« 1 2 »
Autor Zpráva
paul27
Profil *
Dobrý den. Tak jsem tady znova a poprosil bych o kritiku mé stránky paul27.ic.cz. Snad už je to trochu lepší.

Mockrát děkuju.
Měsíček
Profil
Dvě otázky : Jak dlouho vytváříš tento web ? a další : Proč obsah a menu jsou jako kdyby povystrčené z celkového divu či tabulky nekoukal jsem se na kód ...
Str4wberry
Profil
paul27
1) Špatně Ti funguje kódování viz „takže zde najdete nejrůznější“.
2) „<link rel="stylesheet" type="text/css" href="jaksebranit.css" />“ — Proč tím lomítkem „rozbíjíš HTML“?
3) Osobně bych zvolil bezpatkové písmo.
4) Jinak kód už je celkem v pořádku, ale ten vzhled je bída.

Hodnocení: 2,5/10
Paulí
Profil
Proč ta placka na menu je tak velká ????
Jinak logo super.
Ale v některých článcích nejde foto.
Rastový obrázky ??? zabírají moc místa
paul27
Profil *
Jak dlouho vytváříš tento web ?

Co na tom sejde?

Proč obsah a menu jsou jako kdyby povystrčené z celkového divu či tabulky nekoukal jsem se na kód ...

Jak to myslíš? Ničeho povystrčeného jsem si nevšimnul. Kdyžtak pošli screen, takhle se budeme těžko dohadovat.
paul27
Profil *
2) „<link rel="stylesheet" type="text/css" href="jaksebranit.css" />“ — Proč tím lomítkem „rozbíjíš HTML“?

Možná nemám pravdu, ale proč to nenapsat. Měl jsem dojem (nebo jsem někde slyšel), že je to kvůli XHTML. K nepárovým tagům se přidává tohle ne?

3) Osobně bych zvolil bezpatkové písmo.
Ty si vždycky něco najdeš že? Ale co člověk, to názor.

4) Jinak kód už je celkem v pořádku, ale ten vzhled je bída.
Napíšeš pls, co konkrétně se ti nelíbí? Rád bych se napravil, ale tohle mi moc napomůže.
paul27
Profil *
Rastový obrázky ??? zabírají moc místa

To máš naprostou pravdu, k mojí smůle jsem si toho nevšimnul, za pět minut to tam už nebude.

Proč ta placka na menu je tak velká ????
Dobrá otázka, To kvůli tomu, že pokud jsem jí dal menší (a hezčí), tak se mi nějak (pro mě) nevysvětlitelně deformovala první stránka. Přidám na ní odkazy a zmenším to menu, co nejdřív.
Paulí
Profil
Jo ale jinak to máš pěkný ..... jo a možná bys mohl dát na konec stránky pár nových prázdných řádků (ENTRŮ) .... někdy je to pro scrol lepší ... (líp se pak čte) ....
Str4wberry
Profil
paul27
„Možná nemám pravdu, ale proč to nenapsat. Měl jsem dojem (nebo jsem někde slyšel), že je to kvůli XHTML. K nepárovým tagům se přidává tohle ne?“
Jenže Ty používáš HTML, nikoliv XHTML.

„Ty si vždycky něco najdeš že? Ale co člověk, to názor.“
Ano.

„Napíšeš pls, co konkrétně se ti nelíbí? Rád bych se napravil, ale tohle mi moc napomůže.“
Inu…
1) Obrázek v hlavičce resp. její obrázek je dost podivný — navíc text na něm je špatně vidět.
2) Obsahová část překrývající oblast menu nevypadá také dobře. Projevuje se to ve vyšším rozlišení (šířce) než je 1024 pixelů.
3) To modré pozadí se, podle mě, vůbec nehodí k zbytku webu.
paul27
Profil *
Jo ale jinak to máš pěkný ..... jo a možná bys mohl dát na konec stránky pár nových prázdných řádků (ENTRŮ) .... někdy je to pro scrol lepší ... (líp se pak čte) ....

Tak díky. Aspoň nejsem sám, komu se to celkem líbí.
Bohužel Str4wberrymu ne, což je škda, ale líp to asi nesvedu (zatím).
Paulí
Profil
paul27
no protože on nemá cit k těm kteří jsou na začátku programování ... ono mu to programování vlezlo na mozek a měl by pochopit že nemůže amatéra soudit profesionálním souzením, nýbrž amaterským ....
PS: chtěl bych vidět Str4wberryho 1. stránku !!!
fandaa
Profil
Něšlo by změnit to logo? Nějak mi tam vůbec nesedí.
paul27
Profil *
Jenže Ty používáš HTML, nikoliv XHTML

No je pravda, že tyhle dvě metody zas tak dobře nerozeznám, ale ty lomítka jsem nacpal i jinde, tagy nekřížím, takže si myslím, že spíše XHTML. Ale z tvého příspěvku jsem pochopil, že to mám špatně. No tak až to pochopím, tak to napravím.


1) Obrázek v hlavičce resp. její obrázek je dost podivný — navíc text na něm je špatně vidět.
Originalita musí být. Ale vážně, ani jsem nevěděl, co tam dát, tak jsem tam hodil tohle.

2) Obsahová část překrývající oblast menu nevypadá také dobře. Projevuje se to ve vyšším rozlišení (šířce) než je 1024 pixelů.
To jako, že mi text překrývá to menu? Sakra, to je složitý.

3) To modré pozadí se, podle mě, vůbec nehodí k zbytku webu.
Hm, co na to říct. Mě se zase líbí a to je na mém webu rozhodující. Ale i tak ti moc děkuju, kritika musí být.
paul27
Profil *
Něšlo by změnit to logo? Nějak mi tam vůbec nesedí.

No já ho tam původně vůbec neměl, ale tady mě překecali, tak jsem ho tam dal a jak koukám, tak se to nelíbí. Zavděčit se je někdy hold těžký.
paul27
Profil *
Rastový obrázky ??? zabírají moc místa

Hele, kde je vidíš? Já tam vidím jen jpeg a gif, což nejsou rastové obrázky.
shaggy
Profil
Tak kolik bodů dostanu?
-1 (to je mínus jedna), za to nudné a otrasné logo, ktoré ma napriek tomu, že tam nič nie je 236kB!

Paulí - ono sa to neprogramuje, HTML sa skôr píše, tam sa to programovaním nedá nazvať ;-)
Ale je pravda, že amatérov by sme mali hodnotiť iným merítkom ako profesionálov.

edit: keď už tak rastrové obrázky a neviem čo iné by ste chceli použiť... vektorová grafika na webe... pochybujem, že je podporovaná vo všetkých prehliadačoch (napr. SVG) a nezaberá to až tak veľa ;-)
btw, paul27 - jpeg a gif sú rastrové obrázky :-)
Str4wberry
Profil
Paulí
„no protože on nemá cit k těm kteří jsou na začátku programování ... ono mu to programování vlezlo na mozek a měl by pochopit že nemůže amatéra soudit profesionálním souzením, nýbrž amaterským ....“
Malíř maluje obraz…

Pokud máš namysli „[…] ale ten vzhled je bída.“, tak věz, že jsem vzhled porovnával s relativně dobrým kódem.

paul27
„No je pravda, že tyhle dvě metody zas tak dobře nerozeznám, ale ty lomítka jsem nacpal i jinde, tagy nekřížím, takže si myslím, že spíše XHTML. Ale z tvého příspěvku jsem pochopil, že to mám špatně. No tak až to pochopím, tak to napravím.“
Důležitý je MIME typ, který máš „text/html“ — tedy HTML. Tagy by se neměly (nesmí se) křížit ani v HTML.
Tomass
Profil *
k těm obrázkům: když máš obrázek bmp a přejmenuješ na jpg, tak je to špatně. Vsadím svýho koně, že http://paul27.ic.cz/hjt.jpeg je přejmenovaný bmp. Na konverzi obrázků doporučuji FastStone Image Viewer, je to freeware, ke stažení na http://www.faststone.org
paul27
Profil *
-1 (to je mínus jedna), za to nudné a otrasné logo, ktoré ma napriek tomu, že tam nič nie je 236kB!

Že já ho tam dával.
paul27
Profil *
No tak já pro dnešek všem děkuju, kdyby jste mi chtěli ještě něco zdělit, tak klidně pište, zejtra se tu stavim.
Miloš
Profil
Tomass: když máš obrázek bmp a přejmenuješ na jpg, tak je to špatně

paul27
Je to to samé, jako když trabanta přejmenuješ na mercedes.
Pokud chceš z BMP udělat JPG, musíš na to použít nějaký program, který to zkonvertuje.
Původní BMP je mrcha velká, 236kb.
Po konverzi do JPG (kvalita 85 %) to slezlo na pouhých 7 kb!:
RuleZZZ
Profil
ke konverzi nemusí ani nic stahovat, stačí mu malování... ale používat BMP je fakt blbost... když potřebuješ dobrou kvalitu, třeba na fotky, používej radši PNG...
st@ryk@nec
Profil *
http://www.jakpsatweb.cz/html/struktura.html

<html>
<head>
<title>paul27.ic.cz - návody, rady, zajímavosti</title>
<link rel="stylesheet" type="text/css" href="jaksebranit.css" />
<meta http-equive="Content-Type" content="text/html" charset="windows-1250" />
</head>


********************************************************************** *


Konference Virus Bulletin (Vídeň) z_končila
Trojan Win/32 Obfuscated ovládnul s_p_r_nové statistiky

********************************************************************** *****

Další Service Pack pro XP: http://www.zive.cz/Software/Windows-XP-nejsou-na-odpis-SP3-prinasi-nov ou-bezpecnost/sc-31-sr-1-a-138525/default.aspx/


Další zprávy z domova: http://www.novinky.cz/


********************************************************************** *****
V serialu PRATELE rozlozi vzdy do slov zena co chodila s Chandlerem vetu ACH_MUJ_BOZE a pri tom klade duraz na kazde slovo.
To naopak ve filmu MRAZIK rika Ivanovi dedecek hribecek mimo jine asi toto: ........................TO JE MA ODPOVED TO JE MA RADA TED.

st@ryk@nec
yFang
Profil
os1cek
Si ve špatné sekci. Zkus to v "Práce a zakázky".

paul27
- Na tom logu je špatně vidět nápis paul27.ic.cz a ani se nehodí k tomu webu. Kdyby jsi ho zkusil udělat místo žlutého modré, možná by se to tam hodilo víc. A taky bych změnil barvu toho nápisu "paul.27.ic.cz".
- Pokud bys to zvládl, doplnil bych patičku.
Miloš
Profil
paul27
1) Proč tam máš pořád BMP velký jak ?

2) Proč se ti pořád ve vyšších rozlišeních (šířka nad 1024) rozpadá layout? (Boxy lezou do sebe, logo je krátké a jeho obal dlouhý…)
Zmenšenina vypadá takto:


Přečti si něco o layoutech
paul27
Profil *
to Miloš: Díky za ten screen. Vypadá to fakt zle, zkusím to napravit.

- Pokud bys to zvládl, doplnil bych patičku.
Jo zvládnul, ale tam mám dát jako co?
Miloš
Profil
V patičce začasté bývá ©opyleft, e-mail na toho, kdo stránky spravuje a tak; vždyť se poohlédni po webu a uvidíš.
paul27
Profil *
Hm díky moc.

Jen se ještě zeptám, jak nastavit, aby ten hlavní div (s textem) se v každém prohlížeči a na každém rozlišení zobrazoval vedle toho menu? Nějak nevím, jaký příkaz v kódu to v tom tvém odkazu řeší. Taky se mi nelíbí rozšiřování těch divů.
Miloš
Profil
Použij již výše uvedený odkaz http://css.interval.cz/layouty/
paul27
Profil *
No vždyť tam jsem koukal, ale když se podívám do kódu k tomu dvousloupcovýmu layoutu, tak je mi to skoro na nic, protože nepoznám, co z toho bych měl použít.
« 1 2 »

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0