit barva te horni reklani listy tak, aby "zapadala" do stranek, coz je prijemna vec.
Bonduelle
Profil
Railbot
da se zvoluit barva te horni reklani listy - to se dá u wz dát taky, lamo
Timy
Profil
Bonduelle
"to se dá u wz dát taky, lamo"
Už zase? Co si takhle přečíst pravidla. Obzvláště bych vypíchl - pište slušně.
Tomik
Profil
Bonduelle, OT
"Lama" tu už dlouho nebyla.
liborse
Profil
Myslím, že na wz.cz (dlouho jsem to nezkoušel) není takový výběr barev jako na ic.cz :-) - myslím, že jsou tam 3 varianty.

PS - Lama je každý člověk v nějakém oboru, toto označení bych nepoužíval, je mírně zavádějící. Nic proti :)
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0