Autor Zpráva
Suta
Profil
Prosím o názory, jak na vás působí:

- barevný nádech stránek
- použité odstíny u textů, nadpisů a odkazů
- obrázkové menu (zadavatel si přeje kontakt pod logem, s tím osobně bojuji)

http://www.prvnioddil.cz/arghul

Stránky jsou ve výstavbě; na zkušební adrese; díky za jakýkoliv postřeh.

Suta
MZF
Profil
1. Vadí mi obrázek na pozadí textu. Znesnadňuje čitelnost. Určitě bych ho odstranil.
2. Patkové písmo se z monitorů hůře čte než písmo bezpatkové.
3. Menu je dost nevýrazné.
4. Vážený návštěvníku, vítáme Vás na našich internetových stránkách a děkujeme Vám za projevený zájem o nakladatelství Arghul Edition. To bych celé smazal, zbytečné.
Fnesveda
Profil
1.Já bych obrázek na pozadí nechal, když tam dáš bezpatkové písmo.
2.Pod menu bych udělal čáru.
3.Pruhy po stranách bych nechal přes celou výšku stránky.
4.Proč v menu děláš písmo v odkazu jako obrázek, který se pak znovu načítá? Písmo je Papyrus? Tak ho dej jako písmo na stáhnutí a nedělej to přes obrázky.
Keilew
Profil
1. Spíš asi víc zprůhlednit ten obrázek na pozadí. Patkové písmo je poměrně stylové a není od věci, co se estetiky týče.
2. Menu jsem chvíli hledal.
3. Písmo na stáhnutí? No nevim....
4. Uniká mi význam PHP... pokud teda tu stránku neskládáš z "include", pak jedině.
Mistr
Profil
Suta
(1) Jak zde jž bylo zmíněno: nevýrazné menu.
(2) Zvolená barva písma není s pozadím příliš kontrastní, což může některým spoluobčanům s vadami zraku činit obtíže.
(3) Možná bych to i trošku odshora odsadil. Je to příliš nalepené nahoře. Třeba nějaký růžový proužek by se, podle mě, šiknul.
(4) Chybou je i stále stejný nadpis stránky (tag TITLE v části HEAD).
(5) Nenapsat do objednávky raděj Jméno / Název školy?
(6) Stránky s bližším popisem jednotlivých nabízených titulů neexistují. Ovšem to asi víš. A současný stav je jen důsledkem vývoje stránek.
MVK
Profil *
0. Nepochopil jsem spojitost starověký Egypt a hudební nakladatelství. Když už, tak bych čekal esoteriku a ne klavírní atd. skladby.
1. Barevné sladění dobré.
2. Obrázek na pozadí doporučuji ještě zesvětlit. Možná raději použít jen perokresbu/obrys, když už to tam musí být.
3. Menu je nevýrazné a sladění s logem je jak pěst na oko. Co nějaké ohraničení?
4. Sladění fontu menu a nadpise se zbytkem přímo trhá oči. Alespoň ty nadpisy nějakým standardním fontem.
5. Pokud už je to primárně pro školy, doplnil bych kontaktní osobu.

Asi nejvíc mne zajímá ten první bod: Proč Egypt?
Suta
Profil
Obrázky na pozadí textu jsem ještě více zesvětlil, snad by již neměly zhoršovat čitelnost tolik.

Patkové písmo, ano, hůře se čte než bezpatkové, toť pravda; nicméně nevím o bezpatkovém písmu, které by se k (egyptskému) stylu hodilo, ba naopak, tohle mi přijde nejlepší. A přibalovat písmo ke stažení, tak to určitě ne. Pokud zná někdo lepší písmo, sem s ním.

menu je málo výrazné, s tím se pokusím něco udělat, třeba oddělením čarou atd.

proč obrázkové menu? protože takové písmo určitě není standartně na počítačích; nevím o zásadních nevýhodách obrázkového menu...

[b]výzanm PHP
- právě (na těchto stránkách) hlavně kvůli "include"; třeba když chci změnit menu... není lepší změnit jednu stránku než přepisovat šest?

stejný nadpis stránky (tag TITLE v části HEAD) se měnit bude, stejně tak stránka s Objednávkou či Nabízenými tituly není hotova... stránky jsou ve vývoji, prozatím mi šlo o grafiku.

spojitost starověkého Egyptu a hudebního nakladatelství je příznačné a je namístě. Zmiňované hudební nakladatelství vychází právě z egyptské tématiky, třeba v logu je starověký nástroj Arghul a veškerá grafika nakladatelství použitá na jejich CD či notových materiálech vychází právě z egyptské symboliky (grafiky) atd.

Prosím o další postřehy a názory a za stávající děkuji.
Anonymní
Profil *
Obrázkové odkazy bych nechal pokud budou mět textové varianty (těmi obrázky překryté),
takže stránka bude funkční i s vypnutými obrázky / po dobu než se obrázky načtou / pro vyhledavače.

Ty obraázkové odkazy bych obarvil tak jak sou známé z kreseb z pyramid, tedy žlutou, zelenou, modrou, červenou. Dost se to tím oživí.
Suta
Profil
Stránky upraveny do konečné podoby a spuštěny na oficiální adrese.

Prosím o konečné zhodnocení, díky (anglická a německá verze prozatím není k dispozici)

http://www.arghul.com
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0