Autor Zpráva
VitaZ
Profil
Rád bych znal názor zdejších čtenářů na stránky Top autobazar.cz.
Zajímaly by mě hlavně tyto věci:
Jak na Vás působí celkový vzhled?
Je Vám srozumitelná navigace?
Na jedné stránce je aut a) hodně b) málo c) tak akorát?
Když se pokusíte na stránkách něco najít, je ve výsledcích to co hledáte?
(berte v potaz zatím omezenou nabídku, funguje to teprve týden, jde mi spíš o logiku dotazů a relevanci výsledků)
Náhledy vozidel Vám připadají a) malé b) velké c) přiměřené?
Jsou podle Vás údaje k jednotlivým vozidlům dostatečné?
Myslíte si, že běžný uživatel se na stránkách dokáže snadno zorientovat?
Poznáte snadno co je odkaz?
Jsou texty dost kontrastní?
Vidíte nějaké závažné prohřešky proti SEO?
Nehodnoťte zatím prosím jiné prohřešky proti přístupnosti (zvětšování písma, tiskovou verzi atd...) V nejbližších dnech kompletně předělám CSS a veškerá písma budou v % a bude i print verze CSS.
Za konstruktivní kritiku a připomínky předem děkuji!

PS: poznámka pro moderátory: Jsem si vědom, že tento web je komerční záležitost, ale tato diskuse se mi jeví asi jako nejlepší místo ke zhodnocení stránek. Za případné odstranění příspěvku se zlobit nebudu:-)
Marty
Profil
- Vzhled působí docela přátelsky, neurazí ale ani nezaujme, pro daný účel to ale postačí. Nevím jestli ty fotky těch aut dostáváte, nebo jestli si to fotíte sami, ale jejich kvalita není nic moc - jsou příliš komprimované.
- navigace mi příjde srozumitelná - OK
- těch aut je tam podle mě akorát, pokud to chceš změnit, tak ubrat, rozhodně nepřidávat, podle mě to ale stačí
- vyhledávání poskytuje požadované výsledky - OK
- velikost náhledů aut by mohla být klidně i menší
- odkazy bych klidně podtrhnul, myslím, že by to na vzhledu stánky neubralo
- napsat do description toto: "Top-autobazar.cz - nejlepší české autobazary!", mi příjde tak trochu plýtváním potenciálu tohoto meta-tagu - trochu víc rozvést
- žádné prohřešky proti SEO nevidím, měl bych :)
Fred
Profil
Dost mi tam chybí u autobazaru podstatná věc a to pokročilejší vyhledávání. Tzn. podle druhu paliva, podle typu karosérie, podle data výroby atd. BTW vše bude vždy lepší než dementní http://www.tipcars.com/
mat
Profil
VitaZ

je dost vidět, že autor volil podobné zpracování jako u svých "domovských" stránek o psech - jestli ale také použil phpRS, měl by to v patičce uvést...
VitaZ
Profil
Nevím jestli ty fotky těch aut dostáváte...
malé náhledy i náhledy na stránce kažhého auta vytváří GD knihovna serveru. Velký obrázek v novém okně je ten původní od vkladatele.

jestli ale také použil phpRS...
Tady jsem na vážkách: PhpRS posloužil jako základ, tedy spíše jeho fotogalerie, vzhled je podobný, ale PHP kód jsem si poměrně hodně upravil. Navíc je galerie někdy z verze 2.2.(něco) a tehdy galerie ani nebyla přímou součástí PhpRS. Takže nevím:-( Uvedení odkazu bych se nebránil, na svých stránkách o psech ho uvádím a i tam mám PhpRS komletně překopané a přidánu spoustu jiných věcí.

Dost mi tam chybí u autobazaru podstatná věc a to pokročilejší vyhledávání.
To jsem řešil, má to tak každý, zaškrkávací formulář se spoustou položek, ale příjde mi jednoušší než vybírat ze spousty nabídek, prostě napsat do vyhledávacího pole přesně to co chci najít. Navíc, když si představím tu spoustu ABS, EDS, EBS, tipotroniků a různých jiných názvů podvozků, převodovek, vstřikovacích systémů a pod... vychází mi to vyhledávací "okénko" jako nejjednodušší řešení. Důležité spíše je co všechno nabízející uvede do názvu, popisku atd...
PetrK
Profil
Nemám sebemenší problém se tam orientovat, navigace je skvělá

Těch aut na stránce bych řekl taky že je "tak akorát", další bych asi nepřidával

Se čtením nemám taky žádný problém takže ten kontrast odkazů oproti pozadí taky OK

Každá stránka se mě načítá super rychle....

Mě se ty stránky opravdu líbí :-)
VitaZ
Profil
PetrK
Díky za kladné hodnocení, teď jen aby tvůj názor sdíleli i případní inzerenti a vyhledavače:-)
PetrK
Profil
Vitaz
Nemáš za co, napsal jsem jak to na mě působí :-) Občas jsem také hledal zrovna i v této oblasti, nějaká auta po autobazarech atd.., a na některých serverech kolikrát čert aby se vyznal. Tu tvou stránku když jsem navštívil, tak hned první dojem byl prostě výborný. I barevně se mě to líbí, například právě bílé pozadí na straně kde je nabídka s fotkama.... Je to věc názoru, nemám rád například tmavá až černá pozadí...
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0