Autor Zpráva
bod83
Profil
Prosím o něžné zhodnocení mého výtvoru. www.karbanship.wz.cz Dělal jsem to pro známeho, a chtěl bych znát váš názor.
Jsou to hobby stránky tak nečekejte závratnou kvalitu. Jde mu opravdu jen o prezentaci jeho koníčka.
Mě jde o grafiku a funkčnost.
Díkes
Gouma
Profil
Pokud jde o design, jestli to nemá být závratná kvalita, tak je přijatelnej :) Jinak chybí DOCTYPE, stránka tudíž není validní, a doporučoval bych změnit písmo, tolik nepoužívat tabulky a možná si zkusit uložit CSS styl do externího souboru, ale to už jsou detaily ;)
Mistr
Profil
bod83
nečekejte závratnou kvalitu
Zas tak zle bych to neviděl. Přesto bych měl několik poznámek:
(1) Text napsaný přes obrázek lodi na pozadí stránky http://www.karbanship.wz.cz/ není příliš čitelný, resp. je velmi špatně čitelný. Navíc nevidím jako nutné, psát všechno tučným písmem.
(2) Píšeš stát se námořníkem( kdo z kluků, avšak má to být stát se námořníkem (kdo z kluků - jedná se o tu závorku.
(3) Vyskakovací okno - co to je? Já osobně jsem ho raděj zakázal.
(4) Na stránce http://www.karbanship.wz.cz/data/foto_modely_budov.html by šlo vyřešit jinak tu fotogalerii. Buď pomocí CSS stylů zakrej reklamu v přehledce fotografií. Vím, že Tě tím teď navádím k zakázané činnosti, ovšem Ty na stránkách reklamu máš, takže by to snad mohlo projít. Zmizí tím totiž ten nepěkný vodorovný proužek. A nebo si zkus víc pohrát s CSS styly a přehlednu fotografií umístit třeba pozicováním. Ovšem nevím, jak moc jsi zběhlý v CSS.
(5) V přehledu fotek lodí v žárovkách se některé fotografie v přehledu nezobrazují.
(6) Totéž, co je popsáno v předchozím bodě, platí i pro stránku http://www.karbanship.wz.cz/data/foto_lode_ve_lahvich.html
(7) Vhodné je využívání tagu <title> v rámci tagů <head> a </head> v HTML kódu stránky.
Str4wberry
Profil
Jo, jde to, ale ten text zaniká v pozadí.
Icepoint
Profil
v IE i FF jak je dole ten obrazek (lod + tmave modry prechod) je asi o 2 px uzci nez zbytek stranky, jinak ujdou :)
bod83
Profil
Gouma
Bohužel, přiznám se - nemám tušení co je DOCTYPE, a ani CSS neni moje silná stránka.

Mistr
1.Vím, že text na hlavní straně není až tak dobře čitelný kvůli tomu obrázku - proto je tučně, je to tak lepší. Navrhl jsem tomu známému pozadí stránky s tím, že tam bude jen pár řádek textu - pak dodal text, který tam je, ale na pozadí už trval - že se mu moc líbí - co naplat :-)
2.Ta závorka - asi překlep, nebo nedbalost - neučíš ty náhodou češtinu? :-)
3.O vyskakovacím okně nic nevím (?) Mě žádné nevyskakuje. Ani by tam nemělo nic takového být (?).
4.Ohledně fotogalerií - moje CSS nic moc, spíš nic než moc - potřeboval bych poradit, jak to zakrýt (v html) a pak zrušit jenom vodorovný posuvník - tak by to šlo ne?
5.Pokud jde o náhledy fotek - jsou tam určitě všechny, spíš jejich hodně a nenahrali se ti. Snad.
7. ?

Str4wberry
jo, jo vím to

Icepoint
O tom také vím. Dělám grafické návrhy v CDR 12, a ten při exportu do gif i jpeg udělá kolem motivu takový světlejší proužek. Nahoře a dole jsem ho v Malování opravil ale na těch stranách jsem se s tím tak nějak nechtěl zabývat. Ale když jinak nedáš - opravím to. Myslel jsem, že je to taková lehce přehlédnutelná maličkost. :-)

Jinak Vám všem moc děkuji, a jsem rád že jste mě šetřili, a moc to nesjeli. :-)
Mistr
Profil
bod83
neučíš ty náhodou češtinu? :-)
To usuzuješ z této jedné poznámky o závorkách? Ne, češtinu neučím, ale na škole mi celkem šla. Teda slohy (nechci se chlubit, ale na střední jsem měl jako jediný ze třídy jedničku z maturitní slohové práce). V současné době jsem v Seznamu jako Administrátor katalogu a jeden z požadavků u přijímacího pohovoru byla i znalost češtiny a pravopisu.

Vhodné je využívání tagu <title> v rámci tagů <head> a </head> v HTML kódu stránky.
Co jsem tím myslel? Prohlížej si jednotlivé stránky svého webu a dívej se na modrý proužek v záhlaví okna prohlížeče. Co je tam psáno? Je tam adresa stránky, viď? Lepší ale bývá využít tagu Title.
Mistr
Profil
bod83
Pokud jde o náhledy fotek - jsou tam určitě všechny, spíš jejich hodně a nenahrali se ti. Snad
Vidíš třeba tuto fotku?


Adresa je http://www.karbanship.wz.cz/data/nahledy_male/zarovky_nahledy/Maják-Li ght%20house2_small.jpg
bod83
Profil
Mistr
S tou češtinou, jsem to nemyslel zle. Jen jsem tak usoudil z toho, že si tak pohotově reagoval na takovou maličkost :-) Víš, jako učitel(ka) s červenou propiskou v ruce - "ha, chyba - a škrt" :-) myslel jsem že by to mohla být profesionální deformace :-)

A s těma fotkama - opravdu vidím úplně všechny, a nejen já ale i další dva lidi u kterých jsem to zkoušel důkladně. můžu se poptat jestli i někdo další s tím má problémy, a nebo jen ty :-)

Áha, už jsem na to přišel - já mám firefox, a tam to jde, ale IE mi to taky nezobrazí. myslíš že by to mohlo být diakritikou v názvu fotky? Ještě jsem to nekontroloval do detailů ale podle všeho to tak vypadá.
Klára
Profil *
Víc by se mi líbila jiná barva odkazu - asi tmavý odstín modré. Tohle je taková (byť malá) pěstička na oko.
bod83
Profil
Klára
Nevím bohužel jakou barvu myslíš? Snad modré mailové adresy? A nebo žlutě zvýrazněnou aktuální stránku? A nebo snad bílé neaktivní stránky?
bod83
Profil
Mistr
trochu mimo téma - když seš ten admin u Seznamu, nevíš jak je možný, že mi zmizely z mailové schránky na serveru všechny doručené maily? Bylo jich tam asi kolem 500. Docela mě to štve.
Mistr
Profil
bod83
S tou češtinou, jsem to nemyslel zle
Však já také ne.
Mistr
Profil
bod83
myslíš že by to mohlo být diakritikou v názvu fotky
Nevím, možné to je. Obecně se doporučuje používat jen písmenka bez háčků a čárek, případně číslice. A také se rozlpučit s mezerami; to už raděj použít pomlčku. Navíc by vše mělo být psáno malým písmem.
Mistr
Profil
bod83
jak je možný, že mi zmizely z mailové schránky na serveru všechny doručené maily
Asi sis je smazal. :-)

Ne, teď vážně. Jak je možné, že Ti zmizely, nevím. Já navíc tohle ani nemám na starosti. Dělám v tom katalogu firem, co na Seznamu běží. Snažím se, aby odkazy na jednotlivé firmy byly v pořádku a aby odpovídaly realitě.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0