« 1 2 »
Autor Zpráva
KGW
Profil
Dobrý den,

nová verze webu

www.karelgott.net

opět THK Všem za jakekoliv nazory
Miloš
Profil
Úvodní stránka je zbytečná; jazykové verze se přece dají přepínat od kudkoliv.
Hlavní stránka je dlouhá jak lovosice a objemná jak krava – 461kB.
Na to, jak je stránka dlouhá, jsou moc velká písmena.
Chamurappi
Profil
Reaguji na KGW:
Část nedostatků, které jsem vytkl minule, zůstala. Konkrétně body 1, 4, 8, 9, 10, 11, 12 a 13. K bodu 12 dodávám, že příčinou nadměrné velikosti fotek je EXIF.

1) Líbí se mi, jak se velikost stránky přizpůsobuje šířce okna. Přestože je to v 1680×1050 nezvykle obří.
2) V Opeře 9.2 se při počátečním nastavení velikosti písma občas trochu překrývají slova.
3) Knihu návštěv by asi bylo dobré rozdělit, aby každá jazyková mutace webu měla svoji.
4) Hover efekt odkazů se mi nelíbí, text je při něm méně kontrastní.
5) Texty uvnitř <strong> a <a> vypadají (až na podtržení) stejně.
6) Logo vede na výběr jazykové verze, což asi většina těch, kdo na něj kliknou, neocení. Kdyby chtěli jiný jazyk, kliknou na vlaječku nahoře.

opět THK Všem za jakekoliv nazory
THK je nějaká droga?
Miloš
Profil
Chamurappi Zcela OT
THK je nějaká droga?
Když dávali na Nově Nejslabší máte panáka, kdosi tam na otázku, jaká je zkratka pro tuberkulosu, odvětil, že THC ;-)
sTeeVe
Profil
Nevím, jestli to je mým monitorem, ale text je šíleně kontrastní vůči černému pozadí a nedá se to číst, bolí z toho oči.
Ale jinak se mi to vcelku líbí, je to přehledné, i když místy zbytečně "obří".
habendorf
Profil
Knihu návštěv by asi bylo dobré rozdělit, aby každá jazyková mutace webu měla svoji.

Náhodou takhle je to docela roztomilé babylonische Sprachverwirrung :o)
Mistr
Profil
KGW
Přiznám se, že jsem nestudoval Chamurappiho připomínky u předchozí kritiky, ale za sebe uvádím své postřehy:
(1) Nezamlouvá se mi provedení hover efektu u vertikálního menu.
(2) U obrázku z titulní stránky by bylo možné vyhodit v MSIE panýlek vybízející k uložení, poslání e-mailem apod.
(3) Pohybuji se v anglické verzi a najednou se mi zobrazují stránky psané česky. Proč? Já jsem chtěl angličtinu. Alespoň jsem ji volil na titulní stránce.
(4) Každá stránka je neuvěřitelně dlouhá (tzn. obsahuje velmi mnoho textu). Nebylo by možné buď jeho redukce či jeho rozdělení na více stránek?
(5) Ve stránce http://www.karelgott.net/prehledy/?lang=en&men=en&id=12 si oprav v závěru druhého odstavce text Uslyšímli vás ještě jednou mečet (...) na Uslyším-li vás ještě jednou mečet (...).
(6) Klikací logo, resp. nápis, by měl, dle mého názoru, směřovat - například u české verze - na stránku http://www.karelgott.net/aktuality/?lang=cs&men=cs&id=1; nikoliv na stránku titulní.
(7) Zkusil sis na titulní stránce v MSIE 6 SP 2 něco označit? Jak to jde?
(8) Musím Ti poděkovat za návod, kterak pracovat s klávesovými zkratkami.
(9) Prohlížím si sekci Kontakty. Co tam dělá Česká scéna?
(10) V horizontálním menu klepnu na Kontakty a otevře se mi nějaká Kniha návštěv. Proč? Já jsem chtěl kontakty.
KGW
Profil
Díky všem za připomínky.
OT: THK je nová, velmi silná droga, k dostání též pod názvem DIK :-)
KGW
Profil
Jsme pouze spoluautorem stránek, takže co se týče obsahu, zařazení položek menu, jazykových verzí apod. sdělím připomínky editorovi, rovněž tak obrázky, na designu se podílím, kód apod. je moje záležitost.
KGW
Profil
Ad Miloš:
1) plně souhlasím, navrhuji zrušit
2) pokud myslíš stránku aktualit, kde bych tuto sekci dal jako hlavní stránku, tak doporučím rozdělit podle měsíců
3) písmo je možno zmenšit či zvětšit, pro návštěvníky, kteří neví, jak na to, budou nahoře ikonky pro snadné zvětšení a změnšení písma
KGW
Profil
Ad Chamurappi
Ke starým připomínkám
1) úvodní stránku již delší dobu nevyvíjím, navrhuji opravdu zrušit
4) vyžaduje HTML 4.01
8) vyžaduje HTML 4.01
9) který seznam máš konkétně na mysli a jak seznam slavíků vyspravit?
10) :-) na delší diskuzi, dík za jakýkoliv argument
11) myslel jsem ze bez toho nebude stránka validní, zkoušel jsem posílat pro non IE prohlížeče hlavičku application/xhtml+xml, ale stránka se chovala jinak
12) kde konkétně je EXIF? hledám a nenacházím
KGW
Profil
Ad Chamurappi
K novým připomínkám

1) šířka stránky i velikost písma se opravdu přizpůsobuje velikosti okna. Slovo "nezvykle" obří, je tu na místě. Nelíbili se mi stránky široké 600 (přip. 770px), když má někdo 1600 a více, a to nemluvím někde o nemožnosti zvětšit písmo. Takže, jestli nejde spíš o otázku zvyku. Takže navrhuješ písmo ve všech rozlišeních zmenšit? Nebo raději nepřizpůsobovat písmo velikosti okna?

2) Testováno i na Opeře 9.21 na Win XP, nejčastěji na 1280 a nikde překrývání slov nevidím. V minulosti měla stránka opravdu bug, kde se opera takto chovala. Můžeš konkétně sdělit za jaké situace a kde to nastalo, příp. dát screenshot

3) :-) diskutabilní, jako cecha me zajima i nazor nemecky mluvicich fanousku, takze v ceske verzi by cechi byli o tento nazor osizeni, a prekladat diskuzni prispevky...

4) zkusim vylepsit

5) plne souhlasim, asi tucne nechat tak jak je a odkazy dat nejakou treti barviou treba svetle modrou, jak je na webu nekde pouzita

6) plne souhlasim, uvodni stranku bych zrusil a z aktualit bych udelal hlavni, prednesu editorovi
KGW
Profil
Ad sTeeVe
1) Navrhuješ spíše tmavě šedé pozadí? Připadá to ještě někomu moc kontrastní? Odobně jsme spíš pro světlé pozadí a černý text
2) V jakém rozlišení to sleduješ?
KGW
Profil
Ad Mistr:

1) Jakou změnu navrhuješ?

2) Proč? a Jak?

3) Kde konkrétně? Může jít o citace z tisku, který je předkládán v originálním jazyce.

4) Naplatí. Tahle stránka http://www.karelgott.net/obchod/?lang=cs&men=cs&id=10 určitě není dlouhá. U některých to pravda je. Co považuješ za maximální délku?

5) Opraveno, dík

6) plne souhlasim, uvodni stranku bych zrusil a z aktualit bych udelal hlavni, prednesu editorovi

7) dik, titulni narvhnu zrusit, u ostatních stranek to jde.

8) pokud není stanoveno jednotné přidělení zkratek, nevím zda to někdo z handicapovaných používá. O podrobný návod jsem se snažil :-)

9) souhlasim, otázka kam s ní, případně na samostatný web?

10) souhlasím, ale kam s ní?
KGW
Profil
Ad Chamurappi EXIF
dik, mas pravdu, opravdu je tam, sdelim
KGW
Profil
tedy jen u tak 5% fotek
Mistr
Profil
KGW
ad 1)
Například bych zkusil zabarvení v kontrastních barvách - prohodil bych barvu písma a textu.

ad 2)
Proč: Protože by to pak bylo, myslím, hezčí a "čistší".
Jak: http://www.jakpsatweb.cz/meta-tagy.html#dalsi - hned první položka

ad 3)
Například zde: sleduj, prosím, můj postup: titulní stránka -> klepu na obrázek a dostávám se na stránku http://www.karelgott.net/uvod/?lang=en&men=en&id=7&u=1 -> v pravém menu si vybírám položku Story -> ejhle, otevírá se mi stránka http://www.karelgott.net/uvod/?lang=en&men=en&id=3&u=1

ad 4)
Ano, máš pravdu, Tebou odkazovaná stránka skutečně není příliš dlouhá. Ovšem když to porovnám - skoro se mi chce říci - s drtivou většinou stránek Tvého webu, jedná se jen o výjimku. Obvykle stránky dosahují předlouhých délek - viz http://www.karelgott.net/uvod/?lang=en&men=en&id=3&u=1

A kterou stránku bych nepovažoval za dlouhou? Možná tuto: http://www.karelgott.net/uvod/?lang=cs&men=cs&id=1 - to pokud by se ještě, dle mého názoru, osvěžila menšími podnadpisky. Ta se, na můj vkus, pohybuje tak "na pomezí".

8) dá se souhlasit, kam ale s ní?

8) pokud není stanoveno jednotné přidělení zkratek, nevím zda to někdo z handicapovaných používá. O podrobný návod jsem se snažil :-)

Tak těmto dvěma řádkům jsem skutečně neporozuměl. Já ve svém výčtu mám snad jen jeden osmý bod, ne?

ad 9)
Kam s ní? Mezi Přehledy?

ad 10)
Kam s ní? Že by do zvláštní sekce vodorovného menu?
agent sijaej
Profil *
Karel gott je mrtvej. Vstupní stránku né, udělej rači detekci jazika automatycky. Víš, aby se nemuselo klykat na ty vlajk. Papa
Mistr
Profil
agent sijaej
Karel gott je mrtvej.
Kde jsi to sehnal?

Vstupní stránku né, udělej rači detekci jazika automatycky.
Poradíš jak na to?

A jen tak mezi námi, mrkni o prázdninách do učebnice mateřštiny či si přečti nějakou dobrou knížku (například od Karla Čapka). S ohledem na text Tvého příspěvku by Ti to maximálně prospělo.
Karlík
Profil *
Obrázek v hlavičce stránky na mně působí jako bych byl na stránkách Prahy, navíc je to hodně slabá rozmáznutá fotka, čekal bych tam tedy v záhlaví něco s hudební tématikou a samozřejmě i Karla. I ten slogan je myslím dost špatný, Karel přeci není z Prahy.
KGW
Profil
Ad Mistr

1) To jsem nepochopil, jak to myslíš, hover mám jako inverzi

2) Ok a není to spíš snížení přístupnosti? No stejně titulní zruším, už dohodnuto s editorem.

3) Zde mas plnou pravdu, to je chyba, na starém webu to bylo řešeno, chybička se vloudila, opravím

4) Drtivou většinu beru :-) I když mě to zas tak dlouhé nepřipadá. Hodně stránek má i delší texty ale menším písmem, takže celková délka je kratší. Zkusím něco rozdělit (podotýkám, do obsahové stránky mluvím opravdu minimálně, je to věc kolegy editora, předám.)

8) Překled opraven

9) Doporučím, dá se souhlasit

10) V menu by už bylo příliš mnoho položek a při zvětšení písma už by se nevešly a navíc by v sekci nemohla být samotná kniha návštěv
KGW
Profil
Ad agent sijaej
zkusím
KGW
Profil
Ad Karlík
Bohuzel lepsi foto nemame zatim k dispozici, pokud se najde nápad, nebráním se hlavičce s Karlem Gottem.
Slogan je v pořádku. V zahraničí je znám jako Zlatý hlas z Prahy (ne z Plzně) :-)
Mistr
Profil
KGW
1) To jsem nepochopil, jak to myslíš, hover mám jako inverzi
Nemáš. Třeba ve stránce Fórum ho máě řešen jako Fórum >>.
Chamurappi
Profil
Reaguji na KGW:
vyžaduje HTML 4.01
A ty užíváš co? Přijdu na tvou stránku a zavolám javascript:alert(document.documentElement.tagName) — vyskočí na mě „HTML“ psané velkými písmeny, k čemuž může dojít prakticky jen u dialektu HTML.

[<menu>] vyžaduje HTML 4.01
1) Když ho přesto použiješ ve stávajícím kódu, co se může stát?
2) Nevyžaduje. XHTML 1.0 je reformulací HTML 4.01, sortiment elementů je totožný.

který seznam máš konkétně na mysli a jak seznam slavíků vyspravit?
Každý uspořádaný seznam by měl být vyznačen jako <ol>.

:-) na delší diskuzi, dík za jakýkoliv argument
Spoléháš se na neúplnou implementaci HTML v prohlížečích. Píšeš lomítka do značek prázdných elementů jen proto, aby si je parser u klienta zase odmyslel.

zkoušel jsem posílat pro non IE prohlížeče hlavičku application/xhtml+xml, ale stránka se chovala jinak
Vím. Zapomněl jsi ovšem, že Explorer není jediný klient nepodporující XHTML. Kdyby ses nevrátil k „text/html“, brzy bys vyletěl z výsledků vyhledávačů.
To ale nic nemění na faktu, že xml:lang uvádíš zbytečně.

Takže navrhuješ písmo ve všech rozlišeních zmenšit?
Zmírni nárůst při rostoucím rozlišení. Násob šířku okna menší konstantou a k výsledku něco přičítej.

Testováno i na Opeře 9.21 na Win XP
Nápodobně.

nejčastěji na 1280 a nikde překrývání slov nevidím
Při tomhle rozlišení se problém neprojeví, neboť 1280 &middot; 0,079 = 101,12.

příp. dát screenshot
Můj systém není fotogenický.
Problém vypadá tak, že pro slova jsou vyhrazena místa, jako kdyby byla velikost písma 100 %, ale do těchto míst jsou už vykreslena zvětšená/zmenšená slova. Proto se části slov při velkém rozlišení překrývají a při malém vidím naopak velký průvan. Projevuje se to jen někdy.

:-) diskutabilní, jako cecha me zajima i nazor nemecky mluvicich fanousku
Šlo by to udělat tak, že si u každého příspěvku uložíš, z jaké jazykové mutace byl odeslán, a pak návštěvníkovi umožníš skrýt/zobrazit si příspěvky v tom či onom jazyku. Nebo by alespoň příspěvky v řeči, kterou mám vybranou, mohly být nějak výraznější než zbytek.

Ještě k té knize návštěv: Tamní dlouhé příspěvky vypadají odpudivě, protože nejsou rozdělené do více odstavců. Z HTML zdroje odhaduji, že pisatelé občas odentrují, aby jednolitým blokům zamezili, ale je jim to k ničemu, protože konec řádku nepřevádíš na nový odstavec.
KGW
Profil
Ad Mistr
na stránce Fórum není samozřejmě položka Fórum jako odkaz. Jak to tedy myslíš?
A co se týká šipeček tak plánuji odlišit aktuální položku a dále položku obsahující schované položky apod.
KGW
Profil
Ad Chamurappi

Já měl za to že používám XHTML

Menu: Myslím že tag menu není v XHTML 1.0 STRICT povolen. Jaké výhody a pro koho přinese menu místo ul?

Slavík: takže myslíš http://www.karelgott.net/prehledy/?lang=cs&men=cs&id=8 udělat pomocí ol a nastalovat aby vypadat jako teď. A nevadí že některé roky jsou sloučeny do intervalu?

Lomítka: No pokud někdy dělám parsing cizí stránky, tak se určitě snadněji dělá, když nepárové elementy mají lomítko.

Nepravé XHTML: Já to nerozlišovat podle prohlížeče, ale podle HTTP_ACCEPT. Rizika vyletění s vyhledávačů jsem se bál, ale není mi úplně jasné, proč by se tak stalo. xml: lang už jsem vyhodil. Překvapilo mě, že ani IE7 nepřijímá application/xhtml+xml.

Velikost písma: Jo mě taky napadlo, ale mě se to až zas tak velký nezdá, spíše jde o otázku zvyku. Dám nahoru tlačítka pro zmenšení a zvětšení písma.

Smrštění slov: dík, máš pravdu, opera 9.21 při 1600 zlobí. Zkusím s tím něco udělat. Proč se tak opera chová, nevím.

Zmatení jazyků v návštěvní knize: S takovým řešením souhlasím.

Odpudivé příspěvky :-): Oj, dík moc, opravdu v databázi vypadá, že je tam ENTER. Ten dlouhej německej příspěvek se louskal opravdu blbě. Vyřeším.
Plaváček
Profil
KGW

Tedy. Ne moc často se vyjadřuji v sekci "Názor na stránku", ale v tomto případě učiním čestnou výjimku. Dát dohromady obsah webu musela být nádeničina a nehorázná dřina a myslím, že pokud existuje zvídavec, který se o našem českém Bohovi chce něco dozvědět, na tomto webu to najde.

Teď trošku odbočím. Setkal jsem se s Karlem Gottem někdy v roce 1969 nebo 1970, to už přesně nevím, u mého strýce, který život zasvětil sbírání desek (tenkrát ve formátu LP) našeho českého slavíka. Navíc, stejně jako Karel Gott, tak i můj strýc byl excelentní malíř a nebylo divu, že se oba setkali. Nakonec vše dopadlo tak, že v okamžiku, kdy můj strejda předčasně opustil tento svět, měl kompletní sbírku desek, která kdy vyšla po celém světě. Kam zmizela, nevím. Některé obaly ještě poznávám, jsem holt kmet. Měl také sbírku vlastnoručních a krásných kreseb, na kterých kraloval Karel Gott a i ta zmizela z povrchu zemského. Ale to jenom na okraj.

Z pohledu webdesignera mě trošku mrzí, že tak vymakaný obsah je zabit nudným a trochu pohřebním designem. Kája je totiž tvor plný života a černá mu zase tolik nesluší. Ale jsem ochoten přimhouřit oko, protože tento web má to, co spousta jiných ne. A to je hodno úcty, ať už si tu kritici myslí, co chtějí (a vážně - lomítko navíc mě skutečně nestresuje). Téměr dokonale zpracovaný obsah, který uspokojí každého fandu. Odpustím ti všechny drobné chybičky, které jsem našel a nebudu se v tom dál šťourat. Neměl jsem větších problémů s orientací i když myslím, že spousta věcí by šla vyřešit uživatelsky přivětivěji.

Přeji ti hodně úspěchů v tvé práci. Nadšenců, kteří věnují takovou spoustu práce do jednoho jediného webu s absencí jakékoholiv AdSense, si prostě vážím.

P.S. vyhoď ty ikonky http://www.karelgott.net/kontakty/?lang=cs&men=cs&id=2 , jsou tam naprd a lžou.
KGW
Profil
Ad Plaváček

Děkuji, že se vyjádřil další velikán z oblasti tvorby webu.

Dík i za odbočení :-)

Jen do mě, od toho tu jsme, i kritiku drobných chybiček přivítám. Klidně se šťourej :-) Rád bych znal názor na všechno.
Konečně se někdo vyjádřil k temnému designu. Jaký navrhuješ?

Ikonky zas tak moc nelhaly (1.0 x 1.1). Někdo je má na každé stránce dole, což je myslím zbytečné. Já je dal jen sem ale když myslíš, dám je pryč.
Plaváček
Profil
KGW

Nejsem velikán. A ikonky by nelhal[y], když už.

KGW

Konečně se někdo vyjádřil k temnému designu. Jaký navrhuješ?

Pár nápadů bych měl, ale času pomálu. Rád bych ti pomohl, ale letos to nepůjde :(
« 1 2 »

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0