Autor Zpráva
ppooler
Profil
Ahoj :-)

www.trickshot.ic.cz

Nešetřte kritikou !

Je to hotové zatím jen asi na 80 %,- zajímali by mě největší chyby na tomto webu - :-)

dík...
...
Profil *
- je to nejaky siroky...
- 1024 x 768 dpi? snad px, ne?
- na homepage je naka desna mezera mezi vrchem stranky a logem
- porad mi to prijde vpravo naky rozjety
- ty barvy sou naky... nedefinovatelne podivny =)
- mas tam hodne inline stylu, slo by to dat do externiho css
- neni tam meta tag na cestinu
- aha, ono to je asi z wysiwygu sorry...

ale na 1. prvni web mi to prijde dost dobry... 1-10 tak 7 =)
Gekon
Profil
No teda, na první pokus, to tedy smekám....
*Oceňuji, že používáš alty
*Nepochopil jsem ten bílý flek nahoře v hlavičce
*moc široké
*opravdu moc široké
*některé obrázky se nezobrazily.. proto jsem rád, že používáš alty...
*na první web dobrá práce
*75%
ppooler
Profil
Dík,to potěší...
Jak je ten meta tag na češtinu ?- všimnul jsem si ,že někdy se místo písmena s háčkem zobrazí otazník,ale někdy ne- ( což je divný )...

dpi změním na px,- michodem ,-tady na JPW jsem se setkal s názorem,že není příliš profesionální ona poznámka ,že stránky jsou optimalizované pro rozlišení 1024 x 768 , pro mozilu apod.,- je to tak ?-někdo říká že je to v pořádku...
Co se týče toho rozlišení,tak prý je pracovní minimum v dnešní době 1024 x 768 a že optimalizovat stránky pro 800x600 se už pomalu ale jistě přestává ...

Barvu jsem jsem zvolil zelenou,protože stránky se týkají kulečníku,jinak jsem zastáncem bílého (resp.světlého ),pozadí a černého písma ,ale tady v tom případě se mi zdá vhodnější inverzní vzhled ,protože jde jaksi o futuristické téma...
Railbot
Profil
Na prvni web to neni nejhorsi, ale jinak je to celkem nic moc. Videl jsem uz 100x horsi :) Hlavne vystrel z paticky "Optimalizovano pro..." to me dokaze vzdycky vytocit takova kravina.
ppooler
Profil
Ten bílý flek,- tam chci fláknout nějaký banner,je mi jedno jaký,když to bude graficky pěkná reklama...Trochu to zúžím to nebude problém,- obrázky se nenačetly protože tam ještě některé nejsou,ale jinak mám radost,za víceméně příjemnou kritiku...
koudi
Profil
Jestli je to tvoje první dílo, tak to nevypadá špatně. Nepoužíváš všechny vymoženosti jako pohyblivej text, animovaný gify, zvuk na pozadí apod. :).
Škoda jen, že asi polovina stránek nefunguje.

Ale spíš než forma mě dostal obsah - takhle nějak bych se to taky rád naučil :)
ppooler
Profil
Railbot
-Tady mám příručku : vytváříme www stránky ,autor Petr Broža píše ,cituji "Pokud vytvořite stránku pro rozlišení 1024 na 768 bodů ,uživatelé monitorů s rozlišením 800 na 600 bodů budou znechuceni tím,že stránku nevidí ve vodorovném směru kompletní - a to by se určitě stát nemělo .Je tedy dobré na stránce uvést,pro jaké rozlišení je tvořena."-
tohle je v příručce !
Ještě jsem tam dopsal,že pro prohlížeč Mozila FF,proto ,abych nějak přispěl k bojkotu takového paskvilu jako je IE...
koudi
Profil
Ještě jsem tam dopsal,že pro prohlížeč Mozila FF,proto ,abych nějak přispěl k bojkotu takového paskvilu jako je IE...

To je sice moc hezký, ale ty musíš brát ohled na všechny uživatele (IE jich má nejvíc) a ne si vybírat.

tohle je v příručce !
Tak to je asi špatná příručka :). Správně by ses měl snažit, aby se to všem zobrazilo správně.


Já vim, je to takový povídání co by se mělo a nemělo, ale v praxi to je mnohem těžší. Každopádně přístup "musíš mít tenhle prohlížeč a tohle rozlišení" neni moc dobrej.
ppooler
Profil
koudi
máš pravdu,ale já mám už docela nezdravou averzi vůči IE- různě jsem tyto dva prohlížeče testoval a s mozilou jsem neměl žádný problém ,ale v IE fůrt nějaký komplikace...hlavně načitání stránky je v IE snad 3x pomalejší,naprosto nerozumím tomu ,proč je IE rozšířenější...Správně by ses měl snažit, aby se to všem zobrazilo správně.
- takhle podobně je ta věta v té příručce také,- to jsem trochu vytrhnul z kontextu ...:-)

koudi
Polovina snad ne ,odhadem asi čtvrtina,- ale to je jedno,v nejbližší době to dodělám.Tohle téma jsem si vybral proto,že na českém internetu , neexistuje jediná podobná stránka !(v americkém jich pár je)-takže jsem tímto chtěl "zaplácnout" hluché místo na internetu...
RPG
Profil
ppooler
Tak to je asi opravdu špatná příručka. Doporučuji JPW... Tu větu "optimalizováno pro..." opravdu zruš.

- Snaž se stránky psát tak, aby se všem zobrazily stejně.
- Na úvodní straně je hlavička posunutá cca. 50px od horního kraje stránky.
- Žluté písmo se mi nelíbí.
- To logo v hlavičce je příšerné.
- Když příjdu na stránku, nevím, o co běží.
- Proč je vedle nápisu "trickshot" bílý obdélník?

Mimochodem, v čem jsi ty stránky dělal? Kód je příšerný.
Každopádně na první počin je to více než dobré! Jenom tak dál, držím palce.
Miloš
Profil
ppooler
Je tedy dobré na stránce uvést,pro jaké rozlišení je tvořena."- tohle je v příručce !
Pak je to (b)IMHO špatná příručka.
1) Údaj o rozlišení považuju za diletantství. Uživatele nezajímá, pro jaké rozlišení to je, nic přepínat nebude (u LCD už vůbec nebude). Uživatele zajímá, jestli se mu to (ne)zobrazí.
2) Buď pevná šířka, pak 780px, nebo natahovací (nezadaná). Obojí má své pro i proti a záleží případ od případu, co je lepší.
3) Výraz Optimalizováno pro Mozila Firefox volně přeloženo znamená „neumím to a ve FF to náhodou funguje“ a nebo taky „Kdo nemá FF, ať si škubne protézou“, případně obojí dohromady. Místo toho se nauč dělat stránky tak, aby fungovaly ve všech současných prohlížečích (tzn. že IE4 a NN4 opravdu můžeš pustit z hlavy) a zakaž si psát něco o „optimalizování pro …“

Máš-li nahoře <style>, je blbost používat inline styly:
<body style="background-color: …
<div style="position: …
<table style="text-align: …
td style="background-color:
<span style="color:
<div style="font-family:
Atakdálatakdál – To všechno přesuň na jedno místo. Nejlépe do externího CSS souboru, nebo alespoň nahoru do <style>. Všechny ty divy, spany a tejbly můžeš pojmenovat (id nebo class).

Co je properuna tohle?:
<td align="undefined" valign="undefined">

Nebo tohle:
&nbsp; &nbsp; &nbsp;
&nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp;
&nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp;
&nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp;
&nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp;
&nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp;

Jakož úvodní
<br>
&nbsp;<br>
<br>
<br>
<br>
lze efektivněji nahradit pomocí margin-top:
Miloš
Profil
Jo a kódováné češtiny se zapisuje takhle (vyber si, které používáš):
<meta http-equiv="content-type" content="text/html; charset=iso-8859-2">
<meta http-equiv="content-type" content="text/html; charset=windows-1250">
<meta http-equiv="content-type" content="text/html; charset=utf-8">
ppooler
Profil
Dělal jsem to v NVU a kód je skutečně asi špatný ,protože podle toho validátoru který je přímo v NVU není žádná stránka validní :-o !,něco už jsem opravil ,zatím se mi nechce to zužovat,nevím jak celé to menu nějak jednoduše posunout doprava (z NVU to nejde).

jaká barva písma by tedy byla vhodná pro tmavě zelený podklad ?-( mě připadá,že žlutá...)- tohle je věc vkusu...

Logo jsem dělal v Gimpu a tohle se mi zdálo z těch asi deseti které jsem v něm udělal nejlepší - (mimochodem Gimp je na ty loga výborná věc !)

Bílý obdélník je tam pro reklamu ,- dám tam asi nějaký banner i.c.cz,protože pořád nemůžu uvěřit,že mě "jen tak",poskytli 250 MB prostoru !- a navíc ten reklamní proužek ,vůbec nijak nevadí,možná právě naopak aspoň to vypadá "obsáhleji"...
ppooler
Profil
Miloš
Nevím jaké kódování používám :-(- můžu tam dát všechny tři ???)
S těmi styly CSS to moc nechápu,jsem rád,že jsem tak na 50% pochopil některý značky v HTML...


Ono nakonec i v IE to vypadá skoro stejně,jen trochu ty mezery mezi buňkami jsou v IE bílé ,a vypadá to tím pádem ošklivěji,- ten údaj už jsem smazal,- kvůli bílé výplni ho tam nenechám :-)

Tohle &nbsp; &nbsp; &nbsp teda smažu...
RPG
Profil
ppooler
Všechny tři? To ne, to je blbost. Pokud pracuješ na windows, vlož.
<meta http-equiv="content-type" content="text/html; charset=windows-1250">

S těmi styly CSS to moc nechápu,jsem rád,že jsem tak na 50% pochopil některý značky v HTML...
První se nauč pořádně HTML, poté CSS. Nedělej složité weby když nechápeš co která značka dělá.
Jan Schupke
Profil
Stranka celkem pekna.
- ta mezera nahore a takove drobnosti.... to uz tu ale bylo.
Nicmene mas nejak moc mezer ve zdrojaku. Mezi tagy nas tak 10 radku rozestup. to moc nechapu.
ppooler
Profil
Ta mezera už tam přeci není !- tu jsem zúžil na minimum ( předtím teda byla ještě větší ),proč tam jsou ty mezery to moc nechápu,celou dobu tam nebyli ,ale tohle jde myslím v PSpadu nějak "srazit" k sobě pokud se nemýlím...
RPG díky za ten meta tag ! :-)
RPG
Profil
ppooler
Ano, jde to v PSpadu, ale nemůžu si vzpomenou jak...
Nemáš zač. :-)
Miloš
Profil
Z menu HTML - Komprese HTML kódu (případně ikonkou z panelu)
Hansheiling
Profil *
ppooler
K diskuzi o prohlížečích a rozlišení.
Pokud si nainstaluješ Počítadlo, zjistíš že nemůžeš jako webmaster na IE zanevřít.
Podle mého Počítadla je přístup IE6 + 5 = 92%, Moz. 6%, Op. 1% + ost..
a rozlišení 1024x768 jako by bylo standardem.
ppooler
Profil
Tak jsem si řekl,že si zkusím dát na web návštěvní knihu, a využil jsem služeb společnosti blueboard.cz...

Vyplnil jsem registrační formulář,nastavil si barvu knihy...atd.

Na Homepage jsem přidal jednu položku do menu - návštěvní kniha,- vytvořil jsem si jednu stránku ,do níž jsem vložil vygenerovaný kód od BB - proč se musí zadávat nějaké heslo,a proč není ta kniha na stránce vzkazy.html,kam jsem ji vložil ?- má někdo zkušenosti s Bluebordem ???

viz www.trickshot.ic.cz
ppooler
Profil
Tak sem to opravil,ale stejně je na tom "něco"-divného...nevím,snad kdyby se ta kniha neotevřela v novém okně,ale na té samé straně...šlo by to ?
RPG
Profil
Vlož ji do <iframe>.
http://www.jakpsatweb.cz/iframe.html
ppooler
Profil
nějak takhle ?
<iframe src="http://www.blueboard.cz/kniha_0.php?hid=0805iiu91e9t364653xbj5dht knkkh" width="300" height="100">
</iframe>
to asi ne,co ?
Anonymní
Profil *
Takhle to opravdu nejde...mohl by mě někdo trochu přesněji poradit, jak tu návštěvní knihu dám na stránku "Návštěvní kniha " ?
Anonymní
Profil *
<iframe src=="http://www.blueboard.cz/kniha_0.php?hid=0805iiu91e9t364653xbj5dh t knkkh" frameborder="0" width="600" height="1000" align="center">
</iframe>
ppooler
Profil
Dobrý už jsem to vyřešil...
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0