Autor Zpráva
Programix
Profil
Prosím, ohodnoťte moje stránky.
jsem připrven na drsnou krityku :)

Tady je link : programix.info
INSiGHT
Profil
Programix: Kritika bude:-)
Jestli to myslíš s tvorbou webů vážně, tak doporučuji začít studovat jakpsatweb.cz a pak to zkus znova.
Ta stránka je opravdu hodně špatná.
Programix
Profil
Tak díky. Nevíš co konkrétně nebo prostě celkově to je špatný.
avaranger
Profil
Konkterne:

~ obrazek na pozadi: velky... totalne neprehledny
~ text: na pozadi ocas neni videt
~ stranka je moc siroka
~ ankety nejsou videt cele.
~ skoro zadny obsah
~ chyby nejake jasne oddelelne menu
~ kazda stranka vypada jinak
~ vsechno je moc velke a pomale
~ obecne nesladene barvy, spatne citelne
~ tady skoro neni nic k precteni: http://www.programix.info/R1odkazi.htm

=> ZACNI ZNOVU A PODLE JAKPSATWEB.CZ
INSiGHT
Profil
Programix: Popravdě se divím, že to vůbec prohlížeče zobrazí, když to nemá ani základní strukturu HTML dokumentu (tzn. aby to aspoň začínalo <html> a končilo </html>). Kód je prostě celkově katastrofa, nejde říct, co je špatně, protože asi všechno.
Navíc 200kB obrázkové pozadí!

Projdi si ten nahoře odkazovaný web a za nějaký týden, či měsíc to bude určitě vypadat mnohem lépe.
Timy
Profil
INSiGHT
"Popravdě se divím, že to vůbec prohlížeče zobrazí, když to nemá ani základní strukturu HTML dokumentu (tzn. aby to aspoň začínalo <html> a končilo </html>)."
Značky <html> a </html> jsou v HTML nepovinné, není to tedy žádná chyba nepsat tyto značky do stránky.
Programix
Profil
Tak jo, díky, ňák na tom zapracuju :)
INSiGHT
Profil
Timy: Specifikace povoluje ledacos, ale podle mě by měl každý dokument dodržovat určitá pravidla.
No a když jde o HTML, měl by tak být označen, ne?
Timy
Profil
INSiGHT
Však dokument bez <html> a </html> dodržuje specifikaci HTML :-). Prohlížeče to zvládnou (musí, co jiného by taky s tím měly dělat), tak kde je problém? Já třeba u sebe nemám ani <head> a </head> a ani <body> a </body> ;-).
Programix
Profil
Já taky nepoužívám <body> ani <head>, jenom v těch částech kde je hudba. konkrétně Zde
INSiGHT
Profil
Timy: Proč se tedy drtivá většina webdesignerů vůbec obtěžuje s nepovinným ukončováním tagů, psaním DTD a dodržováním základních strukturálních prvků HTML dokumentu, když se to podle tebe nemusí? Spousta věcí se nemusí, ale je pro pořádek lepší, když se IMHO těch pár pravidel prostě doržuje.

Programix: Proč jen někde? Jakou spojitost při používání má třeba tag <head> a hudba?
Programix
Profil
INSiGHT: Co vím tak tag <bgsound> musí být uvnitř <head>. Jinak mi to v Internetu Exploreru nefungovalo.
Timy
Profil
INSiGHT
"Proč se tedy drtivá většina webdesignerů vůbec obtěžuje s nepovinným ukončováním tagů"
To nevím, ale je to jejich svobodná vůle.

"...psaním DTD"
On si nějaký webdesigner píše vlastní DTD? (kromě Hulána)

"a dodržováním základních strukturálních prvků HTML dokumentu, když se to podle tebe nemusí?"
Proč podle mě? Vždyť to říká i sama specifikace ;-). Navíc prohlížeč si tam stejně ty značky musí domyslet. I když tam <html> neuvedu, stejně tam nakonec bude, parser si ho domyslí. Prohlížeč si tam ty značky domyslí úplně stejně jako </li> v seznamu... Nakonec tedy celý dokument je obsažen v elementu html, tak, jak má být.
INSiGHT
Profil
Programix+Timy Utekli jsme od kritiky webu k již standardní hádce o standardech, že?
Řeknu jen tolik, že ne každý má a chce mít takové hluboké znalosti W3C doporučení, že je umí využívat ve svůj prospěch k ušetření několika málo znaků. Navíc podle tohohle se učí většina začínajících českých webdesignerů, takže je to i pro mě základní struktura HTML dokumentu a té se držím. Má svobodná volba;-)
Timy
Profil
INSiGHT
"Má svobodná volba;-)"
Však já nikoho nepřesvědčuju, aby to psal tak či tak. Jen říkám, že není chyba nenapsat <html> a </html> (tedy v HTML) a že to prohlížeče zvládají.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0