Autor Zpráva
MajoCQ
Profil
Zatial iba graficky navrh ale prosim o vase nazory, co zmenit predtym ako to hodim do kodu

miki.php5.cz/navrh2.jpg

a este by som prosil aj kritiku na:

chatamonika
Gekon
Profil
To písmo je s dovolením hnusné a nečitelné, jinak to ujde
gajdynator
Profil
Gekon
Aj môj názor ...
MajoCQ
Profil
ano to pismo urcite zmenim
Filips
Profil
:: Písmo v menu je nečitelné
:: Nejenom v menu je to nečitelné
:: Ta modrá k tomu moc nesedne

Filips
esemeska
Profil
Není to zas tak špatné.
Jen to písmo je vážně nečitelné, ale i tak jsem tam našel chybu v pravopise.
Odkdy se ceník píše cenník? ...pro příště když děláš web, aspoň používej www.pravidla.cz ,
když neumíš čj,sk :)...teda jestli se to píše slovensky s dvěma, tak promiň :)
Jinak bych ještě zmenšil výšku hlavičky, pak už se dá napsat pouze, že je to hezké:)
Timy
Profil
esemeska
"Odkdy se ceník píše cenník? ...pro příště když děláš web, aspoň používej pravidla.cz"
ty zase používej slovenský slovník :-) http://www.forma.sk/onlines/slex/index.asp?slovo=cenn%EDk&reg=Vyh%BEad aj nebo http://klokyn.profitux.cz/9-cennik-je-naozaj-s-dvomi-n.html
Timy
Profil
MajoCQ
o tom grafickém návrhu bych řekl to, co ostatní - písmo je nečitelné a to všude.

teď k tomu webu (prohlížím to bez obrázků):
1) no, tak nevidím vůbec nic, žádné menu, žádnou hlavičku, pouze texty
2) nepodtrhávej nic, co není nadpisem (<u>Chatu MONIKA</u> tohle bych tedy dal spíš do <strong>)
3) </br> => v HTML tahle značka neexistuje a už vůbec ne desetkrát za sebou (má to být jenom <br> a stejně by se to mělo správně řešit přes styly)
4) menu patří do <menu>, a ty položky (<a href="index.html" class="domov"></a>) jsou dost nešťastné - bez stylů nebo bez obrázků vidím kulový :-).
Railbot
Profil
4) menu patří do <menu>

Nedoporucuju. Ten tag pujde pri nejblizsi prilezitosti z kola ven, i kdyz ho vetsina prohlizecu bude stale podporovat, uz to nebude az tak spravne. v XHTML uz vubec neni, v HTML v budoucnu uz taky nebude.

Vice zde
Timy
Profil
Railbot
"Ten tag pujde pri nejblizsi prilezitosti z kola ven"
Kdy kde jak?

"v XHTML uz vubec neni"
pochopitelně je mimochodem - Další?

"v HTML v budoucnu uz taky nebude."
Bude

"i kdyz ho vetsina prohlizecu bude stale podporovat, uz to nebude az tak spravne"
To ho budou vykreslovat křivě nebo jak?
Railbot
Profil
Kdy kde jak?
Mel sis pozorne precist obsah te stranky, na kterou jsem odkazoval :)

pochopitelně je mimochodem - Další?
Bavim se o XHTML 1.0 Strict, Transitional mi sem netahej :)

Bude
Nebude, opet - mel sis pozorne precist obsah.

To ho budou vykreslovat křivě nebo jak?
Zbytecne slovickaris. Myslel jsem to v tom smyslu, ze jeho pouzivani uz nebdue zcela spravne, jelikoz se to bude opirat jen o zpetnou kombatibilitu prohlizecu s timto tagem.
Timy
Profil
Railbot
"Mel sis pozorne precist obsah te stranky, na kterou jsem odkazoval"
Co se píše tam mě nezajímá. <menu> z HTML zmizet nemůže, protože W3C vývoj HTML ukočnilo a v teoretickém návrhu HTML 5, o který se stará již někdo jiný, element <menu> pochopitelně zůstal (již jsem odkazoval). <menu> je z mi neznámých důvodů zavržené, bez ekvivalentí náhrady (<ul> neberu jako ekvivalentní náhradu, to je prostě seznam). Menu by rozhodně svou vlastní jedinečnou značku mít mělo.

"Bavim se o XHTML 1.0 Strict, Transitional mi sem netahej"
XHTML transitional je stejně tak XHTML jako XHTML strict.

"Nebude, opet - mel sis pozorne precist obsah."
Jak už jsem řekl, obsah toho webu mě nezajímá, protože je nanejvýš pochybný a zavádějící. Viz třeba věta - "The menu element was deprecated in HTML 4.01." - zní to hezky, ale jednak ten element byl zavrhnut již v HTML 4.0 a zůstal deprecated až do XHTML 1.0. Další věta je opět zavádějící "The menu element is not supported in XHTML 1.0 Strict DTD." protože ve striktní verzi HTML 4 také není. Stejně tak třeba definice elementu samp není přesná, <samp> je výstup programu nebo skriptu, což tam není zdůrazněno. Nebo třeba element <cite> slouží spíše k vyznačení zdroje citace, což tam také není zmíněno. Tahle stránka je také úžasná - IE podporuje element <q> od své čtvrté verze a třeba <thead> již od své třetí, ne čtvrté jak uvádí w3schools. Mimochodem - když se na to tak dívám - jaké elementy podporoval třeba IE2? U žádného elementu tam není nižší verze než 3.0, což znamená, že IE2 nepodporoval žádné elementy ("indicates the earliest version of Internet Explorer that supports the tag"). Zajímavé.

W3schools je pochybný server, doporučuji se mu vyhnout. Máš-li mi co říci, řekni to a neodkazuj na pochybné servery.

"Myslel jsem to v tom smyslu, ze jeho pouzivani uz nebdue zcela spravne, jelikoz se to bude opirat jen o zpetnou kombatibilitu prohlizecu s timto tagem."
<menu> bude stále sloužit pro vyznačení menu a ve specifikaci v současnosti je (jak v HTML, tak v XHTML) a v budoucnosti bude taky - v HTML5 určitě.
esemeska
Profil
Timy
ok...ja se radsi omluvil predem, kdyby to slovensky bylo jinak :)
www.ravafol.sk
Profil *
pekne. uz len to pismo
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0