« 1 2 3 4 »
Autor Zpráva
Plaváček
Profil
shelly

Takový font má málokdo, takže to zřejmě dobře vidíš pouze ty. Zde http://www.dgx.cz/tools/fonts/ je seznam použitelných písem v prostředí internetu.
Leslie Lensen
Profil
shelly
Zkus dát stránkám nějakou pevnou formu. Zkusil bych vytvořit pevný layout, který se nebude měnit. Třeba dvousloupcový, takto, když se mi stránky pořád mění mě moc nevyhovuje. Dobré by bylo sosnout si šablonu a rozpitvat ji.

OT: Já mám na chlup stejného psa jako je shilon, ale je to oříšek ;).
shelly
Profil *
Plaváček
nechám si poradit, takže to spravím...je nějaký font, který je nej...?

Leslie Lensen
teď budu za naprostýho pitomce, ale nevím, jak to myslíš...rozpitvat šablonu jsem zkoušela, ale vyšlo mi učiněný monstrum...
k voříškovi ti gratuluju, ten papírovej je shiloh...
Leslie Lensen
Profil
shelly
Jejda, jen překlep ;).

Jde o to: Stáhnout si jakoukoli šablonu. Něco změnit a podívat se, co se stalo. Pokud se to celé rozmrvilo, zkoumat proč. Zkus si v té šabloně třeba měnit barvy odkazů, chování. Pokud se něco pokazí, zkoumat proč. Pokus a omyl. Není to nejrychlejší metoda, ale dle mého velmi spolehlivá.
Corwin
Profil
shelly:

písmo: bohužel nevím, co je to za font, já tam vidím times :)

bezpatková (tzn to, co je tady): Tahoma, arial, verdana, sans-serif, "Lucida Grande", "Lucida Sans Unicode" - pokud definice rodiny písma obsahuje mezeru, tak v uvozovkách, jak jsem to tu napsal. font
patková: "Times New Roman", Georgia, "Palatino Linotype", Palatino...
neproporcionální: Courier, Fixedsys

... například ...

kod: je dobře, že to píšeš od začátku sama, já jen radím :)

odkaz s titlukem myslím takto: <a href="shelly.html" title="Shelly, náš pes...">shelly</a> odkaz na index, tzn na úvodní stránku, abych se odkudkoli dostal na úvod webu: <a href="/">úvod</a> nebo <a href="index.html">úvod</a>

PS.: pokud můžou mít jakoukoli barvu, tak to potom jo ;-)
shelly
Profil *
Leslie Lensen
tak jo, stáhnu si pár šablon a budu experimentovat...
Corwin
písmo jsem změnila, ale už se mi to tak nelíbí...ten "švabach" byl prostě "jinej"...je tam sans-serif...
jsem ráda, že radíš ty i ostatní...
když připíšu k odkazu titulek, bude to přehlednější, ale když je na každé stránce navigace, musím tam ještě dávat odkaz na úvodní stránku?
*macko*
Profil *
niCe
keby niečo,ja si rád pozerám počítadla na cuzích stránkach. :o)
Corwin
Profil
shelly:

určitě, je to základ tzv "přístupného webu", možnost, se kdykoli vrátit na úvod bez klikání na 'zpět'...

zkus Tahomu, a zmenši písmo, tak 70 - 80% - namísto těch tvých 150ti :))
shelly
Profil *
Corwin
tak odkazy jsem upravila, písmo taky, ještě ho zmenším...a pak už si snad budu moct pohrát s barvičkama...jen bych chtěla aspoň u hlavních nadpisů zachovat to původní písmo...poradíš?
Mistr
Profil
shelly
jen bych chtěla aspoň u hlavních nadpisů zachovat to původní písmo
Dovolím si odpovědět za Corwina. Pro zachování původního písma by asi pro Tebe bylo nejlepší vložit tam zmíněné písmo jako obrázek. Prostě si udělat obrázek, v němž bude požadovaný text, a ten pak vložit do stránek.
shelly
Profil *
Mistr
Bezva, díky za radu...to bych měla zvládnout...
quinux
Profil
Mistr
Prostě si udělat obrázek, v němž bude požadovaný text, a ten pak vložit do stránek.
Nemyslíš, že image replacement je na ní velké sousto? ;-)

shelly
Hlavně nezapomínej dávat obrázkům alt :)
tady je pěkný příklad co pak do altu psát, máš sice spoustu fotek takže to dá hodně práce, ale výsledek potěší nejen tebe ;)
shelly
Profil *
quinux
je image replacement to samý jako vložit do h1 místo textu obrázek ve formě ...něco.jpg?
shelly
Profil *
Mohli byste mi zkontrolovat, proč se mi nechce zmenšit velikost písma u standard shiloh a shelly-shilohský ovčák? dělala jsem všechno stejně, ale tyhle dvě stránky se neupravily...moc a moc díky!
Mistr
Profil
Jenom sem nakopíruji odkaz, ať se pro něj pořád nemusíme vracet na úvodní stránku: www.shiloh.cz
Mistr
Profil
quinux
Nemyslíš, že image replacement je na ní velké sousto? ;-)
Možná. Máš ovšem jiné řešení (krom WEFTu)?

shelly
proč se mi nechce zmenšit velikost písma
Které písmo se Ti nechce zmenšit? Vždyť je snad všude stejně veliké, ne?
shelly
Profil *
Mistr
právě, že není...mělo by být všude 80%, ale na stránce standard a shelly se nezmenšil text...
quinux
Profil
shelly
je image replacement to samý jako vložit do h1 místo textu obrázek ve formě ...něco.jpg?
Téměř, musíš tam ponechat text který ten obrázek obsahuje viz.: http://wellstyled.com/css-replace-text-by-image.html

Mohli byste mi zkontrolovat, proč se mi nechce zmenšit velikost písma u standard shiloh a shelly-shilohský ovčák? dělala jsem všechno stejně, ale tyhle dvě stránky se neupravily...moc a moc díky!
Zkus Ctrl+F5, spíše to máš nakešovaný, protože my žádnou chybu nevidíme ;)
Mistr
Profil
shelly
Kydž budeme zcela konkrétní, těmi chybujícími stránkami jsou tedy http://www.shiloh.cz/Standard.html a http://www.shiloh.cz/Shelly.html?
shelly
Profil *
Mistr
ano, tyhle stránky mě zlobí...já si asi nezvyknu psát to tak, jak to má být...omlouvám se...
shelly
Profil *
quinux
co je to nakešovaný?
Black
Profil *
Přeci jen Times už je zastaralý,doporučuji Verdanu nebo Tahomu, systém menu není dobrý a ten web by měl trochu žít
quinux
Profil
shelly
co je to nakešovaný?
http://www.jakpsatweb.cz/enc/cache.html
Black
Profil *
Předělej menu a změń font - třeba na Verdanu nebo Tahomu a trochu si pohraj z designem, aby web více žil - tučné,velké nadpisy bych změnil
Black
Profil *
Font bych vyměnil za atraktivnější verdanu nebo tahomu, předělal bychzpůsob jakým máš udělané menu a pohrál si s designem,aby web žil
Black
Profil *
Sorry,že to sem kopu několikrát,ale padá tu sít´,díky za pochopení
shelly
Profil *
quinux
Tak jsem místo nadpisu dala obrázek...zatím jen takhle nedodělaný...
Black
zkusit to můžu, ale já tam dávala font arial-verdana, teda, jestli jsem to zkopírovala správně...
Mistr
Profil
shelly
Tak jsem místo nadpisu dala obrázek
Obrázek není nahrán na web. Proto se mi nezobrazí, což je škoda.
shelly
Profil *
Mistr
Už jsem to napravila...
jestli můžu ještě k těm stránkám, které se neupravily...zkoušela jsem Ctrl+F5, ale nic...jak to mám udělat, aby byla velikost písma na všech stránkách stejná...ze čtení o cache nejsem ani trošku moudrá...
Mistr
Profil
shelly
cache
Jde o to, že prohlížeč si některé údaje ze stránky ukládá do paměti počítače. Když pak tu stránku navštívíš znovu, nestahuje si prohlížeč obrázky znova z internetu, nýbrž je sosá z paměti počítače (tzv. cache), kam si je před tím uložil.
« 1 2 3 4 »

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0