« 1 2 3 »
Autor Zpráva
špule
Profil
Adresa webu: ondra.cifka.com
Zkuste mi to ohodnotit vy, jak se vám to líbí. Obsah i design.
WanTo
Profil
špule
Design je hezký, přehledný a dobře se na něj kouká.

Mám však dva dotazy k obsahu:
1) Proč nabízíš Java aplikaci jen ve formě .exe instalátoru? Je sice hezké, že rozbalí nějaký .jar multiplatformní soubor, ale jak ho nainstaluji na Linuxu?
2) Celkem by mne zajímalo, jak funguje program ColorPicker. O podobnou utilitu se v Javě snažím už dost dlouho a pořád neúspěšně. Doufám, že to není tajné? :o)
špule
Profil
1) Ano, vím to taky, ale teď dělám novou verzi i s HSB a bude to rozdělené do oken, uživatel si rozbalí jaké okno bude chtít. Brzy to dám na web a přitom uveřejním i jar. Playlist Editor je v instalátoru i v JARu, tam už jsem si to uvědomil.
2) Do jaru můžu dát příště i zdrojáky. Instance třídy java.awt.Robot nabízí metodu která se jmenuje getPixelColor(int x, int y), nebo tak nějak.
Chamurappi
Profil
Reaguji na špuli:
1) X uvnitř X(HT)ML je zkratka od Extensible, nikoliv od eXtensible.
2) Chybí ti deklarace jmenného prostoru, porušuješ čtvrtinu specifikace, skončíš v pekle :-)
3) Menu patří do <menu>.
4) Doporučuji nepoužívat XML syntaxi. Užíváš přeci HTML, tak proč to nepřiznat?
5) K obsahu: Fotky hezké, Java není můj šálek čaje, odkazy zajímavé...
6) „Nechte si zvalidovat stránky!“ -- zkoušel jsem si své stránky zvalidovat a nijak zvlášť mě to neobohatilo.
7) „protože IE například nepěkně rozmazává písmo“ -- vážně?
8) Podívám-li se globálně na obsah, soustředíš se příliš mnoho na „zastavení Exploreru“ či jiné na technické nezajímavosti a příliš málo na vlastní sdělení. Zkus se vžít do pozice návštěvníka nejen po technické stránce.

S přilédnutím k věku nadprůměrná práce.
špule
Profil
1) Já vím, ale nechám to tak, protože se mi to líbí :-)
2) Co je deklarace jmenného prostoru?? Kde porušuji čtvrtinu specifikace?? V těch doporučeních (IT IS RECOMMENDED, SHOULD)? (Aspoň validní to je. Nenadávejte mi prosím, že tu plácám blbosti.)
3) To existuje? Hm, a k čemu je to dobré? Tím taky porušuju specifikaci?
4) A proč ne? Přijde mi to takové čistší.
6) No, když tam přijde takový člověk, jaký jsem já byl před dvěma lety ("píše" stránky ve FrontPage), možná se nad sebou, stejně jako já, trochu zamyslí. Já jsem si také začal psát stránky sám kvůli tomu, že jsem viděl, kolik je tam chyb. Ale hlavně z "donucení" kamaráda, který se pořád chlubí, že od začátku píše ve validním XHTML Strict a strašně se mu moje stránky nelíbily.
7) Šestka na NT ne, šestka na XP a sedmička (Beta) už jo.
8) A to je kde? V odkazech? Ano, to vím, já se všechno snažím vždy udělat technicky hezké, ačkoli návštěvníka to vůbec nezajímá.
Keilew
Profil
ad 3) o tagu <menu> se tu hádaj snad denně. Jediný, co vím, že XHTML 2.0 s ním nepočítá, tak proč se s ním ...tento...
Timy
Profil
špule
Co je deklarace jmenného prostoru?
To je ten atribut xmlns ve značce html http://www.w3.org/TR/xhtml1/#strict .

- logo by mohlo být klikací
- chybí ti tam XML deklarace kódování
- <p>&nbsp;</p> => fuj

Keilew
Jediný, co vím, že XHTML 2.0 s ním nepočítá, tak proč se s ním ...tento...
A kdo vůbec počítá s XHTML 2.0? ;-) Jinak v XHTML 2.0 bude ke stejnému účelu sloužit <nl>
špule
Profil
Timy:
1) to jo, to by mohlo
2) to jo, to udělám
3) to jo, to ani nevim, že tam mám.
Keilew
Profil
A kdo vůbec počítá s XHTML 2.0? ;-) Jinak v XHTML 2.0 bude ke stejnému účelu sloužit <nl>
Ano, bude k tomu specielní tag. A na XHTML 2.0 se těším;-)
špule
Profil
Timy, Keilew:
Může mi prosím někdo říct, jaký má ten element vliv na zobrazení stránky?
Timy
Profil
Keilew
Ano, bude k tomu specielní tag
už je ;-)

špule
Může mi prosím někdo říct, jaký má ten element vliv na zobrazení stránky?
žádný?
Keilew
Profil
špule - jde jen o sémantiku
Timy - to mi ušlo, že XHTML 2.0 je hotové...
Timy
Profil
Keilew
to mi ušlo, že XHTML 2.0 je hotové...
Není, tím speciálním tagem jsem myslel pochopitelně <menu>
špule
Profil
Spíš by mě potěšilo CSS3
DJ Miky
Profil
Mně by spíš potěšilo, kdyby XHTML 2 a CSS 3 měly podporu v prohlížečích... (hlavně v IE)

Jinak k stránkám:
- Moc se mi nelíbí nadtrhování odkazu (při najetí).
- Ty Cotojátka jsou až moc průhledné...
- Není ten kód na opsání (v e-mailovém formuláři) až moc dlouhý?
- Tu fotogalerii by to chtělo zakomponovat do designu (pokud to jde).
Keilew
Profil
Není, tím speciálním tagem jsem myslel pochopitelně <menu>
XHTML Strict ho tuším nepodporuje, ale tím si jistej nejsem...

Mně by spíš potěšilo, kdyby XHTML 2 a CSS 3 měly podporu v prohlížečích... (hlavně v IE)
Naprostej souhlas.
house
Profil
design, máš to hezké, dokonce moc hezké, až no to hnědé pozadí s proužky, nesedí mi k tomu, hlavně k té černé v hlavičce. použila bych nějakou jinou barvu
špule
Profil
Mně by spíš potěšilo, kdyby XHTML 2 a CSS 3 měly podporu v prohlížečích... (hlavně v IE)
Souhlasím, to je jasné, že jazyk je na nic když není interpret...

Jinak k stránkám:
- Moc se mi nelíbí nadtrhování odkazu (při najetí).

Takový experiment, nikdy jsem to nepoužil. Možná to dám pryč.
- Ty Cotojátka jsou až moc průhledné...
Ta Cotojátka jsou až moc průhledná. No, možná máte pravdu.
- Není ten kód na opsání (v e-mailovém formuláři) až moc dlouhý?
Asi ano. Otravuje vás to hodně?
- Tu fotogalerii by to chtělo zakomponovat do designu (pokud to jde).
Ta fotogalerie je v PHP udělaná blbě, plánuju ji úplně předělat a zakomponovat do designu. Jiný design má proto, že předtím jsem tam měl jiný design (ještě se v těch designech orientujete?) a to světlé pozadí mi to k tomu nesedělo. Předělám. Časem... :-)
špule
Profil
house: snažil jsem se, aby to bylo oranžový...
Timy
Profil
Keilew
XHTML Strict ho tuším nepodporuje, ale tím si jistej nejsem...
Nepodporuje. XHTML trans ho podporuje ;-). Ale už toho nechejme, jsme trošku OT.
Keilew
Profil
...transitional... OK, končíme, ale podívej se na význam toho slova;-)
house
Profil
house: snažil jsem se, aby to bylo oranžový...

a máš pocit, že se ti to povedlo? :)
Chamurappi
Profil
Reaguji na špuli:
2) To jsou základy XML. Měl by je znát každý, kdo užívá XHTML. Jak již psal Timy, je to ten atribut xmlns. Validní to je jen proto, že tento atribut je fixně zadán v DTD, tedy vlastně ho tam máš, přestože jsi ho do kódu nenapsal.
XHTML prohlížeče však nejsou povinné číst externí DTD, proto bys správně neměl na věci z DTD spoléhat => fixní atributy vždy psát a nepoužívat obecné entity (jako třeba &copy;).
3) Specifikaci tím neporušuješ. Jen je to lepší z hlediska sémantiky.
4) Čistší? Spoléháš se na chyby prohlížečů. HTML parser by podle W3C neměl lomítka v prázdných elementech přehlížet. Zápisy „<br>“ a „<br/“ jsou v HTML ekvivalentní. Při MIME typu „text/html“ budou prohlížeče tvoji stránku rozebírat vždy HTML parserem.
6) Domnívám se, že červená hláška validátoru, který tvůj návštěvník doposud neznal, žádné zamyšlení nevyprovokuje. I tebe samotného „donutil“ kamarád. Vsadím Timyho nohu, že ani ten kamarád ve skutečnosti XHTML nepoužívá.
7) Explorer 7 je nyní jediným prohlížečem, který nehledí na nastavení antialiasingu písma v systému (má vlastní). Jinak všechny Explorery, Mozilly i Opery užívají ClearType, pokud je ve Windowsu zapnutý. Sám ho na většině systémů záměrně zapnutý mám.

Může mi prosím někdo říct, jaký má ten element [<menu>] vliv na zobrazení stránky?
Sémantika je užitečná především pro autora, usnadňuje orientaci v kódu, zjednodušuje stylování. Kdybys místo odstavců používal <div>y, také by to nemělo vliv na zobrazení. Nepoužívat <menu> jen proto, že ho úředníci z W3C před sedmi lety hloupě zavrhli (ač nikdy nezrušili), je přeci škoda.


Reaguji mimo téma na Keilewa:
Jediný, co vím, že XHTML 2.0 s ním nepočítá, tak proč se s ním ...tento...
XHTML 2 nenavazuje. Tj. nepočítá ani s <menu>, ani s <hr>, ani s <title>, ani s <html>, ani s <body>, ani s <h1>, ani s <ul> atd. Všechno vyhazuje a místo toho zavádí nové elementy <nl>, <separator>, <html>, <body>, <h1>, <ul> atd. -- že se občas jmenují stejně je jedno, patří totiž do jiného jmenného prostoru.

A na XHTML 2.0 se těším ;-)
To musíš být v tuto dobu zaplaven hřejivými pocity. Určitě sis všiml, že před pár dny vydalo W3C další pracovní návrh XHTML 2. Mílovými kroky se blíží k dokončení. Plný potenciál je již na dosah! Ve srovnání s předchozím návrhem z května 2005 jsou změny ohromující:
1) element <quote> byl přejmenován na <q>
2) přibyl element <access>
3) přibyl globální atribut xml:id, který efektivně znemožňuje užívání DTD k validaci (poslední hřebík do rakve deklarace <!DOCTYPE>)
To je asi tak vše. Tyto tři úpravy stihli spáchat během pouhých čtrnácti měsíců. Fofr.

XHTML Strict ho [<menu>] tuším nepodporuje, ale tím si jistej nejsem...
Existuje zatím jen jedno XHTML. A to <menu> obsahuje. Validita a podpora jsou dvě různé věci.

...transitional... OK, končíme, ale podívej se na význam toho slova ;-)
Přechodný. Směrem k čemu? Na Strict DTD nic nenavazuje, na Transitional DTD také nic nenavazuje. Tudíž je Transitional jednoznačně lepší.

Hodně provokuješ k diskutování mimo téma (debata o druhém X sem rozhodně nepatří). I když se snažím do svých argumentů vnášet něco nového, pořád se dost opakuji. Proto tě tímto žádám, aby sis přečetl starší související diskuse, případně se do nich i zapojil, budeš-li mít po jejich přečtení pocit, že něco podstatného nebylo vyřčeno.
špule
Profil
Chamurappi:

2) Přiznávám, že já tomu moc nerozumím. Ale ten kamarád asi jo. Ale... když jsem se ho zeptal, co znamená ta dvojtečka v XML, tak mi řekl: "Jaká dvojtečka? Já neumím XML, já umím jenom XHTML!" Tak nevím. Tak co ale dělám špatně? A proč nemám používat obecné entity? Co se jimi myslí? A taky mi říkal něco o té deklaraci jmenného prostoru, a bla bla bla a pak tak jako neochotně prohlásil, že se to používat nemá, nebo co... Nevím co si mám myslet.
4) Co mám tedy použít za MIME-typ?
6) Kamarád mě naučil psát si svoje stránky sám a ne ve FrontPage, tím i validně. K psaní v XHTML mě nedonutil.

A nevíte, proč mi tagy abbr a acronym v HTML nefungovaly a v XHTML ano?

Chamurappiho reakce na Keilewa:

3) Co v XML znamená ta dvojtečka? To nějak určuje rodičovsky element? Používá se to i v XHTML?
špule
Profil
a máš pocit, že se ti to povedlo? :)

Když se na to tak podívám... tak ani ne ;-)
DJ Miky
Profil
Ale ten kamarád asi jo

Nepoužívá pravé XHTML. Posílá to s text/html...

sám a ne ve FrontPage, tím i validně

Psaní stránek sám (bez FP) neznamená, že je máš automaticky validní...

ad Cotojátka: Ano, jsou to ta Cotojátka, omlouvám se, neuvědomil jsem si to ;-).
RPG
Profil
špule

1) Příjde mi to moc tmavé.
2) Chybí mi klikací logo. Klikací logo = odkaz na úvodní stranu webu.
3) Nadtržení se mi také nelíbí. Spíše bych uvítal změnu barvy.
4) Hnědá barva se mi také nelíbí.
5) Pokud bude ten kód takhle dlouhý, moc lidí ti psát nebude... :o)

ad. bod 4)
Posílej stránku jako application/xhtml+xml.
Změň přes PHP http hlavičku, nebo stránky přeulož jako *.xhtml. Pak ale počítej s tím, že ti je IE nevykreslí. Ideální řešení je (taktéž přes PHP) rozpoznávat klientův prohlížeč a podle něj posílat mime. U někoho byl návod, jak na to, nevzpomenu si kde.

ad. bod 6)
Hádej, v čem je napsaný JPW ... ? Nástroj nemůže za to, že člověk odvede nekvalitní práci. Neshazuj Front Page.

Kód:

a) Pře<div>ováno (<div>y = nulová sémantika).
b) Špatná sémantika - <dl>, <dd>, <dt> mají sloužit k vysvětlování pojmů, nikoliv v tvorbě struktorovaných seznamů s odkazy.

Vzhledem k věku... nejsi náhodou superman? Skvělé!

Mimochodem ...
Timy o nohu nepříjde. Kamarád tomu taky moc nerozumí :o).
WanTo
Profil
a) Předivováno (= nulová sémantika).
Předivovaný kód není sémantický? Myslel jsem si, že divy (a nezáleží na počtu) nemají na sémantiku vůbec žádný vliv.
RPG
Profil
WanTo
"Nemají žádný sémantický význam."

Asi záleží na tom, jak to bereš. <div> je prostě bezvýznamný (bezvýznamný, ze sémantického hlediska, samozřejmě...) oddíl.
WanTo
Profil
RPG
Právě. Ale ty jsi z předivování vyvodil, že kód má nulovou sémantiku, s čímž nesouhlasím. Tedy pokud jsem si tvůj příspěvek správně vyložil.
« 1 2 3 »
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0