Autor Zpráva
MZF
Profil
Ahoj,

ocením jakoukoli konstruktivní kritiku na svůj web http://www.zbyseknadenik.cz/.

Kritizujte web jako celek, grafiku, kód, použitelnost, přístupnost, texty, prostě cokoli vás napadne. Pokud někde objevíte chybku v textu nebo překlep, budu rád, pokud mne i na toto upozorníte.

Předem díky za váš čas a přeji hezdý den.
Sid
Profil *
Větší font užs na "skladě" neměl :-) Přijde mně, že jak kdybys neměl na ten web, co dát.
Tvůj starší uweb je lepší. Na těch nových zas aspoň už kóduješ v unicode.
V Opeře :
- mám v levým horním rohu 2x odkazy (Přeskočit na obsah, Přeskočit na navigaci) - to schválně ?
- nevejde se ti celý nápis Reference
- v kontaktu uřízlý mailform vlevo (nemáš u něho funkční label)

V kontaktu Fakturační údaje působí komicky, to snad zákazník ví nebo chceš posílat peníze jak nějaká nadace :-)
Railbot
Profil
Určitě zmenšit písmo. Zmenšit hlavičku a dát víc prostoru obsahu, provzdušnit. Jinak se mi to graficky a i barevně líbí, je to pěkné, ale nic extra. Možná by t ochtělo jiný hover na menu, ta černá šipečka je nevýrazná a laciná. Slogan v hlavičce jsem nepochopil. Proč by měl někdo neznámý pracovat s větším nasazením než "známé firmy"?

Kontaktní údaje by mohli být v address, svázat labely s inputem by taky nebylo od věci.
Petr Tichý
Profil
Celkově bych to zmenšil a pohrál si s typografií. Sice nemůžu do tohoto tématu moc kecat, ale sjednotil bych nějak zarovnání. Přijde mi to jako hop sem a zpátky. Ten obdélník kolem těch zvýrazněných bodů zarovnat (samozřejmě vlevo) na úroveň textu. Nadpis také. U Tvojí fotky bych rozhodně zarovnal text na levou úroveň fotky.

Za body

...Chcete zvýšit Váš zisk
Chcete získat více klientů a zakázek
Chcete si budovat dobré jméno na trhu...
bych dal vždy tečku.

Pod referencí bych ten obdélník s nápisem Kam pokračovat? opět lépe zarovnal.

Nevím jestli je to jen můj pocit, ale ten text na mě působí jako chaos a praští mě to jen se na web podívám.

Jinak kód vypadá na první pohled velice slušně.

Celkem slušná práce.
Lexter
Profil
Mě se to líbí, rozhodně to není práce amatéra.

Ten text by si opravdu zasloužil trochu pozornosti. I jeho velikost. Mám rozlišení 1280x1024 a i tak mi přijde gigantický.
MVK
Profil *
Souhlasím do puntíku s kolegy a doplním:

Hover v menu mi přijde málo výrazný.
Vzhledem k využití modré pro odkazy ve vzhledu tlačítek mne stejný odstím modré u zvýrazněných textů láká ke klikání.
Stín u tlačítka je laciný efekt.
Ve stránce "O mně" jsou místo uvozovek značky palce.
Pravé menu "O mně"/"Kontakt" se mi nejen subjektivně vizuálně nelíbí, ale je matoucí: V hlavním menu je aktivní odkaz bílý, v pravém je naopak světlý odkaz NEaktivní.

Z marketingového hlediska bych nacpal kontakty do hlavičky místo sloganu (adresa, telefon. atd.).

Vizuálně se mi to nelíbí, protože:
- opět dostala přednost hlavička s minimem informací před informační částí stránky
- stránka vypadá jak slabikář pro děti (velikost písem kritizoval už kde kdo)
Flip
Profil
CSS je značkovací jazyk? to jsem opravdu neveděl....
jinak celkem vkusné, ale najal bych si nějakého copywritera, jelikož texty jsou psány dosti amatérsky...
bukaj
Profil
jak již ostatní psali, chce to zmenšit písmo a hlavičku. při dvojím <ctrl><-> mi už písmo přisšlo normálně velké.
já bych ještě přidal, že mě osobně mate to, že obsah <strong> je modrý, protože jsem si pokaždé myslel, že je to odkaz. jinak ale dobré barevné ladění.
a také postraní menu se trochu ztrácí a jak již řekli jiní, opačné zabarvování aktivní položky...
ke kódu: mohu se zeptat, co je k sakru toto: <li id="tvorba"><a href="tvorba-webovych-stranek.html">Tvorba webových stránek<span></span></a></li> ? :)
quinux
Profil
MZF
Když pročítám příspěvky přede mnou, tak se všichni shodli na tom, že "největší" chybou je příliš velké písmo. S tím já nesouhlasím, konečně se našel někdo, kdo nedělá web prťavým nečitelným písmem, ale obul se do toho pořádně. ;o) I při nižších rozlišeních není se scrollováním problém, protože toho textu tam moc není, takže klidně bych se nebál nechat velikost tak jak je.


Graficky se mi to líbí a celkově na mě web působí profesionálním dojmem (jistě chybky by se našly;o)
Kontaktnímu formuláři by možná neuškodilo být na každé stránce.

Jediná výtka z mé strany směřuje k "roztahanosti". Málo obsahu na spoustě stránkách.
MZF
Profil
Díky všem za užitečné poznámky.

Vezmu to nejdřív obecně:

- <strong> jsem dal do černé barvy, aby nevypadal jako odkaz.
- Tabulku jsem zarovnal na úroveň textu.
- Pravé menu jsem upravil, aby bylo více použitelné a nemátlo uživatele.
- V roztahanosti textu a nic moc typografie máte do značné míry pravdu. Přemýšlím, jak to zlepšit.

Ohledně velikosti textu: Vím, že text je veliký, ba přímo gigantický. Záměrem je se nějak odlišit a umožnit všem návštěvníkům text pohodlně přečíst. Ne každý má totiž perfektní zrak a razím pravidlo, že je lepší mít text radši větší nežli menší.

Teď konkrétní poznámky:

to Sid: Jakou verzi Opery používáš? V 9.20 tebou zmiňované problémy nevidím.
to Petr Tichý: Tečky doplněny.
to MVK: Z marketingového hlediska bych nacpal kontakty do hlavičky místo sloganu (adresa, telefon. atd.). - To mi připadá jako velmi dobrá myšlenka. Silně nad tím uvažuji.
to bukaj: ke kódu: mohu se zeptat, co je k sakru toto: <li id="tvorba"><a href="tvorba-webovych-stranek.html">Tvorba webových stránek<span></span></a></li> - To je překrytí textu obrázkem pro lepší použitelnost (např. při vypnutých obrázcích).

Profil *
V Nejčastějších otázkách máš chybičku v odpovědi na otázku Co je to grafický návrh? Máš tam Grafickým návrh...............
MZF
Profil
to Já: Díky za upozornění, opraveno.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0