Autor Zpráva
P251
Profil
Zhodnoťte pls ondrejjosef.xf.cz
Gekon
Profil
Skoro bych řekl, že tohle už tady jednou bylo, ale nevadí...

- Chtělo by to nějakou patičku
- Něco jako klikací logo by se taky hodilo, i když tady vy se dělalo asi celkem těžko
- Design zaujme svou elegancí a jednoduchostí
- Možná bych jednotlivé stránky označil trošku jinak, než číslovkami
- Nejspíš to není validní
- Porušuješ pravidla na wz.cz, tím, že máš na indexu nastavené přesměrování
(<meta http-equiv="refresh" content="1; url=1.php">)

Celkově bych mu dal tak 7/10
BLASTER22
Profil
Ve Firefoxu to dost blbne... Je to rozházené a nefungují hovery u "menu" nahoře.

Jo a vstupní stránka... tfuj. Dej radši reklamu dolů
Gekon
Profil
BLASTER22
Ve Firefoxu to dost blbne
co konkrétně? já jsem si ničeho kromě těch hoverů (které u tohoto webu ani nejsou zas tak moc důležité) nevšiml
BLASTER22
Profil
Gekon
Po kliknutí na odkaz se celý obsah, tj. bílý rámeček posune. Buď o kousek doleva, či doprava. Když jsem si web projížděl, nepřijde mi příjemné, aby web "vibroval" ze strany na stranu.

BTW: Ty hovery mi hodně chybí a myslím si, že jsou celkem důležité. (Možná slovo 'důležité' není nejlepší, spíše bych použil 'vhodné')
ronan
Profil
BLASTER22
Přemýšlej než něco napíšeš:).. To totiž není Firefoxem, ale rozdílnou výškou obsahu v jednotlivých sekcích. Někde se holt zobrazuje vertikální posuvník (proto se místo pro obsah "smrskne" a stránka se posune o pár px doleva), a někde ne.
ronan
Profil
Jo, hezký web, něco takového bych býval chtěl udělat pro sebe také, ale chyběl ten nápad:).

Jedna dost závažná chyba - odkazy v referencích a částečně i na blogu jsou zapsány špatně, používáš v nich zpětná lomítka. Proto se ve většině prohlížečů ukáže 404 - Not Found. V IE to bude nejspíš fungovat, je tak benevolentní k všemožným chybám, že si to určitě převede z \ na / :-)..
BLASTER22
Profil
ronan
Tak se na to podívej v IE a ve FF. Srovnej. Pak pisni.
Gekon
Profil
Jo a ještě si myslím, že jsou celkém zbytečné v IE ty změněné barvy rolleru... ale to je detail.
BLASTER22
Profil
ronan
Jen tak mimochodem. Ber to ze strany uživatele. Uživatele nebude zajímat, proč tomu tak je. Uvidí že se to posouvá.
Já přemýšlím. Dívám se na to jako obyčejný návštěvník, a mně se to nelíbí.

Jinak je web velmi povedený.
ronan
Profil
BLASTER22
Neber si to osobně, ale ty očividně nechápeš, v čem je problém. Pokusím se to osvětlit. Když zapneš IE, má defaultně mnohem širší nástrojovou lištu a hlavně lištu s tlačítky, než Firefox. Proto se ve Firefoxu ten posuvník nezobrazí - FF má prostě pro ten obsah narozdíl od IE dost místa a nepotřebuje tedy zobrazovat posuvník. Kdežto IE ho díky šířce své horní části zobrazit musí.

Chápu, že obyčejného uživatele tohle nenapadne, ale tohle je prostě jedna z věcí, kterou nemůže webmaster vyřešit (ano, dá se to udělat krkolomným umělým prodloužením obsahu, což ale kazí celkový dojem ze stránky). A i když se to nějak vyřeší, nikdy to nebude stoprocentní, a to pro to, že ve flexibilních prohlížečích jako je třeba Opera nebo Firefox si může uživatel přizpůsobit okno prohlížeče k obrazu svému.

Třeba já mám ve svém FF nejmenší možnou velikost tlačítek a některé lišty úplně vypouštím, takže mě se nezobrazí posuvník téměř nikde - kdyby WM uměle prodloužil obsah, bude to pro mě stejně zbytečné, vzhledem k mému rozlišení a nastavení prohlížeče.

Kapišto:)?
BLASTER22
Profil
ronan
Neber si to osobně, ale ty očividně nechápeš, v čem je problém. Pokusím se to osvětlit. Když zapneš IE, má defaultně mnohem širší nástrojovou lištu a hlavně lištu s tlačítky, než Firefox. Proto se ve Firefoxu ten posuvník nezobrazí - FF má prostě pro ten obsah narozdíl od IE dost místa a nepotřebuje tedy zobrazovat posuvník. Kdežto IE ho díky šířce své horní části zobrazit musí.

Šířka se mi zdá stejná. Myslím, že máš na mysli výšku.
Nemá vliv taky náhodou na zobrazení posuvníku hlavně velikost monitoru? Já mám třeba 19'' monitor, na kterém se mi ani v IE ani ve FF nezobrazí vertikální posuvník (v sekci "o mně"). Zato v sekci "tvorba" se mi i v IE a i ve FF posuvník zobrazí. Z toho plyne, že je zobrazovaní posuvníku totožné v obou prohlížečích, což zavrhuje Tvoje vysvětlení...

Konstatoval jsem, že se celá stránka při přechodu do jiné sekce lechce posune. Je už na webmastrovi, jaký z toho vyvodí závěr. Tudíž nemusíš rozjíždět zbytečný flame. Pokud se to nebude dát vyřešit, boužel.
Gekon
Profil
BLASTER22 & ronan
teda pánové, nevím jak vy dva, ale na mém 19" LCD se posuvník nezobrazil nikde?!
ronan
Profil
Gekon
Minimálně v tvorbě se to zobrazit musel, to bys musel mít nějaké ultra neuvěřitelně vysoké rozlišení, aby ne:)..

Mluví se tu o normálním vertikálním posuvníku na pravé straně obrazovky...
Gekon
Profil
ronan
1200x1600
Tím posuvníkem jsem myslel vertikální, pochopitelně:)))
RPG
Profil
Nechtěli jste původně hodnotit? :-)

-Na 15 let je to velmi pěkné, mě je taky 15, ale k něčemu takovému bych se nedokopal.
-Podtrhl bych odkazy.
-Detail, v titulku stránky máš "o mně" a v nadpisu "další informace o mě".
-Jak již zmínil ronan, nefunguje většina odkazů v tvorbě.
-Škoda tabulkového layoutu. Ale to není zase tak důležité.
---
Toť asi vše... mimochodem, tohle tady už jednou bylo, propříště piš do původního tématu, prosím.
RPG
Profil
Mimochodem...Gekone, řekni mi jediný důvod, proč by stránky měly být validní... :-)
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0