Autor Zpráva
Menyhart
Profil
Dobrý deň,
Chcel by som vás poprosiť o postrehy, nápady, kritiku a ohodnotenie môjho osobného webu
MenyhART
Poprosím Vás hodnotiť grafické spracovanie, nie kód(keďže som to nekodoval ani ja, ale môj kamarát)
:)...Jediný problém čo viem, je že web nie je optimalizovaný pre prehliadače. Musím zistiť ako sa to robí a niekomu to dať spraviť:P
Ďakujem
Taps
Profil
1) přidal bych klikací logo
2) když používáš css tak v indexu nepoužívej zápisy typu width="771" height="210"
3) na webu nepoužívej tabulkový layout
4) položky kontakty, podporujem atd...bych udělal spíše jako obyčejný text
Menyhart
Profil
Takže:)
Ďakujem za rýchlu reakciu:
1) Super nápad ďakujem:)
2) Toto ja neovplyvním.. ja neviem ani html:P
3) :) Asi tak ako bod 2
4) No, tam šlo o to že by sa mi to tam tak nezmestilo...pretože tieto časti budu pribúdať, tak to mam vyriešené ako v ostatných ako(Referencie, odporučenia a tak:)
Nox
Profil
Menyhart
Tedy k té grafické stránce podle mně je úplně výborné,
velmi se mi to líbí...jen asi v sekci klienti bych tam tu mřížku tak nedával
a udělal bych to asi jinak být tebou...ale to je tak asi jediný
AlešD
Profil
Menyhart

graficky líbí i když na mě ten "umakartový podklad" působí trochu depresívně, ale někomu se to líbit asi bude.

líbí se mi i pojetí jediné stránky, bez menu se vším podstatným.

odstranil bych tu prázdnou mřížku u klientů, nebo bych ji co nejdříve zaplnil :-P

I když si nepřejete hodnotit kód, nedá mi to (ono je dost zákazníků, kteří profrčí web validátorem a podle toho posuzují "kvalitu" potenciálního dodavatele)

Proč <link rel="stylesheet" href="css/lightbox.css" type="text/css" media="screen" /> když v doctype je deklarováno HTML 4.01?

Pár chyb v kódu, jako osiřelý tag </p>, chybějící ALT u obrázku atd.
Ghosting
Profil
Zvětšil bych trochu písmo nosím brýle a na monitoru 1240x1280 to zdálky nevidím (hůř čitelné) neuměl bych si pto před stavit s monitorem s rozlišením 1600x1200
Menyhart
Profil
No ďakujem:)..dobre sa mi to číta:)...
No..ku kódu...bolo to zadarmo, a myslím, že nikoho zadarmo nezoženiem aby mi to upravil..takže tak no:)
Martin Tiršel
Profil
Graficky to vyzera pekne, ale ten flash mi robi velke problemy a podobne weby preskakujem. Na Linuxe je to takmer nepouzitelne, na Windows treba 2x kliknut, aby sa dal pouzit link alebo oznacit nejaky text. Pokial som spravne pochopil (len som to preletel), tak flash je tam len na urobenie priehladnosti, ktoru by som skor spravil cez priehladny png a na IE6 sa vykaslal, v nom to nebude priehladne (pripadne pre IE6 sa pouzije iny odtien farby, alebo hotove pozadie). Taktiez nadpisy mas ako obrazok a nie H element prekryty obrazkom.
Menyhart
Profil
Ano ano.. je to kvôli prehladnosti, dynamickosti a priehľadnosti...
No..áno, rozmýšľal som ako to spraviť, aby to bolo použiteľné i na IE..
A hlavne mi šlo taktiež o tú dynamickosť... aby to tam tak krásne behalo:) A neviem ako by sa to dalo vyriešiť.
K nadpisom:
Sú robené písmom Trajan, ktoré nie je v klasickej ponuke, a keďže som si za týmto písmom veľmi stál tak sme to riešili obrázkami:)

Akurát zisťujem,že v tom kóde je pravdepodobne veľa chýb tak poprosím niekoho kto sa v tom vyzná, či by to vedel dať trošku do poriadku
Ja sa do kódu radšej nebudem hrabať, to by zas dopadlo:P..ja tam radšej ani needitujem texty--i keď naposledy mi to vyšlo:P
viď.
http://seo-servis.cz/source-zdrojovy-kod/189172
vertigo4
Profil
Menyhart
omlouvám se bude to mimo mísu, ale neodpustím si toto:

2) Toto ja neovplyvním.. ja neviem ani html:P

když to dám do kontextu tvé reakce na tvůj grafický výtvor 4Dj Studio: Názory, že sa to nedá, že som nemyslel na spracovanie v HTML sú nemiestne.

nedává mi to logiku... neumíš HTML, ale myslel jsi na zpracování v HTML.... to je asi tak, jako bych byl vinařem a nikdy své víno neochutnal, ale říkal jak pěkně vypadá v láhvi...

jinak k tvé stránce: graficky pěkné, jednoduché a použitelné.... škoda toho kódu, i když to bylo zadarmo, dal bych přednost kvalitnějšímu zpracování... bez obrázků se ani nedozvím o kom ta stránka je
Menyhart
Profil
Vertigo:
No, šlo o to, že som ten návrh konzultoval s kódermi, ktorí mi povedali, že skodovanie toho webu nie je žiadny problém.
A podotýkam šlo o profesionálov.
Môj web kódoval môj kamarát, keďže spomínaní ,,profesionáli" by si odomňa vypýtali nehorázne čiastky.
Len toľko

A áno, dobrá pripomienka, nemám tam o sebe nič, no ja to osobne nepokladám za dôležité:)
Ale ďakujem za pripomienku
Martin Tiršel
Profil
V IE6 (IE7 uz podporuje) sa da nastavit priehladnost, ale su s tym spojene velke problemy. Rozhodne by som obetoval priehladnost v IE6, nez pouzit flash, ktoreho zmysel vidim len ako nejaky objekt na stranke (banner, multimedia, hry,...) a nie ako sucast stranky alebo layoutu. Skus si pohladat vlastnost filter pre IE6, ale v ziadnom pripade ju nedoporucujem na nic zlozitejsie (alebo viacej priehladnych ploch na stranke), ja som s tym zabil dva dni a polku vlasov na hlave :) Pripadne mozes pouzit tapetu, ktorou docielis podobneho efektu.

Velmi dobru techniku nahradzania textu obrazkom najdes tu:
http://www.wellstyled.com/css-replace-text-by-image.html

No, kod ti asi nikto do poriadku neda, to si musis urobit sam :) Na tomto webe k tomu mas vsetko potrebne k dispozicii :)
Martin Tiršel
Profil
Menyhart
Môj web kódoval môj kamarát, keďže spomínaní ,,profesionáli" by si odomňa vypýtali nehorázne čiastky
Po par mesiacoch intenzivneho ucenia a praktizovania by si zistil, ze tie nehorazne ciastky su niekedy nehorazne male na to, co je s tym prace :)))

Ak mozem poradit, tak sa html nauc, da sa to zvladnut za 1-2 dni, zbytok tvori niekolkomesacna prax, pri ktorej sa naucis spravne skladat, aby bol kod v poriadku, vyzeralo a fungovalo ako ma a boli pouzite spravne techniky. Vzdy ked sa nieco nove naucis, tak mozes stranku upravit.
shaggy
Profil
Zvětšil bych trochu písmo nosím brýle a na monitoru 1240x1280 to zdálky nevidím (hůř čitelné) neuměl bych si pto před stavit s monitorem s rozlišením 1600x1200
Ja mám 1680x1050, to písmo je v pohode čitateľné, horšie sú na tom tie "odporúčania" - malé písmo v spojení s kurzívou... veľmi zlá čitateľnosť.

A čo sa týka priehladnosti v IE6 - aj keď to bolo s odrenými ušami, celkom v pohode som to urobil na chystanom redizajne svojej stránky. Ale tiež nie so zástanca flasha, pre mňa bola vždy prednejšia prístupnosť ako cool výzor.

Čo sa týka kódu - ty si grafik, ale pekná grafika ti je na .... bez dobrého kódu a rovnakého zobrazenia vo všetkých prehliadačoch, tak povedz svojmu koderovi, aké chyby sme vytkli, nech sa na to pozrie :-)
Martin Tiršel
Profil
Teraz som este narazil na jedno vlakno, suvisiace s tebou a fakt by som ti ako grafikovi doporucil sa html naucit, nemusis to mat 100% zvladnute, ale navrhy sa ti budu robit lepsie, pretoze nie vsetko co vyzera pekne, sa da aj bezproblemovo realizovat a takto budes mat lepsiu predstavu, ako grafiku usposobit webovej stranke, ktora ma silne obmedzenia oproti photoshopu :)
vertigo4
Profil
Martin Tiršel
přesně... být Menyhartem, zaměřím se spíš na reklamní, filmové, hudební plakáty či jinou než webovou grafiku

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0