Autor Zpráva
zatomik
Profil
Ahoj,

opet prosim o kritiku webu, jak grafiku tak klidne aj kod.

http://portfolio.zatomik.net/

Za konstruktivni pripominky predem diky:)
Petr Tichý
Profil
Suchá grafika s nepěknou klávesnicí.
mantisa
Profil
mně se to líbí, svůj účel to splňuje (akorát ta klávesnice je nepěkná), ale možná bych do toho zkusil zamíchat ještě jednu barvičku, nějak nenásilně

kód je až na nějaké drobky v pořádku

zvýšil bych line-height v odstavcích, aby se to příjemněji četlo
Stylistická stránka je už horší.
Lexter
Profil
jezuskote. Note kláveska Dell, tuším, že US. Třeba to jsem já, kdo tuhle klávesku natisk bývalá práce) :D

Mě se rozhodně moc nelíbí Embos v logu. Úkos se má používat opravu s rozmyslem a pečlivým nastavením. Jinak celkem spoko.

3/10
oogi
Profil
Působí to depresivně.... ale úplně špatný to taky není... na portfolio ale slabý
Keilew
Profil
Stíny v logu laciné, na mé oblíbené téma souvislosti klávesnice s portfóliem a jablek s referencema se projistotu nezaměřím:-)
Taky to na mě působí poněkud smutně...
zatomik
Profil
a mne se ta klavesnice zrovna tak libila:)

tusil jsem ze to bude slabe, s webdesignem prilis zkusenosti nemam, snazim se jak muzu, ale take vidim ze tomu vetsinou neco schazi.

Myslite ze bych tu klavesnici mel tedy srovnat? A kdyz to pusobi depresivne tak se pokusit zmenit pouzite barvy?
mukis
Profil
Působí to suše. Dodej tomu život
jojoj
Profil *
Mne sa to celkom páči.
No nevidím tam ovocie, kde si ho skryl? :o)))
MVK
Profil *
Souhlasím s kolegy, chtělo by to jiskru.
Souhlasím podruhé - stíny v logu, fuj.

Odkazy v textu bych zdůraznil tučným písmem, naopak hover je brutální - stačilo by přebarvit text, proč hned pozadí.
Nechci otevírat flame o HTML versus XHTML, ale z marketingových důvodů bych portfolio psal v XHTML. Co kdyby o tom nějaký zákazním měl ponětí? Škoda nevyužít možnosti reklamních frází typu "Moderní metody ..." Pro fanatiky výslovně: Nejde o funkčnost, ale o reklamu.
Když už webdesign, dal bych to do UTF-8.
V title bych dal aktuální stránku jako první, až potom Zatomikovo ...
První písmeno se dá formátovat CSS "first-letter", ne tou divočinou se span.
Pro web na kšeft není vhodné h1 typu "O mně", spíš něco jako "Tvorba webdesignu" (SEO)

Kromě toho: Je tam spousta překlepů, pár typografických chyb a první stránku by měl přepsat někdo s marketingovými zkušenostmi.

Na běžnou stránku dobré (kromě těch překlepů), ale na portfolio webdesignéra slabé.
zatomik
Profil
Tak jsem premyslel o jiskre a o tom ze stranky nemaj zivot, proto jsem zpracoval novy design za pouziti dle meho nazoru zivejsich barev (oranzova a modra)

Tady je design1:http://test.zatomik.net/final1.jpg

a druhy design, ktery se lisi v menu (rozdilny hover) http://test.zatomik.net/final2.jpg

MVK:
Diky za konstruktivni pripominky, o pouziti "first-letter" vim, napriklad v nadpisech jsem ho pouzil, bohuzel v tom menu kdyz jsem nastavil first letter tak se mi nejak rozhodil hover a nebyl jsem schopen si s tim poradit jinak nez spanem.
Petr Tichý
Profil
Bože, citróny. Nelíbí se mi to a je to ještě o něco horší než minule.
2L84PR8
Profil *
, s webdesignem prilis zkusenosti nemam, snazim se jak muzu,
tak proc nabizis tvorbu stranek? to nak nepobiram, to bych to snad mohla delat i ja =)
zatomik
Profil
Rikam ze s designem mam problemy jelikoz na brigadu kam chodim prevazne koduji. Ale jsou to cinnosti ktere me bavi a chci se v nich zdokonalovat. Tvorbu stranek nabizim predevsim protoze na praktickych situacich se nejlepe uci. Take moje weby asi nebudou stat tolik co od opravdovych profesionalu. Zkracene tvorbu webu v tuto chvili nabizim predevsim abych ziskal praxi a reference.
mantisa
Profil
zatomik
citrusem jsi to teda pěkně zkazil
Railbot
Profil
Hrůza. Chystáš se prodávat ovoce? Celé je to barevně nesladěné, bez vkusu.
zatomik
Profil
Tak koukam ze radeji necham prvni variantu a nejak na ni zapracuju. I kdyz me se ten oranzovy design libil vice, ale asi to neni to prave.
MVK
Profil *
Kolegové mají pravdu. I mně to přijde vysoce nevkusné.
Flip
Profil
nechápu lidi co cpou ovoce, zeleninu a kytky tam kde nemají co dělat... takový "kyselý design" jsem opravdu rád, že se mě tyhle "choutky" s těmito nešvary obloukem vyhly ....
zatomik
Profil
Tak jsem mel opet cas a zkusil jsem vytvorit dalsi navrh

http://test.zatomik.net/final3.jpg

Tak prosim o kritiku. Jinak ted me ceka matura takze budete mit od mych vytvoru chvilku oddych:)
oogi
Profil
zatomik
To poslední už jde. DAl bych z horního menu pryč ty čtverečky před linkama.
zatomik
Profil
oogi
asi mas pravdu, bez nich to vypada lepe, diky.
Petr Tichý
Profil
Opravdu to není ono. Zkus http://moderniweb.cz/

// I když je to již lepší ;o)
zatomik
Profil
dik, tam obcas chodim prohlizet weby abych neco zdrave okoukal...

ale aspon ze se to lepsi... treba toho casem okoukam vice:)
Petr Tichý
Profil
zatomik
Jasně, ještě zkus cssvault.com či cssmania.com ;o)
Lexter
Profil
zatomik

to je jako se vším chlape. Ona musí být hlavně chuť se učit. Výsledky se záhy dostaví a nebude to trvat dlouho :)
zatomik
Profil
Lexter
jo chut ucit se to bych rekl ze mam:) jestli se vysledky dostavi to se uvidi casem:)
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0