Autor Zpráva
liwed
Profil *
Zkuste ohodnotit www.chrom-plameny.cz.
Nejsem ale profík O:-)
Miloš
Profil
Jakmile stránka začala vydávat zvuky, zavřel jsem ji.
Stránky, které vydávají bez vyžádání zvuky ukazují na aroganci (v lepším případě jen nedomýšlení) svých autorů.

Proč, když poslouchám svoje mp3, mi tu muziku musí znehodnotit hnusné pazvuky, o které nestojím?
Proč, když jsem v kanceláři s dalšími lidmi, je najednou všechny začnu obtěžovat hlukem ze svého PC?
Proč musím budit dítě, které spí hned vedle?
Proč…

Zkrátka není to slušné, naopak, je to velmi neslušné.
Stránky jsem ochoten hodnotit pouze tehdy, když budou potichu, bez nevyžádaných zvuků.
liwed
Profil *
aha.
To mě nenapadlo. Beru na vědomí.
Každopádně tento odkaz je na samotné stránky (kde zvuky nejsou):
http://www.chrom-plameny.cz/index2.php
Taps
Profil
liwed
1) chybí klikací logo
2) stále stejný title
3) stránku bych vycentroval
4) doplň alespoň metatag description
5) zkus předělat tabulkový layout...tabulky se na webu už dávno nepoužívají
6) obrázkům chybí alt
7) když načítáš externí css, tak už raději nepoužívej v indexu podobné zápisy style="border:1px, vše jde načíst externě
8) zvýraznil bych patičku webu
Miloš
Profil
Stránka leze … leze … leze … nemile nostalgická vzpomínka na dial up — a jak by ne, když má 763 kB.
Na velikost je třeba koukat i dnes, ne každý má bleskový internet.
Jakmile stránka přesáhne 100 kB, měl by se její autor okamžitě zamyslet nad tím, jestli je to opravdu potřeba. 3/4 mega je ale neúnosné.
Nejvíc místa ti tam zabírá:
1) main_top.png (242 kB) – jen převod z 24 bitů do 8 (indexované barvy) zmenší obrázek na 68 kB), o uložení jako jpg ani nemluvím.
2) Chrom_obalka_3_07resize.jpg (117 kB) má rozměry 565×768px, ale ty ho zobrazuješ ve velikosti 165×235px. Takhle se náhledy nedělají – vytvoř si opravdovou zmenšeninu (165×235) bez EXIF a hned jsme na 12.6 kB!:


3) bg.png (76.2 kB) – zase zbytečný truecolor. Zúžit (proč 56px?) a převést do indexovaných barev! Mně to vyšlo na 12.5 kB.

K tabulkovému k´ódu se vyjadřovat ani nebudu; dneska už není potřeba dělat layout v tabulkách.
Měsíček
Profil
k čemu intro a ještě k tomu takovéto, které je naprosto o ničem ?
liwed
Profil *
Díky za hodnocení.
Pokusím se všecko opravit a vyvarovat se tomu v příští tvorbě.
Akorát si trošku nevím rady jak udělat rozvržení bez tabulek?
Nedali byste mi prosím malou nápovědu?

Měsíček:
to ,,intro" nebyl můj nápad - taky bych ho nejradši odstranil, leč nemohu
Miloš
Profil
http://css.interval.cz/layouty/
Měsíček
Profil
liwed= ta patička je odbytá, trochu ji zvětši a nenatlačuj to tak na sebe ..
Miloš
Profil
Vítám zmenšení datového objemu stránky na ca. polovinu. Když se ti to povede aspoň ještě jednou na polovinu, bude to fajn.
yFang
Profil
liwed
Tento text "[ created by Pavel Chmelař || admin ]" (v patičce) je v podstatě nečitelný. Původně jsem si ani nevšiml, že tam je. Zkus tohle http://www.sovavsiti.cz/kontrast/.
Miloš
Profil
yFang
Tento text "[ created by Pavel Chmelař || admin ]" (v patičce) je v podstatě nečitelný…
On je tam nějaký text? Nojo, aha… Koukám na 19' CRT při 1360×1024 z ani ne půlmetrové vzdálenosti a žádný text jsem tam nezaregistroval. Zkusil jsem „olizovat obrazovku“ a ejhle, nějaká nečistota, měl bych monitor utřít … a ejhle, ona ne špína, ale text v patičce. Hmm…
Měsíček
Profil
Reaguji na Liwed :

1.) Začnu patičkou je velmi malá (oproti hlavičce) a její obsah je mizerný a nečitelný
2.) Jako pozadí bych dal texturu a ne pruhy (texturou myslím ///// šikmé :D)
3.) Intro není důležité a bojím se, že hned odradí .. chceš menší návštěvnost ?
4.) Tlačítka jak z photoshopu ... nelíbí udělej si svůj vlastní design tlačítek.
5.) Ankety dej do samostatné části (odkazu, stránky)
6.) Podívej se zde a dej si prášky ať nemáš infarkt já ho málem dostal :
http://validator.webylon.info/check?uri=http%3A%2F%2Fwww.chrom-plameny.cz.%2F index2.php
7.) Proč děláš v XHTML když mu nerozumíš ?
8.) Každý odkaz by měl mít title a každý obrázek alt ;)
9.) Javascript dej do samostatného souboru ...
10.) Design pomocí tabulek vyšel už dávno z módy ... a je o poznání složitější a nespolehlivější ..
11.) Stránka je nepřehledná a to hodně myslím (kód)
12.) id="button 4" tohle neznám a není to povoleno : má být id="button_4"
13.) width=280 proč ne ? width="280" jsi snad v XHTML ne ?
14.) Hodně štěstí ;)
Miloš
Profil
Měsíček
8.) Každý odkaz by měl mít title a každý obrázek alt ;)
S alty plně souhlasím, ale je-li <a href="…">text odkazu</a> dostatečně samovysvětlující (případně je-li dostatečně vysvětlen, popsán v okolním textu), považuji title za zbytečnost (ne za chybu; abych nebyl za slovo popotahován).
Měsíček
Profil
Reaguji na Miloš :

Já vidím "alt" stejně důležitý jako "title" obvykle, ale odkazy nejsou dostatečně samovysvětlující ;)
liwed
Profil *
Miloš
Vítám zmenšení datového objemu stránky na ca. polovinu. Když se ti to povede aspoň ještě jednou na polovinu, bude to fajn.


Už opravdu nevím jak bych to snížil. Mohl byste mi nějak poradit?


Měsíček:
1)co by měla obsahovat ta patička? (tu sníženou viditelnost jsem dal schválně, abych zbytečně neupozorňoval na administraci, neboť se všechno obsah vkládá přes administraci)
3)o tom intru jsem psal již nahoře (není to můj výmysl) - zákazník ho tam prostě chce
4)tlačítka jsou vlastní..kreslil jsem to ručně...ale taky se mi nelíbí-leč přání zákazníka je přání zákazníka...
5)nerozumím-jak do samostatné části?
6-7)validátor-řeším
8)alty opraveny
za všechny připomínky díky..vše si píšu za uši:)
chil_cz
Profil
pekne, libi se mi stranka i obsah ;) jenom takovy detail a to to ze by ta ankety nemusely byt z blueboard ale primo tvoje, myslim ze tahas zbytecne data pres iframe ;) ale jak rikam jenom detail, jinak pekny pocin ;) at se dari a jen tak dal ja chil! :)

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0