« 1 2 »
Autor Zpráva
sanchez
Profil
Začátečník prosí o názor

Ahoj,
prosím o názor na moje stránky o chameleonech. Všechny rady,názory a připomínky rád uvítám.
Jde o mojí teprve druhou tvorbu,takže vím,že to není bezchybné,ale já ty chyby bohužel neumím odhalit.
Díky
WWW.SANCHEZ.WZ.CZ
sanchez
Profil
Doufám, že se najde, alepoň někdo, kdo poví svůj názor.
sanchez
Profil
Hmmm, koukám, že jste se pěkně rozepsali :-)
To jsou ty stránky tak hrozné, že nestojí ani za názor?
Chápu, že chameleoni asi nezajímají každého, ale o obsah mi zase až tak nejde.
haXis
Profil
no.. rozhodne nedavej do <title> "Začátek". dej tam napr chameleoni nebo neco takovyho.
chyby najdes tady: validator.w3.org
ach boze.... fakt me doslova a do pismene sere, kdyz nekdo dela stranky ve worldu nebo v cem to vlastne je. ale kod je des a hruza!
dam ti radu... ;-) precti si Jak Psat Web ;-) a nauc se psat kod rucne a nebo to aspon nedelat ve wordech a frontpage....
sanchez
Profil
Čemu vadí to,že to je dělané ve frontpage? Jen kvuli tomu kodů?
Díky za radu ohledně toho title. Hned to změním.Dík
haXis
Profil
chyby ti DOCTYPE

no... tu uvodni stranku mas nejak divne rozestavenou... obsah bych hodil do prostredka stranky a ne cca 200px od levyho kraje.
sanchez
Profil
Psal jsem,žejsem začátečník=mluvíš na mě španělsky :-))
chyby ti DOCTYPE - netuším co to je?
Kdyby jsi na těch stránkách hledal radu ohledně chameleona,tak na tebe působí jak?
haXis
Profil
njn.... kdyby sis precet cely jakpsatweb tak se urcite dozvis co to je DOCTYPE
Oswald
Profil *
Tady nejde o doctype, tady jde o chameleony - Sanchez: je to OK.
llook
Profil
Kdyby šlo o web od profesionálního webdesignéra, tak bych nešetřil kritikou. Ale jako amatérský (=nadšenecký) web o chameleónech je to dobrý.
haXis
Profil
jo vypada to dobre, ale... ;-)
sanchez
Profil
Díky za postřehy, kritiku atd.
Vím,že ty stránky nejsou na špičkové úrovni, ale můj koníček jsou chameleoni.Tvora www je jen kvůli nim :-). Ale jak říkám, díky za rady atd.
sanchez
Profil
Už jde FTp u WZ, takže jsem už rozchodil i fotogalerie.
Michael Le
Profil
Zbav se Wordu!
llook
Profil
Je fakt, že Word je na tvorbu webu to nejhorší, co znám. To už je lepší i ten Front Page nebo Front Page Express.
Co jsem tak koukal do kódu, tak nejméně třetinu objemu zabírají podmíněné komentáře Office (tedy něco, co webový prohlížeč ignoruje).
sanchez
Profil
Neumím HTLM a to mě docela distancuje. Není to ve wordu,ale v Publisheru. Asi prašť jako uhod co?
bojars
Profil
Sanchez,

prestaň sa obhajovať, že "neumíš", všetci, čo sú tu nevedeli, ale začali, tak už začni nie je to až také ťažké. Máš tému, dobrú tému, vieš koľkí vedia html, len majú problém so zháňaním obsahu...

Toto sú dobré, stránky, ktoré Ti pomôžu pri začiatku a toto je fórum, kde sa stretávajú aj ľudia, ktorí vedia (uměj) a nenechajú si to pre seba.

Tak, dotoho, zruš ten Office!
Radek
Profil *
Typický začátečnický web. Když vidím takový hnusný wordový kód, tak to se v tom ani nemá cenu dýl hrabat. Word XP má sice kód o dost lepší než Word 2000 a dá se nakonfigurovat, pro které prohlížeče má být výstupní kód, ale netroufl bych si tvrdit, že je to nástroj na tvorbu webu. A ta bílá "stránka" připlácnutá do zeleného okolí mě bije do očí.
Taky je tam mnoho zbytečné grafiky, nepříliš optimalizované, taže se to dlouho natahuje. Jediným příjemným překvapením bylo, že jsem poznal, kam vedou obrázkové odkazy ještě před načtením grafiky.
Takže bych to viděl tak, že nejlepší se to udělat znovu, ale nevím, jaký dostupný editor doporučit začátečníkovi, který nezná HTML. Mi se dobře dělá v PSPadu s Top Style Lite, je to zdarma, ale není to Wysiwyg a znalost HTML a CSS je nutná, jde jen o takový "urychlovač".
Malá poznámka k "Doctype". Já mám za to, že pokud někdo použije nějaký Doctype, tak by ho měl dodržovat, takže pro začátečníka to není nic příjemného a dá se bez něho obejít. U stránek "na úrovni" je Doctype nutností, nejlépe pak strictní.
sanchez
Profil
No momentálně mi dává zabrat škola, ale hned jak ji úspěšně v únoru dodělám (snad) tak poslechnu vaše rady a pustím se do studia HTML. Bude to asi fakt nutné-teda jestli to má k něčenu asi vypadat.
Všem moc děkuji za názory.
Kdyby Vás napadlo ještě něco,tak to prosím napište.
Ještě taková otázečka - ty zelená tlačítka co tam mam se asi už "nenosí" co? Mam tam dát jen text?

A co FrontPage? V tom to jde udělat,aby to bylo ok? Ze začátku určitě uvítám,když tam bude i "wynsiwig" - sorry,ale nevím jak se to píše.

Ještě jednou moc děkuji.
habendorf
Profil
"wynsiwig" - sorry,ale nevím jak se to píše

Odteďka si to už budeš pamatovat: WYSIWYG - What You See Is What You Get (co vidíš, to dostaneš)
Anonymní
Profil *
Tak se do toho asi obuju. Koupil jsem si knížku o tvorbě HTML od Jiřího Kosek. Vypadá docela dobře.
Než mi někdo napíše,proč jsem si kupoval knížku: :-)
1.)denně strávím 2 hodiny v atobuse,takže místo tupého zírání z okna se budu "učit"
2.)cena knížky mě donutí,že se na to nevy .. :-)
sanchez
Profil
Jsem se zapomněl přihlásit. Ten anonym je ode mne.
sanchez
Profil
Ještě bych vás chtěl poprosit o názor na ty zelené tlačítka(ikony) co mam na stránkách? Teď už se asi moc nedávají co? Mam je zrušit a nechat jen text s hypertextem?
Prosím o vaše názory.
Díky
ronnie
Profil
Zrus je, lepsi budou jen ty odkazy. Dej jim nejakou dobre citelnou barvu!!! Jelikoz je to tvuj prvni web, myslim, ze neni vubec spatny na zacatecnika - ja jsem zacinal s mnohem prisernejsi strankou :))))
Uc se vsechno pomalu, tak at tomu rozumis, priklady je dobre vlastnorucne prepsat, ne jen prekopirovat z pridaneho CD. Casem se to naucis, pokud mas denne cas kolem 2 hodin na studium HTML a CSS - za par dni budes profesional. Doporucuji zobrazovat zdrojovy kod stranek - cely si ho zkopiruj, prober, premen, hlavne at vis co to je a proc je to tam a ne jinde. Takze uz nikdy WYSIWYG!!!!!
sanchez
Profil
ronnie :
Díky moc ! Konečně i trocha pozitiva. Určitě to časem celé předělám. Nejdřív,ale asi upravím tuhle stránku a budu pomalu pracovat na té nové.
Ještě jednou díky.
haXis
Profil
Jestli chceš zatím zůstat u WYSIWYG tak je dobrej Macromedia Dreamweaver MX 2004 (ja v tom nedelam, ale driv jo)
Jinak taky pouzivam PSPad a Top Style Lite
ronnie
Profil
Ja pouzivam hned od zacatku 1st page, rekl bych, ze je velmi dobry, jen nezvlada cestinu :(
Anonymní
Profil *
haXis & ronnie
Díky moc za tipy.Zatím u WYSIWYG zůstanu,ale už se učím.No není to nic složitého,ale ani lehkého.
Ty editory asi nejsou free co?
habendorf
Profil
1st Page free stáhneš tady: http://www.evrsoft.com/download.shtml
ronnie
Profil
1st page je fakt dobrej, hlavne pro zacatecnika, ktery nechce pouzivat WYSIWYG je to velmi dobry nastroj!!!
« 1 2 »
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0