Autor Zpráva
Soptik
Profil *
Prosil bych jestli mi někdo zhodnotí mé stránky mám je nově a chtěl bych názory...
WanTo
Profil
čistě off topic: jakou mají adresu? :-D
Medva
Profil *
Odkaz je www.ovecky.wz.cz
Soptik
Profil *
stránky jsou www.ovecky.wz.cz
Gekon
Profil
Děs a běs
Soptik
Profil *
Ouuu díky...mohl by si mi pomoct teda to napravit?
Falco
Profil
Ouuu díky...mohl by si mi pomoct teda to napravit?
Zbytečné. Raději se vzdělávej, pokud máš o toto téma zájem, než si nechat od někoho nadiktovat bůhvíco.
Soptik
Profil *
díky to je rozumný ale nějakej typ mi to nedaalo diky
Timy
Profil
Soptik
zkus si přečíst něco o použitelnosti http://www.jakpsatweb.cz/pouzitelnost.html
RPG
Profil
- Moc barev.
- Jezdící text - pryč s ním.
- Nepodtrhávej nic, co není odkazem, naopak odkazy podtrhávej VŠECHNY. Samozřejmě např. u menu může být vyjímka, tam je dostatečeně jasné, že dané položky nejspíš budou odkazy.
- Tento server byl naposledy aktualizován dne 21. 02. 2006 Tak to máš přesné informace... píšeš si pravidelně s adminy WZ? :-)
- Moc barev, moc barev, moc barev! Dej tomu řád a jednotnou podobu, věř mi, bude to vypadat líp. ;-)
- Až teď jsem si všiml... - FRONTPAGE :'( NE NE NE!
- Tabulkám padding. Nedá se to číst.

Kód hodnotit nechci (ani nemůžu) nechci si přivodit infarkt.
liborse
Profil
Jak napsal RPG - pryč s FrontPagem. Chápu, že je pro začátečníky zajímavý, ale když už musíte mít editor tohoto rázu, vřele doporučuji NVU. Tento editor totiž dělá mnohem lepší kód a hlavně je ZDARMA. Já osobně preferuji PSPad a troufám si říci, že je vhodný pro začátečníky, pomáhá i s vkládáním tagu, kontroluje html a hodně dalšího. Zkuste ho...

Abych pravdu řekl, ty stránky se mi nezdají tak špatné - je to o vkusu. Ale dost mi tam vadí, že nepoužíváte Verdanu a nebo nějaké jiné standardní písmo. Jak už psali přede mnou, ten jezdící text zrušte, nic moc to nepotěší a hodně lidí to naštve. Trochu bych se zaměřil na nadpisy stránek - nadpis v hranatém obdélníku mě moc nezaujal, spíše bych zkusil něco jiného, s tím souvisí i menu. Chápu, že udělat líbivé menu je někdy až nadlidský úkol - peru se s tím také. Také bych si dal pozor na čitelnost textu (tak třeba v sekci Minulost máte světlemodrý text na světlém pozadí - prostě to nepřečtu, tedy mám s tím potíže). Co mě zrovna nepotěšilo je, že stránky jsou nejednotné (viz. příspěvky výše) a pokud otevřu třeba právě Minulost, tak se mi zobrazí úplně jiné menu. Zkuste si udělat nějakou šablonu a zauvažovat o použití např. PHP, kde byste mohl stránky používat tak, že by se chovaly jako rámy. Ale POZOR - rámy nepoužívejte, je to nefungující přežitek :-). To znamená, že by byla jedna stránka s menu a do ní by se "vkládaly" ostatní přes PHP. Javu bych také nepoužíval, spousta lidí ji raději kvůli bezpečnosti vypíná...

Doufám, že jsem vás tím neotrávil a přeji příjemnou tvorbu, jen tak dále :-).
Feri-bači
Profil *
Určitě bych přesunul tu reklamu do spodní části.
Je to vše moc roztažené - do šířky i na výšku.
S tím písmem a několika dalšími radami bych souhlasil s "liborse" který má k začátečníkovi jistě velmi kladný a příkladmý přístup. Díky. Nechápu však proč by měl tvůrce webu "likvidovat" Front Page.
Předpokládám že tak 99% návštěvníků nezajímá jak, čím a kým jsou stránky vytvořeny
- ale zajímá je co hledají a o co mají zájem.
Soptik
Profil *
Díky za ty vyčerpávající odpovědi, ale přece jen... Já neumim moc html kod jen zaklad i to je problem proto jsem zvolil Frontpage...PSPad znám je dobrej ale píše v něm kodem a to je problem...nemám žádný návod. takže neim...vim že ty stránky jsou rozhozený ale já s tim proste moc neumim jak založit stejnou šablonu a tak
gajdynator
Profil
Soptik
nemám žádný návod
A jakpsatweb.cz ?
Feri-bači
Profil *
Dej si do stránek E-mail na webmastra,
thegrud
Profil *
nic moc, nedělej velký texty
liborse
Profil
Nevím nevím, jestli je FrontPage dobrá volba, ale s těmi návštěvníky je to fakt. Mě to popravdě řečeno nezajímá. Jde zde ale o různé problémy, jež může FP způsobit na různých prohlížečích. Navíc s psaním přímo kódu html tvůrce získá mnohem lepší přehled a výsledný kód není tak dlouhý -> kratší doba stahování.

Jak psal gajdynator na www.jakpsatweb.cz najdeš dost vyčerpávající přehled html značek a css. Je to dost solidní, chce to jen času, trochu si to prostudovat... Taky jsem nechtěl o psaní html ani slyšet, ale teď mám zase opačný názor :-).
RPG
Profil
Soptik
Dám ti radu, pokud chceš dělat kvalitní webovky, o prontpage nezavaď ani pohledem. Nauč se základy HTML, to ti bude stačit, později přidáš CSS, JavaScript a když budeš mít štěstí (a vytrvalost) možná i PHP/ASP... + Okořenění XML +RSS. Ale o tom teď nemluvím.

Základy HTML jsou naprosto přimitivní pro pochopení, zvládne každý. Za ten pocit, že máš vše podle sebe a že všechno funguje, to stojí, věř mi.
liborse
Profil
Mohu jen potvrdit :-).
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0